Skocz do zawartości
Slayer

Taulatin Mod Na Płycie Sis 630

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi po głowie, aby wpakować do swojego Notebooka coś mocniejszego niż Cel 633 MHz (którego z chęcią bym podkręcił jakimś drut modem na FSB 100 MHz). Najlepiej, aby to był Celeron Taulatin 1.1A ustawiony na 133 MHz ( jak się da wymusić cos takiego drut-modem), albo ewentualnie Celeron 1400 czy 1.0A takze ustawiony na 133 MHz. Oczywiście perspektywa wsadzenia PIII Taulatin-a 1533 MHz to abstrakcja ;), ale już któryś ze słabszych modeli np. 1200 już mógłby być ( zależy mi na 133 Mhz FSB).

 

Notebook to Aristo FT-8800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi po głowie, aby wpakować do swojego Notebooka coś mocniejszego niż Cel 633 MHz (którego z chęcią bym podkręcił jakimś drut modem na FSB 100 MHz). Najlepiej, aby to był Celeron Taulatin 1.1A ustawiony na 133 MHz ( jak się da wymusić cos takiego drut-modem), albo ewentualnie Celeron 1400 czy 1.0A takze ustawiony na 133 MHz. Oczywiście perspektywa wsadzenia PIII Taulatin-a 1533 MHz to abstrakcja ;), ale już któryś ze słabszych modeli np. 1200 już mógłby być ( zależy mi na 133 Mhz FSB).

 

Notebook to Aristo FT-8800.

No z tym PIII Tualatin 1533Mhz to rzeczywiście abstrakcja, bo czegoś takiego nie było :D Najmocniejszy był 1400 ale cena powala.

Jeżeli chodzi w ogóle o procka to jak to ma być do notebooka to lepiej PIII bo przy Cielaku podkręconym na 133Mhz to możesz mieć problem z temperaturą.

Tylko nie wiem jak to z tym chipsetem, ale nawet jeśli nie obsługuje Tualatinów to na modzie powinien ruszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się założyć, że był P III 1533, bodajże była to wersja S, czyli serwerowa, ale była napewno :)

 

Co ma temperatura do magistrali? Jak Celeron byłby podkręcony do 133 MHz FSB, to by był na równi z temeraturą co odpowiednik Pentium III, albo by miał mniejszą ze wzgledu na mniejszą ilość pamięci L2.

 

Czy wogóle istnieje coś takiego jak mod FSB dla Taulatina za pomocą połaczenia odpowiednich pinów?

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się założyć, że był P III 1533, bodajże była to wersja S, czyli serwerowa, ale była napewno :)

 

Co ma temperatura do magistrali? Jak Celeron byłby podkręcony do 133 MHz FSB, to by był na równi z temeraturą co odpowiednik Pentium III, albo by miał mniejszą ze wzgledu na mniejszą ilość pamięci L2.

 

Czy wogóle istnieje coś takiego jak mod FSB dla Taulatina za pomocą połaczenia odpowiednich pinów?

Ja z kolei dam se łeb obciąć że czegoś takiego nie było :D jak PIII 1533, ale nie w tym rzecz. 133Mhz uzyskasz raczej poprzez odizolowanie odpowiedniego pinu. Niestety nie mam pojęcia jakiego, a tak wklepując kilka kombinacji w google nic nie znalazłem.

 

Będzie to w każdym razie odpowiednik pinu A14 z Slot1 (sęk w tym że w s370 nie ma takiego pinu jak A14 :D ).

 

Musisz poszukać. Na pewno da się to zrobić bo na chociażby przejściówce Lin-Lin (dla Tualatinów na BX i etc.) jest mozliwość ustawienia FSB na 133Mhz dzięki małym zworkom (a zasadniczo ich braku w przypadku 133Mhz FSB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz przegrzebac wszystkie tematy ktos cos pisal o wymuszaniu fsb 133 w tualatinie wiem bo bralem udzial w dyskusji (bedzie to gdzies na tym forum na pierwszych dwoch stronach)jetem pewien ze tam byl link do stronki i tam bylo cos opisane o wymuszaniu 133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Slayer zes taki kozak z tym P3 1533 to daj zrzut ekranu z CPU-Z z pokazanym tym taktowanim. I potwierdzenie na tej stronce - http://valid.x86-secret.com/.

Napewno nie będę szukał po całym necie, zeby to znaleźć, moze gdzieś w piwnicy w starych czasopismach cośo nim jest;) To mocno zatęchła informacja, możliwe, że chodziło o procesor, który jednak nie wszedł do sprzedaży detalicznej, bo robił numery jak 1.13 Ghz Coppermine Pentium III. Raczej mało prawdopodobne, by mi sie coś pop.... :rolleyes:

 

rosolini - więlkie dzięki :) Można by te piny jakoś "zabezpieczyć", zamiast wyrywać ? :> Pytanie tylko, skąd ja wytrzasnę takiego Taulatina, co by się tak kręcił. Na allegro chodzą, ale mało który był "sprawdzany" pod wzgledem OC.

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie będę szukał po całym necie, zeby to znaleźć, moze gdzieś w piwnicy w starych czasopismach cośo nim jest;) To mocno zatęchła informacja, możliwe, że chodziło o procesor, który jednak nie wszedł do sprzedaży detalicznej, bo robił numery jak 1.13 Ghz Coppermine Pentium III. Raczej mało prawdopodobne, by mi sie coś pop.... :rolleyes:

 

rosolini - więlkie dzięki :) Można by te piny jakoś "zabezpieczyć", zamiast wyrywać ? :> Pytanie tylko, skąd ja wytrzasnę takiego Taulatina, co by się tak kręcił. Na allegro chodzą, ale mało który był "sprawdzany" pod wzgledem OC.

Użyj jakiejś cienkiej izolacji i odrobinę rozwierć dziurki w sockecie, ja tak robiłem robiąc moda na Tualatina na płytach FC-PGA.

BTW to Ty tez będziesz raczej musiał zrobić tego moda.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie dał rady odpalić :( Załatwiłem sobie naprawdę dobry egzemplarz 1.2 GHz@1.6 GHz przy 1.62V V-Core 133MHz FSB. Mod wykonałem raczej ok- bardzo podobnie, jak na zjdęciu powyżej- izolacja pinów odbyła się za pomocą lakieru- jutro jeszcze spróbuję czymś innym, ale raczej nic z tego nie wyjdzie. Jutro powalcze, ale obstawiam, że nic nie da rady- ot wina najprawdobodobniej chipsetu :|

 

Jak ktoś chętny na tego procka, to pisać do mnie na prv

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje ze PENTIUM III 1.53GHz był :P

 

wikipedia podaje:

 

Tualatin (0,13 µm)

 

* data wydania (pierwszego modelu): 2001

* rozmiar pamięci cache drugiego poziomu (L2) dla kodu i danych: 256 kB lub 512 kB (taktowana z pełną prędkością rdzenia)

* gniazdo: Socket 370 (FC-PGA2)

* taktowanie magistrali (FSB): 133 MHz

* VCore: 1,45; 1,475 V

* taktowanie rdzenia: 1000 - 1400 MHz

o Pentium III (256 KB L2-Cache): 1000 (7,5x), 1133 (8,5x), 1200 (9.0x), 1333 (10x) MHz

o Pentium III-S (512 KB L2-Cache): 1133 (8.5x), 1266 (9.5x), 1400 (10.5x) MHz

 

 

ale gdzieś 1.53GHz widzialem tez :)

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...