Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mój szed dokladnie CHIEFTEC 450WAT GPS-450AA-101A podejdzie pod 8800GTS\GTX przy jakimkolwieg OC? Pozdrawiam

Troche malo, a jaka tam jest linia 12V?? Bo w/g opisu z mojego pudelka (30A na 12V linii).

 

XFX RECOMMENDED POWER SUPPLY REQUIREMENTS : (to cytat z mojego pudelka).

NON-SLI 625W or greater

SLI : 800W or greater.

 

Poza tym SyfTec strasznie zeszmacil sie z zasilaczami...

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki zasilacz polecacie do 8800 gts z zestawem ?

c2 6300 @3000

2gb

Pzdr

Mrkowy 450 styknie lecz osobiscie polecm markowego 520 lub 560W.Lepiej jk zasiłka nie przekracza 70% swojej mocy w stresie ....Do tego jak kupować zasiłke to lepiej troszeczke na wyrost w razie wymiany grafy na nowszą .Ja kupuje zasiłki na 3 latka a grafy średnio 1,5-2 lata max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Oto parametry mojego szefa:

natężenie przy napięciu +3.3V 30 A

natężenie przy napięciu +5V 28 A

natężenie przy napięciu +12V1 14 A

natężenie przy napięciu +12V2 15 A

natężenie przy napięciu -12V 0,5 A

natężenie przy napięciu +5VSB 2 A

 

 

Hmm.. Zasiłka kosztowała mnie 200zł i teraz znów zmiana na mocniejszą ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto parametry mojego szefa:

natężenie przy napięciu +3.3V 30 A

natężenie przy napięciu +5V 28 A

natężenie przy napięciu +12V1 14 A

natężenie przy napięciu +12V2 15 A

natężenie przy napięciu -12V 0,5 A

natężenie przy napięciu +5VSB 2 A

 

 

Hmm.. Zasiłka kosztowała mnie 200zł i teraz znów zmiana na mocniejszą ;/

Wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej pytanie mam, czy do sprzętu jak w opisie taka zasilka starczy?

 

Seasonic/ARCTIC, active PFC

3.3V: 28A, 5V: 30A, 12V:17A

-5V: 0.5A, -12V: 0.8A, 5Vs: 2A

450 Watt max. / 350 Watt continuous Power

 

Pytam bo teraz na tym chodzi ale wydaje mi się że karta za mało mocy dostaje, liczba klatek w BF2 mi czasem spada dziwnie... Czasem jest gorzej niż jak miałem 7900GT. W F.E.A.R i Q4 natomiast takich baboli nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej pytanie mam, czy do sprzętu jak w opisie taka zasilka starczy?

 

Seasonic/ARCTIC, active PFC

3.3V: 28A, 5V: 30A, 12V:17A

-5V: 0.5A, -12V: 0.8A, 5Vs: 2A

450 Watt max. / 350 Watt continuous Power

 

Pytam bo teraz na tym chodzi ale wydaje mi się że karta za mało mocy dostaje, liczba klatek w BF2 mi czasem spada dziwnie... Czasem jest gorzej niż jak miałem 7900GT. W F.E.A.R i Q4 natomiast takich baboli nie mam.

320MB 8800 GTS niestety to tylko magia niskiej ceny .Dokładnie przeanalizuj wyniki w tabelkach i wykresach .Twoja karta wypada w szcególnych przypadkach b. słabo ,wręcz żenująco (brak pamięci).W nowych tytułach może być tylko gorzej.

link:

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2926&p=4

:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wykresy się do mnie nie odnoszą bo nie gram w więcj niż 1280x1024 więc problem mniejszej ilości RAM'u mnie nie dotyczy. Wiadomo, że karta się nie sprawdzi pod 1920x1200 i więcej... Ja się pytam nie czy karta jest dobra czy nie tylko czy moja zasilka starczy czy mam zmienić.

 

Racuch tu nie chodzi o rozdzielkę. Przecież nie ma możliwości żeby 8800GTS był nagle gorszy od 7900GT w tej jednej grze, która notabene ma małe wymagania. Mówię o res 1280x1024 lub niższej.

Edytowane przez Chris1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dzepetto

Czy to jest ten zasilacz ? Na liniach 12v nie ma więcej niż 22a.

nie wiecej niz 22A ale na kazdej z lini 12V ktorych jest 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wykresy się do mnie nie odnoszą bo nie gram w więcj niż 1280x1024 więc problem mniejszej ilości RAM'u mnie nie dotyczy. Wiadomo, że karta się nie sprawdzi pod 1920x1200 i więcej... Ja się pytam nie czy karta jest dobra czy nie tylko czy moja zasilka starczy czy mam zmienić.

 

Racuch tu nie chodzi o rozdzielkę. Przecież nie ma możliwości żeby 8800GTS był nagle gorszy od 7900GT w tej jednej grze, która notabene ma małe wymagania. Mówię o res 1280x1024 lub niższej.

zasiłka sie nie przejmuj ,dopoki wszystko chula to nie wymieniaj.Zobacz jak w ostatniej tabeli (sam dół) 320MB sie zachowuje z AA .Pamiętaj 1280x1024 z AAx4 = 1600x1200 bez AA więc wnioski sam wyciagnij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mrkowy 450 styknie lecz osobiscie polecm markowego 520 lub 560W.Lepiej jk zasiłka nie przekracza 70% swojej mocy w stresie ....Do tego jak kupować zasiłke to lepiej troszeczke na wyrost w razie wymiany grafy na nowszą .Ja kupuje zasiłki na 3 latka a grafy średnio 1,5-2 lata max.

Czy troszke nie przesadzacie z tymi zasilaczami. U mnie sprzet w sigu, ktory uwazam jest dosc rozbudowany i podkrecony ciagnie bez problemu Tagan 430W z serii easycon (odpinane kabelki). SLI testowalem na 480W i dziala bez problemu na Taganie. Oczywiscie nie musi to byc Tagan, moze byc inny markowy o tej mocy(odpada Chieftec, Hiper itd.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dzepetto

Oto parametry mojego szefa:

natężenie przy napięciu +3.3V 30 A

natężenie przy napięciu +5V 28 A

natężenie przy napięciu +12V1 14 A

natężenie przy napięciu +12V2 15 A

natężenie przy napięciu -12V 0,5 A

natężenie przy napięciu +5VSB 2 A

 

 

Hmm.. Zasiłka kosztowała mnie 200zł i teraz znów zmiana na mocniejszą ;/

zasilka napewno starczy natomiast z ta zasilka bedzie trzeba ostroznie z oc.

Na pclabie kilku forumowiczow na tym chieftecu spokojnie ujezdzalo 8800 gtx. Zmien jak juz bedzie ledwo ledwo zipal. Sama zmiana dla zmiany tez nie ma sensu bo ze 150zl bedziesz musial doplacic do czegos bardziej sensowniejszego

 

 

http://proline.pl/shop.php?prodid=CHIEF+GPS+450AA-101A

 

Ten zasilacz uciągnie E6600 @3,73GHz, 2GBRAM, 7900GTX SLI, 2xRAPTOR 36GB, DVD-RAM, DVD-ROM itp.

Napięcia pod pełnym obciążeniem mierzone TRMS:

3V3: 3,334V

5V: 4,926V

12V1: 12,045V

12V2: 12,011V

-12V: -12,352V

5VSB: 5.121V

Wydziela nie wiele ciepła, a przy tym dobrze chłodzi. Minusem są trochę krótkie wiązki i bez oplotu. Ogólnie, zasilacz porządnie wykonany.

Edytowane przez dzepetto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol ale tak czy siak 8800 wyciąga w 1600x1200 100 klatek z 4x AA a do 140 klatek bez AA... :sad:

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2926&p=6

sytuacja sie powtarza :blink:

a tu to juz żenada

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2926&p=8

oczywiście nie we wszystkich tytułach będzie aż tak źle ,poczekajmy na nowości (będzie najlepiej) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

dzepetto Ty masz taki sprzet? Bo zasila nie jest taka zła.. No szkoda że może kiedyś kupie GTS\GTX i będzie ograniczać mnie zasiłka w o\c.. Zasilacz ma może 2miechy więc jak nowy ;]

dzepetto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dzepetto

dzepetto Ty masz taki sprzet? Bo zasila nie jest taka zła.. No szkoda że może kiedyś kupie GTS\GTX i będzie ograniczać mnie zasiłka w o\c.. Zasilacz ma może 2miechy więc jak nowy ;]

zasilka jest wspaniala ma ukryty potencjal przereklamowane tagany w swojej kategorii cenowiej zjada na sniadanie Edytowane przez dzepetto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Jeśli to okaże się prawdą to fajnie.. Gorzej jak mi się zasiłka sfajczy :E Ale narazie nie planuje g80 więc dam sobie spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dzepetto

Jeśli to okaże się prawdą to fajnie.. Gorzej jak mi się zasiłka sfajczy :E Ale narazie nie planuje g80 więc dam sobie spokój

po pierwsze chieftec to nie jakis noname aczkolwiek sfajczyc sie moze kazda zasilka nawet najwyzszych lotow i do tego wcale nie potrzebny jest 8800 gtx

a po drugie ma cala mase zabezpieczen i jezeli bedzie zbyt przeciazony to sie po prostu wylaczy.Jezeli nie bedzie wyrabial mozliwe beda resety niska wydajnosc karty no i wtedy potrzebna jest wymiana . Niekturzy forumowicze nie potrzebnie narobili ci strachu ale rozumiem ze tutaj jest gloryfikacja maksymalizacji pewnych parametrow, mimo ze czesta proponowana zmiana jest zmiana dla zmiany . Tak wiec zmien gdy bedzie potrzeba a nie zmieniaj ze ci jakis koles z forum powiedzial ze masz zmienic

polecam lekture

http://www.pcper.com/article.php?aid=364&a...pert&pid=11

Edytowane przez dzepetto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze chieftec to nie jakis noname aczkolwiek sfajczyc sie moze kazda zasilka nawet najwyzszych lotow i do tego wcale nie potrzebny jest 8800 gtx

a po drugie ma cala mase zabezpieczen i jezeli bedzie zbyt przeciazony to sie po prostu wylaczy.Jezeli nie bedzie wyrabial mozliwe beda resety niska wydajnosc karty no i wtedy potrzebna jest wymiana . Niekturzy forumowicze nie potrzebnie narobili ci strachu ale rozumiem ze tutaj jest gloryfikacja maksymalizacji pewnych parametrow, mimo ze czesta proponowana zmiana jest zmiana dla zmiany . Tak wiec zmien gdy bedzie potrzeba a nie zmieniaj ze ci jakis koles z forum powiedzial ze masz zmienic

polecam lekture

http://www.pcper.com/article.php?aid=364&a...pert&pid=11

dokłdnie......splić nic nie spali .....moze być spokojny .......do tego Szef ma b.dobre zbezpieczenia.....i w najgorszym wypadku będą tylko restarty........dlatego z wymianą bym się pohamowl........do tego zestaw c2D i GTX ciągnie ok 370-380W....więc spoko. Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy jak edytnoł bym bios w swojej grafie i dal wiekrze napiecia to czy znikł by problem z kiepskim oc pamięci?? i artami czy kaszana bo sa kiepskie pamiatki na grafie

Edytowane przez Rav85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie na tych wykresach wygląda, ale nikt z na zdrowym umyśle nie kupuje 8800 320MB żeby pykać na 1600x1200. Ja świadomie kupiłem obciętą kartę, nie mam problemów dołożyć 400 PLN na drugie 320 MB RAM'u ale jak gram w 1280x1024 lub 1024x768 to po co mam wyrzucać kase w błoto?

 

Post z wczoraj bazowałen na wynikach tebelki Racucha na temat BF2. (te 100 i 140 FPS)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie na tych wykresach wygląda, ale nikt z na zdrowym umyśle nie kupuje 8800 320MB żeby pykać na 1600x1200. Ja świadomie kupiłem obciętą kartę, nie mam problemów dołożyć 400 PLN na drugie 320 MB RAM'u ale jak gram w 1280x1024 lub 1024x768 to po co mam wyrzucać kase w błoto?

 

Post z wczoraj bazowałen na wynikach tebelki Racucha na temat BF2. (te 100 i 140 FPS)

 

 

A trzeba było dołożyć do 640MB nie wiadomo iel MB będą potrzebowały gry w DX10 w podziałce 1280x1024 z AA i AF .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak i tak tę kartę kupiłem bardziej z ciekawości, pod wpływem impulsu, dopiero jak wyjdą gry na DX 10 to odłożę ze 4K i zacznę się poważnie zbroić. No ale teraz można se potestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie ma co biadolić :wink: Na gry pisane pod DX10 będzie nam dane sporo poczekać i do tego czasu zdąży się kartę zmienić (jeżeli będzie to konieczne) :)

 

@Racuch to, że karta dusi się w rozdziałce 1920x1200 to chyba normalne! Zresztą testy jakie skrzętnie wyłuskałeś są w dość wiekowych grach (gdzie tekstury są wszędzie :wink: ). A tu jak karta spisuję się w czymś nowszym :D

Dołączona grafika

Komentarz zbędny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yhy ,zbędny ;-)

i co ma teraz powiedziec posiadacz 22"-24" LCD w tandemie z 8800GTX ?

kasa w błoto?

Nie będzie tak źle a tamte przykłady były tylko po to żeby uświadomić że cała seria 8800 w pewnych "szczególnych" sytuacjach potrafi pokazać sie z tej mrocznej strony :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź nie udawaj, że nie rozumiesz MY nie gramy na takich monitorach więc dla nas to by była kasa w błoto. Oczywiście jak ktoś ma wypasiony monitor to bez GTX się nie obejdzie i wydatek się opłaci.

 

Nie każdy musi jechać na Hi-End i właśnie dla takich ludzi są karty mid-range jak 320 MB 8800 GTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...