Skocz do zawartości
edek32

Nowy Samsung 997mb- Beznadziejna OstroŚĆ- Heelp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Właśnie przed chwilą się zarejestrowałem :-) bo mam problem z moim nowym CRT Samsungiem 997MB i chciałem się poradzić. Dokładnie tydzień temu nabyłem ten monitor i jestem załamany. Przeczytałem wszystkie posty na temat tego monitora i większości bardzo dobre opinie..................A u mnie jest dokładnie odwrotnie- ostrość obrazu i czcionki BEZNADZIEJNA. Wszystko gra oprócz tej nieszczęsnej ostrości czcionki, obrazu. Czcionka jest rozmyta, zamglona, niewyrażna, rozmazana- tak to ogólnie można nazwać i im większa rozdzielczość tym gorzej. Próbowałem temu jakoś zaradzić ale:

- monitor nie posiada regulacji ostrości

- moja grafa Galaxy GF 7600GS PCI-e 128MB DDR3 128bit Zalman wprawdzie posiada opcję wyostrzania obrazu ale też odpada

- zainstalowałem dołączony program MagicTune ale tam też nie ma takiej opcji = wszystko to samo co w OSD monitora

 

Monitor nabyłem na allegro jako nowy od supersprzedawcy.

Ostateczność to odesłanie go do serwisu- dystrybutora, który je sprowadza, ale boję się tego ponieważ jak stwierdzą, że obraz już poprostu taki jest to obciążą mnie kosztami transportu- ale z drugiej strony to ewidentnie zaprzeczało by wszystkim tym bardzo dobrym opiniom na temat tego monitora bo z taką ostrością obrazu jak u mnie to przez okno skurczybyka.

 

Dlatego prosze o jakąkolwiek pomoc i wskazówki, może są jakieś aplikacje za pomocą których można wyregulować takie rzeczy. HEELP

Edytowane przez edek32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja jaka bezpośrednio wpływa na ostrość to jedna z opcji usuwania mory - pierwsza opcja pod kontrastem i jasnością.

 

Poza tym sprzedawca pisze że masz pisemną gwarancję, powinienes jej mieć 36 miesięcy bo tyle daje Samsung. Jak się kupuje importowane, nie wiadomo co to takie się ma efekty. Ja mam mojego 997 półtora roku i ostrość jest nadal taka jaka była przy zakupie - idealna. Sprawdź to na 1280x1024x85Hzx32bit na innym kablu, w końcu jest to przesył analogowy więc kabel ma na to duży wpływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż mam podobny problem .Zakupiłem tydzień temu monitor LG 900P,nawet go sprawdziłem przed zakupem,a w domu okazało się że monitor jest ostry tylko na środku a po bokach czcionki ulegają zamazaniu,rozmyciu.Bede próbował go wymienić na inny a jak nie to pozostaje serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wysłałem, niech się tym zajmują w serwisie, sprzedawca w sklepie u którego zakupiłem coś tam mi mówił że to mogą być tzw. zimne luty, a coś takiego to nie wina sprzedającego tylko producenta i bedzie to naprawiać serwis jak coś

 

Opcja jaka bezpośrednio wpływa na ostrość to jedna z opcji usuwania mory - pierwsza opcja pod kontrastem i jasnością.

 

Poza tym sprzedawca pisze że masz pisemną gwarancję, powinienes jej mieć 36 miesięcy bo tyle daje Samsung. Jak się kupuje importowane, nie wiadomo co to takie się ma efekty. Ja mam mojego 997 półtora roku i ostrość jest nadal taka jaka była przy zakupie - idealna. Sprawdź to na 1280x1024x85Hzx32bit na innym kablu, w końcu jest to przesył analogowy więc kabel ma na to duży wpływ.

sprawdziłem - mora nie ma tu nic do tego

 

tak mam 36 miechów i w poniedziałek wysyłam, co do kabla to w końcu jest nowy ale sprawdzę na innym, a co do importu to przecież każdy podzespół niezależnie gdzie kupisz w Polsce przecież jest produkowany w Azji a potem importowany do nas, a czy z USA czy z Azji czy zza siedmiu mórz to chyba nie ma znaczenia :smile2:

Edytowane przez edek32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem własnie ten monitor....z tego samego ogłoszenia z Allegro,mam nadzieje że nie będe mial takiego problemu!Dziwny problem z tą ostrością bo to jeden z najlepszych modeli crt.Może to wina transportu,firmy kurierskiej,ja sie własnie boje jak sie będą z nim obchodzić,czasem jakieś uderzenie i geometria sie sypie.... z moim 755df mam problem z okropnym efektem mory niedającym sie niczym wyregulować.Napisz czy sobie poradziłeś(osd)a jesli dałes do serwisu to co ci powiedzieli...bede wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Właśnie przed chwilą się zarejestrowałem :-) bo mam problem z moim nowym CRT Samsungiem 997MB i chciałem się poradzić. Dokładnie tydzień temu nabyłem ten monitor i jestem załamany. Przeczytałem wszystkie posty na temat tego monitora i większości bardzo dobre opinie..................A u mnie jest dokładnie odwrotnie- ostrość obrazu i czcionki BEZNADZIEJNA. Wszystko gra oprócz tej nieszczęsnej ostrości czcionki, obrazu. Czcionka jest rozmyta, zamglona, niewyrażna, rozmazana- tak to ogólnie można nazwać i im większa rozdzielczość tym gorzej. Próbowałem temu jakoś zaradzić ale:

- monitor nie posiada regulacji ostrości

- moja grafa GF 7600GS wprawdzie posiada opcję wyostrzania obrazu ale też odpada

- zainstalowałem dołączony program MagicTune ale tam też nie ma takiej opcji = wszystko to samo co w OSD monitora

 

monitor nabyłem na allegro jako nowy od supersprzedawcy, dalej je sprzedaje z powodzeniem no to raczej nie może być lipa, sprowadzają z USA:

http://allegro.pl/item131785352_nowy_plask...m_fv_od_ss.html

 

Ostateczność to odesłanie go do serwisu CK Mediator- dystrybutora, który je sprowadza ze USA ale boję się tego ponieważ jak stwierdzą, że obraz już poprostu taki jest to obciążą mnie kosztami transportu- ale z drugiej strony to ewidentnie zaprzeczało by wszystkim tym bardzo dobrym opiniom na temat tego monitora bo z taką ostrością obrazu jak u mnie to przez okno skurczybyka.

 

Dlatego prosze o jakąkolwiek pomoc i wskazówki, może są jakieś aplikacje za pomocą których można wyregulować takie rzeczy. HEELP

jak masz monitor listopad grudzien 2005 data produkcji to ja z wlasnego doswiadczenia wiem ze te kineskopy byly seryjnie zrypane mialem monitor na kineskopie Samsunga (Philips 109 b60) ktorego ze wzgledu na na wade kineskopu zareklamowalem a ze juz nie produkuja tego philipsa to dali mi model z seri profesional brilliance 202p7 z ktorego jestem bardzo zadowolny straszna przepasc dzieli jakosciowa miedzy moim poprzednim monitem :) Reklamuj!! Edytowane przez ste3an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz monitor listopad grudzien 2005 data produkcji to ja z walsego doswiadczenia wiem ze te kineskopy byly seryjnie zrypane mialem monitor na kineskopie Samsunga (Philips 109 b60) ktorego ze wzgledu na na wade kineskopu zareklamowalem a ze juz nie produkuja tego philipsa to dali mi model z seri profesional brilliance 202p7 z ktorego jestem bardzo zadowolny straszna przepasc dzieli jakosciowa miedzy moim poprzednim monitem :) Reklamuj!!

Tak dokładnie !!!!!!! November 2005 - no i wszystko jasne. Dzieki za info ale ten mój monitor to już przeszłość- oddałem do serwisu po czym wrócił do mnie, zrobili tzw. test wygrzewczy- poprawę ostrości obrazu oceniłem na 15% czyli dalej była do niczego po czym skontaktowałem się z tym serwisem gdzie powiedziano mi, że te monitory tak już poprostu "świecą" i mają taką a nie inną jakość obrazu a jak taka mnie nie zadowala to potrzebuję profesjonalny monitor graficzny - tak mi odpowiedziano- dla mnie to parodia- właśnie czekam na fakturę korygującą a potem po jej odesłaniu na zwrot kasy ze sklepu, który je sprzedaje, na szczęście właściciele są uczciwi i bardzo w porządku za co duży plus, bo i w końcu to nie ich wina- podsumowując całą tą operację to straciłem dużo nerwów bo dłuugo zbierałem informacje odn. parametrów itp, miał to być mój "wymarzony" monit CRT na dobrych parę lat (bo LCD osobiście nie uznaję), a w zamian otrzymałem gruchota od samsunga, który z taką ostrością nie nadaje się do pracy, a co najważniejsze znów zostałem bez monitora :-(((, pracuję teraz na pożyczonym od kumpla starym badziewiu Hivision 17" kupionym lata temu w Tesco :lol: za śmieszne pieniądze, który wprawdzie ma szeroką skazę po bokach ale co do ostrości obrazu to ten mój były Samsung to było nieporozumienie dlatego byłem na 99% pewny że produkowana jest TANDETA no i to się potwierdziło w twoim poście bo teraz już wiem na stówę :-) za co wielkie dzięki i teraz ostrzegam wszystkich- zanim ogólnie kupicie monitor- zasięgnijcie wielu opinii, pozdrawiam

 

do Tomalax:

odpowiedź powyżej

aha byłbym zapomniał.........jak już go otrzymasz to podziel się opinią jak to jest w twoim przypadku czy też taki badziew jak mój były :-) czy może miła niespodzianka choć baaaaardzo w to wątpię (cyt. Ste3an: jak masz monitor listopad grudzien 2005 data produkcji to ja z walsego doswiadczenia wiem ze te kineskopy byly seryjnie zrypane), pozdro

Edytowane przez edek32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź monitor na karcie z dobrym wyjściem analogowym ( matrox ) .

takie posty sobie odpusc specjalisto...

 

edek32

sluchaj myslaem ze serwis philipsa to kanciarze ale wyszlo na to ze serwis samsunga ma ludzi za jeszcze glupszych. mi 2 razy wymieniali 19 az powiedzialem sobie poczekamy zobaczymy :) przestal philips produkowac tej 19 dostalem 22 :) aha tez na kineskopie samsunga ale bez wad :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie posty sobie odpusc specjalisto...

 

edek32

sluchaj myslaem ze serwis philipsa to kanciarze ale wyszlo na to ze serwis samsunga ma ludzi za jeszcze glupszych. mi 2 razy wymieniali 19 az powiedzialem sobie poczekamy zobaczymy :) przestal philips produkowac tej 19 dostalem 22 :) aha tez na kineskopie samsunga ale bez wad :)

Musisz być naprawdę mało wiedzącym osobnikiem skoro nie wiesz że jakość wyjścia analogowego ma wpływ na końcową jakość obrazu.

 

..... ale to do ciebie podobne , prowokujesz, później kłócisz się ... a mało wiesz

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przynajmniej problem rozwiazalem a nie mowie kup lepsza karte bo masz moze slabo jakosc na wyjsciu analogowym .... jakby geforce 7600 mial slabe filtry i ramdac na wyjsciu vga :D Teoretyzujesz nie powiem ze nie masz racji ale skoro jestes takim znawca tematu pochwal jakiej to wysokiej jakosci masz grafike i monitor :D

Edytowane przez ste3an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przynajmniej problem rozwiazalem a nie mowie kup lepsza karte bo masz moze slabo jakosc na wyjsciu analogowym .... jakby geforce 7600 mial slabe filtry i ramdac na wyjsciu vga :D Teoretyzujesz nie powiem ze nie masz racji ale skoro jestes takim znawca tematu pochwal jakiej to wysokiej jakosci masz grafike i monitor :D

myślisz że moc obliczeniowa gpu ma wpływ na jakość wyjścia analogowego VGA ? :lol:

 

ps. i przestań kłamać że niby namawiałem tutaj kogokolwiek do zakupu "lepszej" karty graficznej

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie kłóćcie się, wystarczą nam kłótnie na wiejskiej :-))))

 

potwierdzam że to nie jest wina karty, ponieważ tak się składa że mam 2 kompy- w jednym nowiutkim ten mój GF PCI-e a w drugim starszym Radeon 9550 agp i w obu przypadkach obraz był taki sam czyli porażka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie kłóćcie się, wystarczą nam kłótnie na wiejskiej :-))))

 

potwierdzam że to nie jest wina karty, ponieważ tak się składa że mam 2 kompy- w jednym nowiutkim ten mój GF PCI-e a w drugim starszym Radeon 9550 agp i w obu przypadkach obraz był taki sam czyli porażka

albo podłączyć do innego monitora np kolegi..po co kupowac nową karte? Co maja powiedzieć tysiące innych uzytkowników nie mających matroksa kiedy mają problemy z monitorem? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Monitor samsung 997MB mam od 2 lat. Przeszedł on MX440, Radeona 9600, 9800, X700, a obecnie pracuję na GF 6600GT. Jakość obrazy - bez zmian od nowości-SUPER EXTRA. Nadmieniam, że kolory, czerń (głębia czerni) na ATI jest o niebo lepsza od Nvidii. Ogólnie monitor POLECAM!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc dostałem ten monitor dzisiaj...i powiem tyle że ja nie mam w/w problemu.Wręcz przeciwnie, czcionka jest bardzo ostra i wyrazna,ostrość o wiele lepsza niż na moim 755df.Może dlatego, że monitor jest z czerwca 2005 :wink:Mam za to leki problem z menu osd,niektóre przyciski słabo reagują ale nie będe robił z tego problemu do tego wystarczy program magic tune.Jedno rozczarowanie,bijacy po oczach efekt mory w grach jak byl tak jest więc mój poprzedni monitor jest ok,musze poszukac inego rozwiązania.Uwaga, po kilku minutach od włączenia monitor nagle przeszedł w tryb stand by po czym sie włączył, obraz zrobił sie cały czerwony,przeskalował sie i powrócił do stanu poprzedniego..nie wiem o co chodzi, zdaje sie, że lodówka sie wtedy włączała.

Edytowane przez tomalax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc dostałem ten monitor dzisiaj...i powiem tyle że ja nie mam w/w problemu.Wręcz przeciwnie, czcionka jest bardzo ostra i wyrazna,ostrość o wiele lepsza niż na moim 755df.Może dlatego, że monitor jest z czerwca 2005 :wink:Mam za to leki problem z menu osd,niektóre przyciski słabo reagują ale nie będe robił z tego problemu do tego wystarczy program magic tune.Jedno rozczarowanie,bijacy po oczach efekt mory w grach jak byl tak jest więc mój poprzedni monitor jest ok,musze poszukac inego rozwiązania.Uwaga, po kilku minutach od włączenia monitor nagle przeszedł w tryb stand by po czym sie włączył, obraz zrobił sie cały czerwony,przeskalował sie i powrócił do stanu poprzedniego..nie wiem o co chodzi, zdaje sie, że lodówka sie wtedy włączała.

no to gratuluję,

 

osobiście nadal mam go w planie bo jestem teraz znów bez monitora :-) ale ostatnio obczaiłem starszy model 959NF, który jest technicznie mocniejszy (m.in. częstotliwość pozioma 30-110KHz, częstotliwość pixela 290MHz), do minusów to to że jeszcze większa szafa z tyłu :-) 49cm, brak TCO2003 o ile to ma jakieś większe znaczenie, ciekawe jak spisuje się w praktyce, jaka jakość obrazu itp, jakby ktoś coś o nim mógł się wypowiedzieć to byłoby fajnie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do tego efektu mory na tym Samsungu i poprzednim ktos ma pojecie dlaczego sie nie mogę go pozbyć?Ten efekt jest niesamowicie wyrazny!!Wystepuje w grach, na statycznych obrazkach nawet teraz go widze jak pisze te słowa..koliste linie leko drżące zniekształcają obraz tak że robi się postrzępiony,poziome linie robią sie ząbkowane!Wyglada to jak obraz bez antyaliasingu.Wymieniłem monitor,karte graficzną i zasilacz i nic...mozna go wyregulowąc trochę osd ale to za mało.Co może być przyczyną?Dodam że mam to od roku,przedtem było ok,może to jakies zakłocenia z sieci..sam już nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skad u ludzi te zachwyty na Szajsungami

Obraz tylko w selekcjonowanych sztukach wybranych modelów był lepszy niż w Trinitronie / Diaondtronie

i te okłamywanie użytkowników o rozm. plamki i pseudo-płąskości w niektórych modelach

 

ale od rzeczy

ten model to jeden z najbardzie jawaryjnych Szajsungów

od ostrości która dosłownie "ucieka" po efekto mory którego sie nie wyreguluje

monitor ten ma 2 ustawienia ostrosći, tylko trzeba...go otworzyć, a zimne luty to tylko gratis od fabryki Szajsunga

 

@edek32

zainteresuj się dobrą 19" na Trinitronie / Diamondtronie

na allegro tego masa jest, najlepiej osobiście pojechac, pooglądać i wybrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skad u ludzi te zachwyty na Szajsungami

Obraz tylko w selekcjonowanych sztukach wybranych modelów był lepszy niż w Trinitronie / Diaondtronie

i te okłamywanie użytkowników o rozm. plamki i pseudo-płąskości w niektórych modelach

 

ale od rzeczy

ten model to jeden z najbardzie jawaryjnych Szajsungów

od ostrości która dosłownie "ucieka" po efekto mory którego sie nie wyreguluje

monitor ten ma 2 ustawienia ostrosći, tylko trzeba...go otworzyć, a zimne luty to tylko gratis od fabryki Szajsunga

 

@edek32

zainteresuj się dobrą 19" na Trinitronie / Diamondtronie

na allegro tego masa jest, najlepiej osobiście pojechac, pooglądać i wybrać

i mam tak zamiar zrobić (Diamondtron), trochę już poczytałem, np. 959NF-udany model, choć to szajsung :-)

a co do zakupu to interesuje mnie tylko monitor nowy nie używany a z tym bedzie gorzej znaleźć takie modele jak: 959NF, Philips 109P40 bądź NEC FE991SB itp leżaki - jak czegoś takiego nie znajdę to niestety będę skazany na takiego 997MB czyli pseudo płaskie eksperymenta, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

997MB czyli pseudo płaskie

Płaskie to są LCD. A 997MB jest płaski. Pseudo płaskie są LG. Uwierz mi, sporo widziałem monitorów, od Iiyam na Mitsubishi kończąc - i 997MB wypada bardzo dobrze. To że kupiłeś jakiś lipny egzemplarz, nie czyni z tego modelu "pseudo płaskiego eksperymenta"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płaskie to są LCD. A 997MB jest płaski. Pseudo płaskie są LG. Uwierz mi, sporo widziałem monitorów, od Iiyam na Mitsubishi kończąc - i 997MB wypada bardzo dobrze. To że kupiłeś jakiś lipny egzemplarz, nie czyni z tego modelu "pseudo płaskiego eksperymenta"

no to twierdzisz zupełnie inaczej niż ludzie na forum :-) w archiwalnych tematach o CRT, gdzie stwierdzono, że DynaFlat (np. 997MB) to nie są płaskie kineskopy tylko nadlewane po bokach a Flatron LG jest całkowicie płaski lub wymieniony przeze mnie 959NF (Diamondtron) czy Trinitrony, a co do tego 997MB to właśnie nie chodziło mi o to, że dostałem lipny egzemplarz tylko o powyższe (że nie jest 100% płaski) dlatego nazwałem go "pseudo płaskim eksperymentem" a to że wypada bardzo dobrze to już inna sprawa

....czyli wynika z tego że takie fora to jeden wielki śmietnik, w którym jedno przeczy drugiemu :-)

 

p.s. jesli widziałeś sporo monitorów to może mógłbyś mi polecić jakiś porządny CRT 19" (z ostrym obrazem i dobrymi kolorami, IIyama odpada) do nabycia jeszcze jako nowy, nieużywany (oprócz 997MB bo ten nadal u mnie nie wypadł z gry), pozdro

Edytowane przez edek32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...