Skocz do zawartości
Pawelek69

Tanie Chłodzenie Socket A

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę kupić tanie chłodzenie na Athlona XP 2400+ bo mój pentagram Q-92 AlCu buczy przy starcie, pozatym mam na nim 46 stopni w spoczynku i 54 w stresie. Procesora nie podkręcam. Co polecacie z tych trzech?

http://allegro.pl/item129705467_najtaniej_...a_warszawa.html

http://allegro.pl/item130440455_arctic_coo...edz_18_db_.html

http://allegro.pl/item130345584_spire_whis...ja_cenowa_.html

Edytowane przez Pawelek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom - zdecydowanie tak mam pentaka i daje rade na 7V procowi na 2,1Ghz czasem na 2,2

a ten shit który chcesz zamiast niego kupić też miałem i właśnie dlatego wymieniłem na pentaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym pentagramem to jest tak: wlazło do niego pełno kurzu którego nie da się wyciągnąć odkurzaczem. To przez te zwężające się żeberka. Drugi problem to jego montaż. Jak go ostatnio dokręcałem to mi strzelało gniazdo od CPU. Jak go montuję to mi się ręce ze strachu trzęsą (wyrwie gniazdo czy nie?). Dlatego właśnie chcę kupić coś innego, tradycyjnego. Myślicie że AC z tych trzech będzie najlepszy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurzu ci się nabiło - zdejmij i umyj

akutrat penatgram ma bardzo fajne zapięcie, które zakładasz dopiero później dokręcasz a ten AC zapina się jak box - śróbokrętem wciskanym w zapinkę:]

nie arctic cooling cooper silent jakikolwiek to shit :)

- ale zrobisz jak będziesz chciał - kupisz tego arctica będziesz miał wentylek na pentaka najwyzej :]

Edytowane przez arm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurzu ci się nabiło - zdejmij i umyj

akutrat penatgram ma bardzo fajne zapięcie, które zakładasz dopiero później dokręcasz a ten AC zapina się jak box - śróbokrętem wciskanym w zapinkę:]

nie arctic cooling cooper silent jakikolwiek to shit :)

- ale zrobisz jak będziesz chciał - kupisz tego arctica będziesz miał wentylek na pentaka najwyzej :]

A nie skoroduje mi radiator od pentagrama podczas mycia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani alu ani miedź nie skoroduje, zresztą będziesz go od razu suszył.

Poza tym - pędzelek + odkurzacz też da radę.

Miałem kiedyś zalmana 7000alcu i z między blaszek czysciłem go przejeżdżając palcem po nich uginając je o 1mm tak żeby sprężynowały -23 kurzu wzbija się w powietrze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bula81,mógłbyś napisać coś więcej o tym pentagramie 120cu? Sam mam właśnie athlona2400+ i przymierzam się do kupna tego 120mm giganta.Chodzi mi o temperatury ,i głośność tego wiatraka.W tej chwili mam coolermastera z 80mm wentylatorem.Temperarura ok 42C ,w lecie przekraczała 50stopni.Niestety,od jakiegoś miesiąca zaczął głośno pracować, dlatego szukam czegoś bardzo cichego,chyba właśnie ten pentagram freezone 120 cu+ będzie najlepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...