Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :) ! Na to forum wbijam od dawna ale to pierwszy mój raz jako user.

Mam problem ze sprzętem i liczę na waszą pomoc. 3 miechy temu złożyłem sobie kompa :

procek: q660 , mobo: EVGA 650i Ultra (T1), grafa: MSI 8800GTX hd-oc 610/2000, pamięć: 2x1gb PDP 800 CL 4,muzyczna X-FI gamer,zasilanie 550 BeQuite. 2 RAZY!!! odsyłałem tego GTXa :angry: bo był zepsuty[zawieszał sie i błędy w 3dmarkach-nawet sprzedawca potwierdził - "żeby nie bylo ze stery czy temp.lub zasilacz"] Teraz mam już nową grafikę(ten sam model) Testowałem ten sprzęt na kilku grach i powiem że jestem trochę zawiedziony :cry: I TU PRZECHODZIMY DO MERITUM

W Oblivionie (1600x1200, Wszystko na maxa AFx16, AAx4) - od 35 do 70 ale w niektórych miejscach (nie mowie o gęstych lasach) kilka domków od tak i spada do 22FPS! NAWET JAK USTAWIE 1024-768 I Zmniejszę! AF i AA

Inny przykład : Jericho

- Wszystko na maxa przy 1600x1200

mam od 39 do 59 ALE JAK WŁĄCZĘ AF x16 i AA x8 to nie przekracza 22fps !!!! :(

I żeby nie było wątpliwości:

---- wszystkie gry oraz system XP pro (32 bity) ORYGINALNE!

---- temperatura proca, grafiki(i jej otoczenia) i czego tam chcecie jest zajebiaszca :D Znaczy sie dobre mam chłodzenie (Sprawdzane EVERESTEM i w Biosie po ostrym młuceniu !!!!! )

---- Sterowniki wszystkie mam DOBRE

---- NIC NIE PODKRĘCAŁEM

W 3DMarku06 mam 12150-12238 pkt (oczywiście opcje Default ) - I wiem ze to dobry wynik jak na te bebechy ALE WIEM RÓWNIEŻ że na samym wyniku w smarku nie można sie opierać

W Colinie Dirt (wszystko na maxa 1600x1200 AFx16 AAx4) 30fps z kamera za autem do 45fps

I kończąc powoli :D Wiecie koledzy to mój drugi komp , na starym sie nie dało już pykać w gry od 2lat. Teraz uzbierałem, wydałem tą kasę no i pacząc po tym jak to działa mam podejrzenia że caś mam z[ciach!]e w tym kompie. Co wy o tym sądzicie ?? Mam zamiar oddać kompa do sklepu tam gdzie kupiłem części żeby kolo zrobił mały przegląd ale nie wiem czy jest sens.Jak by ktoś miał podobny konfig i raczył powiedzieć jak sie to u niego sprawdza to będę bardzo wdzięczny :-P

 

Jeśli z moim nowym piecem wszystko gra to zaczynam myśleć nad podkręceniem tego quada do 3.0 Ghz a może więcej (mam zamontowane dobre chłodzenie (po długim graniu mam 42 stopni - procesor i max do 45 [rdzenie]) wiec myślę że jest to osiągalne.

Edytowane przez Incognito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo wszystko w normie, gdybyś napisał takiego posta rok temu to można było by się zastanawiać, ale mamy rok 2008 i gry są trochę bardziej wymagające niż w roku 2006 kiedy wyszedł GTX :D Pokręć tego procka, chociaż nie wiem czy na tej płycie coś zdziałasz :D pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evga 650i u. z tego co czytałem (a dużo tego było) jak za ta cenę (ja dałem wtedy 360) jest super.

Ponoć jest bardzo dobra do podkręcania. O to sie nie martwię.Wiem kiedy GTX wyszedł. GT i nowe GTS stoją za ponad 1000 i co z tego mamy. Cena nie idzie z wydajnością ale chyba ameryki nie odkryłem. Mimo wszystko po takim konfigu liczyłem na więcej. Ale powiedz Ali co tu można lepszego kupić .. chory nie jestem i w sli nie zainwestuje , bo to nieekonomiczne, quady za ponad 3000 kafle sa trochę wydajniejsze od q660, mowię trochę bo róznica cen gniecie (ktoś chyba się naćpał) a wystarczy quada lekko kopsnąć i wiadomo. Co do gier z 2008 TO jak pamiętam Oblivion wyszedł w marcu 2006 !!

Colin tez nie jest taki nowy , Wiec gadanie ze sprzęt za stary dla nowych tytułów hhmm.. to nie nowe tytuły. Teraz jeszcze sprawdzałem w--- Gears of War--- (wszystko max 1600x1200) jak dam AA x4 to

przy spacerku 55fps ale w walce 27 nawet , a w 3dm06 tak jak mowilem ponad 12200 to naprawde normalne ? Masakra :-|

 

Chciałem czekać na ta (juz legendę) 9800gtx czy d9e - ale w wieku emerytalnym grac w gry :) Listopad miał być ale ja wiedziałem że to lipa. Jak seria 9 ma być taka wyjebiaszcza :D to sli bylo by już totalnym dnem A nvidia głupia nie jest. - tylko wmawiać ludziom ze karty za 1000zł (kupa kasy) to dobra moc za rozsądną cenę - :angry: BETON A NIE ROZSĄDNA Cena! ONI NAS BEZ MYDŁA PANOWIE:( A TO WSZYSTKO WINA ATI KTÓRA DAJE JESZCZE BARDZIEJ, która nie ma nic poza dwoma modelami z średniej półki. Mojego posta wysłałem kilka godzin temu, już był odzew,dziękuje. Ale czekam na opinię osoby, która ma "podobne bebechy, dobre stery,gry i frapsa:D i może mi powiedzieć ile to ma mocy. I jeszcze jedno Ja tu paranoi nie mam tylko że dwa razy dostałem zepsutą grafikę, raz zepsutą totalnie a innym razem "klepaną" naprawdę dużo sie wymęczyłem :mur: i jak bym wiedział że tak bedzie to bym kompa kupił za rok albo później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak sobie czytam Twoje posty i :blink:

 

Co ty chciałeś uzyskać na nie kręconym sprzecie :lol2: , każdy wie że bez kręcenia się nie obędzie aby sobie pograć na takim konfigu jak masz Ty czy ja :D . Po drugie kto teraz kupuje GTX :mur: :mur: :mur: ( no oprócz tych co chcą w SLI poganiać ).

Tak więc kręć Pan sprzęt i graj .

 

Sam zawiodłem się na CRYSISIE , jak to dla procka z podpisu przy 3GHz jakoś dziwnie skakał , dopiero rozwinął skrzydła przy 3,6GHz ( takty karty na def ) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTXa kupiłem jak jeszcze nie było wzmianki o GT. Z zegarem 610/2000. I powiem ze cena byla przyzwoita. Gdyby nie to że karta 2 razy wymieniana. Pewnie ze teraz zabrał bym jakiegoś GT za 1000 albo i mniej i by było ponad 700 stów do przodu.Brałem GTXa bo liczyłem że nvidia wypuści karty które zapełnią tą dziurę miedzy 8600 a 8800.Jasnowidzem nie jestem i nie wiedziałem że te GT tak będzie przypominał gtxa (czytaj- tam gdzie GT wypada słabo to gtx nie jest lepszy)

Co do procka, wiadomo trzeba kręcić tylko tak jak pisałem, to mój drugi komp.Mojego p4 to w biosie tylko z 2 na 2,4 podkreciłe, 6600gt 500/1120 na 510/1200 i taki ze mnie overloker, poza tym do dziś mam w każdej gierce artefakty :mur: , jak wróciłem z taktami to te trójkąciki tak zostały, W bf 2 to tylko latałem maszynami bo w autach nie ważne z jaką kamerą nic nie było widać :D A ti jeszcze napięcia.

To są moje temperatury mobo: 22 , Procesor 40, rdzeń1 45, rdzeń2 45,rdzeń3 40,rdzeń4 43

Grafika 70 , otoczenie rdzenia gtxa 60 stopni. dysk 46

Ile mogę tego quada podkręcić - ALE tak żebym spał spokojnie, żeby zminimalizować ewentualne uszkodzenie. Bo 3,6 to dla mnie kosmos , nie powiem chciałbym tyle, ale powiedz - widać to w grach. Możesz podać jakiś tytuł. Ja się posiłkowałem kilkoma testami które widziałem na necie, liczyłem na max+1600x1200 AFx16 i AAx4 = ponad 40fps nie licząc Crysisa . Gears of War sa na tym samym enginie co UT3 widziałem że na takim konfigu i z tymi ustawieniami będzie spokojnie +60 a tu w GofW samo AAx4 zabija :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę kręcił :wink: Jest jednak kilka rzeczy które mnie martwią. (nie śmiać się :) ) JAK bym takiej kasy nie wybulił tez bym sie śmiał

max. 1600x1200 AFx16 i AAx4

1) BF2 - jak rzucam dymnym granatem , albo co gorsza dwoma ( PoE ) to mam dropy do 25fps :blink: znika dym i ma te 55fps - ja pierxxxx

 

2) Dark Messiah - kula ognia (wiecie kolo robi w ręce kulke ognia) i tez mam dropy takie jak w BF2 :mur: :mur: :mur: , a jak jeszcze jestem na statku (tam ogólnie tnie :mur: ) I NIE MA RÓŻNICY JAKIE SA USTAWIENIA AA, AF I ROZ. :blink: :sad:

Proszę niech mi ktoś pomoże

Edytowane przez Incognito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się posiłkowałem kilkoma testami które widziałem na necie, liczyłem na max+1600x1200 AFx16 i AAx4 = ponad 40fps nie licząc Crysisa . Gears of War sa na tym samym enginie co UT3 widziałem że na takim konfigu i z tymi ustawieniami będzie spokojnie +60 a tu w GofW samo AAx4 zabija :(

Gram w GOW 1280x1024 +16AA +16AF i nie ma żadnych problemów z wydajnością (nawet na niekręconej VGA). Nie podejrzewam by przez przejście na 1600x1200 zrobiło się niegrywalnie (nie mogę tego sprawdzić ze względu na LCD) ale coś w Twoim systemie chyba nie tak ??

 

Postaw świeży system, zainstaluj najnowsze stery od VGA, najnowsze DX itd. Czasem problem wydajności to kłopoty ze sterownikami dźwięku. Ponadto upewnij się, że nie załączasz 16AA ale w wersji Q bo wtedy to faktycznie wydajność leci na łeb w nowszych tytułach a różnicy między 16 a 16Q grając nie zauważysz.

 

W BF2 nie gram, ale ta gra dla GTX to bułka z masłem więc tym bardziej uważam, że coś nie tak ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem formata. System nowy, sterowniki do grafy i x-fi nowiutkie , dx9 najnowszy. Pozostaje chyba tylko zmienić bios mobo i liczyć na cud.

A jak nie , co ja mam kolesiowi w sklepie powiedzieć, że przez dym z granatu dymnego mi haczy. Trudna sytuacja :(

 

Mówisz ze przejście na 1600x1200 nie powinno zabijać

Epoxer mówiąc tak bierzesz pod uwagę to że masz proca na 3.6GHz no i (może sie nie znam) 1280 a 1600 to pewien przeskok jest. - jak już dam AAx4 to ma 25 jak biegnę Markusem i do mnie strzelają :cry: . Ale teraz na youtubie koleś odpala UT03 na GTX(nie wiem czy oc) (chyba jakis duo kręcony do tego) ja mam q6600 ale jeszcze nic nie kręciłem

i ma od 30 do 60 klatek. UT3 i GoW to ten sam U. Engine 3 - czyli może to normalne :huh: -Wiem Wiem pocieszam się :lol2: :(

Kolo w sklepie mowił że może mi w 3dM06 sprawdzic , ale ja tam mam 12200 czyli chyba dobrze jak na nie kręconego quada q6600 i tu wracamy do początku. Martwi mnie tylko ten dym i kula ognia , takie zasrane efekty (w GoW) są lepsze a tu taka zawiecha :mur: Mam tego kompa od kilku miechów i zaczyna mi siadać

Edytowane przez Incognito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam....2tyg temu napalilem sie na grafe BFG 640 OC2 ale okazalo sie ze niema ich w sprzedazy ale co sie zrobi wiec przezucilem sie na 8800 GTX EVGA 768MB ....grafika bedzie wykorzystywana tylko do gier... Moze jakies inne propozycje ? zalezy mi na maxywalnych osiagach w grach! np CoD4 , Crysis, CS:S.....Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny problem . Czarne dziury w BF2 :mur: :mur: :mur: :mur: :mur

: To już chyba stert . Mam 169.28 z GURU3D zawsze brałem ze strony nvidii , ale teraz ten koleś ze sklepu powiedział żebym przed wizytą u niego z kompem spróbował tych sterów . Czy ktoś ma jeszcze taki problem , latając po forach pamiętam taki temat i identyczny problem , ale kiedy to bylo ...

Edytowane przez Incognito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. ustaw w riva tuner wentyl na grafie na 100% bo widocznie sie grzeje z 90 stopni

 

2. wymień mobo na jakieś na p35 asus p5k-pro 8 fazowka lub p5k-e wifi ap 8 faz sorry ale do quada mieć dziadowska mobo z 3 fazowym zasianiem to porażka zwłaszcza ze ta płyta ma na ram max napięcie 2.1v a zazwyczaj np takie patrioty potrzebują ok 2.2v do prawidłowego działania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam....2tyg temu napalilem sie na grafe BFG 640 OC2 ale okazalo sie ze niema ich w sprzedazy ale co sie zrobi wiec przezucilem sie na 8800 GTX EVGA 768MB ....grafika bedzie wykorzystywana tylko do gier... Moze jakies inne propozycje ? zalezy mi na maxywalnych osiagach w grach! np CoD4 , Crysis, CS:S.....Pozdro

 

GTX'a albo GTS 640mb .pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX'a albo GTS 640mb .pozdro

Raczej GTX albo GTS 512MB :wink:

 

 

Od GTS 640MB wydajniejszy jest 8800GT 512MB, następnie GTS 640 ale 112sp (EVGA, XFX), potem GTS 512 mający wydajność GTX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. ustaw w riva tuner wentyl na grafie na 100% bo widocznie sie grzeje z 90 stopni

 

2. wymień mobo na jakieś na p35 asus p5k-pro 8 fazowka lub p5k-e wifi ap 8 faz sorry ale do quada mieć dziadowska mobo z 3 fazowym zasianiem to porażka zwłaszcza ze ta płyta ma na ram max napięcie 2.1v a zazwyczaj np takie patrioty potrzebują ok 2.2v do prawidłowego działania

 

Temperatura ok. W nTune mam na 60% wiatrak , 70 kilka po ostrej łupance to chyba norma na gtx , jeszcze 610/2000. Ta mobo merolem nie jest ale słyszałem i czytałem że się sprawdza na quadzie i jak za tą cenę to kręci sie dobrze. Z napięciem zgadza się pamiętam że w testach był za to minus. Nie mam siana na zmianę płyty :-| . Ostatnio w nvidia nTune zrobiłem dostrajanie systemu

komp mi sie zawiesił (tak jak pisali, bym niebieski ekran !) i już tego nie wznawiałem TYLKO ze teraz w EVEREST Ultimate e. komputer -> przetaktowanie (tak sobie latałem po opcjach zauważyłem :blink: )

ze mam

 

Właściwości procesora

Typ procesora QuadCore Intel Core 2 Quad Q6600

Nazwa kodowa Kentsfield

Seria G0

Engineering Sample Nie

CPUID: nazwa procesora Intel® Core2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz

CPUID: nr wydania 000006FBh

Napięcie rdzenia 1.163 V

 

Szybkość procesora

Częstotliwość taktowania procesora 1600.0 MHz :blink: (oryginalny: 2400 MHz)

Mnożnik procesora 6.0x a na q660 nie powinno być 9 ...(ja sie na tym nieznam ale to jest dla mnie dziwne)

Procesor FSB 266.7 MHz (oryginalny: 266 MHz)

Magistrala pamięci 400.0 MHz

DRAM:FSB Ratio 3:2

 

Pamięć podręczna procesora

Pamięć podręczna L1 kodu 32 KB per core

Pamięć podręczna L1 danych 32 KB per core

Pamięć podręczna L2 2x 4 MB (On-Die, ASC, Full-Speed)

 

Właściwości płyty głównej

ID płyty głównej 03/27/2007-NF66-6A61IL02C-00

Nazwa płyty głównej EVGA NF66 (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)

 

Właściwości mikroukładu płyty głównej

Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce 650i Ultra

Taktowanie pamięci 5-5-5-16 (CL-RCD-RP-RAS)

Command Rate (CR) 2T

 

Moduły pamięci SPD

DIMM1: Patriot Memory PDC22G6400LLK 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-16 @ 400 MHz) (4-4-4-11 @ 266 MHz) (3-3-3-8 @ 200 MHz)

DIMM2: Patriot Memory PDC22G6400LLK 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-16 @ 400 MHz) (4-4-4-11 @ 266 MHz) (3-3-3-8 @ 200 MHz)

 

a żeby było śmieszniej w everest home mam tam

 

Szybkość procesora

Częstotliwość taktowania procesora 2398.38 MHz (oryginalny: 2400 MHz)

Mnożnik procesora 11.5x raz 11,5 a raz 9 (o co lata ?? :blink: -noob)

Procesor FSB 208.55 MHz

Wymiękam - powoli zaczynam rozumieć konsolowców

Edytowane przez Incognito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś pomoże :rolleyes: , nadal mam marną wydajność :mur: , Help !

Może mi ktoś powiedzieć co jest z tymi everestami (home i ultimate) jeden pokazuje takty proca 1600 a drugi 2400-> tyle powinno być. W gears of war mam all max 1600x1200 i aa juz nie mogę ustawić bo jest często 25fps

 

co do ustawień 2d i 3d to ja mogłem swoje sprawdzić jak zainstalowałem sterowniki z płytki dołączonej do karty. Też masz MSI dlatego wydaje mi się że będzie tak samo. Pewnie rzuciłeś się na nowe stery , zainstaluj stare tam w ustawieniach nvidia/msi bedziesz mógł zmienić takty 2 i 3D. Ale napewno jest jakis inny programik którego mógłbyś mieć razem z nowymi sterami i tam sprawdzić/przetaktować

Edytowane przez Incognito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz sprawdzilem w n-tune nvidi i jestem wkurzony, bo niby producent deklaruje 730/1944 a jest 678/1944.... podniosłem do 730 i wiadomo,ze nie daje to duzego skoku np w smarku ,ale sam fakt ...nie wiem czy jutro /dzis nie zadzwonie do nich io zapytam dlaczego tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gears of war mam all max 1600x1200 i aa juz nie mogę ustawić bo jest często 25fps

Zakładam, że AA załączasz w sterowniku ?? Ja robię to zawsze w Riva Tuner. Jeśli poza zwykłym AA załączasz też Transparency AA to niech to będzie multisampling bo przy supersamplingu wydajność drastycznie spadnie.

 

To co mi przychodzi do głowy odnośnie wydajności w GOW.

 

1) zainstaluj patch

 

2) zainstaluj najnowsze stery do VGA

 

3) podkręć VGA

 

4) włącz AA (4,8, 16) ale nie 8Q, 16Q

 

5) włącz Transparency AA multisampling ale nie supersampling

 

6) zrób przynajmniej giga wolnego na partycji z grą

 

7) wyłącz Vsync w grze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszła już za 790,-

Chyba też sprzedam mojego gtx-a B-) Czaję się na 9800 :razz:

nie pisal bym ze jest do wziecia jak nie jest..

wystawiajacy aukcje pisal do mnie ..

ten co wygral sie wycofał i grafa do wziecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...