Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hooded man

mi 8800GTX przypomina "dsadzeniem od peletonu" legendarna ATI9700Pro. Karta pewnie nawet jak spadnie do 1500zl to i tak bedzie oplacalna w stosunku do ATI chociaz tak daleko idaca przylosc ciezko przewidziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

mi 8800GTX przypomina "dsadzeniem od peletonu" legendarna ATI9700Pro. Karta pewnie nawet jak spadnie do 1500zl to i tak bedzie oplacalna w stosunku do ATI chociaz tak daleko idaca przylosc ciezko przewidziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z linka, którego podał Sulaco jasno wynika, że zakichanym programistom nie chce się optymalizować gier... Jasno też wynika, że jednak 8800gtx jest potężny... na x1900xt to się w ogóle nie da grać. To tak jakby ktoś nie zauważył. Czyli? 8800gtx nadal wydaje się najlepszą perspektywą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z linka, którego podał Sulaco jasno wynika, że zakichanym programistom nie chce się optymalizować gier... Jasno też wynika, że jednak 8800gtx jest potężny...

Potężny może i jest ale jesli dochodzi do sytuacji ze czlowiek kupuje za 2500pln karte by miec w jakiejś grze 27-46 fps to ja chyba wysiadam z tego pociagu i przesiadam sie na konsole.

Jak mozna wydac gre wiedzac jak ona beznadziejnie chodzi nawet na najmocniejszym sprzecie. Jaja sobie z ludzi robia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1280x1024 nie da się grać fps spada momentami do 15

lol koles z podobnym kompem ma taki sam problem tylko mu spada z 60 klatek na 20 i to na rozdziałce 1600 ultra high :blink: wiec cos chyba masz zdupione

 

żeby nie blo skopiuje ją tu

well im running a E6600 @ 3.6 GHZ and my 8800GTX overclocked i get 12600 in 3dmark06 and this game is running @ 60FPS in some places and then freakin 20 -30 fps in other places running @ 1680x1050 widescreen 16xAF with HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potężny może i jest ale jesli dochodzi do sytuacji ze czlowiek kupuje za 2500pln karte by miec w jakiejś grze 27-46 fps to ja chyba wysiadam z tego pociagu i przesiadam sie na konsole.

Jak mozna wydac gre wiedzac jak ona beznadziejnie chodzi nawet na najmocniejszym sprzecie. Jaja sobie z ludzi robia.

no ja jestem w tej komfortowej sytuacji, ze takie "shity" jakimi imho sa wspomniane tytuly, w ogole mnie nie interesuja. a to w co obecnie gram - np. CoH, TDU, chodzi wysmienicie. tak wiec jestem daleki od przesiadania sie na konsole wylacznie z powodu jakis marnych tytulow.

a rxg widac, ze ponioslo - ciekawe, czy jak jedzie po dziurawej drodze, tez rzuca miechem na producentow samochodow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że o klocu ala seria 5 będzie można dopiero mówić przy porównaniu do R600. Choć musze przyznac ze 15 fps na takiej karcie w jakiejkolwiek grze, to tragedia :lol: Być może to wina niedopracowań gier (jezu, Armed Assault taki brzydki a ile wymaga :blink: :mur: ), ale to napewno nie jest wina tylko po tej stronie.

Ufff, dzieki chlopaki za uwage, a juz mialem kupowac 8800GTXa, ale po tych wypowiedziach juz widze, ze wstrzymam sie kilka miesiecy, przynajmniej do premiery ATI.

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol koles z podobnym kompem ma taki sam problem tylko mu spada z 60 klatek na 20 i to na rozdziałce 1600 ultra high :blink: wiec cos chyba masz zdupione

Na pclab pewien bronek pisał z rozżaleniem, że jego gtx generuje non stop 60fps :D .

Łapiąc się tej opinii można powiedzieć, że moja karta to jakaś, ińsza bo od czasu do czasu widzę 18 :blink:

Zapewniam Cię, że wsio jest git i ta gra tak chodzi, na 8800GTX.

 

 

a rxg widac, ze ponioslo - ciekawe, czy jak jedzie po dziurawej drodze, tez rzuca miechem na producentow samochodow :D

No cóż poniosło :oops: . Twój link wiele wyjaśnił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własciciele 19" 1280x1024 ,mogą jeszcze w miarę popykać ale już bez AA i AF :sad:

Nie rozumiem czemu bez AA i AF. Dzisiaj sciagnalem sobie Six Vegas zeby sprawdzic czy rzeczywiscie to prawda.Gra chodzi u mnie bardzo dobrze z AA16x i AF16x wymuszonymi w sterowniku, bez zadnych przyciec. "Na oko" jest jakies 60 klatek. Zainstaluje Frapsa i sprawdze dokladnie. Mam najnowsze Forcewary. Nie rozumiem, czemu niektorzy narzekaja, ze gra im strasznie zwalnia, cos moze maja namieszane w systemie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadacze tych wspaniałych kart możecie przetestować je pod katem wydajności w grze gothic3, chodzi o płynnność, czy występuje doczytywanie z dysku i ogólnie jaki średni fps idzie osiągnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.........doczytywanie z dysku i ogólnie jaki średni fps idzie osiągnąć

Doczytywanie z dysku to nie zależy od karty, tylko trochę od ilości jej pamięci, głównie od il. ramu systemowego. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadacze tych wspaniałych kart możecie przetestować je pod katem wydajności w grze gothic3, chodzi o płynnność, czy występuje doczytywanie z dysku i ogólnie jaki średni fps idzie osiągnąć

W gothicu 3 doczytywanie niestety wystepuje. Gra jest bardzo plynna z AA16 i AF16, tylko co jakis czas sa ostre doczytki. Taki urok tej gry:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sprawdz najpierw czy aby na pewno masz AA w R6:V i G3 ;)

Mam wymuszone w sterowniku caly czas. W gothicu troche zmodyfikowalem plik ini odnosnie uzycia cache i chodzi troche lepiej. Poza tym ta gra ma skopany engine:-( Od rana gram sobie w R6 i chodzi elegancko, nie wiem czemu tak narzekacie. Edytowane przez moulder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadacze tych wspaniałych kart możecie przetestować je pod katem wydajności w grze gothic3, chodzi o płynnność, czy występuje doczytywanie z dysku i ogólnie jaki średni fps idzie osiągnąć

88GTX + C2D@3GHz + 2GB 1GHz 4-4-4-12 i co i :lol: szarpie czasami. Gra z pupki i tyle.

 

Ustawienia oczywiscie wysokie, ze tak powiem.

 

Jeszcze jedno :D Wczoraj usilowalem grac w Gothic III na X1950Pro i to juz w ogole byla masakra :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest prosty - niektórzy nie powinni brać się za pisanie gier, bo nie potrafią. Lekki OT, ale patrząc na przyrost mocy GPU i jakość pisania silników gier, to te wartości zmieniają się zupełnie odwrotnie :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest prosty - niektórzy nie powinni brać się za pisanie gier, bo nie potrafią. Lekki OT, ale patrząc na przyrost mocy GPU i jakość pisania silników gier, to te wartości zmieniają się zupełnie odwrotnie :|

OT: Wydaje mi sie ze bardziej teraz producenci beda kierowac sie ku konsolom, a pc bedzie pelnil role narzedzia do pracy. Pewnie za kilka lat pc jako narzedzie rozrywki zniknie. juz teraz widac ze producentom nawet niechce sie optymalizowac gier na pc. ot przerzuca cos z konsoli nie zaglebiajac sie nawet w konkretna optymalizacje. pisanie gier na konsole jest latwiejsze, przez co szybsze i przynosi wieksze dochody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT: Wydaje mi sie ze bardziej teraz producenci beda kierowac sie ku konsolom, a pc bedzie pelnil role narzedzia do pracy. Pewnie za kilka lat pc jako narzedzie rozrywki zniknie. juz teraz widac ze producentom nawet niechce sie optymalizowac gier na pc. ot przerzuca cos z konsoli nie zaglebiajac sie nawet w konkretna optymalizacje. pisanie gier na konsole jest latwiejsze, przez co szybsze i przynosi wieksze dochody.

OT: Taa? już widze te masy strategii i MMORPG na konsole :D, rynek gier na PC ma sie dobrze,problemem największym są DUŻE firmy developerskie które w pogoni za zyskami nie dość że gnają programistów jak szalone to jeszcze wypuszczają zabugowane śmieci, poprawine później lub nie 20toma patchami... Ach gdzie czasy Q3

Przyznam się szczerze że nie spodziewałem się wypuszczenia takiego bubla na silniku Unreal3; zakładałem że jak tworzy się taki jak by tu nie patrzeć komercyjny silnik, to absolutną podstawą jest jego optymailzacja co do ostatniej linijeczki kodu, tak żeby nawet koledzy z śmieciowym FXem byli w stanie odpalić (wiem wiem... marzenia....) na nim coś...

Chwała bogu że nie gram w takie gry... Niestety ogólnie gry dzisiaj mają coraz gorszą jakość i tylko my klienci możemy wymusić na producentach jej podniesienie np poprzez ich niekupowanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potężny może i jest ale jesli dochodzi do sytuacji ze czlowiek kupuje za 2500pln karte by miec w jakiejś grze 27-46 fps to ja chyba wysiadam z tego pociagu i przesiadam sie na konsole.

Jak mozna wydac gre wiedzac jak ona beznadziejnie chodzi nawet na najmocniejszym sprzecie. Jaja sobie z ludzi robia.

Ja juz tak zrobilem <_< szkoda kasy wydawac co 1.5 miesiaca na nowa grafike za grubo ponad 1k/2k :mur: takie jest moje zdanie :lol: ale podziwiam tych ludzi :lol: co do samej grafiki wymiata :) Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg.... Jak widze tak cienkie wyniki 8800GTX to wydaje mi sie że coś jest nie tak....... Karta rozwala 3dmarki a w takiej gierce muli ją <_< przecież tam nie ma extra efektów/grafy a tak spada FPS, żenada żeby za ponad 2k karta nie pozwalała na płynna rozgrywkę..... pewnie coś ze sterami, może z samą grą..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem dzis w akcji BFG 8800GTX w RB6 rzecz jasna

rozdzialka 1280x1024 chyba ,

wszystko miodzio cacy , proc to krecony A64 Venice 3GHz i 2GB ramu

 

Ktos wczesniej pisal ze na ati 1900xtx sie nie da grac :)

to powiem ze u mnie spoko all on w 1024x768 tylko cienie na medium w frapsie

od minimum jakie widzialem 20 fps do 80 fps srednia cos okolo 45

szkoda tylko ze owe 45 fps bez AA :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...