Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie w takim razie podsumujmy co sie znów sypie. Jaka firma czego nie brać. Na pewno to pomoże wszystkim przy wyborze odpowiedniej karty. Ja właśnie stoję z takim dylematem. jakiej firmy <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 8800GTS 320MB. Rozważam narazie BFG bo jest defultowo podkręconą i rzekomo ma podkręcony shadery z 1200 na 1300MHz. A Wy co możecie mi zaproponować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sladow spalenia jednak, wiec foto zbedne, karta sie nie odpala , do windowsa wchodzi ale obrazu niema. jak dlugo czekaliscie na wasze karty?? dostaliscie nowe czy jakos naprawiali?

nastaw się na min 2tyg.

Ja swojej jeszcze nie mam , aczekam już 5 tydzień :mur:

a dlaczego? bo w serwisach u dystrybutorów w PL pracują dupki.

Oddałem karte do sewisu w sklepie , dzwonie następnego dnia a oni że grafa chodzi.

To ja się pytam czy włączyli podczas testu Antializing -oni ze nie....powiedziałem aby zrobili i ustawili ''lop''.No i dzwonią po 15 mni i mówią że faktycznie karta się wywala.wszystko piknie grafa poszła do do dystrybutora [ bez infa że w AA wywala ] wraca po 2 tygodzniach - niby dobra.serwis w sklepie odrazu ją na test i co - zdycha.......po konsultacjach obu serwisów okazało się ze testowali na default - czyli bez AA :mur: kto obciąża taką karte w 1280 bez AA aby stwierdzić czy jest w 100% dobra.No nic grafa wróciła do dystrybutora a następnie poszła do serwisu Leadteka - mija już 3 tydzień....mam nadzieje ze po niedzieli będzie i że w leadteku pracują fachowcy.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sprawa tyle prostsza ze sie w ogole nie odpala... :wink:

a wiesz ile mnie siwych włosów kosztowało i czasu aby dojśc do tego czemu w grach wywala a w Markach nie.A efekt taki jak walnięte pamieci na karcie [ paski poziome na ekranie a po restarcie kolorowe kwadraciki już w biosie :) ] .też nie pomyślałem ze w grach mam AA na max a marki na default.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jipikijajej

nie...i to jest śmieszne , kupujesz grafe za prawie 2,5k a jak ci padnie to nawet zastępczej nie dają....ale się nie pytałem nawet...tylko kupiłem S3 za 10pln :)

a co bedzie jak nie uznaja gwary bedziesz mial zwalone G za 2.5kola

a teraz za 1100 mozna kupic 8800gts 320 ktory pod wzglendem cena/wydajnosc twojego zwalonego leadteka zjada na sniadanie :lol2:

U leadteka ciezko jest z gwara serwis tylko szuka wymowek skonczy sie ze w wyniku zlego uzytkowania oc zepsules karte. W serwisie jakis znajomek prezesa z dobrymi intencjami przejedzie ci lutownica po karcie i juz w ogole bedziesz mial krzaki juz na poziomie biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co bedzie jak nie uznaja gwary bedziesz mial zwalone G za 2.5kola

a teraz za 1100 mozna kupic 8800gts 320 ktory pod wzglendem cena/wydajnosc twojego zwalonego leadteka zjada na sniadanie :lol2:

U leadteka ciezko jest z gwara serwis tylko szuka wymowek skonczy sie ze w wyniku zlego uzytkowania oc zepsules karte. W serwisie jakis znajomek prezesa z dobrymi intencjami przejedzie ci lutownica po karcie i juz w ogole bedziesz mial krzaki juz na poziomie biosu

 

niewiem o co ci chodzi w tym poscie. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem o co ci chodzi w tym poscie. :unsure:

też nie wiem o co mu chodzi.... :lol2:

 

a co bedzie jak nie uznaja gwary bedziesz mial zwalone G za 2.5kola

a teraz za 1100 mozna kupic 8800gts 320 ktory pod wzglendem cena/wydajnosc twojego zwalonego leadteka zjada na sniadanie :lol2:

U leadteka ciezko jest z gwara serwis tylko szuka wymowek skonczy sie ze w wyniku zlego uzytkowania oc zepsules karte. W serwisie jakis znajomek prezesa z dobrymi intencjami przejedzie ci lutownica po karcie i juz w ogole bedziesz mial krzaki juz na poziomie biosu

Oj łeb boli jak takie bzdury czytam.........jak nie wiesz co pisać to lepiej tylko czytaj....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"a teraz za 1100 mozna kupic 8800gts 320 ktory pod wzglendem cena/wydajnosc twojego zwalonego leadteka zjada na sniadanie "

cholera... jakbym wiedział ze tak sie opłaca GTs to nie wysylam bym kumplowi za 1600 Pny 8800GTX...

mam nadzieje ze nic go nie zje na sniadanie i dojdzie cały i zdrowy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"a teraz za 1100 mozna kupic 8800gts 320 ktory pod wzglendem cena/wydajnosc twojego zwalonego leadteka zjada na sniadanie "

cholera... jakbym wiedział ze tak sie opłaca GTs to nie wysylam bym kumplowi za 1600 Pny 8800GTX...

mam nadzieje ze nic go nie zje na sniadanie i dojdzie cały i zdrowy....

Na pewno dobrze napisałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jipikijajej

"a teraz za 1100 mozna kupic 8800gts 320 ktory pod wzglendem cena/wydajnosc twojego zwalonego leadteka zjada na sniadanie "

cholera... jakbym wiedział ze tak sie opłaca GTs to nie wysylam bym kumplowi za 1600 Pny 8800GTX...

mam nadzieje ze nic go nie zje na sniadanie i dojdzie cały i zdrowy....

no tak z usa bo w polszy mamy ojro zamiast $

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnosnie 8800GTX 320MB, mianowicie:

 

teraz posiadam jak widac GF7900GTO ktore kręci się nieziemsko, wiec wyniki ma przednie. Niedawno weszły na rynek karty takie jak 8800GTS z 320MB pamięci. Chciałbym się zapytać, czy jest sens wymiany mojego 7900GTO na w/w GF8, czy raczej nie bede odczuwał żadnego przyrostu wydajności ? Jeśli chodzi o ceny GF8 to sa one w granicach 1000-1100 wiec na dobra sprawe zakładajac ze dobrze bym sprzedał GTO nic bym doplacać nie musiał. Na oku mam takie karty:

 

- http://allegro.pl/item170035943_leadtek_88..._hdtv_dx10.html

- http://allegro.pl/item166985928_pci_e_evga...0_8800_gts.html (tutaj bym musiał lekko doplacic)

 

Prosze o opinie i pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Szczerze? Nie warto. Nie poczujesz duzej różnicy. IMO lepiej poczekaj do 8900...

Tylko nie wiadomo jak ceny się zmienią bo może się okazać, że nie długo 7900GTO polecą w dół i przy zakupie 89xxx sprzedasz za mniej tego 79GTO niż 88GTSa. Jak widać wyniki w marku 05 lepsze prawie 3k, potoków więcej czyli powinna coś dać ale duży przyrost to to nie będzie.

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale biorac pod uwage, ze przy tej wymianie praktycznie nic nie doplace, badz doplata wyniesie 50-100zł to bedzie to oplacalne?

 

Rozumiem, ze na wydajnosci nie stracę przchodzac na 8800GTS 320MB? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

ale biorac pod uwage, ze przy tej wymianie praktycznie nic nie doplace, badz doplata wyniesie 50-100zł to bedzie to oplacalne?

 

Rozumiem, ze na wydajnosci nie stracę przchodzac na 8800GTS 320MB? :lol:

Sam sobie chyba odpowiedziałeś :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Obie wyglądają na referencyjne dla oszczędności leadteka bym brał.

 

Tu jest taktowanie kart 8800gts 320MB

http://www.pcmasters.de/hardware/review/12...0mb-karten.html

 

Oczywiście Twoja decyzja więc sam wybieraj i to przemyśl. No i ciekawe jak z gwarancją na allegro.

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche sie zagalopowałem z tym 8900, a byc moze ich w ogóle nie bedzie :lol:

 

http://www.frazpc.pl/news/18194-Nie_bedzie_GeForce_8900

 

czy bedzie to prawda? Moim zdaniem jest to całkiem realne, tylko nie wiem czy sie wyrobia w druga polowe 2007?

 

z drugiej strony, ledwie kilka miesiecy po wydaniu średnich kart G80, oni chca juz wydac nowa serie? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnosnie 8800GTX 320MB, mianowicie:

 

teraz posiadam jak widac GF7900GTO ktore kręci się nieziemsko, wiec wyniki ma przednie. Niedawno weszły na rynek karty takie jak 8800GTS z 320MB pamięci. Chciałbym się zapytać, czy jest sens wymiany mojego 7900GTO na w/w GF8, czy raczej nie bede odczuwał żadnego przyrostu wydajności ? Jeśli chodzi o ceny GF8 to sa one w granicach 1000-1100 wiec na dobra sprawe zakładajac ze dobrze bym sprzedał GTO nic bym doplacać nie musiał. Na oku mam takie karty:

 

- http://allegro.pl/item170035943_leadtek_88..._hdtv_dx10.html

- http://allegro.pl/item166985928_pci_e_evga...0_8800_gts.html (tutaj bym musiał lekko doplacic)

 

Prosze o opinie i pomoc :)

IMO poczujesz roznice. Ja sie przesiadłem z x1900xtx i jest zdecydowanie lepiej gdy wlacze HDR + AA + AF nawet jesli ustawisz HDR + AAx8Q + AFx8 spadek w wydajnosci bedzie duuuzo mniejszy niz w kartach poprzedniej generacji a jakosc obrazu oczywscie lepsza. Dochodzi do tego "obslooga" DX10 i ciche chłodzenie jesli nie zamierzasz wymienić go na wode czy jakies inne wynalazki. Minusami są: grzejący się GPU (u mnie nawet do 90*C po OC) oraz to ze chcesz kupic wersje 320MB co moze stanac na przeszkodzie w przyszłych tytułach . . .

 

BTW ten Leadtek jest z zagranicy wiec obadaj dokładnie co i jak odnosnie gwary . . . Chyba ze juz to zrobiles ;)

Edytowane przez BlackDragonDDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...