Skocz do zawartości
ChomiK

Czekolada

Rekomendowane odpowiedzi

z rodzimych to czekolada wedla z nadzieniem(!) (bez kawalkow orzechow) orzechowym. te duze kostki i to sycace nadzienie. znika w 5 minut ;] nussbeiser tez sycacy. lindt robi jakies czekolady nie-gorzkie? i mozna je dostac w polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie czekolady wszelkiego rodzaju z posmakiem/dodatkiem kawy

to jest to co mnie najbardziej pasi

np.

BellaRom Deluxe - Coffe Cream

 

Pozatym czekolady z zawartoscia kakao minimum 75%

wszystko co ponize j t o podrobki czekolady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak sprzedaja czekolade w Szwajcarii.

 

klik

 

Fotka z ostatniego wyjazdu.

Jesli chodzi o smak, co mozna powiedziec, wysmienita.

 

W Polsce generalnie mleczny wedel i nussbeiser (czy ja to sie tam pisze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy student uwielbia kultową gorzką Studencką z Czech. Wiem to z autopsji :) Sama raz w tygodniu jestem skłonna pokonać 2 km spacerkiem za granicę aby ją kupić. Jest naprawdę boska! Tym co nie próbowali polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was 2 pytania:> Prosze potraktowac je powaznie :>

1. Kolega jakis czas temu wpominal, iz ponoc byla kiedys czekolada Alpen Gold bananowa..jednak nawet w necie nigdzie nie moge jej znalezc.. Pamietajcie ja moze?

2. Czy u Was gdzies w sklepach jest piernikowe Prince Polo? Ubolewam, to bylo tyle lat temu, kiedy ostatni raz ja jadlam... Znalazlma ja w sklepie internetowym ale koszt wysylki wynioslby ponad 20 zl:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milka - Alpine Milk Chocolate CHOCOLATE DESSERT cos jakby mleczna z deserowym nadzieniem. naprawde fajna. nie jest ani zbyt mleczna, ani zbyt gorzka tylko po prostu dobra. niestety nie wiem jaka cena, bo ja dostalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

też lubię jogurtowe czekolady milki... lubię także Kitkata ale to inna sprawa hehe ;)

nie przepadam za gorzką za bardzo oraz deserową lubie słodkie czekolady z duziom ilosciom mleka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nussbeiser r0x k0x ;]

Po wielu latach poszukiwań od dawna dla mnie numerem jeden jest wspomniany już nie raz Nussbeiser...ale w wersji ciemnej, u nas jakoś mało popularny i nieobecny w sklepach (na szczęscie w moim jest, chociaż też nie zawsze). Potem długo, długo nic. No poza konkurencja stoi Ptasie Mleczko, chociaż to już nie to samo co w latach 80 ;)

 

edit.

Tak BTW to podobno najzdrowsza jest właśnie czekolada ciemna, od 80% w góre.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ze polskie czekolady to żal (teravita była na początku nawet niezła) przy lindzie ale sie myliłem. Zatrzymałem sie koło takiego bazarku gdzie pani sprzedawała polskie czekoladki w pudłach dużych/przezroczystych po 20 zł ;). Dużo tych czekolad i ciężkie. Opakowanie z [gluteus maximus] (ale liczy sie treść nie forma przeceiż) ale zapach jak sie to otworzyło magia. Aromat i smak to samo. Coś pięknego i w dodatku polskiego. Zdziwiłem sie i spytałem czemu te czekoladki są takie dobre - pani odpowiedziała ze są na eksport a nie na rynek krajowy... No żal trochę. Bo naprawdę na poziomie linda albo i lepiej (aromat to po prostu magia :)). Wiem ze mamy wiele spożywczych rzeczy najlepszych na świecie (chleb,wódka ;d,br0,szynki,kiełbasy,jabłka, i kilkanaście innych rzeczy) ale nie wiedziałem ze czekolady z polski mogą być takie dobre ;]. Ogólnie u nas jedzenie jest świetne i zdrowe (nawet to marketach a tym bardziej to ze wsi) a nie ten krap co w niektórych krajach ue (uk). I tak w europie jest dobrze w porównaniu z us...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(chleb,wódka ;d,br0,szynki,kiełbasy,jabłka, i kilkanaście innych rzeczy)

Pączki i pierogi szczególnie w USA. Co do lepszej jakości rzeczy na eksport to tyczy się nie tylko żywności ale właściwie wszystkiego. Jednym słowem na Polskę idzie straszna kaszana ale po zachodnich cenach. Po rozkradzeniu/zniszczeniu majątku narodowego w latach 1989-2008 mamy jedno wielkie nic, na końcu sejm zostanie sprywatyzowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...