Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

daj znac jak sie sprawa zakonczy bo na moje karta powinna isc na gware

na pozyczonym 'markowym' zasilaczu 500W z odpowiedznimi napieciami na 12v grafa takze sypie artefaktami.

oddalem ja do naprawy. swoja droga krew mnie zalewa - 1.200 zl, karte mialem raptem 2h w kompie i takie jaja. ciekawe jak serwis sie zachowa. kurcze, zawsze kupuje z allegro - nie wiem co mnie teraz podkusilo zeby z jakichs tam sklepow kupowac :lol2:

Edytowane przez fatal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pozyczonym 'markowym' zasilaczu 500W z odpowiedznimi napieciami na 12v grafa takze sypie artefaktami.

oddalem ja do naprawy. swoja droga krew mnie zalewa - 1.200 zl, karte mialem raptem 2h w kompie i takie jaja. ciekawe jak serwis sie zachowa. kurcze, zawsze kupuje z allegro - nie wiem co mnie teraz podkusilo zeby z jakichs tam sklepow kupowac :lol2:

No to nie tak żle ...ja za swoją 1wszą dałem 2370pln....i chodziła ok tylko przy AA się wywalała.........po 6 tyg dostałem nową .

Nie oddawaj do serwisu tylko podejdz do sprzedawcy i ze chcesz oddać na niezgodnosć sprzętu i tyle ....bo tak to mozesz i 6 tygodni czekać jak ja.Sprzęt nowy i usterka będzie zakwalifikowana jako wada fabryczna , zwrot kasy lub wymiana na drugą....no chyba że 10 dni minęło od zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie muszą. Jeśli tak Ci się trafiło to gratulacje, ale to nie reguła ani obowiązek tylko dobra wola (w przypadku uszkodzonej karty ma się rozumieć). Konsultowałem kiedyś tą sprawę z powiatowym i miejskim RPK.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie muszą. Jeśli tak Ci się trafiło to gratulacje, ale to nie reguła ani obowiązek tylko dobra wola (w przypadku uszkodzonej karty ma się rozumieć). Konsultowałem kiedyś tą sprawę z powiatowym i miejskim RPK.

Zgadza się nie muszą ale jak ok sklep to problemów nie robi warto spróbować......kupił sprzęt który jest niezgodny ze specyfikacją , mogą odrazu wymienić na nowy ale nie muszą , problem w tym że g80 koszuje troszeczke i tu jest problem....karte za 300 pln od ręki wymienią ale z G80 moze być kłopot , ale i tak lepiej oddać do 10 dni na niezgodnosć niż na gwarancje......na gwarancji masz do 6 tygodni praktycznie a sklep ile sie nie myle ma czas do 2 tygodni.Jedyna zaleta że usterki powstałe do 0,5 roku są traktowane jako wady fabryczne , no chyba że się grafa sfajczy z dymkiem , dlatego do pół roku extremalnie grafy warto exploatować.Moja non stop na AF 16x i AA16Q chodzi :) Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale i tak lepiej oddać do 10 dni na niezgodnosć niż na gwarancje......na gwarancji masz do 6 tygodni praktycznie a sklep ile sie nie myle ma czas do 2 tygodni.

do 10 dni to jest przy zakupie przez net, bez podawania powodu

sklep ma 14 dni a w szczegolnych przypadkach, gdy brak części i trzeba sprowadzac - do 30 dni

sklep moze naprawiac do skutku, jesli nie jest w stanie naprawic - daje nowa i dopiero na koncu jak nie jest wstanie naprawic, dostarczyc nowej (lub jesli mu sie taka zamiana nie oplaca) oddaje kase.Oddajesz na gware to sklep ma terminy tak jak wyzej napisalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak , ze jak cos sie sypnie w ciagu 7 dni od zakupu to musza wymienic na nowe ?

Nie.....i to jest właśnie paranoja , tzn dostaniesz nowe ale nie od ręki sklep ma na to 14 dni.natomiast do 10 dni można oddać sprawny sprzęt w nie naruszonym stanie i oryginalnym opakowaniu i muszą oddać kase.

Ja dałem 2370 za grafe [ walnięta była fabrycznie ] oddałem po 12 dniach do serwisu ,czekałem 6 tygoni na drugą , a grafa staniała o ok 150pln...

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie co sadzicie o firmie XFX ? Kupilem grafe tzn 8800 GTS 320mb i w 3dm2001 mam chyba za malo punktow .. no i stalker w zamknietych pomieszczeniach z detalami na minimum mi skacze czasem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie co sadzicie o firmie XFX ? Kupilem grafe tzn 8800 GTS 320mb i w 3dm2001 mam chyba za malo punktow .. no i stalker w zamknietych pomieszczeniach z detalami na minimum mi skacze czasem ...

 

A do jakiego kompa ja kupiłeś ??? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie co sadzicie o firmie XFX ? Kupilem grafe tzn 8800 GTS 320mb i w 3dm2001 mam chyba za malo punktow .. no i stalker w zamknietych pomieszczeniach z detalami na minimum mi skacze czasem ...

Co do firmy to ok. 3D2001 to nie test dla tej karty , tutaj proc jest ograniczeniem ogromnym i pamięci.

Porównaj wyniki w 2006 marku ....też proc ma znaczenie ale nie tak duże.

Co do Stalkera .....nie powinien Ci ciąć na max detalach w 1280 .....ale jest ale 2G ramu na pokładzie.

Masz przycięcia czy spadki fps.Przycięcia to wina ramu , systemu , lub proca.

I PODAJ , NA JAKIEJ PLTFORMIE CHODZI TA KARTA ....bo tak to sobie można gdybac tylko , podaj też wynik.

Jak na tej celince z podpisu to się nie ma co dziwić że tnie i Stalker skacze.

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się za graficzną i chciał bym kupić EVGA gf8800GTS , jednak boje się o zasilacz, posiada 12V2 ale trochę słabe <_< :

12V1 - 14A

12V2 - 16A

moc łączna na liniach 12V 270W.

Nie posiada on przełącznika SPLIT, ale chociaż ma moc 380W to 410-420 wyciąga. Ma ktoś może taką kartę na podobnym zasilacza, może jakieś linki poboru prądu tego gf :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś nowe stery 97.94 pod XP ?? Gram w call of juares i cieni nie mogę włączyć bo mam krzaki - może one coś dają (boję się instalować żeby nie skopał mi się klon - którego bardzo potrzebuję i który mam fajnie ustawiony a przy nv to ciężka sprawa)... I ciekawi mnie wydajność pod tymi serami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a ja jak zwykle mam szczęście do graf :D Jak chodziła poprzednia grafa można się przekonać przeglądając wątek o 78GT :mur: To teraz wyrwałem jeszcze lepszego chwasta :D Grafa to BFG wersja OC :lol2: OC jak ch** :lol2: Jak suszara chodzi na 60% to o/c nie istnieje, dopiero jak zacznę suszyć na 100% to rdzeń idzie na 621MHz :blink: Hmm to jest osiągnięcie :D Aaaa bym zapomniał o/c pamięci... tego po prostu NIE MA :mur: Nawet jak suszara chodzi na 100% to pamięci nie idą nawet na 850MHz :D No nic nie ma co płakać, bo i tak gram na razie w 3dm06 :wink:

 

BTW. w sumie to dobrze, że głównie tej grafie daje kopa o/c rdzenia :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a ja jak zwykle mam szczęście do graf :D Jak chodziła poprzednia grafa można się przekonać przeglądając wątek o 78GT :mur: To teraz wyrwałem jeszcze lepszego chwasta :D Grafa to BFG wersja OC :lol2: OC jak ch** :lol2: Jak suszara chodzi na 60% to o/c nie istnieje, dopiero jak zacznę suszyć na 100% to rdzeń idzie na 621MHz :blink: Hmm to jest osiągnięcie :D Aaaa bym zapomniał o/c pamięci... tego po prostu NIE MA :mur: Nawet jak suszara chodzi na 100% to pamięci nie idą nawet na 850MHz :D No nic nie ma co płakać, bo i tak gram na razie w 3dm06 :wink:

 

BTW. w sumie to dobrze, że głównie tej grafie daje kopa o/c rdzenia :) pozdro

Pociesze Cie ;)

 

Galaxy 88GTS 320MB

 

Suszara na 100% i az 600/1000MHz :lol: Ani MHz wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winda oczywiście XP, kręcę ntune, rt i atitool stery to 97.92 :) Wysypywanie się memek objawia się zajebistymi artami (coś jak śmieci po odblokowaniu radka 9800 w najgorszym wypadku), ale, co zastanawiające, tylko w drugim teście (zaraz jak pojawia się obraz wgrywania), bo pierwszy przechodzi i jest czyściutko :? Czasami również jest twarda wiecha (freeze i tylko twardy reset pomaga):-| Dodatkowo mogę dodać, że Atitool znajdywał maksymalną wartość memek i dojechał do ponad 1GHz (chociaż po ok 970MHz robiły się małe krzaczki) :huh:

 

Jeszcze nie wydaję wyroku na tą kartę, bo wiem, że stery jeszcze nie teges i soft również :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi grafika na pamieciach artami sypie przy 2015MHz. Na 2010MHz jest ok ale lepiej nizej dac. Core idzie max na 660MHz stabilnie ale tez specialnie daje nizej 10MHz bo tak bezpiecznie. Na poczatku gralem z takimi ustawieniami : 650/2000 ( i to bardzo dlugo bo kilka dni i nic nie wieszało sie) ale potem obnizylem bo i tak nie ma sensu teraz katowac karte gdy gry gry chodza plynnie. Jak bedzie cos przycianac to wtedy wroce do 650/2000 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie straszcie mnie z XFX i Galaxy, w przyszłym tygodniu mam zamiar kupic GTS tylko nie wiem jakiej firmy. Ciekawa oferta jest w Morele

 

http://www.morele.net/?pg=product_info&amp...rice&dspl=p

 

Moze jednak kupic asusa albo winfasta ? Z tego co sie orietuje to jest loteria niezaleznie od producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do posiadaczy Visty....najnowsza wersja Everesta Ultimate 4.XXX , ma dodany sidebar i mozemy sobie wyświetlać

wszystkie parametry , temperatury , napiecia, takty grafy , proca ramu itd....

pięknie czyta 4 takty grafy , 4 temperatury garfy , i wentyl......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...