Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

A propos tych skokow taktowania rdzenia/pamieci to ponizej zdjecie obrazujace jak to dziala na moim 8800GTX.

Testowane Riva Tuner 2.03 + stery 163.44 w Windows XP

 

Konfiguracje rdzen/shader

648/1512 >>> 675/1566 >>> 684/1620 >>> 702/1674

 

Dołączona grafika

 

Pamieci oczywiscie podkrecaja sie niezaleznie od rdzenia i maja takie skoki

999 >>> 1008 >>> 1026 >>> 1044 >>> 1053 >>> 1080 >>> 1107

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis dostalem zakoupionego na Allegro palita 8800GTS 320MB i jestem BAARDZO zadowolony.

Dalem za niego 930pln - nowka sztuka :)

Ku mojemu zdumieniu karta chodzi zupelnie stabilnie na 675/2052 :lol2:

Temp max w stresie 76 stopni przy wiatraku na 70%

Powiem szczerze ze tego po palicie sie nie spodziewalem - jest w sumie najtanszy :)

A na ile Wasze pality chodza? Ma ktos? Ciekaw jestem czy to standard czy wszystkie sie podobnie kreca?

Edytowane przez Korkodyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wolfszary

Mam BFG 8800gts 640mb. W RivaTuner ustawilem GPU na 650, ale pamieci moge tylko 949. Gdy ustawie wiecej i klikam test to pokazuje mi sie komunikat, ze drivery nie pozwalaja na wyzsze taktowanie. spotkaliscie sie z czyms takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam BFG 8800gts 640mb. W RivaTuner ustawilem GPU na 650, ale pamieci moge tylko 949. Gdy ustawie wiecej i klikam test to pokazuje mi sie komunikat, ze drivery nie pozwalaja na wyzsze taktowanie. spotkaliscie sie z czyms takim?

stary, zmień kolorki w sigu, bo wiejsko to wygląda i oczy bolą :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, ze da się to programem zrobić bo shader clock jest powiązany z core clock, tzn gdy podkręcasz core to shader też idzie do gory o pewną z góry ustaloną wartość (poszukaj tabelek na necie z wartościami). Chyba pozostaje tylko bios oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy zauważyliście brak spowolnień w grach na najnowszych betach ? u mnie stalker (wszystko na max 1680/1050) chodzi bardzo płynnie najniższy fps 25, gdzie wcześniej nie dało sie grac, mam nadzieje ze to już koniec z dławieniem sie 8800 gts 320mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis dostalem zakoupionego na Allegro palita 8800GTS 320MB i jestem BAARDZO zadowolony.

Dalem za niego 930pln - nowka sztuka :)

Ku mojemu zdumieniu karta chodzi zupelnie stabilnie na 675/2052 :lol2:

Temp max w stresie 76 stopni przy wiatraku na 70%

Powiem szczerze ze tego po palicie sie nie spodziewalem - jest w sumie najtanszy :)

A na ile Wasze pality chodza? Ma ktos? Ciekaw jestem czy to standard czy wszystkie sie podobnie kreca?

Palit, BFG, ASUS...nie wazne, wszystko to to samo!! Roznica w podkrecaniu moze wynikac z czystej sztuki...mi smigly 705/2200 (ale na codzien lata 650/2000)

 

Witam

Czy zauważyliście brak spowolnień w grach na najnowszych betach ? u mnie stalker (wszystko na max 1680/1050) chodzi bardzo płynnie najniższy fps 25, gdzie wcześniej nie dało sie grac, mam nadzieje ze to już koniec z dławieniem sie 8800 gts 320mb

Potwierdzam. Powiem wiecej odkad zainstalowalem te stery nie mialem w zadnej grze ani razu spowolnienia:D:D:D:D (a przedtem byly non stop:D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx mysle gdzies 1600zl napewno mniej kosztowac nie bedzie, natomiast gts 640 okolo 1100zl , gts 320 około 800zl , mowa o nowych ze sklepu.

wyjdzie g92 i wtedy rodzina 8800 zostanie wycofywana, g92 jakos znaczaco (puki co nie bedzie wydajniejszy od gtx) ale stary model zostanie zastapiony nowszym i cena taka a nie inna, ale zobaczymy czas pokaze

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie 5000 postow w temacie, a ludzie ciagle walkuja ten sam temat, co nowy user z karta, to temat wraca jak bumerang. :damage_wall:

od prawie roku te karty sa na rynku, myslicie, ze tylko was spotkaly wlasnie TE problemy?

No jakbys nie zauwazyl to rozwiazanie spowolnien pojawilo sie TERAZ, nie pol roku temu. Wiec imho informacja dosc wazna, sam mialem qmpla ktory stwierdzil (potym jak widzial mojego stalkera ) ze w zyciu by 8800gts 320 nie kupil, ze to chlam itd. Teraz jest ok. Ale na pierwszej stronie nie widze zednego infro o zwolnieniach, i nowych sterach jako INFORMACJI dla potencjalnych nabywcow. Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to i nie miejsce na to, ale już od dłuższego czasu widzę na różnych serwisach problemy z rozróżnianiem faktów.

 

Czy ja się mylę, czy tak, jak uważałem od początku - G92 to (przypuszczalnie) GF 8700, a seria 9800 budowana będzie na rdzeniu o oznaczeniu G90?

 

Często (zbyt często) 9800 pojawia się pod nazwą G92.

 

Niech mnie ktoś ostatecznie wyprowadzi (lub nie) z błędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale juz nie przesadzajcie - przeciez nie sprzedamy naszych 8800gts aby kupic cos seri 9* chyba ?;p przeciez duzego skoku wydajnosci nie bedzie ?

Zreszta jak staniaja to chyba lepiej sli zapodac :)

Ja niedano kupilem tego 8800 i jestem zadowolony :)

demo quake wars smiga na maxa z 2xaa ( bo po co wiecej jak i tak roznicy nie ma ) w 1680x1050 od 70 fps - zwolnien nie ma :), ogolnie plynna rozgrywka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie sprzedamy. Dla nie których taka nie duża różnica jest już nie dopuszczalna, ew. ma tak jak ja chory mózg...:-)

Chociaż jeżeli różnica będzie nie wielka to nie ma co wypruwać sobie flaków...

Edytowane przez m@rcinpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale juz nie przesadzajcie - przeciez nie sprzedamy naszych 8800gts aby kupic cos seri 9* chyba ?;p przeciez duzego skoku wydajnosci nie bedzie ?

Zreszta jak staniaja to chyba lepiej sli zapodac :)

Ja niedano kupilem tego 8800 i jestem zadowolony :)

demo quake wars smiga na maxa z 2xaa ( bo po co wiecej jak i tak roznicy nie ma ) w 1680x1050 od 70 fps - zwolnien nie ma :), ogolnie plynna rozgrywka

ja miedzy 2xaa a 4xaa widze roznice, miedzy 8xaa a 4xaa widze takze.

Ale powyzej 8xaa nie widze zadnej (jedynie gdy powiekszam fragment obrazka na krawedzi)

A co do zamiany..na 8700 raczej nikt nie zamieni, no i na 9800 bedzie kwestia wydajnosci, ta ma byc 2x SZYBSZA! od gtx!

W tym momencie z cena 2400 bedzie raczej tylko dla najbogatszych/najbardziej napalonych:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie 2x szybsza to się okaże :) jak wiadomo to tylko "zapowiedzi" majace z prawda tyle co screeny z przed 2 lat z Crysisa do Bety multi (ale porównanie :P) Co do AA to roznice może i widać ale przy normalnej rozgrywce czyt. gdy juz naszym oczom unudza sie te wszystkie wodotryski to i 2aa starczy, szczególnie w szybkich grach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś byłby tak miły i łopatologicznie napisał jak podkręcić w trybie SLI?

ATitool widzi tylko jeden "device" a Rivetunerem się nie bawiłem wcześniej.

 

Inne pytanie do posiadaczy SLI - tak rozwiązać problem z nadmiernym ciepłem? Między kartami jest bardzo mały prześwit i nawet 2x120 z przodu obudowy nie potrafią skutecznie tego tandemu schłodzić. Że o obecności SB Audigy nie wspomnę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeatheN ok ale jak gram w qw i nawalem z blastera to ja nie widze czy te krawedzie maja zabki czy nie

Musialbym grac z lupa przy monitorze :)

Zapwne roznica jest .. ( zapodam dzis na maxa aa i zobacze :) czy bede widzial roznice w wygladzie podczas gry ;p )

edit: owszem miedzy brakiem aa , a 2xaa widac roznice:)

Edytowane przez GURU500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejna fejkowata tabelka :P

 

W demo dirt aa of a 2/4 roznica w wygladzie jest niemalze niezauwazalna... (jak sie przypatrzy na bliskich obiektach w szoferce lekkie schodki). Natomiast 2/4 nie ma zadnej roznicy.

 

Wydajnosc off/2/4 brak roznicy u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...