Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Zasilacz Tagan U25-800 W

Bios w sumie nowy datowany na 6-12-06..

Jeszcze zapuszcze na 1600

karta po 1 godzinie pow uzyskać max temp więc jak coś się wali po 3 to raczej nie karta.pamięci czy proc wywaliły się szybciej ale nie byłoby zwisu tylko restart jak proc.jak ram to wyszłoby do windy czasem....ale to co u Ciebie to wina ewidentnie po stronie grafiki......ale raczej stery.

najlepiej nową winde postawić i na nowo stery do mobo zainstalować dopiero stery do grafy.

sprawdz jeszcze na ile pci-e leci - ustaw sztywno na 100.

co do temp grafy to 90 powinna spoko wytrzymać , zresztą około 90 dopiero wentyl na 100% śmiga o ile się nie myle.dla pewności mozesz zresetować bios , aby się na default ustawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do temp grafy to 90 powinna spoko wytrzymać , zresztą około 90 dopiero wentyl na 100% śmiga o ile się nie myle.dla pewności mozesz zresetować bios , aby się na default ustawił.

Karcie nie jest grozna nawet ponoc temperatura 120 stopni, ale chyba wzieli sobie troche zapasu. W/g mnie ciezko przekroczyc 90 stopni, na upartego w RivaTunerze mozna manualnie ustawic predkosc wiatraka GPU, ja tam z 60% ustawilem na 80% i w idle temperatura stopniala mi z 64 do 58 stopni i z tego co kojarze nie przekracza teraz 75 po kilku godzinach gier.

 

Dzieki tym sterom pod XP mialem sporo BSODow, wlasciwie na pulpicie windowsa z komunikatem "nv4_disp.dll" pod Vista i sterach 100.65 nic, 0 zadnego bledu. Po glebszych grzebaniach w biosie i przestawieniu PCI-Express ze 100 na 101 powiem szczerze ze nie zanotowalem ani jednego BSODa juz od tygodnia, a wtedy regularnie raz dziennie sie krzaczylo. Z tymi zawieszeniami po 3h moze sprobuj obniżyć takty GPU, u mnie przy powyzszeniu z 630 na 640 mam freeza w 3dmarku praktycznie na wstepie...

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... wiesz takty mam standardowe nic nie kręciłem...

sprobuje przestawic PCI-E na 101 tak jak ty to zrobiles.Musze jakos walczyc :D

Wiesz ja dawno temu kupilem Rive TNT 2 Ultra firmy PowerColor ktora dzialala dobrze dopiero po obnizeniu taktow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie przed chwilą mialem znowu zwieche ekranu... nic nie dalo sie zrobic.Jedno jest pewne, to nie ma nic wspolnego z temperaturą.. temp sięgała 60 stopni...Więc przyczyna moze byc zupelnie inna, cos czuje, ze to jednak przez sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to co w podpisie + nvidia 8800 z tych tańszych to dobry pomysł ?

A dlaczego nie? Ale jeszcze dokupiłbym ramu bo bedziesz miał lagi w np Gothic 3 czy oblivionie tak jak u mnie (niebawem zmieniam platforme). . . reszta dobra do grania. Nie sugeruj sie 3D Markami jesli ci na tym nie zalezy, do grania bedzie gites imo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. . . chociaz 2GB nikomu nie zaszkodzi :wink: .

....... a różnica przy 2GB ramu jest ogromna :P

 

Edit: Właśnie podpiąłem moje slki 667 cl5 i llk 800 cl3 razem (2gb) wszystkie puszczone na 800 cl4 i powiem że różnica est naprawde spora. :rolleyes:

Edytowane przez bryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmmmmm ponawiam pytanko na ktore nikt nie potrafil udzielic wczesniej odpowiedzi :P ktora 8800gts brac chodzi o wersje 640 i 320 ktore maja podniesione napiecia dla mem lub rdzenia jak gtx ????????

 

pozdrawiam storm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm no wlasnie jak bym mial takowe to bym nie pytal was generalnie BFG i Evega wchodza w gre ktoras z tych miala wlasnie podniesione napiecia jak w gtx i memki szły spokojnie na ponad 2k tylko nie pamietam teraz ktos z forum mial ja testowal nie wiem czy niemiec czy devilek hmmmmm to tyczy sie wersji 640 a jak jest z 320 ??????? jak sie kreca tak jak 640??????? czy gorzej ?????? coprawda mam jeszce 5 dni do zakupu ale trza wybadac conieco :D

 

 

pozdr storm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko. Jakim programem mozna sprawdzić ile dokladnie karta ma ramu? Stałem sie posiadaczem 8800 gts 320mb ale wszystkie programy tj. zakladka od sterowników, everest, podaja mi ze mam 640mb troche to dziwne. Karta jest firmy BFG. mam zainstalowane sterowniki ExtremeG 97.92. Dziękuję za pomoc.

 

 

Zmieniłem sterowniki na oficjalne i jest to samo 640MB.

Edytowane przez Perun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły sie nowe beta stery do serii 8800 - ForceWare Vista 101.41.

 

Wiecje na: http://guru3d.com/

Tak, ale to pod Viste, a co do sterow pod Vista nie ma zastrzeżeń..., tak naprawde czekam na nowe pod XPeka.

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O stery pod Xp teraz będzie coraz ciężej. MS daje na swoje systemy 6 lat supportu technicznego. W przyszłym roku mija termin... Producenci będą się zwyczajowo dostosowywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie najgorsze :/ microsoft zmienia system i daje troszke $$ na rozwój jakiemuś sprzetowemu koncernowi i wypuszczają tylko stery pod najnowsza wersje $y$temu a na stare są stery z błędami :/ teraz tylko czekać na konona który napisze dobre stery pod xp. :damage_wall: it's sux :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm no wlasnie jak bym mial takowe to bym nie pytal was generalnie BFG i Evega wchodza w gre ktoras z tych miala wlasnie podniesione napiecia jak w gtx i memki szły spokojnie na ponad 2k tylko nie pamietam teraz ktos z forum mial ja testowal nie wiem czy niemiec czy devilek hmmmmm to tyczy sie wersji 640 a jak jest z 320 ??????? jak sie kreca tak jak 640??????? czy gorzej ?????? coprawda mam jeszce 5 dni do zakupu ale trza wybadac conieco :D

pozdr storm :)

Moja MSI 8800GTS 640MB od reki na standardowym chlodzeniu kreci sie spokojnie do 650/1000(2000) i przy tych ustawieniach jest calkowicie stabilna.

Dołączona grafika

 

Lubie okragle liczby ale z ciekawosci spokojnie podciagalem jeszcze kilkadziesiet MHz na pamieciach - 1080(2160) ale nie mam juz zdjec, tylko linka do 3DMarka 2006... problemow ze stabilnoscia nie stwierdzono a wiecej OC nie bylo (jeszcze :) )

ORB 3DMark 2006 - 10795 pkt

 

Karta lezy w pudle i czeka na kupca - patrz podpis (chetnych zapraszam na GG lub PW)

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

moze najpierw przedstawię konfiguracje mojego kompa :

Core2 Duo E6700 2,67 GHz

EVGA 680i SLI

DDR2 2x1024MB PC-1150 OCZ Flex CL5 5-5-18

Asus 8800 GTX 768 MB

WD Caviar RE 250 GB

Jestem maniakiem gier i lubie duzo grac, więc po kilku godzinach pojawia się scina obrazu nic nie mogę zrobic,... jedyne co to restart kompa.

Formatowalem dysk, sprawdzalem pamięci , dysk , procka przetaktowalem na standardowe ustawienia.Sterowniki wielokrotnie przeinstalowywalem.Prosilbym o pomoc... nie wiem moze dostałem wadliwy egzemplarz karty..Nie wiem co zrobic aby naprawic tą usterkę..Więc prosze was o pomoc.Czasem pojawiają się BSODy

Pozdrawiam :)

aha... oprocz tego podczas ponownego uruchomienia kompa.. moj sprzęt wydaje odgłosy :D nie wiem jak to wyrazic ale po tej przypuscmy 4-5 godzinnej pracy slysze 3 sekundowe pikanie... i tak caly czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde... mam coraz większe wątpliwosci, czy to stery... dzieje się to akurat mniej więcej po 5 godzinnej pracy.. nie jest to zbyt intensywny stres dla karty a temperatura nie przekracza 65 stopni :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha... oprocz tego podczas ponownego uruchomienia kompa.. moj sprzęt wydaje odgłosy :D nie wiem jak to wyrazic ale po tej przypuscmy 4-5 godzinnej pracy slysze 3 sekundowe pikanie... i tak caly czas.

Może nietoperz w obudowie?? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha... oprocz tego podczas ponownego uruchomienia kompa.. moj sprzęt wydaje odgłosy :D nie wiem jak to wyrazic ale po tej przypuscmy 4-5 godzinnej pracy slysze 3 sekundowe pikanie... i tak caly czas.

Problem pikania był omawiany pare stron temu :)

chyba coś kolo 38-42 strony. Wniosek był taki że ona poprostu pika :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko. Jakim programem mozna sprawdzić ile dokladnie karta ma ramu? Stałem sie posiadaczem 8800 gts 320mb ale wszystkie programy tj. zakladka od sterowników, everest, podaja mi ze mam 640mb troche to dziwne. Karta jest firmy BFG. mam zainstalowane sterowniki ExtremeG 97.92. Dziękuję za pomoc.

 

 

Zmieniłem sterowniki na oficjalne i jest to samo 640MB.

 

Mógłby ktoś z posiadaczy 8800 gts 320MB sprawdzić ile mu pokazuje pamieci zakładka sterowników lub jakis inny program. Dzieki wielkie.

Edytowane przez Perun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...