Skocz do zawartości
ChomiK

Czekolada

Rekomendowane odpowiedzi

Pączki i pierogi szczególnie w USA. Co do lepszej jakości rzeczy na eksport to tyczy się nie tylko żywności ale właściwie wszystkiego. Jednym słowem na Polskę idzie straszna kaszana ale po zachodnich cenach. Po rozkradzeniu/zniszczeniu majątku narodowego w latach 1989-2008 mamy jedno wielkie nic, na końcu sejm zostanie sprywatyzowany.

Przyznam ze donaty w usa są pr0 ;]. Ale moja babcia robiła jeszcze lepsze oponki ;p. A co do Polski i jej okradzenia w sumie fakt niestety... Tak przy okazji jestem ciekaw co myślą teraz weterani którzy walczyli za ten kraj... Po wojnie spadliśmy z deszczu pod rynnę a teraz też nie jest idealnie. ale w sumie nie jest tak źle chociaż patrząc na zachodnie państwa czy nawet estonie to w wielu rzeczach jesteśmy w wielu rzeczach zacofani niestety. Ale skończe to OT - ważne ze Polska ładnie wygrała z Irlandią :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zajadam sie wlasnie przy herbatce czekoladkami "after eight dark", czekoladki z nadzieniem miętowo-czekoladowym (z tego co napsiane na opakowaniu 85% kakao), zajebiiiste :P duzo lepsze niz normalne after eight

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z kolega Silvana :) Lindt miazdzy

 

Pomarańczowa Excellence Lindt'a miażdży. :D No i nie mówiąc już o smaku wiśnia-chilli, poprostu wypas. :) 

 

Jest też czerwona czekolada o smaku tych kuleczek, tylko ostrzegam, bo Lindty są uzależniające. :P

 

Szkoda, że nie ma u nas takich egzotyków.

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie czekolady Lindta.... :D

a zwłaszcza czekoladowe kuleczki Lindor, cos pysznego! ;)

 

Właśnie zjadłem małą tabliczkę czekolady mlecznej Lindt i jestem wniebowzięty, zdecydowanie najlepsza mleczna jaką jadłem! Te kuleczki też są rewelacyjne, żeby to były trochę tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zjadłem małą tabliczkę czekolady mlecznej Lindt i jestem wniebowzięty, zdecydowanie najlepsza mleczna jaką jadłem!

Każdy smak od Lindt'a tak zadziała. ;) szczególnie wiśniowa i pistacjowa. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio mialem okazje spróbować wszystkich 3 smaków czekolady Milka 300g.

Milka. Najdelikatniejsza przyjemność - Milka 300g

 

jedna jest z wafelkiem i keksem czekoladowym, pyszna

druga jest z 3 rodzajów czekolady( mleczna, biała, mleczna ze zwiększoną ilością kakao)

trzecia, najbardziej zajebista to Toffi Wholenut. Jeżeli ktoś kojarzy smak lodów "Noggers" to gwarantuje, że ta czekolada smakuje identycznie. pycha!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio mialem okazje spróbować wszystkich 3 smaków czekolady Milka 300g.

Milka. Najdelikatniejsza przyjemność - Milka 300g

 

jedna jest z wafelkiem i keksem czekoladowym, pyszna

druga jest z 3 rodzajów czekolady( mleczna, biała, mleczna ze zwiększoną ilością kakao)

trzecia, najbardziej zajebista to Toffi Wholenut. Jeżeli ktoś kojarzy smak lodów "Noggers" to gwarantuje, że ta czekolada smakuje identycznie. pycha!

 

Ta 1 i 3 nieźle wyglądają. Ile kosztuje taka 300 gramowa tabliczka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przeciez wcale nie tak duzo. jak normalna milka 100g przeciez kosztuje 3,30.

 

kilka postow wyzej ktos pisal o mlecznej lindta. nie wiem o jakiej dokladnie byla mowa, ale ja jadlem ta excelence extra creamy. smakuje jak czekolada z jajko niespodzianki i kinder czekolady. czyli genialnie :]

 

polece takze gorzka czekolade alpen gold z nadzieniem malinowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ok 10zł. :/

 

Czyli tanio nie jest.

Drogo tam macie.. Ostatnio w realu widziałem za ~2.30 :P

 

W marketach taniej ale w normalnych skrepach ponad 3zł ;).

 

Lindt karmelowa (taka z płynnym karmelem) jest extremalnie słodka i po prostu dostaje się HIGH po tym jak po jakiejś używce ;).

 

Ogólnie jestem za krajowymi produktami, ale niestety dla mnie inne czekolady po tym jak zjadłem Lindtha wydają się tylko produktami czekolado-podobnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Polecam :) Zdecydowanie jedna z najlepszych czekolad jakie jadłem, na równi z Lindtem Chili (nie najlepsze bo do poziomu czekoladek z Leonidasa w Brukseli trochę im jednak brakuje :P). Szkoda że jednak cena ogranicza ilość możliwych do zakupu w miesiącu tabliczek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, niezłe.

Wedel mleczny, Lindt (pistacjowa ftw), Kinder (:lol:), Baryłki (nie pamiętam producenta, bodajże Wedel), Merci, takie mikro czekoladki Wedla, Milka (w tym również te mikro), praliny Lindor.

Temat tyczy się tylko czekoladek w postaci tabliczek, czy także różnego rodzaju bombonierek. pralin i pojedynczych czekoladek (vide Kinderki)?

Aha, nie lubię gorzkiej, nie jadam też za często czekolady/czekoladowych wyrobów :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yogi: Czy Lindt Chilli jest wyraźnie ostry, czy tylko tak drugoplanowo? Już nie pamiętam czy go jadłem, a zjadłbym jakąć ostrą czekoladę ;) 

 

Z gorzkich Lindtów polecam gorzką migdałową, ze słodkich Whiskey i wiśniową.

 

Z Milki strasznie dobra jest pomarańczowa, niestety pomarańczowe wydawają zawsze w limitowanych seriach, wcześniej była z okazji Igrzysk 2008 ;)  i teraz jest. W każdym razie gdybyście widzieli gdzieś polecam spróbować.

 

 Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...