Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ludwiczek

No właśnie jeszcze 7xxx nie ma obsługi HDR+ AA no i oczywiście ma DX9. Tak mi przyszła taka myśl, że chyba lepiej "ulokować" pieniądze w 8800GTS niż później sprzedać 7900GTO za mniej pieniędzy przy zmianie karty. Tak mi się wydaje, że 8800gts 320MB powinno i tak w przyszłości być droższe od 7900GTO w końcu starsza technologia, gorsze pamięci itd a wam jak się zdaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW czy można laczyc W SLI 8800GTS 640MB + 320MB czy w gre wchodza tylko 2 takie same wersjie? ;>

teoretycznie w/g nv tak, praktycznie trzeba sprawdzic. z tym, ze nawet jak sie uda, to dla gier bedzie dostepne tylko 320MB, tak wiec nie wiem czy ma to jakis sens :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnosnie 8800GTX 320MB, mianowicie:

 

teraz posiadam jak widac GF7900GTO ktore kręci się nieziemsko, wiec wyniki ma przednie. Niedawno weszły na rynek karty takie jak 8800GTS z 320MB pamięci. Chciałbym się zapytać, czy jest sens wymiany mojego 7900GTO na w/w GF8, czy raczej nie bede odczuwał żadnego przyrostu wydajności ? Jeśli chodzi o ceny GF8 to sa one w granicach 1000-1100 wiec na dobra sprawe zakładajac ze dobrze bym sprzedał GTO nic bym doplacać nie musiał. Na oku mam takie karty:

 

- http://allegro.pl/item170035943_leadtek_88..._hdtv_dx10.html

- http://allegro.pl/item166985928_pci_e_evga...0_8800_gts.html (tutaj bym musiał lekko doplacic)

 

Prosze o opinie i pomoc :)

Przyrost fps poczujesz nawet po przesiadce na średnio kręcone x1900xt, 8800gts mimo 320mb jest wiele szybszą kartą. Nawet, jak jakimś cudem uda Ci się sprzedać to GTO za 8 setek, to i tak warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyrost fps poczujesz nawet po przesiadce na średnio kręcone x1900xt, 8800gts mimo 320mb jest wiele szybszą kartą. Nawet, jak jakimś cudem uda Ci się sprzedać to GTO za 8 setek, to i tak warto.

hmm, 8 setek? Ja spodziewam się jednak troche więcej za tą karte i myśle ze jestem w stanie tyle dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zderzeniu z rzeczywistością przestaniesz bujać w obłokach :lol2:

Dokładnie :) Tak samo ja liczyłem na ok. 600 zł za 6800@Ultra, a sprzedałem za 450 :lol: IMO powoli karty na DX9 zaczynają odchodzić do lamusa i to nie tylko z racji obsługi starszych bibliotek, ale też z racji starej architeORT: ORT: ORT: ktury. Jeszcze do niedawna w moich oczach taki GTO był szczytem marzeń, ale gdy na horyzoncie pojawiło się G80, to karty generacji 7x stały się dla mnie przeżytkiem :]

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za OT, ja swoją 6800 GT sprzedałem za 500... w zeszłym miesiącu... Myślę że za 800 ten 7900 GTO spokojnie by się sprzedał.

 

Różnica w wydajności - u mnie była wyraźna (ogromna ;-) - aż się nie spodziewałem tak dużej) U Ciebie będzie mniejsza - ale na Twoim miejscu napewno bym tą kartę wymienił na nową mającą wsparcie DX 10 i wydajniejszą w DX 9.

Edytowane przez Piterix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz sie powaznie chyba zastanowie. Bo skoro 800zł ma byc taka gorna granica za ile moglbym ta moja grafe sprzedac to chyba pomysle czy w ogole mi sie ja opłaca sprzedawac, moze jednak lepiej ja jeszcze troche pomęczyć, aż się całkiem wymęczy ;) Tym badziej, ze w gry to ja grywam od święta, a GTO spokojnie do STALKERA wystarczy. Chyba jednak sobie odpuszcze narazie 8800GTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym kogoś martwił, ale nówki 7900 GTX Leadteka są już po ~ 680 zł :) w kazdym razie w cennikach

a tam w cennikach. Chyba wiesz ze juz różne byki były. Niedawno był GTX za 173zł i co z tego? :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja pare dni temu 7800gtx 256 za 560 ;|

To ja miesiac temu sprzedalem za 650PLN ... to i tak sie cieszylem, ze duzo wzialem ;)

 

Powiem wam, ze tez myslalem, ze karta mi sie wali bo zaczela sie spora ilosc BSODow z nv4_disp.dll, ale po testach okazalo sie ze mieszal StyleXP..., zreszta pod Vista nic sie nie dzialo...

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

To ja miesiac temu sprzedalem za 650PLN ... to i tak sie cieszylem, ze duzo wzialem ;)

 

Powiem wam, ze tez myslalem, ze karta mi sie wali bo zaczela sie spora ilosc BSODow z nv4_disp.dll, ale po testach okazalo sie ze mieszal StyleXP..., zreszta pod Vista nic sie nie dzialo...

mam identyczną sytuację na evga 8800gtx acs3 którą właśnie testuję... gram w np CoD 2 i po pewnym czasie wywala mi błąd / bluescreen - nv4_disp... :mur: niesamowicie denerwujące, świeży sys, najnowsze stery, karta za 2,5tys. pln, i takie byki :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie ,mam powazna sprawe,ogromny dylemat.

Co ja do ku&*y mac mam robic >.<.

nie spelna 3 miechy temu modern kompa.E6300 i no nie wazna reszta ale chodzi o karte.Mam Sapphire radka x1950 Pro 256/256 ,nie krecona stan no idealny wszystko cacy.Teraz masz Ci los 8800 GTS 320 MB no ja piernicze przeciez to jest oferata jakich w ogole w histori malo.1200 zl masz taka karte wy^%$#^% w kosmos ze ...łeb boli.

Moje pytanie Co ja mam robic ?!?!?! sprzedac teraz radka ikupic GTSa czy czekac do kwietania ?!?! Przeciez moj radek teraz bedzie tanial i tanial i tanial i...ALE !! GTS w kwietniu rowniez stanieje :] :D bo cala gama grafy G80 i premiera r600.moze za tego tysiaka sie co wyrwie.Zastanawiam sie co robic,czy sprzedac teraz tego radka w porywach 600 zl :/ yhym w porywach...za 700 kupilem i dolozyc ze 500/600 zł do GTSa 320 MB.CZY czekac do kwietnia i teraz nie wiem za ile w kwietni usprzedam radka i nie wiwme ile tzra bedzie dolozyc do GTSa.

Co robic ?? sprzedac radka teraz i kupic GTSa czy czekac z tym do kwietnia ,WIEDZAC ze obie jarty stanieja,ALE nie wiem ktora bardziej -.-

aj zycie

thx in advance

Edytowane przez Star

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie ,mam powazna sprawe,ogromny dylemat.

Co ja do ku&*y mac mam robic >.<.

nie spelna 3 miechy temu modern kompa.E6300 i no nie wazna reszta ale chodzi o karte.Mam Sapphire radka x1950 Pro 256/256 ,nie krecona stan no idealny wszystko cacy.Teraz masz Ci los 8800 GTS 320 MB no ja piernicze przeciez to jest oferata jakich w ogole w histori malo.1200 zl masz taka karte wy^%$#^% w kosmos ze ...łeb boli.

Moje pytanie Co ja mam robic ?!?!?! sprzedac teraz radka ikupic GTSa czy czekac do kwietania ?!?! Przeciez moj radek teraz bedzie tanial i tanial i tanial i...ALE !! GTS w kwietniu rowniez stanieje :] :D bo cala gama grafy G80 i premiera r600.moze za tego tysiaka sie co wyrwie.Zastanawiam sie co robic,czy sprzedac teraz tego radka w porywach 600 zl :/ yhym w porywach...za 700 kupilem i dolozyc ze 500/600 zł do GTSa 320 MB.CZY czekac do kwietnia i teraz nie wiem za ile w kwietni usprzedam radka i nie wiwme ile tzra bedzie dolozyc do GTSa.

Co robic ?? sprzedac radka teraz i kupic GTSa czy czekac z tym do kwietnia ,WIEDZAC ze obie jarty stanieja,ALE nie wiem ktora bardziej -.-

aj zycie

thx in advance

 

Chyba zapoznałeś się z osiągami i opiniami (nawet tutaj na forum) wiec sam sobie powinienes odpowiedzieć czy warto.

 

Pozdr.

Edytowane przez BlackDragonDDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam identyczną sytuację na evga 8800gtx acs3 którą właśnie testuję... gram w np CoD 2 i po pewnym czasie wywala mi błąd / bluescreen - nv4_disp... :mur: niesamowicie denerwujące, świeży sys, najnowsze stery, karta za 2,5tys. pln, i takie byki :huh:

Te stery do XP 97.92 to straszna kaszana... Pomalu chyba zaczne wszystko na Viste przenosic...

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie ,mam powazna sprawe,ogromny dylemat.

Co ja do ku&*y mac mam robic >.<.

nie spelna 3 miechy temu modern kompa.E6300 i no nie wazna reszta ale chodzi o karte.Mam Sapphire radka x1950 Pro 256/256 ,nie krecona stan no idealny wszystko cacy.Teraz masz Ci los 8800 GTS 320 MB no ja piernicze przeciez to jest oferata jakich w ogole w histori malo.1200 zl masz taka karte wy^%$#^% w kosmos ze ...łeb boli.

Moje pytanie Co ja mam robic ?!?!?! sprzedac teraz radka ikupic GTSa czy czekac do kwietania ?!?! Przeciez moj radek teraz bedzie tanial i tanial i tanial i...ALE !! GTS w kwietniu rowniez stanieje :] :D bo cala gama grafy G80 i premiera r600.moze za tego tysiaka sie co wyrwie.Zastanawiam sie co robic,czy sprzedac teraz tego radka w porywach 600 zl :/ yhym w porywach...za 700 kupilem i dolozyc ze 500/600 zł do GTSa 320 MB.CZY czekac do kwietnia i teraz nie wiem za ile w kwietni usprzedam radka i nie wiwme ile tzra bedzie dolozyc do GTSa.

Co robic ?? sprzedac radka teraz i kupic GTSa czy czekac z tym do kwietnia ,WIEDZAC ze obie jarty stanieja,ALE nie wiem ktora bardziej -.-

aj zycie

thx in advance

Już nawt po 1150 za BFG czy EVG tylko trzeba dać do tego dostawa 1pln.....rewolucji cenowej się nie spodziewaj , myśle ze jeszcze max z 50 zlecą.....ale od kwietnia karty bez DX10 a szczególnie używane dostaną strasznie po dupsku.....teraz już ostatni moment aby się pozbyć , a zakup najlepiej za miesiąc , ale to róznica max 50 pln.Jak chcesz zmienić na 8800/320 to moim zdaniej jest teraz dobra okazja.....aby za starą jeszcze coś wytargać......Do tego na viście przy 8800 nie odczuwałem spadku fps , a przynajmniej wynik w 06 był nawet ciut wyższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zapoznałeś się z osiągami i opiniami (nawet tutaj na forum) wiec sam sobie powinienes odpowiedzieć czy warto.

 

Pozdr.

ale zawsze mozan odpowiedziec :P :E ;)

k ogolnie to chcialbym zwroci uwage na twoj sign.OMG O.O MSI GTS z RAMami wykreconymi na 2100 MHz ?! lol jakim cudem ,GTXy nawet tyle nie osiagaja.Jakie chlodzenie Vmod.

Gratuluje :]

 

Już nawt po 1150 za BFG czy EVG tylko trzeba dać do tego dostawa 1pln.....rewolucji cenowej się nie spodziewaj , myśle ze jeszcze max z 50 zlecą.....ale od kwietnia karty bez DX10 a szczególnie używane dostaną strasznie po dupsku.....teraz już ostatni moment aby się pozbyć , a zakup najlepiej za miesiąc , ale to róznica max 50 pln.Jak chcesz zmienić na 8800/320 to moim zdaniej jest teraz dobra okazja.....aby za starą jeszcze coś wytargać......Do tego na viście przy 8800 nie odczuwałem spadku fps , a przynajmniej wynik w 06 był nawet ciut wyższy.

dzieki wielkie ,o taka odpowiedz mi chodzilo :)

Ale musze zwrocic uwage na to ze Ty masz GTX ,no chyba ze mowiles w swoim poscie o GTSie ?

Edytowane przez Star

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zawsze mozan odpowiedziec :P :E ;)

k ogolnie to chcialbym zwroci uwage na twoj sign.OMG O.O MSI GTS z RAMami wykreconymi na 2100 MHz ?! lol jakim cudem ,GTXy nawet tyle nie osiagaja.Jakie chlodzenie Vmod.

Gratuluje :]

Taka sztuka się trafiła, chłodzenie stockowe(jeszcze . . .), zadnego Vmoda. Oczywiście taki wynik to tylko do 3D Marka na codzien chodzi 621/2000 Boje sie o karte zeby na takich taktach ja puszczac na codzien. . . :wink: BTW mam za słabego CPU i Memy zeby tak sie bić o te MHz :sad: na C2D @ ~3GHz miałbym ponad 10 000 pkt w 3DM 2k6 a na tym padle tylko ~7000 pkt.

Edytowane przez BlackDragonDDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

ogolnie to chcialbym zwroci uwage na twoj sign.OMG O.O MSI GTS z RAMami wykreconymi na 2100 MHz ?! lol jakim cudem...

[OT]

Hyhy dobre sobie ;] Takie ramy nie istnieją! Autor siga wpisał kompletną bzdurę! Prosiłbym o sprostowanie, bo jest to świadome (lub nie) wprowadzanie user'ów (takich jak Star) w błąd. Jeżeli autor siga lubi duże liczby to proszę o wykasowanie MHz w nazwie karty :lol2: :wink: pozdro

[/OT]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic... Nie zrozumiałeś :D Podpowiadam... :lol2: Poszukaj jakie jest REALNE taktowanie pamięci karty!!!

nie bądź już taki dokuczliwy :D chyba wszyscy wiedzą o co chodzi

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://blackdragonddr.multiply.com/photos/...2Fphoto%2F9%2F1

 

Jak widac obnizone takty CPU, aktywne polaczenie sieciowe, outlook, tlen i jakies drobne aplikacje gdyby nie to wynik był by zapewne ~7k pkt. miałem juz wynik trosze ponad te 7k na wiecej nie pozwala mi moja platorma. BTW co takiego dziwnego jest w tym ze pamieci tak chodza :/

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez BlackDragonDDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...