Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekaw przed instalacja nowych sterow ograniczacie sie do odinstalowania starych czy jeszcze usuwacie driver clenerem?

 

Ostatnio robie wlasnie uninstal + driver cleaner ale moze niepotrzebnie (troche mnie to meczy).

Moj kumpel ostatnio robi najprostszy sposob czyli odrazu instaluje nowe stery jakos nie narzeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem porównanie sterów 97.94 & 158.16 (Windows Xp)

 

Tak to wyszło:

 

3dM01: 53853 & 56302 ORB

3dM05: 18585 & 19485 ORB

3dM06: 11057 & 11559 ORB

 

...i UWAGA

 

3dM03: 30927 & 38463 ORB

 

W 3dM03 przyrost wyniósł po kilkadziesiąt klatek w poszczególnych testach !!!

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam zabawy ATI i NV z optymalizacja sterow.

Gdy wzrost byl rzedu 20% , (radeon 8500 itd) .

Cala optymalizacja polegala na przycieciu filtrowania i innych bajerow, obraz nieco tracil na jakosci.

Moglibyscie zarzucic image quality test w 2k3 bo az nie wieze ze tak przyspieszylo bez ciencia na wygladzie:|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm w stalker mam tak w poszczególnych punktach:

U sklepikarza 95-105 fps

w obozowisku tam gdzie zaczynamy 60-90

na drodze 65-110

jak lukne w niebo podczas opadu deszczu 190 fps.

Zero problemów wszystko stabilne.......stery 165.01

Ustawienia stalkera wszystko na max co mozliwe

.......czyli jest OK.

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na viscie? jak wychodzisz ze srodka na powierzchnie? rwie cos?

umnie tak, na xp tego nie było, mam 2gb pamieci....

dalej nie mozna podkrecac na viscie?

cos mi sie wydaje ze wroce do xp, bo jakos nic nie słychac o grach które maja korzystac z dx10...

za wczesnie sie przesiadlem... :?

a porownywales moze 158 do tych 165 które lepsze?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na viscie? jak wychodzisz ze srodka na powierzchnie? rwie cos?

umnie tak, na xp tego nie było, mam 2gb pamieci....

dalej nie mozna podkrecac na viscie?

cos mi sie wydaje ze wroce do xp, bo jakos nic nie słychac o grach które maja korzystac z dx10...

za wczesnie sie przesiadlem... :?

a porownywales moze 158 do tych 165 które lepsze?

 

pozdrawiam

Tak na Viście 32 bit.......

Dalej nie mozna krecić ....nic nie rwie ...jak wychodze z bunkra....tylko fps spada z 95 na 55 przez moment ale zero rwania....

Ale sprawdzałem czy masz 2g czy 4 praktycznie zero róznicy ...no moze czasem podczas biegu z 2g przytnie na pół sekundy..

Tyle ze pod Vistą 32 bit trzeba dodać wpis aby system przydzielał wiecej niz 2G pamięci dla aplikacji..ja mam ustawione na 3072.tak samo trzeba zmodyfikować exe bo czasem wywalało do windy alby była zwiecha na maxa przy 1280........a jeszcze jak wydadzą łatke na wsparcie 2 jajek to nastepne 10-15% przyspieszy z pewnoscią i średni fps bedzie ok 90 fps na standartowych taktach GTXa i 3,2G procu........ogolnie wole do grania Viste niz Xp....wszystko git..lepsze moim zdaniem są 165.01........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te 165.01 opyla się instalować na słabszych kartach czy tylko każdemu kopa dają kto ma 8800GTX/GTS ? :D

Wszystkie stery z serii 100 pod xp dają tylko serii 8 , dla serii 6/7 - polecam potestować w miare nowe 94.20 , 94.22 , 86.63(nie sugerować się niskim numerkiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie stery z serii 100 pod xp dają tylko serii 8 , dla serii 6/7 - polecam potestować w miare nowe 94.20 , 94.22 , 86.63(nie sugerować się niskim numerkiem)

No tak, ale jak bym uważał na starsze stery choćby ze względu na nowe gierki i ich błędy, które w nowszych sterach się poprawia zwiększając przy tym wydajność. Ale co tam, jak kto woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przed zmiana w 3dmark 2003 mialem bez oc grafy 32500. Po zmianie na te stery w 3d Mark 2003... Z reszta sami zobaczcie http://img341.imageshack.us/img341/4050/2003nr4.jpg

 

To tylko 3d mark roznica w grach moze nie jest az tak wielka natomiast punktow troszke przybyło co uwazam za pozytyw tych sterow!

 

________

 

W 3d Mark 2005 z 17000 na 18124...

Edytowane przez klataa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja zapodalem wczoraj te stery do xp czyli 158.16

Na razie jestem zadowolony w stalkerze tak na oko 5 klatek wiecej.

I ruszyl TDU bez problemu bo wczesniej nie chcial jak zainstalowalem hotfixa.

 

Mam pytanie szczegolnie do posiadaczy 8800GTX

Jak wlanczam kompa to przez chwile szumi mi chlodzenie od grafiki (rozumiem ze to max obroty) potem ustaje i jest ok.

A jak wam pracuje to chlodzenie podczas grania w stresie? Chodzi mi o halas bo rozumiem ze bedzie glosniejsza w stresie tyle ze u mnie przy temp ok 76 na GPU wlancza sie dosc czesto chyba ma max obroty a potem ustaje.

Przeciez to nie jest jakas krytyczna temp?

W budzie mam 4 wiatraki w tym jeden wieje na grafike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak mam ustawione na auto to temp siega mi 70,72. Ale ustawilem Riva tunerem na 78% obrotow przy starcie i nie przekracza w stresie 66st. Oczywiscie dla tych grafik nie jest to krytyczna temperatura ale lepiej jest jak Grafa jest chłodniejsza bo przynajmniej w obudowie jest ziminiej... Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...