Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

A czemu miałby nie chodzić.... W końcu XTX żre więcej prądu niż 8800GTX i banglał bez problemu na gorszych zasiłkach niz Tagany 430 czy 480W.

 

Ja akurat miałem problemy z Tagnem 480 U01 dopiero w momencie ostrego krecenia C2D i grafy jednocześnie... Ale myslę, ze to kwestia uszkodzenia zasilacza, bo spadki były nierównomierne i zbyt wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia zasilacza to byl dla mnie priorytet.Mam mozliwosc zakupu Tagana 700 za 500 zl wiec chyba sie skusze.Co do budy to nadal nie mam pomyslu ale po prostu poszukam takiej , ktora ma te 2-3 cm luzu.Pradu bedzie to zarlo niemilosiernie duzo ale coz...cos za cos :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wspominał, ze "marki" nie zależą od MHz procka... :

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showpo...amp;postcount=2

 

Pozdrowienia dla tego co wymyślił tę teorię :)

Masz racje, ale na wynik przeklada sie tylko taktowanie procka - CPU Mark, natomiast wyniki karty sa mniej wiecej na stalym poziomie. Tak wiec teoria ze potrzeba 5,5Ghz zeby GTX rozwinal skrzydla to kompletna bzdura. Poza tym kompletnie nie przeklada sie to na wyniki w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siągnąłem wersje 5.05, chcę żeby mi wykryła optymalne ustawienia dla rdzenia, jednak po chwili robi mi sie bialy ekran i to byłoby na tyle.

Przestane chyba podkręcać tą grafe.

 

AtiTool-sem ktos podkręcał tą grafe?

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jak wszyscy sie chwalą to ja też :-). Dzisiaj dostałem dwie sztuki EVGA 8800 gtx ( druga dla kumpla) co nie zmienia faktu że chyba długo nie bede miał w rączkach dwóch takich potworków. Test Sli odpadły bo nie mam mostka sli i nie wiem czy płyta obsłuży , poza tym nawet mi sie nie chce ich montować i robic testów( chyba stary juz jestem :-). Mam pytanko co do głośności karty. Praktycznie jej nie słychać, ani w idle ani w stresie. Zastanawiam sie czy kupowac blok na nią od innovateka bo w sumie nie widze sensu jej kręcenia. Tutaj link do moich karcioszek http://img174.imageshack.us/my.php?image=img0225vk0.jpg .

Najśmieszniejsze jest to że w kwietniu tego roku kupiłem x1900xtx i parę dni temu poprostu padła(założony blok z ekwaterblock full cover-nie kręcona) ,paliła sie tylko dioda obok portu zasilania (fault), więc wysłałem do hurtowni na gwarancji. za pare dni zaglądam na stronke co się dzieje z reklamacja a tam widzę korekte zakupu na 2066 złotych,czyli tyle za ile ja kupiłem.Więc nawet się nie zastanawiałem i kupiłem 8800. Wyszła mnie 200 złotych :-) bo tyle dołożyłem.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez m@rcinpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jak wszyscy sie chwalą to ja też :-). Dzisiaj dostałem dwie sztuki EVGA 8800 gtx ( druga dla kumpla) co nie zmienia faktu że chyba długo nie bede miał w rączkach dwóch takich potworków. Test Sli odpadły bo nie mam mostka sli i nie wiem czy płyta obsłuży , poza tym nawet mi sie nie chce ich montować i robic testów( chyba stary juz jestem :-). Mam pytanko co do głośności karty. Praktycznie jej nie słychać, ani w idle ani w stresie. Zastanawiam sie czy kupowac blok na nią od innovateka bo w sumie nie widze sensu jej kręcenia. Tutaj link do moich karcioszek http://img174.imageshack.us/my.php?image=img0225vk0.jpg .

Najśmieszniejsze jest to że w kwietniu tego roku kupiłem x1900xtx i parę dni temu poprostu padła(założony blok z ekwaterblock full cover-nie kręcona) ,paliła sie tylko dioda obok portu zasilania (fault), więc wysłałem do hurtowni na gwarancji. za pare dni zaglądam na stronke co się dzieje z reklamacja a tam widzę korekte zakupu na 2066 złotych,czyli tyle za ile ja kupiłem.Więc nawet się nie zastanawiałem i kupiłem 8800. Wyszła mnie 200 złotych :-) bo tyle dołożyłem.

 

Pozdrawiam

 

to Ci sie udało, gratuluje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, ale na wynik przeklada sie tylko taktowanie procka - CPU Mark, natomiast wyniki karty sa mniej wiecej na stalym poziomie. Tak wiec teoria ze potrzeba 5,5Ghz zeby GTX rozwinal skrzydla to kompletna bzdura. Poza tym kompletnie nie przeklada sie to na wyniki w grach.

Moulder

 

jednak roznica pomiedzy E6700 oc w 2005 wynosi-19137 w stosunku do E6600 -14298 wynosi to prawie 5000 tys roznicy !!!

wydaje sie ze jednak aby 8800 gtx rozwinal skrzydla to wlasnie najlepsze procki pozwola na max tej karty,

kupno tej karty przy jednoczesnym posiadaniu ponizej E6600 chyba mija sie z celem?

 

ps.nie mow ze nie zobaczysz roznicy pomiedzy najslabszym C2D a E6700 a wyniki nie przeloza sie w grach

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu sie zaczyna offtop??

Panowie darujcie sobie. Jedni wiedza dobrze inni lepiej

 

Powiedzcie lepiej czy tez macie jazdy na starszych gierkach. Mi np w Call of Duty ilosc klatek potrafi spasc do 4fps :|

Wina sterow czy samej grafy??

Nowe tytuly smigaja az milo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW! 5K pkt! Masakra normalnie :mur:

 

Ja nie rozumiem, dla was miernikiem wydajnosci kompa jest 3dmark? Bo u mnie to fpsy w wymagajacych grach :blink:

Ale czy wy ludzie jestescie jacys tępi ze nie rozumiecie iz spora roznica jest nie tylko w smarkach?

Zreszta sama nvidia zalecala c2d x6800 poniewaz w najmniejszym stopniu ogranicza karte......

Edytowane przez Blah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu sie zaczyna offtop??

Panowie darujcie sobie. Jedni wiedza dobrze inni lepiej

 

Powiedzcie lepiej czy tez macie jazdy na starszych gierkach. Mi np w Call of Duty ilosc klatek potrafi spasc do 4fps :|

Wina sterow czy samej grafy??

Nowe tytuly smigaja az milo ;]

 

Kwestia dopracowania sterów... pamiętam do dziś jak zamontowałem Radeona 9800 PRO i uradowany tym jak będzie mi śmigać właśnie Call of Duty ,dostałem małego zonka bo przyrost FPS nie był taki wielki.... Ta gra to zdaje się DX 7 i karty pod DX9 nie radzą sobie tak dobrze ze starszymi tytułami. Dla przykładu HL2 działa mi nie wiele lepiej pod DX7 czy 8 niżeli DX 9 ,ale jak odpaliłem na pożyczonym GF 4 Ti 4200 to już pod DX 7 śmigało mi znacznie lepiej. Tu myślę że sytuacja jest podobna. Później im nowsze stery to zaczęło się stabilizować. W COD czy Quake 3 przybyło mi znacznie więcej FPS w porównaniu do starszych sterowników ATI z serii 4....

 

BTW. Ludzie po co wy pakujecie tyle kasy teraz w tą kartę jak jeszcze gier pod nią nie ma. Popełniacie klasyczny błąd. Wydajecie kupę kasy a potem okazuje się że karta w nowszych grac nie jest taka ELO. Ja na to patrze jak na pierwsze karty pod DX 9. Na początku gry chodziły dość słabo ,ale im nowsze układy tym FPS przybywało. Troszkę to śmieszne jest... ale to nie moja sprawa ;) Sorki za to małe OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia dopracowania sterów... pamiętam do dziś jak zamontowałem Radeona 9800 PRO i uradowany tym jak będzie mi śmigać właśnie Call of Duty ,dostałem małego zonka bo przyrost FPS nie był taki wielki.... Ta gra to zdaje się DX 7 i karty pod DX9 nie radzą sobie tak dobrze ze starszymi tytułami. Dla przykładu HL2 działa mi nie wiele lepiej pod DX7 czy 8 niżeli DX 9 ,ale jak odpaliłem na pożyczonym GF 4 Ti 4200 to już pod DX 7 śmigało mi znacznie lepiej. Tu myślę że sytuacja jest podobna. Później im nowsze stery to zaczęło się stabilizować. W COD czy Quake 3 przybyło mi znacznie więcej FPS w porównaniu do starszych sterowników ATI z serii 4....

 

BTW. Ludzie po co wy pakujecie tyle kasy teraz w tą kartę jak jeszcze gier pod nią nie ma. Popełniacie klasyczny błąd. Wydajecie kupę kasy a potem okazuje się że karta w nowszych grac nie jest taka ELO. Ja na to patrze jak na pierwsze karty pod DX 9. Na początku gry chodziły dość słabo ,ale im nowsze układy tym FPS przybywało. Troszkę to śmieszne jest... ale to nie moja sprawa ;) Sorki za to małe OT.

nastepny "doinformowany"...

1. 8800gtx osiaga mniej wiecej 2x wiecej fpsow w grach niz poprzednie karty.(i jest to pierwsza karta na ktorej da sie KOMFORTOWO grac w takiego powiedzmy obliviona na full detalach + wysokiej rozdzialce z AA+HDR)

2. Wedlug pokazow Crysis smiga na 8800 z drobnymi czasem dropami w max detalach

3. Czekac mozna zawsze bo zawsze ukaze sie cos lepszego "w niedalekiej przyszlosci". Pewnie ze mozna poczekac na ostatnia generacje kart SM4 ale po co skoro kogos stac na zakup teraz.....?

4. Twoje przyklady sa lekko mowiac wyssane z pupy i obala je punkt pierwszy....

 

Jak dla mnie powyzsze punkty swiadcza za zakupem 8800......jezeli oczywiscie kogos na to stac......

Ale zaraz sie pojawia kolejni "obeznani z tematem" ktorzy beda rzucali ze nie ma sensu bo slaba wydajnosc, stary proces technologiczny, duze zuzycie pradu, brak przyszlosci itp itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nastepny "doinformowany"...

1. 8800gtx osiaga mniej wiecej 2x wiecej fpsow w grach niz poprzednie karty.(i jest to pierwsza karta na ktorej da sie KOMFORTOWO grac w takiego powiedzmy obliviona na full detalach + wysokiej rozdzialce z AA+HDR)

2. Wedlug pokazow Crysis smiga na 8800 z drobnymi czasem dropami w max detalach

3. Czekac mozna zawsze bo zawsze ukaze sie cos lepszego "w niedalekiej przyszlosci". Pewnie ze mozna poczekac na ostatnia generacje kart SM4 ale po co skoro kogos stac na zakup teraz.....?

4. Twoje przyklady sa lekko mowiac wyssane z pupy i obala je punkt pierwszy....

 

Jak dla mnie powyzsze punkty swiadcza za zakupem 8800......jezeli oczywiscie kogos na to stac......

Ale zaraz sie pojawia kolejni "obeznani z tematem" ktorzy beda rzucali ze nie ma sensu bo slaba wydajnosc, stary proces technologiczny, duze zuzycie pradu, brak przyszlosci itp itd

ja się z Tobą zgadzam. Tak można czekac do usr*nej śmierci. Jak Cie stać to bierz.A jak wyjdzie coś lepszego to sprzedasz i dołożysz pare PLN i kupisz mocniejszą. Simple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nastepny "doinformowany"...

1. 8800gtx osiaga mniej wiecej 2x wiecej fpsow w grach niz poprzednie karty.(i jest to pierwsza karta na ktorej da sie KOMFORTOWO grac w takiego powiedzmy obliviona na full detalach + wysokiej rozdzialce z AA+HDR)

2. Wedlug pokazow Crysis smiga na 8800 z drobnymi czasem dropami w max detalach

3. Czekac mozna zawsze bo zawsze ukaze sie cos lepszego "w niedalekiej przyszlosci". Pewnie ze mozna poczekac na ostatnia generacje kart SM4 ale po co skoro kogos stac na zakup teraz.....?

4. Twoje przyklady sa lekko mowiac wyssane z pupy i obala je punkt pierwszy....

 

Jak dla mnie powyzsze punkty swiadcza za zakupem 8800......jezeli oczywiscie kogos na to stac......

Ale zaraz sie pojawia kolejni "obeznani z tematem" ktorzy beda rzucali ze nie ma sensu bo slaba wydajnosc, stary proces technologiczny, duze zuzycie pradu, brak przyszlosci itp itd

 

Jestem na tyle doinformowany by o tym wiedzieć co napisałeś. Także nie zarzucaj mi nie wiedzy, bo to nie problem poszukać na necie i dowiedzieć się na co G80 stać. Nie ty jeden śledzisz losy G80. Pisząc czekać na nowsze karty miałem na myśli przede wszystkim spadek cen tych obecnych układów. Do tego dojdzie jeszcze R600. Nie wiem jak się sprawdzi w nowszych grach jak Crysis ,dopóki sam tego nie sprawdzę. Kupno karty owszem nie jest złym pomysłem ,ale myślę że troszkę później. Jakieś 4-5 miesięcy ja bym się wstrzymał. Sprzedam x1950 PRO i kupie albo tego 8800 GTS/GTX. Może trochę przesadziłem i tych co stać to sobie pograją w tym czasie w Obliviona przy dobrym FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moulder

 

jednak roznica pomiedzy E6700 oc w 2005 wynosi-19137 w stosunku do E6600 -14298 wynosi to prawie 5000 tys roznicy !!!

wydaje sie ze jednak aby 8800 gtx rozwinal skrzydla to wlasnie najlepsze procki pozwola na max tej karty,

kupno tej karty przy jednoczesnym posiadaniu ponizej E6600 chyba mija sie z celem?

 

ps.nie mow ze nie zobaczysz roznicy pomiedzy najslabszym C2D a E6700 a wyniki nie przeloza sie w grach

Jasne ze do pewnego momentu procesor wyraznie ogranicza karte. Ale zauwaz, ze te juz powyzej jakiegos poziomu tylko procesor nabija Marki - zobacz sobie w podsumowaniu kazdego marka CPU score i punktacje testow grafiki. Rosnie tam juz tylko CPU score tak wiec na wydajnosc grafiki juz sie to nie przeklada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze do pewnego momentu procesor wyraznie ogranicza karte. Ale zauwaz, ze te juz powyzej jakiegos poziomu tylko procesor nabija Marki - zobacz sobie w podsumowaniu kazdego marka CPU score i punktacje testow grafiki. Rosnie tam juz tylko CPU score tak wiec na wydajnosc grafiki juz sie to nie przeklada.

zgadzam sie co do poziomu :)-tylko wlasnie tym problemem jest ten poziom!,bo poprzeczka jest bardzo wysoko ustawiona i realne wykorzystanie mocy nowego GTX gwarantowac beda wlasnie nalepsze procki.

dla cpu ponizej C2D 6600 poprzeczka jest za wysoka

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowaliście zastopic paste orginalną(zapewne jakieś gluty), czymś lepszym, odnotowaliście jakiś spadek temperatur?

Czym można zmienić napiecie dla rdzenia i pamięci na 8800GTX?

Paste zawsze mozna zmienic, a napiecia zmienia sie potencjometrami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie lepiej czy tez macie jazdy na starszych gierkach. Mi np w Call of Duty ilosc klatek potrafi spasc do 4fps :|

Wina sterow czy samej grafy??

no z tymi sterami to faktycznie kiszka :/ dali jakas wersje na "odczep sie" i trzeba czekac. no, ale jest nadziej, ze cos sie w tym tyg. ruszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moulder

 

jednak roznica pomiedzy E6700 oc w 2005 wynosi-19137 w stosunku do E6600 -14298 wynosi to prawie 5000 tys roznicy !!!

wydaje sie ze jednak aby 8800 gtx rozwinal skrzydla to wlasnie najlepsze procki pozwola na max tej karty,

kupno tej karty przy jednoczesnym posiadaniu ponizej E6600 chyba mija sie z celem?

 

ps.nie mow ze nie zobaczysz roznicy pomiedzy najslabszym C2D a E6700 a wyniki nie przeloza sie w grach

Puść tego 05marka w 1280+AA,AF a różnica zmaleje i maleć będzie coraz bardziej w miarę obciążenia grafiki a nie procesora jakimś markiem puszczonym nago w 1024.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...