Skocz do zawartości
Loc0

Wc Dobor Czesci ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na grudzien planuje wymiane swojego wc (nie ma co go opisywac bo byla to 1 proba z woda i w dodatku niezbyt udana estetycznie/ wydajnosciowo). Na nowe wc ma sie skladac:

- pompa - EHEIM 1250 - cicha i wydajna (byc moze dojdzie do zestawu 2 chlodnica i wtedy przyda sie mocniejsza pompa daltego nie 1046/48) zastanawiam sie nad Grundfosem CWU ale nie wiem jaki model wybrac (mile widziana regulacja przeplywu 600/800/1200 l/h),

- chlodnica - Cooltek Maxistram 120 mm Triple z 3ma fanderami/ papstami czy co mi tam w rece wpadnie,

- bloki - cpu: Storm G4/ G5 (jak sie uda zdobyc), NB: Swiftech MCW30 lub cokolwiek innego w podobnej cenie a wydajniejszego, GPU: tu mam kolejny problem - Innovatek Cool-Matic pod ATI X1900XTX - rozwiazanie wygodne chocby ze wzgledu na chlodznie gpu i mem jednym blokiem a co za tym idze z karty wycisnie sie nieco wiecej (jesli ktos zna lepsze rozwiaznie to prosze o rade).

- rez -Swiftech MCRES-MICRO - myslalem nad Innovatek AGB-O-Matic ale ktorys z userow mial problemy z zapowietrzaniem sie pompy na nim wiec odpadl (moze byc inny o niewielkich wymiarach)

 

Calosc polaczona bedzie wezami 8/10 lub 10/12 na szybkozlaczkach skrecanych i smarowana Colaboratory i AS 5. Jesli ktos zna mozliwosc lepszej konfiguracji zestawu (nie mam specjalnych ograniczen finansowych wiec prosze o ograniczenie postow "ja bym tyle nie dal/ 2 stopnie mniej za 200zl LOL itp) to prosze o propozycje.

mobo:

Edytowane przez Loc0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy ci na ciszy to zamiast Eheima Lainga/Grundfosa CWU.

Zamiast Innovateka na grafę dałbym dwa osobne (GPU, MEM) bloki Swiftecha nie wyszło by dużo taniej ale z pewnością wydajniej

Resztę dobrałeś prawie idealnie :D

Pozdr :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GDR - eheim nie powinien wybijac sie ponad reszte komponentow (podkladka wytlumi drgania), laing odpada bo nie chce podpinac pompy pod zasilke - w gre wchodzi tylko Grundfos jesli wygrzebie odpowiedni model i nie bedzie mial przy okzaji zbyt duzych rozmiarow bo calosc ma wejsc do CM Centurion midi. Myslalem nad tym ale blok na memy swiftech pasi do kart nVidii a o ATI nic tam nie ma :(

@oskarro - sprawa rezu jest raczej postanowiona bo bedzie on niewielki, wygodny w uzyciu a przy tym w rezie woda zawsze odda cos temp, za wiele tego nie bedzie ale zawsze cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...