Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

co do różnic to są widoczne , głównie shaderów , najlepiej widać w momencie jak jest zbliżenie na ten kuter torpedowy i pokazany jest cień przesuwający się po pokładzie .....

podczas robienia testów włączony był uTorent ....

:) to ja wole wieksza plynnosc niz ten cien :)

Ale jak myslisz ogolnie chyba nie ma z nami tragedi :) ( czyt posiadacze 8800 *** ) ;p

btw jak ktos ma sli GTS'ow to niech zrobi testa;p

Edytowane przez GURU500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) to ja wole wieksza plynnosc niz ten cien :)

Ale jak myslisz ogolnie chyba nie ma z nami tragedi :) ( czyt posiadacze 8800 *** ) ;p

btw jak ktos ma sli GTS'ow to niech zrobi testa;p

spokojnie jest ok , pod DX10 jedynie shadery mocno obciążają GPU CSAA nie , wielkości textur też nie mają takiego znaczenia.A benchy są zrobione tak żeby pokazać obciążenie.Przyklad WIC gdzie grając masz na ful pod DX10 z CSAAx16 45-70 klatek a w teście wychodzi inaczej , tak samo będzie z tą grą nikt podczas rozgrywki nie będzie robil mocnych zbliżeń bo nie będzie czasu i myślę jak już wyjdzie gra to na hihch będzie zapewniała średnio pod DX10 około 45 fps - przynajmniej w 1280 .Co do samych shaderów Medium czy High różnica jest stosunkowo nie wielka i podczas gramia praktycznie żadna dla oka .

Do tego w nowych grach najbardziej zabija fps fizyka gry a nie grafika .... przykład WIC gdzie zjechanie z fizyki na mediu podnosi min fps prawie o 100% na c2D 3,G ....chodzi tu głównie o minimalny fps , właśnie widać jak proc nie wyrabia czasem jak licznik włączymy.

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a do tego jakos AGEIA sie nie przyjela wogole jakos sluch po tym zaginol ;)

Ile to teraz kosztuje ? jakas cene na gogle to 1000 zł ;p

Ja i tak czekam z utesknieniem na ut 3 :) oby zdobyl wieksza popularnosc niz 2004 no i oby ie kosztowal tyle co 2004 wtedy ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a do tego jakos AGEIA sie nie przyjela wogole jakos sluch po tym zaginol ;)

Ile to teraz kosztuje ? jakas cene na gogle to 1000 zł ;p

Ja i tak czekam z utesknieniem na ut 3 :) oby zdobyl wieksza popularnosc niz 2004 no i oby ie kosztowal tyle co 2004 wtedy ;p

myślałem o tej karcie około 150$ u nas w polsce jedna firma sprzedaje za około 550 i nie wiem czy się nie skusze :)

 

http://www.ceneo.pl/304418

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakiego slotu sie ta karte zapodaje? Do PCIex x16? Czy mozna do elektrycznego x16, ale pracujacego jako x4?

Do zwykłego pci , a wykozystywana jest w momencie kiedy gra wspiera , wtedy dochodza nam detale ale jest ale , fps może spaść ponieważ dołożone są szczegóły , które bez tej karty w grach się nie ustawiają.Ja chyba się skusze dla próby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO jest badziew !!! JAk narazie nie ma sensu tego kupować .

Apropo fizyki jak jest dobrze zrobione wszystko to hula gra bez zaciachu taki wic jest na maxa zrypany pod tym względem . W np strangehold dużo więcej lata elementów i fps poniżej 60 w max detalach nie spada. Wszystko zależy od silnika i ekipy która go robi. Strangehold pod względem fizy rządzi.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO jest badziew !!! JAk narazie nie ma sensu tego kupować .

Apropo fizyki jak jest dobrze zrobione wszystko to hula gra bez zaciachu taki wic jest na maxa zrypany pod tym względem . W np strangehold dużo więcej lata elementów i fps poniżej 60 w max detalach nie spada. Wszystko zależy od silnika i ekipy która go robi. Strangehold pod względem fizy rządzi.

Tu nie chodzi o to że gra przyspieszy bo raczej zwolni , tyle że zobaczymy dodatkowe bajery ,których się nie odpali bez sprzetowego wsparcia.Też uwazam że to nic specjalnego z drugiej strony może będę miał okazje nabyć za około 120$ kasa niewielka a ciekawy jestem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie!

mam problem. jestem przed zakupem GeForce 8800GTS 640MB GigaByte. karta wypas, osiągi genialne, cena przyzwoita jak za takiego potwora... ale jest problem który zaistniał niedawno przez Micro$ofta - DirectX 10.1! czy ta karta będzie mogła odpalić gry z DX 10.1

 

P.S. gardziłem i będę gardził M$... :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to że gra przyspieszy bo raczej zwolni , tyle że zobaczymy dodatkowe bajery ,których się nie odpali bez sprzetowego wsparcia.Też uwazam że to nic specjalnego z drugiej strony może będę miał okazje nabyć za około 120$ kasa niewielka a ciekawy jestem :)

Konio miałem okazję bawić się tym badziewiem jakiś rok temu i szczerze Ci powiem pomimo że ten badziew staniał o 1/2 to nawet nie warte to jest 250 zł. Ni kupuj tego bo nie warto i wspomnisz moja słowa. lepiej sobie radzi dwurdzeniówka z havokiem niz ageia z takim np grawem ;).

Zresztą rób jak uważasz. Tylko powiem tak odpal grawa i porównaj efekty z ageią do takiego strangeholda bez niej ;). Toteż cały ten cellfactor chodzi równie dobrze bez agei , a specjalnie nawet wyszedł pacz odblokowujący fps w nim , ale co z tego jak to gniot jest czy z ageią czy bez. Havoc robi to samo za pomocą 2 jaj w tej chwili.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konio miałem okazję bawić się tym badziewiem jakiś rok temu i szczerze Ci powiem pomimo że ten badziew staniał o 1/2 to nawet nie warte to jest 250 zł. Ni kupuj tego bo nie warto i wspomnisz moja słowa. lepiej sobie radzi dwurdzeniówka z havokiem niz ageia z takim np grawem ;).

Zresztą rób jak uważasz. Tylko powiem tak odpal grawa i porównaj efekty z ageią do takiego strangeholda bez niej ;). Toteż cały ten cellfactor chodzi równie dobrze bez agei , a specjalnie nawet wyszedł pacz odblokowujący fps w nim , ale co z tego jak to gniot jest czy z ageią czy bez. Havoc robi to samo za pomocą 2 jaj w tej chwili.

No to skutecznie mnie zniechęciłeś .. dzięki ... masz rację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Hannhibal Lecter

Moja grafika w Quake4 przy maksymalnych detalach, AAx16, 1280x1024 poprostu nie wybula. Sa spadki w niektorych miejscach do 20FPS. W 3DMarku2006 wyszlo mi 9900pkt przy stockowych ustawieniach. Czy to normalne, ze Quake4 nie wybula przy takim sprzecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja grafika w Quake4 przy maksymalnych detalach, AAx16, 1280x1024 poprostu nie wybula. Sa spadki w niektorych miejscach do 20FPS. W 3DMarku2006 wyszlo mi 9900pkt przy stockowych ustawieniach. Czy to normalne, ze Quake4 nie wybula przy takim sprzecie?

Kręć grafe i procka - spokojnie pownienieś mieć powyżej 11tyś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku dni jestem posiadaczem Evga 8800 gts 320. Chciabym podkrecic ja z poziomu biosu i tutaj mam pytanie: czy wartosci ktore wpisze w biosie musza byc wielokrotnoscia 27 (bo chyba tyle wynosi ten skok przy podkrecaniu)? Takze chcialbym sie dowiedziec jakie bezpieczne ustawienia shadera moge miec dla tej karty i czy one takze zawsze musza byc uzaleznione od wartosci na gpu (jak narazie testowalem na 648 i bylo ok). Jedynie co mnie dziwi w tej karcie to dosc wysokie temperatury rzedu 60-65 idle i 80-85 stress. Przy podkreceniu roznia sie one niewiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku dni jestem posiadaczem Evga 8800 gts 320. Chciabym podkrecic ja z poziomu biosu i tutaj mam pytanie: czy wartosci ktore wpisze w biosie musza byc wielokrotnoscia 27 (bo chyba tyle wynosi ten skok przy podkrecaniu)? Takze chcialbym sie dowiedziec jakie bezpieczne ustawienia shadera moge miec dla tej karty i czy one takze zawsze musza byc uzaleznione od wartosci na gpu (jak narazie testowalem na 648 i bylo ok). Jedynie co mnie dziwi w tej karcie to dosc wysokie temperatury rzedu 60-65 idle i 80-85 stress. Przy podkreceniu roznia sie one niewiele.

Nie, nie warto... kręć RT :) temperetury chyba normalne ew zadbaj o wietrzenie budy / doscisnij chłodzenie.

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie!

mam problem. jestem przed zakupem GeForce 8800GTS 640MB GigaByte. karta wypas, osiągi genialne, cena przyzwoita jak za takiego potwora... ale jest problem który zaistniał niedawno przez Micro$ofta - DirectX 10.1! czy ta karta będzie mogła odpalić gry z DX 10.1

Gdzieś czytałem, że wszystkie obecne karty obsłużą directx 10.1, bo wymaga tylko zmian w sterownikach... ale tak chyba mówi M$, więc nigdy nic nie wiadomo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Hannhibal Lecter

Nie wiem czemu sie czepiac ze 8800 nie slabo obsluguje DX10. Obsluguje znakomicie, ale FPSy nie sa najwyzszych lotow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze chodzilo jurkowi911 o gf 8600 :) ... coz jak za karte za tyle kasy powiem krotko oplacalo sie :) jakby co to SLi a jak jeszcze za malo to i moge 3 dolozyc no ale wtedy to juz zasilacz:) pozostaje kwestia kasy .. no ale to juz odrebna kwestia ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...