Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

No i kolejna zagadka - nie mogę podkręcić karty.

Kręcę najnowszym RT final i pomimo, że daje GPU na 600 i pamięci na 1700 MHz to w hardwere monitoring pokazuje GPU 576 i pamięci 1674 MHz.

Myślałem, że to tylko błąd odczytu, ale później po ustawieniu takich właśnie parametrów i przetestowaniu na obydwu smarkiem są takie same wyniki, czyli coś blokuje OC.

Do tego po restarcie windy ustawienia GPU wracają do standardu.

Jade na sterach 97.92 - z tego co czytałem ludzie na tych sterach spokojnie kręcą te grafy.

co może być?

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dopomozcie staremu chłopowi, pamięć już nie ta co kiedyś, a jestem na kupnie 8800gts tylko zgubiłem gdzieś porównanie tych kart w Test Drive Unlimited. Obawiam się, że wersja 320 może w tej grze nie dać rady w 1600x1200 AA 4 Anniso16x z HDR. Zresztą gts 640 też pewny nie jest. Żegnam się ostatecznie z 7900, a nie chciałbym pozostać niepotrzebnie w 1280x1024 wydając przy okazji sporo więcej kasy.

Edytowane przez Piet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dopomozcie staremu chłopowi, pamięć już nie ta co kiedyś, a jestem na kupnie 8800gts tylko zgubiłem gdzieś porównanie tych kart w Test Drive Unlimited. Obawiam się, że wersja 320 może w tej grze nie dać rady w 1600x1200 AA 4 Anniso16x z HDR. Zresztą gts 640 też pewny nie jest. Żegnam się ostatecznie z 7900, a nie chciałbym pozostać niepotrzebnie w 1280x1024 wydając przy okazji sporo więcej kasy.

Powiem ci tyle....jak chcesz grać w nadchodzące gierki w 1600 to 640...........W dodatku pod DX10 tekstóry będą zdecydowanie bardziej złożone a co za tym idzie gierkom będzie potrzeba więcej pamięci na karcie....

 

A jak wypada leadtek w oc bo mialem joz grafe ze stajni leadteka i kiepawo mi sie krecila pozdrawiam

Miałem poprzednio Leadteka 6800 na AGP i kręcił się rewelka - żadnych kłopotów....obecny GTX idzie na 640/1050 wyżej nie próbowałem....ale i tak używam go na default pod vistą.........zresztą to już chyba moja 6 grafa leadteka...i zawsze oc bylo ok.Na oc ma wpływ wiele czynników i nawet tego samego producenta mogą być karty bardziej i mniej podatne........zresztą 10Mhz różnicy między kartami dla GPU to nic a pamięci zależy jak trafisz..... Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wypada leadtek w oc bo mialem joz grafe ze stajni leadteka i kiepawo mi sie krecila pozdrawiam

z tego co wyczytalem z roznych recenzji, wersje 320MB leca na rdzeniu 620-660, czyli standard, nie wiem jak z wersja 640, ale mysle ze bedzie podobnie.

 

ps widzialem jeden przypadek 700Mhz na rdzeniu bez zadnych modow i zmieniania chlodzenia :D w 8800GTS 640MB wlasnie od leadteka :)

 

EDIT: jednak 320 :) - http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=133973

Edytowane przez -mess-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem nowa grafike, bfg, wersja OC , czyli fabrycznie podkrecona, karta jest koloru czarnego.

podkreca sie SŁABO 630 i 1000, wiecej nie probowalem na pamieci , rdzen sie konczy dosc szybko. bede probowal podkrecic ja troche mocniej, ale raczej niema co liczyc na lepsze OC rdzenia....chyba ze zalozy sie jakies lepsze chlodzenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem nowa grafike, bfg, wersja OC , czyli fabrycznie podkrecona, karta jest koloru czarnego.

podkreca sie SŁABO 630 i 1000, wiecej nie probowalem na pamieci , rdzen sie konczy dosc szybko. bede probowal podkrecic ja troche mocniej, ale raczej niema co liczyc na lepsze OC rdzenia....chyba ze zalozy sie jakies lepsze chlodzenie...

A widzisz jakieś przyrosty wydajności po podkręceniu - mówie oczywiście o znacznych?

Ja jak dałem 590/1800 to raptem ilość pnktów w smarku 06 i 05 wzrosła tylko o około 500 - albo stery mam za stare, albo ciś jest nie halo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem sobie ostatnio GAINWORDA 88GTS 550/1760 i zainstałowalem sobie EXPERT toola i mam problem z ustawienie predkowsi wiatraczka. Czy ustawie 20 % czy 100% wiatraczek bardzo wolno sie kręci (2d i 3d tak samo ustawione) pomoże ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień opis grafy na Gainward :-)

 

 

TYLKO żebym wiedział jak to sie robi :D ( czy mogłby ktoś dac mi linka do sterowników przypisanych do tego producenta co mam gainword)

Edytowane przez patryk1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem nowa grafike, bfg, wersja OC , czyli fabrycznie podkrecona, karta jest koloru czarnego.

podkreca sie SŁABO 630 i 1000, wiecej nie probowalem na pamieci , rdzen sie konczy dosc szybko. bede probowal podkrecic ja troche mocniej, ale raczej niema co liczyc na lepsze OC rdzenia....chyba ze zalozy sie jakies lepsze chlodzenie...

Mój drugi Leadtek też jest czarny , Idzie na 640/1050 ... wyzej nie próbowałem....wytrzymał tyle pod 06 przez 3 godziny....temp GPU była 81 C max ...oczywiście robiłem to pod Xp ....teraz lece na Viście i na razie zero OC.

 

Ja mam Asusa P5B deluxe i nTune odczytuje mi temperaturę. Inna sprawa, że kręcić się tym nie da.

dzięki ........działa 59 C.. :D w pulpicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba standard :D Też mam 58 C. Trzeba szybko kupic fullcovera i podpiąć grafę pod kanalizę ;)

W pulpicie 60-62 to standard ......w 3D przy obciązeniu na maxa 80 C ....nawet na 90 może chodzić nic jej nie będzie....zresztą wentyl chyba przy 90 dopiero startuje na 100%....dlatego nie ma co kombinować jak ktoś kreci tylko do 640/1000 wtedy miałem pod 3D 85 C po 3 godzinach około.....a chłodzonko przynajmniej jest ciche.....w kompie leczy mnie tylko wentyl od zasiłki który po 5 minutach wali na 2000 obr..........ale w końcu się za niego wezme....pójdzie do kibla i wsadze coś na max 1300 obr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym już teraz założył blok, ale Abadon, który dotąd siedział na 78GT nie bardzo chce przypasować na 88. Postanowiłem już, że założę fullcovera, teraz tylko czekam, az Sam coś wystruga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam laickie pytanko .

Jak podłączyć magnetowid do 8800GTX potrzeba jeszcze jakis sterownik poza standartowym do karty graficznej? Pytam poniewaz VirtualDub nie widzi urzadzenia przechwytujacego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konio68 ATITool też nie odczytuje temperatury

 

 

Jak możesz to napisz jakie masz standartowe taktowanie grafy i ile masz podkreconego procka, pasuje mi twoj wynik w 3d marku 2005 w rodzielczosci 1024/768 z antyalizingime 2x i 8x i bez anty... Bo u mnie jest tak że czy mam wlączony anty alizing czy nie wynik jest taki sam czyżby procek mi nie pociagnol A 64 3000@2500 ??? (i czy ma ktos jakiś link do nowego everesta żeby on nie był trialem ??)

Edytowane przez patryk1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to napisz jakie masz standartowe taktowanie grafy i ile masz podkreconego procka, pasuje mi twoj wynik w 3d marku 2005 w rodzielczosci 1024/768 z antyalizingime 2x i 8x i bez anty... Bo u mnie jest tak że czy mam wlączony anty alizing czy nie wynik jest taki sam czyżby procek mi nie pociagnol A 64 3000@2500 ??? (i czy ma ktos jakiś link do nowego everesta żeby on nie był trialem ??)

Proc na pewno ogranicza trochę grafę.

Co do Everesta to niestety nie ma takiego - skończyło się na wersji 2.20 - teraz już tylko płatne wersje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość michos81

BFG 8800GTS 320 OC Box

 

OC 660 1900 mhz

 

Wyniki w standardzie i po oc

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Biorąc po uwagę następujące punkty:

 

1. Wysokie taktowania

 

rdzeń 550 (np. EVGA, Gainward 500 mhz)

pamięci 1600 mhz

taktowanie jednostek shader 1300 (inne karty 1200 mhz)

 

2. Bardzo długa gwarancja 5 lat

 

3. Najlepszy serwis kart Nvidi bo jak karta padnie (oby nie padałą) to producent wymienia je a nie kombinuje jak koń pod górkę, naprawia lub próbuje naprawiać.

 

4. Świetne OC bo około 660 mhz i 1950 mhz

 

5. bogate wyposarzenie min. fajna koszulka BFG

 

6. bardzo dobra wydajność a 320 MB nic nie przeszkadzają tej karcie, chyba że ktoś z Was ma monitor który pozwala na grę w rozdzielczości 2560x1600. Przy takiej rozdziałe karta zaczyna się dusić

 

7. Bardzo ciche i wydajne chłodzenie

 

To dla mnie najlepsza karta z 8800GTS 320 MB

 

Co do oc rdzenia to może nie każda idzie 660 ale 630 to praktycznie żadna róznica w wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem ostatnio BFG 8800GTS 320 z tym że u mnie OC wypada dość słabo. Mianowicie rdzeń jeszcze w miarę robi 640Mhz natomiast pamięci ledwo wyrabiają na 1700Mhz :mur: .Wyżej zwis windy i arty w atitoolu. I teraz pytanie czy trafiła się sztuka z marnymi pamięciami czy zasiłka nie wyrabia i daje za mało papu do tej karty ? .Mam Neoteca V4200 420W na linii 12V tylko 22A niby wymagane 25A do 8800GTS ale żadnych zwisów nie mam tylko te pamięci słabo idą. A tak poza tym to wersja 320BFG rzeczywiście wypada dobrze na tle pozostałych producentów. Szczególnie koszulka przypadła mi do gustu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...