Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Malik, ale z tego posta nic nie wynika oprócz empirycznej obserwacji.

Od premiery było wiadomo o złym rezystorku, swoją drogą moje karty mają 39C i mają się dobrze.

Późniejszy rzut czarnych, ma już 40C, a to że teraz są zielone - powątpiewam czy ma to jakikolwiek związek z rewizją itp. Zielony pewnie tańszy, i dlatego tak a nie inaczej.

A post o tym jakoby zielona była wolniejsza traktowałbym również z przymrużeniem trzeciego oka.

Dokładnie ja mam czarne PCB i rev B ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem interesujący objaw - w momencie wyłączania kompa, karta wykonuje pojedyncze "pik". Może ktoś to potwierdzić?

 

Druga sprawa - notorycznie wywala mi się FEAR. Patchowałem do 1.08 i to samo. Wywala się losowo, po kilku minutach grania :(

 

Trzecia sprawa - mam Samasunga 770p któy jak wiadomo nie ma przycisków i obsługiwany jest przez MagicTune....który nie wspiera serii 8800. Progs niby działa, ale też potrafi się wywalić w momencie wejścia do ustawień karty. Paranoja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

chyba jeszcze nikt nie wklejal

info z naszej strony :)

 

Nowy ale okrojony 8800GTS - bat na ATI?

W najbliższych miesiącach rozpoczną się premiery kolejnej generacji kart graficznych, w związku z czym obecne na rynku karty będą stawały się bardziej atrakcyjne cenowo. W połowie lutego NVIDIA planuje wprowadzić do sprzedaży tańszą wersję karty GeForce 8800GTS. Będzie ona zbudowana w oparciu o dokładnie ten sam co poprzednik chip, mający 96 zunifikowanych shaderów, 24 jednostki teksturujące i 20 ROP. 320-bitowa szyna oraz taktowanie pamięci także pozostaną niezmienione. Jedynym cięciem jest obniżenie jej ilości 320MB, czyli będzie to o połowę mniej niż w "pełnym" 8800GTS. Nowa karta ma być konkurencją dla 256-MB wersji ATI X1950XT. Cena jest bardzo zachęcająca, bowiem 8800GTS z 320MB pamięci będzie kosztował w USA jedyne 299$ (890 zł). Prawda, że brzmi świetnie? W Polsce jak zawsze cena będzie wyższa, ale mimo to uważamy, że nadchodzi prawdziwy hit.

temat: Karty graficzne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyz mialem pik przy wylaczaniu, na poczatku.... teraz niewiem od kiedy ale juz pika niema :D kilka razy karte wyciagalem ,wkladalem na odwrot moze te kable pcx....mam tagana 600w i on ma 4kable 6pinowe ,moze wlozylem na odwrot i juz nic nie piszczy.

fear chodzi bez zarzutów.

karta na nf4 (wczesniej opek na dfi) podkrecila sie identycznie na nf680i i ani mhz w góre....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu jak wyjmiesz jedną wtyczkę zasilania, to karta też piszczy. Być może Twój Tagan na początku nie daje ładnego napięcia i karta przez momencik, właśnie dlatego piszczy.

Podczas włączania kompa i ciągłej pracy nic nie pika. Dopiero w momencie odcięcia napięcia przy wyłączaniu ( moment kiedy wyłączają się też dyski) następuje pojedyncze piknięcie :huh:

 

Sam Tagan wytrzymuje i jeszcze dwa-trzy tygodnie musi zostać. Potem chyba zajmie jego miejsce Antec 550HE lub Tagan 600 U25. Jeszcze nie zdecydowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam Tagan wytrzymuje i jeszcze dwa-trzy tygodnie musi zostać. Potem chyba zajmie jego miejsce Antec 550HE lub Tagan 600 U25. Jeszcze nie zdecydowałem.

Hehhe, to widze, ze poszedlem na calosc z tym 1kW zasilaczem, moze jeszcze SLI zrobie za jakies 2-3 miesiace...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mały problem , czasem grafa się wysypuje - paski - trzeba restarta robić , jak myślicie prądu jej brakuje........

zasiłka 620 , Zasilanie do płyty PCI- e z jednego kabla z DVD , do grafy 2x6 z zasiłki . A może karta się wali , smarki przechodzi ok wywaliła mi się w SC DA 2x raz wył. się gra z błędem a drugi raz ekran z paskami .......PCI-E mam nz sztywno na 100...... :mur: Nie wiem co robić kombinować z kablami od zasilania .........czy z grafe reklamować?........a może PCI-E się wali........chyba odkręce wszystko i wtedy oblukam.

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magia watów chyba cię złapała... 600-watówka z paluszkiem wystarczy i będzie jeszcze zapas.

 

BTW - No offence, ale TT robi chyba najbardziej "elo młodzieżowe" budy jakie można wykonać. Kicz i jeszcze raz kicz. Nie ma jak Silverstone Temijin TJ07 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas włączania kompa i ciągłej pracy nic nie pika. Dopiero w momencie odcięcia napięcia przy wyłączaniu ( moment kiedy wyłączają się też dyski) następuje pojedyncze piknięcie :huh:

 

Sam Tagan wytrzymuje i jeszcze dwa-trzy tygodnie musi zostać. Potem chyba zajmie jego miejsce Antec 550HE lub Tagan 600 U25. Jeszcze nie zdecydowałem.

też tak mam i miałem na każdym GTX'ie jaki mi w ręce wpadł (w sumie było tego z 7 sztuk?) - każdy pikał przy wyłączeniu, jednym, krótkim sygnałem - i to przy zasiłce 450W jak i 1kW :) IMHO więc normalka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma zadnych piskow.Moze po prostu mialem szczescie?Problem mam tylko z jedna gra (SC:DA)Za nic w swiecie nie chce sie odpalic.Troche szkoda ale gre kupilem wiec zostanie i poczeka na lepsze czasy ;).Mam prosbe do osoby ktora zalozyla ten temat.Czy mozna w pierwszym poscie aktualizowac link do najnowszych sterownikow oraz ich numer?Trudno sie przekopac przez te wszystkie strony i odszukac najnowsze sterowniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW - No offence, ale TT robi chyba najbardziej "elo młodzieżowe" budy jakie można wykonać. Kicz i jeszcze raz kicz. Nie ma jak Silverstone Temijin TJ07 :)

Kwestia gustu mi sie Silverstone'y w ogole nie podobaja a juz ten Temijin TJ07 nie dosc, ze paskudna to jeszcze 1500PLN kosztuje B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra potestowałem dalej i jest tak:

620/980 - 03 - 34500

- 05 - 16400

- 06 - 10500

Przy przykręconym procku na 2,88

memki ma 950 z wyższymi timingami 5.7.7.20 dla pewności

Przechodzi 03 , 05 , 06 spoko po kilka razy temp GPU nie przekracza 85 C

 

Na 3Dmarku 01 ekran się krzaczy przy 1 teście i trzeba restarta walić........nie mam pojęcia co jest ...

Tak samo jest w Double Agent .......przy załadowaniu się gierki jak się odpala 1 level po kilku sek. krzaki na ekranie.......

W GIII chodzi spoko i nic się nie dzieje , Dlatego pamięci wykluczam bo GIII pożera je na maxa........nie wiem czy grafe reklamować czy na nowe stery czekać.......

Grafa się kręci spoko na 650/1000 - dalej nie cisnołem , na wywalanie się w 01 nie ma wpływu taktowanie grafy jak i kręcenie kompa..............Jakoś mi się zdaje że stery się walą oczywiście mam 97.92........ :mur:

Pozdrówka.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno stery, z drugiej strony po co odpalasz 3dmarka 2001, dla tej karty to zaden test, ja nawet na obenym moim 7800gtx'ie nie kusze sie o 2003, bo to szkoda zachodu i szkoda pradu w gniazdku na tak stare testy :D A to, ze SC DA sie wali na tej karcie niemilosiernie to ponoc norma. Musze go zdarzyc przejsc do konca tego tygodnia i bede miec problem z nim z glowy heh.

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra potestowałem dalej i jest tak:

620/980 - 03 - 34500

- 05 - 16400

- 06 - 10500

Przy przykręconym procku na 2,88

memki ma 950 z wyższymi timingami 5.7.7.20 dla pewności

Przechodzi 03 , 05 , 06 spoko po kilka razy temp GPU nie przekracza 85 C

 

Na 3Dmarku 01 ekran się krzaczy przy 1 teście i trzeba restarta walić........nie mam pojęcia co jest ...

Tak samo jest w Double Agent .......przy załadowaniu się gierki jak się odpala 1 level po kilku sek. krzaki na ekranie.......

W GIII chodzi spoko i nic się nie dzieje , Dlatego pamięci wykluczam bo GIII pożera je na maxa........nie wiem czy grafe reklamować czy na nowe stery czekać.......

Grafa się kręci spoko na 650/1000 - dalej nie cisnołem , na wywalanie się w 01 nie ma wpływu taktowanie grafy jak i kręcenie kompa..............Jakoś mi się zdaje że stery się walą oczywiście mam 97.92........ :mur:

Pozdrówka.........

Ja bym oddał do serwisu. Moja (EVGA) chodzi idealnie zarówno w 2001 jak i SCDA.

 

05 i 06 słabo

Edytowane przez rxg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym oddał do serwisu. Moja (EVGA) chodzi idealnie zarówno w 2001 jak i SCDA

 

05 i 06 słabo

No właśnie nie wiem co robić , co do marków to na procu 2,2 i pam na 1000 na 5,5,5,15 w O6 było ponad 11k

tylko czemu w 2001 sie wali skoro inne są ok , a przecież 2001 wcale nie piłuje tak grafy 1 test w 2003 ma o wiele większy fps niż 1 w 2001 a choodzi miodzio.......troche głupi jestem .......poczekam chyba jednak na inne stery i wtedy zadecyduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja evga kreci sie 625 i 1000 , nic z napieciami nie robiłem.

max. temp. 92C po 30minutowym graniu w obliviona

Ale tymasz E6600 :D a ja E6400 do tego masz na liczniku 3.7G a ja 2,88 jak robiłem test ,więc nie można porównywać wyników :D Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i juz ok.....po spaleniu 2 paczek fajek :lol2: i kilku godzinach przed kompem poradziłem sobie.........problemem były pamięci , ktore się waliły na DS4.

Nowa winda , ustawienia w biosie i przechodzi wszystkie marki od 01 do 06 i DA też śmiga ....wszystkiemu winne mobo i pamięci Patriota DDR II 800 LLT ...

Niby wszystko chodzi a jednak się wywala w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dalej kiszka.......a myślałem że już ok.

W FEAR ok 3 godzin pykania - wszystko ok , w DA po ok 3 min krzaki.co ciekawe jak się komp restartnie to odrazu przy odpaleniu są krzaki na ekranie....na chwile zdjęcie napięcia z kompa usuwa problem......już nie mam pojęcia....chyba jednak GPU coś szwankuje.......następnym razem zrobie fotke jak to wygląda.....ale chyba karciocha pójdzie do serwisu.....ale czy może być taki objaw jakby PCI coś nie domagało , albo gryzło się z kartą??.może V pci-e podnieść troszeczke w biosie +0,1 albo +0,2 ?

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...