Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

dobra kupilem BFG 8800gts 640mb i teraz pytanie co powinno byc z dodatkow w komplecie?? jakies gry?? koszulka bfg??

 

dalem za nia 1200zl

 

Powinienes miec kupon na gierke (1 z 3 do wyboru), koszulke, slizgacze do mychy, sterowniki, kable, przejsciowki d-sub/dvi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile ten atitool będzie wygrzewał pamięci przy odnajdywaniu max wartości? Skończył na 1014 ale mu nie pasowało, były błędy więc powoli obniżał taktowania. Teraz jedzie 996MHz już ponad 40 minut.

:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinienes miec kupon na gierke (1 z 3 do wyboru), koszulke, slizgacze do mychy, sterowniki, kable, przejsciowki d-sub/dvi

thx za info a ten kupon na gierke to to cos ala steam??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa wy tez moze tak macie?? Ze czym wieksze OC karty tym niej punktow (roznica nie wielka ale mniej) max mojego GTS to 650 na 1014 i wyskakuje niecale 16000 pkt w 05. a np jak dam tylko 576 na gpu a memki def to wynik 16450 i o co chodzi?? ...:-) p.s zrobcie 3dm05 test 3 razy z rzedu i wyniki bede sie troche roznily. u mnie tak jest ale nie zawsze.;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa wy tez moze tak macie?? Ze czym wieksze OC karty tym niej punktow (roznica nie wielka ale mniej) max mojego GTS to 650 na 1014 i wyskakuje niecale 16000 pkt w 05. a np jak dam tylko 576 na gpu a memki def to wynik 16450 i o co chodzi?? ...:-) p.s zrobcie 3dm05 test 3 razy z rzedu i wyniki bede sie troche roznily. u mnie tak jest ale nie zawsze.;-)

HUNTKEY 400W AP :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa wy tez moze tak macie?? Ze czym wieksze OC karty tym niej punktow (roznica nie wielka ale mniej) max mojego GTS to 650 na 1014 i wyskakuje niecale 16000 pkt w 05. a np jak dam tylko 576 na gpu a memki def to wynik 16450 i o co chodzi?? ...:-) p.s zrobcie 3dm05 test 3 razy z rzedu i wyniki bede sie troche roznily. u mnie tak jest ale nie zawsze.;-)

Spróbuj zachować mniej więcej taka samą zależność zegarów GPU i pamięci jak masz ustawione na default.

U mnie w przwdzie nie było spadków , ale wzrost był znikomy po OC karty.

Teraz np na 612/1730 jest ok, tak samo jest ok na 576/1674.

Sądzę , że trzeba zmienić w steach synchroniczne taktowanie GPU z pamięciami - ale nie wiem gdzie tego szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze to wina 3dm05 bo w grach jest wzrost wydajnosci sprawdzalem. np w TDU na ustawiniach karty default bylo 66 fps, jak zwiekszylem gpu na 576 to bylo juz 72 fps ;-) a jak dalem 621/850 to bylo 77 fps :-) Wiec jednak nie ma co wierzyc w 3dmarki ;-) u kazdego cos innego.

 

P.S Do PZPR juz zbanowango ;-) To nie wina zasilacza widac ze sie nie znasz na rzeczy;-) bo przy moim configu to jeszcze moj zasilacz ma z 50W zapasu wystarczy obliczyc kalkulatorem mocy .;-)

Edytowane przez MasterAdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś znalazłem chwilkę czasu (remont w mieszkaniu wre ;) ) i na szybko pobawiłem się OC mojego Gainwarda. Po ekspresowych testach doszedłem do 650/1000, ale to prawdopodobnie nie koniec (zwłaszcza na pamięciach), bo wyżej też ładnie szło, ale ze względu an brak czasu, nie mogłem sprawdzić pełnej stabilności.

 

Za jakiś czas więcej testów.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej no nie straszcie z tymi zasilkami i amperami ja mam tylko 22A na 12V i zadnych restow nie doswiadczam tylko slabe OC na memkach 1700 :mur: .Chociaz zauwazylem pewna zaleznosc jak rdzen dam na 500 to memki leca na 2000Mhz i wiecej nawet.Powaznie w BFG jest kupon na gre ? kurde zaraz sprawdzam bo az dziwne ze nie zauwazylem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szczęśliwy lub nieszczęśliwych posiadaczy serii 8800 :blink:

 

Niedługo i ja dołącze do grona posiadaczy tych kart .

 

Kilka pytań :

 

1. Kto z Was posiada ASUS model 640MB - jak wyglada OC takiej karty na tle konkurencji ?

2. Jak z zasilaniem takiej karty ( niby minimum linia z 26A ) - obecnie mam to co w podpisie ( zasiła daje max na lini 28A ) ?

3. Do posiadaczy ASUS czy chłodzenie jest głośne/ciche ?

4. Jakie błędy/problemy napotkaliście z tymi kartami ?

5. Czy jest jakieś inne chłodzenie powietrzne dla tych kart

Jak ma się już taką karte to wypadało by zakupiś VISTĘ czy czekać na wydanie DX10 dla XP-ka ??

nie mam tego modelu, ale kilka ich sie przewinelo przez sklep, i mialem okazje potestowac :F

 

1. ma full 3dmark2006

2. odpalalismy na zasilaczu procomp 450W, w zestawie z c2d i 2GB ramu, smigalo, smiga do dzis, chociaz zasilacz syf :D

3. ciche :]

4. zadnych :(

5. nie warto kombinowac, spoko chlodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba moj BFG to padka robi na rdzeni 630 a na memkach max 1890 powyzej tego sypie artami lub wiesza kompa

 

a co zauważyłem im wiecej powyzej 1800 go podkrece tym mam mniejsze wyniki w 3d markach

 

albo tez dziwna sprawa ze na takich samych taktach karty puszczony 3dmark z 6 razy i za każdym razem inny wynik

 

jest jakis sposob zeby w ntune zapamietal ustawienia OC?? bo za kazdym razem jak uruchamiam ponownie komputer to przywraca mi domyślne takty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś znalazłem chwilkę czasu (remont w mieszkaniu wre ;) ) i na szybko pobawiłem się OC mojego Gainwarda. Po ekspresowych testach doszedłem do 650/1000, ale to prawdopodobnie nie koniec (zwłaszcza na pamięciach), bo wyżej też ładnie szło, ale ze względu an brak czasu, nie mogłem sprawdzić pełnej stabilności.

 

Za jakiś czas więcej testów.

Gainward wraca do łask (ceny daja dobre :) to fakt) ,po Twoim opisie grafy moge powiedziec że choc mam wer. 640MB to też ramki leca mi powyżej 1GHz na luzie ,albo to tylko przypadek :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak czytam wasze posty to płakać mi sie chce ze trafilem tak kiepski egzemplarz ktore max robi 1850 stabilnie i bez artow ;/

a jak rdzen?

 

EDIT: ok widze w sigu ;]

Edytowane przez -mess-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do expertow czy temperatury 8800gts w idle 68 stopni w stresie ok 88 stopni przy otwartej budzie i komp stojacy na środku pokoju sa w normie??

 

i czy wysoka tep ma wplyw na pojawianie sie artow przy oc na pamieciach ok 1900mhz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do expertow czy temperatury 8800gts w idle 68 stopni w stresie ok 88 stopni przy otwartej budzie i komp stojacy na środku pokoju sa w normie??

 

i czy wysoka tep ma wplyw na pojawianie sie artow przy oc na pamieciach ok 1900mhz??

tempy wysokie standard to 60/80 , ja mam 58/78 ale bez OC karty w budzie zamkniętej....ale te 88 to nie jest żle. , na pewno nie jest to przyczyną artów. Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 88 stopni to masakra, daj więcej mocy na fan.

 

Takie tempy się ma jak wentyl chodzi na pół mocy, ja mam w idle 56 - 58 stopni, wentyl ustawiony przez Smart Soctor na 80%, w stresie pomiędzy 65 a 68 (wentyl chodzi wtedy na 100%) oczywiście bez kręcenia karty. Ale niewiele się można spodziewać po tym stockowym chłodzeniu, jak wyjdzie nowy thermalright dla 8800 GTS od razu kupuję i wywalę ten referencyjny bubel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dam mu wiatry na 80% bo teraz jest auto

 

2 sprawa jak zmienic na stary control panel?? :/ czytalem post Sulaco o wpisach do regu ale nie mam tych kluczy w tej zakladce i nie wiem teraz co trzeba tam zmienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z tymi temp. musi być nie halo jednak. U mnie karta jeszce jest w fazie testów, wiec obudowa jest dalej otwarta. I w tej systuacji dziala stabilnie 621/2000. (temp idle 48/70 stress). Dopiero po ustawieniu obrotow w rivatuner 2.0 na 100% grafa jest stabilna w TDU po 5h przy 648/2000. Dziwne, zwlaszcza, ze ustawienie turbiny na 100 jest niezbyt przyjemne akustycznie:/ Co ciekawe temp. sa wtedy nizsze niz przy ustawieniu auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z tymi temp. musi być nie halo jednak. U mnie karta jeszce jest w fazie testów, wiec obudowa jest dalej otwarta. I w tej systuacji dziala stabilnie 621/2000. (temp idle 48/70 stress). Dopiero po ustawieniu obrotow w rivatuner 2.0 na 100% grafa jest stabilna w TDU po 5h przy 648/2000. Dziwne, zwlaszcza, ze ustawienie turbiny na 100 jest niezbyt przyjemne akustycznie:/ Co ciekawe temp. sa wtedy nizsze niz przy ustawieniu auto.

 

to chyba oczywiste... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja mam wentyl na auto i te 58c mam na 60%. przy 78 wentyl dalej jest na 60...dopiero po przekroczeniu 82 zaczyna się rozkrecać ..nie ma sensu dawać w idle na wentyl wiecej aby zbic o 5C. Dla GTX 60 w idle to standard tak samo jak 80-90 w stresie......jedyne czym jest sens tą karte chłodzić to woda....powietrzem nie ma sensu i tyle.

Po 3 godz zapętlonego 3d marka 06 mam tak

Pomiar jeszcze na XP za pomocą RT.

GPU 78C

C2D 51/52C

temp płyty 48C

dysk 33 C

i to mi styka .........

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Czy mój szed dokladnie CHIEFTEC 450WAT GPS-450AA-101A podejdzie pod 8800GTS\GTX przy jakimkolwieg OC? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm, mam mały problem z skalowaniem obrazu, od kiedy mam nowego gf i stery 97.92 w monitorku przestala dzialac opcja skalowania obrazu. Zadnego efektu nie daje tez zmiana ustawien w sterach odnosnie skalowania, gdy wybieram jakas opcje np : 'skalowanie monitora' lub 'wyswietlanie posrodku ekranu' gdy dam zastosuj automatycznie przelacza sie na pierwsza opcje czyli 'skalowanie ekranu za pomoca adaptera' oczywiscie obraz w wszystkich przypadkach jest rozciagniety na caly ekran, jakies pomysly ??

Edytowane przez Halfi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...