Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie masz temperatury na tym Asusie, podmieniałeś pastę, chłodzenie na inne?

Ładny wyniczek, u mnie proc 3.7GHz, memki 1124 DDR, grafa 630/1020 i wynik w 3DM2006 12094pts

W IDLE jest 52 Stopnie a w LOAD okolo 76 - Dalem jej dodatkowy nawiew.

Chlodenie referencyjne, pasty nie podmieniane. Kupie AS5 to sie nalozy.

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy swojej nie sprawdzalem na oryginalenej pascie więc nie ma porównania, jakie miałaby temperatury jak z OC, nawiewy też mam, grafa nie ma złych temperatur:

AS Ceramique(może jest jej za mało) dodatkowy nawiew 120mm, temp idle 54~59, stress 73.

Egzęplarz kiepski do OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Komp mi się czasem nagle wiesza - lub resetuje. Czasem windows wyrzuca komunikat następującej treści:

 

Sygnatura błędu

 

szAppName: Drivers.Display szAppVer: 10DE0191A282331043

szModName: atkdisp.dll szModVer: 6.14.10.200 Offset 79E606EA

 

Co z tym zrobić? Wywala w różnych momentach - a to 3DMark, a to gra, innym razem przy otwieraniu poczty. Czy to może być wina podkręconego procka 6600@3600 (ale superpi x2 wszystkie testy i prima - orthos 8 godzin przechodzi bez żednych problemów) Czy to te sterowniki do 8800GTX są do d#$%@#%$!!! ??

 

i jeszcze jedno - mi też karta - lub coś w budzie piszczy podczas 3dMarka2001 (wcześniej nie słyszałem bo wiatraki miałem na 12V - teraz mam na 5 - więc słyszę) - czy to normalne ??

Edytowane przez Piterix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo

Myslalem ze reinstalka wind pomoze, mylilem sie [;

 

Ale moze cos zle robimy Hanu, moze czegos wiecej potrzeba

Zinstalowałem teraz wersję, którą linkował Sulaco. Działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te stery pod viste jako tako chodzą , przynajmniej na markach , w girkach się wysypuje czasem a wyniki ok 30% mniejsze........z tego co wyczytałem na forum Guru3D.No ale to betki , a NV ma ponoć wypuścić stery pod koniec stycznia...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w idle GPU 60C a Load max 82C mam....podczas zmian testów w 3D 06 - 72C - po skończeniu 06 po 3 cyklach 67-69C

W budzie 3 wentyle:

przód 120 - 1500 obr [ na dole]

tył 120 - 1500

bok 80 - 1200

buda jak w podpisie.

 

Cholera popatrzylem sie na Ambient sensor. 65 w IDLE wywiewy prawie wszedzie, ale cholera to bydle chodzi tylko na 60% wiatraka ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Mam problem. Jak ustawie w Rivie/nTune taktowanie rdzenia na 640 to programy widza 648, ustawie 635 dalej czyta 648, ustawie 630 to czyta 621, itp. podobnie jest z pamieciami. Jak bym nie ustawil to niegdy nie czyta tych ustawien, tylko 601,621,648/1000,1020,1044. Jak to jest? Sa ustawienia które czytaja programy czy te ktore sie ustawia. Bo juz mnie to denerwuje :/

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do tych co jadą na C2D.

Jakie macie temperatury podawane przez RT , GPU , proc i obroty wentyla.RT z pluginem do C2d temp. W 3Dmark 06.

Ja mam tak:

3Dmark 06.- kożysta tylko z jednego jajka w testach grafiki , tylko podczas testu CPU oba jajka idą na 100%.

GPU max temp 78C , Pamięci 61C

proc podczas testu grafiki [ jedno jajko ] 55C

podczas test CPU [ 2 jajka ] 59C

wentyl od GPU max 64% 1450obr. [ ale przewaznie cały czas 60% tylko kilka razy na moment wszedł na 64]

Swoją drogą ciekawy jestem ile trzeba temp GPU aby na 100 wlazł :lol2:

W idle mam tak:

GPU - 58/59

Mem - 49/50

proc ok 31-33. - wentyl BOX [ 2,13 @ 3,2 ]fsb 400.

Ustawienia karty - fabryczne

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentyl od GPU max 64% 1450obr. [ ale przewaznie cały czas 60% tylko kilka razy na moment wszedł na 64]

Swoją drogą ciekawy jestem ile trzeba temp GPU aby na 100 wlazł :lol2:

W idle mam tak:

GPU - 58/59

Mem - 49/50

proc ok 31-33. - wentyl BOX [ 2,13 @ 3,2 ]fsb 400.

Ustawienia karty - fabryczne

Mam to samo caly czas 60% GPU Idle 61-65 stopni, sam jestem ciekaw co trzeba zrobic by mial 100% obrotow, o dziwo granie w Americas Army powoduje wzrost temperatury raptem tylko do 70 stopni ?????? . Swoja droga zauwazylem (nie wiem czy to wina w pelni nie odinstalowanych starych sterow), ze raz na jakis czas laduje sie windows i jak nie zdarzy sie zaladowac do konca (miele dyskiem, a ja zaczynam ostro w nim dzialac zanim zdarzy zaladowac wszystkie ikonki na trayu) to jest pikanie ze speakera tak jakby przepelnil sie bufor klawiatury myszka raz chodzi raz nie i po chwili zwis i blue screen z nv4costam.dll.

 

Czy ta karta nie ma regulacji predkosci w 2D, 3D i "super 3D" tak jak to mial moj stary 7800GTX??? Na kiego wala mi 630/2000 w pulpicie w windowsie?

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo caly czas 60% GPU Idle 61-65 stopni, sam jestem ciekaw co trzeba zrobic by mial 100% obrotow, o dziwo granie w Americas Army powoduje wzrost temperatury raptem tylko do 70 stopni ?????? . Swoja droga zauwazylem (nie wiem czy to wina w pelni nie odinstalowanych starych sterow), ze raz na jakis czas laduje sie windows i jak nie zdarzy sie zaladowac do konca (miele dyskiem, a ja zaczynam ostro w nim dzialac zanim zdarzy zaladowac wszystkie ikonki na trayu) to jest pikanie ze speakera tak jakby przepelnil sie bufor klawiatury myszka raz chodzi raz nie i po chwili zwis i blue screen z nv4costam.dll.

 

Czy ta karta nie ma regulacji predkosci w 2D, 3D i "super 3D" tak jak to mial moj stary 7800GTX??? Na kiego wala mi 630/2000 w pulpicie w windowsie?

Zobaczymy jak wyjdą jakieś normalne stery bo te co są w tej chwili to parodia , chyba tylko po to aby marki odpalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak wyjdą jakieś normalne stery bo te co są w tej chwili to parodia , chyba tylko po to aby marki odpalić.

Hehhe, jak zobaczylem 170FPSow w 3dmarku 2005 na tym smoku co wynurza sie z wody to prawie z krzesla spadlem z wrazenia, ale musze przyznac, ze caly komputer zmienilem bo zakupiony przeze mnie Flight Simulator X na moim starym sprzecie (a64 3500, 7800GTX Extreme, 1GB ramu) dzialal nie powiem, ze bardzo zle, ale ciac detale musialem niezle w 1280 aby sobie polatac plynie. Wczoraj wlaczylem wszystko na MAXA, co tylko sie dalo w opor i musze powiedziec, ze karta daje rade, wszystko plynne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty opowiadasz ;) Jak we FS X każdy suwaczek przestawisz na maksa, to nie ma ch. we wsi żeby nie klatkowało ;)

 

No chyba że przy 32GB RAM...

Kurde to u mnie nie klatkuje :damage_wall: chociaz ilosc klatek mi pokazuje 17 :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jesteś już starutkim panem i 17 klatek jest dla Ciebie płynne hrhrh ;) Nie no żartuje ;) Sprawdziłem przed momentem - tnie sie obrzydliwie ;)

W sobote przetestuje jakis lot i podejscie nad Rzym np. i zobacze. Na razie latalem nad Warszawa wszystkie suwaki na maxa i nie zauwazylem ani jednego przyciecia. Fakt, ze tekstury znikaly (chwilowo czarne sie robily), ale to chyba nie wplyawa na plynnosc. Jak wcisnalem 2 razy SHIFT+Z to pokazywal 17FPSow, ale tyle samo mi na 7800GTXie pokazywal, wiec cos sadze, ze oszukuje... :rolleyes:

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Potrzebuję Waszej pomocy. 2 dni temu zakupiłem nowy komputer (Asus P5B Intel P965, C2D E6400, 2x1GB Geil 800MHz, Chieftec 620W i oczywiście 8800GTX (Galaxy)). Niestety mam problem, praktycznie w żadnej grze (Oblivion, Gothic 3, Medieval 2, Anno 1701 (!)) nie mam pełnej płynności na max detalach. Zupełnie nie wiem co może być tego przyczyną. Mam najnowsze sterowniki... świeżo zainstalowany XP... wszystko nowe.. wydałem na ten sprzęt majątek dlatego bardzo proszę o pomoc!!

z góry dzięki za wszelkie rady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eureka! .... Dosłownie 10 minut po zamieszczeniu posta znalazłem rozwiązanie. Przyczyną były jednak sterowniki. Streszczę pokrótce: po pierwszej, świeżej instalacji XP zainstalowałem sterowniki z płyty dołączonej do karty. Nie działało jak należy. Następnie ściągnąłem i zainstalowałem te najnowsze ze strony - trochę się poprawiło ale nadal nie była to wydajność za 2500 zł. Odinstalowałem więc wszystkie (za pomocą zwykłego Dodaj/usuń programy) i jeszcze raz zainstalowałem tylko te najnowsze - i wszystko śmiga że aż wzrok nie nadąża :))

Możnaby to umieścić w FAQ bo z tego co czytałem na różnych forach nie tylko ja miałem z tym problem. Niemniej dzięki za szybki odzew, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O taka glupote nawet Cie nie podejrzewalem. Zawsze odinstalowuj stare stery i instaluj nowe, a nie instalujesz nowe na stare.

Dobra no już lepsze to niż niepodłączenie wszystkich kabli jak ktoś tam wyżej sugerował :D ;-)

PS Zawsze instalowałem nowe na stare hahah ale obciach :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...