Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem porównanie sterów 97.94 & 158.16 (Windows Xp)

 

Tak to wyszło:

 

3dM01: 53853 & 56302 ORB

3dM05: 18585 & 19485 ORB

3dM06: 11057 & 11559 ORB

 

...i UWAGA

 

3dM03: 30927 & 38463 ORB

 

W 3dM03 przyrost wyniósł po kilkadziesiąt klatek w poszczególnych testach !!!

 

nice!!! wroce do domu to sprawdze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo miła informacja jeśli chodzi o tyn kop w XP. Ciekaw jestem jak to wygląd na GTX....

było, ale na szybko:

 

stare stery vs nowe na 8800GTX i XP (VGA bez OC)

3DM03 - ~34000 vs ~42000

3DM05 - ~18700 vs ~19600

3DM06 - ~11200 vs ~11800

Oblivion - ~49FPS vs ~53FPS

 

w większości nowych gier jest 5~10% szybciej średnio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszyscy wypisujecie mialem wtedy XXXX punktow a teraz mam na nowych sterach XXXXX punktow, moze napiszcie jakie mieliscie stare stery, np u mnie wzgledem sterow 101.02 nie ma takiego przyrostu o ktorym piszecie. rapetem max 100 smarkow 2006 ;) Jest moze ktos co testuje te stery nowe 158 na platformie AMD, bo jakos wydaje mi sie ze sa tam liczne optymalizacje tylko pod C2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ViperGTS - na smarki ty akurat nie masz co patrzeć bo Ciebie CPU blokuje i choćby grafa miała przyśpieszyć o kilkadziesiąt procent to w smarkach wynik miałbyś niewiele większy. A w grach to już musisz sam sprawdzać, u mnie na oko 5~10% lepiej w wielu grach jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było, ale na szybko:

 

stare stery vs nowe na 8800GTX i XP (VGA bez OC)

3DM03 - ~34000 vs ~42000

3DM05 - ~18700 vs ~19600

3DM06 - ~11200 vs ~11800

Oblivion - ~49FPS vs ~53FPS

 

w większości nowych gier jest 5~10% szybciej średnio

 

Na ktorych sterach robiles te testy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was ściągnął już to chłodzenie z GTSa i pozbył się tego żelu do włosów i wałnął jakąś dobrą pastę?

 

Gdzie można zobczyć lub zassać jakieś demko, viedo czy coś tam tej pani :) ???

Dołączona grafika

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was ściągnął już to chłodzenie z GTSa i pozbył się tego żelu do włosów i wałnął jakąś dobrą pastę?

 

Gdzie można zobczyć lub zassać jakieś demko, viedo czy coś tam tej pani :) ???

Dołączona grafika

http://www.nzone.com/object/nzone_downloads_nvidia.html proszę..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak na imię tej pani Adrianna? :)

Dam sobie łeb uciąć, że gdzieś już ją widziałem, ale mniejsza o to ja ją widzę w Crysisie w moim baraku :)

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Dołączona grafika

 

Dzięki za link.

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam tych najnowszych sterow i nie mam problemow z RIVA tuenr. Jesli masz problem z RIVA to zainstaluj ten program od nvidii... TEm tez ustawisz predkosc wiatraka...

Dobra zainstalowalem 165.01 XP, i Rive (RivaTuner20FR.exe) no i kupa. Regulacja fanow nie dziala.

A jakie dokladnie stery zainstalowales? I czy ustawiales jeszcze (to jest w ntune chyba) na regulacje reczna wiatraka przed regulowaniem w rivie?

Ten program od nvidii to chodzi ci o ntune? jesli tak to mam zainstalowany tyle ze mam zablokowane opcje tam gdzie sie ustawia na regulacja wiatraka recznie lub automat

Edytowane przez mmmaaarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie karty graficznej:

 

Czy warto zbierac na 8800GTS 320MB jezeli mam AMD64 3000+ s.939 1.8Ghz , czy lepiej kupic 7900GS i bedzie chodzic tak samo, wiadomo ze bedzie ograniczal procek karte jednak jest ona duzo wydajniejsza, prosze o rady, moze ktos ma podobny, nietypowy zestaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zainstalowalem 165.01 XP, i Rive (RivaTuner20FR.exe) no i kupa. Regulacja fanow nie dziala.

A jakie dokladnie stery zainstalowales? I czy ustawiales jeszcze (to jest w ntune chyba) na regulacje reczna wiatraka przed regulowaniem w rivie?

Ten program od nvidii to chodzi ci o ntune? jesli tak to mam zainstalowany tyle ze mam zablokowane opcje tam gdzie sie ustawia na regulacja wiatraka recznie lub automat

 

Ja mam teraz sterowniki 158.19_forceware_winxp_international. Mysle ze nie jest to do konca wina sterownikow. Ja poczawszy od 9*** do 158.19 nie mialem problemow z Riva Tuner czy Ntune w ustawianiu predkosci fanow. Sprobuj zobaczyc czy robisz to tak jak ja na zalaczonych screenach.:

 

krok 1 http://img142.imageshack.us/img142/3661/90367851ft3.jpg

 

krok 2 http://img142.imageshack.us/img142/7454/98469458pl7.jpg

 

Przy kroku 2 prosze zauwazyc znaczenie TAPETY na pulpicie - wzrost oc 97%!!!!

 

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie karty graficznej:

 

Czy warto zbierac na 8800GTS 320MB jezeli mam AMD64 3000+ s.939 1.8Ghz , czy lepiej kupic 7900GS i bedzie chodzic tak samo, wiadomo ze bedzie ograniczal procek karte jednak jest ona duzo wydajniejsza, prosze o rady, moze ktos ma podobny, nietypowy zestaw?

Dziwne pytanie , jak masz kase to bierz 8800 :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgralem sobie stery 158.18 pod Vizde i rzeczywiscie w Markach jest lekki wzrost. Mam natomiast problemy z niektorymi grami. Na wczesniejszych oficjalnych sterach gralem w Obliviona z AA16 i AF16 oraz wlaczonym multisamplingiem i bylo ok - teraz sie tnie na tych ustawieniach, musze wylaczyc multisampling. Natomiast w Test Drive Unlimited zawiesza sie w losowych momentach i pozostaje tylko alt+ctrl+del. Ktos tez ma tego typu problemy na tych sterach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...