Skocz do zawartości
WoofeR

Fujitsu-siemens Amilo M6450g - Czy To Dobry Wybór?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Od pewnego czasu zastanawiam się nad zmianą mojego wysłużonego PC-ta (opis w sig'u) na coś bardziej poręczniejszego, a przy okazji nie chciałbym stracić na wydajności czy komforcie. Moje wymagania co do laptopa to przede wszystkim: panoramiczny wyświetlacz (obojętnie czy 14 czy 15.4 calowy), dysk twardy powyżej 40 GB (najlepiej SATA), minimum 512 RAM, no i w miare wydajny procesor. Nie wspominam o WLANie, czytnikach, DVD jak również innych wejściach bo chyba każdy nowy sprzęt je ma.

 

Komputer planuję wykorzystywać do codziennej pracy, nauki, ale nie zabawy (grać nie będę). W skrócie: programowanie, office, internet, muzyka i filmy...

 

Mój wybór padł na Fujitsu-Siemens, na model: M6450G (klik). Niestety na PurePC nie znalazłem nic o tym modelu, a także Google jest mało mówny... W chwili obecnej Amilo M6450G spełnia moje wszystkie wymagania (prócz oddzielnej pamięci RAM do grafiki, ale nie zamierzam grać na tym sprzęcie...).

 

Czy moglibyście powiedzieć cokolwiek o tym sprzęcie? Czy warto? Czy jednak zainteresować się innymi firmami produkującymi notebooki?

 

Cena sprzętu nie powinna przekroczyć 3200 zł brutto, a gwarancja na sprzęt nie powinna być krótsza niż 2 lata.

 

Pozdrawiam i dziękuję.

WoofeR

Edytowane przez WoofeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie wiem czy moja odpowiedź będzie obiektywna ponieważ jest to mój pierwszy laptop.

 

Procesor (producent) AMD Procesor (opis) TURION 64 Mobile; MT32 Matryca (przekątna) 15,4 cale Matryca (opis) TFT WXGA o rozdzielczości 1280x800 COLOR SHINE;Pamięć zainstalowana (pojemność) 512 MB;Pamięć (opis);(512x1) DDR 333 SDRAM, 2 GNIAZDA SO-DIMM, MAX 2GB;Dysk twardy (pojemność) 80 GB;Dysk twardy (interfejs) ATA;Dysk twardy (prędkość) 4200 obr/min;Dysk twardy (opis) 2.5" - 9.5mm, IDE UDMA 100Napęd optyczny (typ) Super Multi Napęd FDD Nie Fax modem 56kb/sKarta graficzna (typ) Nie zintegrowana Karta graficzna (opis) NVidia GeForce 7300 z technologia TurboCache obslugujaca 256MB pamieciKarta dźwiękowa AC97, KOMPATYBILNY SB PRO Karta sieciowa przewodowa 10/100 Mbps EthernetKarta sieciowa bezprzewodowa 54 (Mbps) - 802.11b/g Bluetooth Nie IrDA Tak;PCMCIA;PCMCIA Card Type I/IICzytnik kart MMC, SD, MS, MS PRO System operacyjny Microsoft Windows XP Home Edition;Dodatkowe oprogramowanie Symantec Norton Internet Security 2005, Adobe Acrobat Reader 5.1, NERO Express V6.0, ASUSDVD XP V4.0, Power Director V3 DE, ASUS Live UpdateWbudowana kamera Tak;Porty I/O 4xUSB, 1xIEEE 1394, 1x S-video, 1xLPT, 1xRJ-11, 1xRJ-45, audio we/wy, we mic., wy słuchawkoweAkumulator (opis) 8 komorowa, 4800mAh, 71Whrs, praca do 4 godzinWymiary (wys x szer x gr) 354 x 284 x 35.2 mm Waga 2,8 kg Kod producenta A6KM-Q031H Wyposażenie firmowa torba i myszka optyczna w zestawie;Opis 2 lata międzynarodowej gwarancji - roczna gwarancja na baterię

Wkleiłem parametry, ponieważ w necie znajdują się różne specyfikacje tego samego modelu.

 

Generalnie jestem bardzo zadowolony. Tak jak pisałem, notebooka będę i już wykorzystuję do codziennej pracy i nauki. Moją jedyną rozrywką są filmy i muzyka.

 

Dziwi mnie fakt zastosowania w nowoczesnym laptopie pamięci ram o tak niskiej prędkości, natomiast to są czyste dane, ponieważ w rzeczywistości dla zwykłego użytkownika nie jest to w ogóle zauważalne. Drugą sprawą jest prędkość obrotowa dysku, co ciekawe tutaj również jest ok mimo najniższej oferowanej prędkości. Dostęp do plików jest bardzo szybki, a kopiowanie danych po sieci LAN odbywa się z prędkością przekraczającą nawet 10 Mb/s. Do dysku nie mam zastrzeżeń. Być może w przyszłości połaszę się na nowy dysk 5400 bądź 7200. Póki co, jest OK.

 

Bateria. Producent pisząc o czasie pracy laptopa do 4h myślał chyba o trybie CD-Audio przy zamkniętym ekranie. Moim zdaniem uzystanie takiego czasu nie jest możliwe. Sam testując baterię w Asusie przełączyłem się (Power 4 Gear) na różne profile użytkowe, co ciekawe wówczas taktowanie procesora zmienia się natychmiast i niezauważalnie dla nas. Taktowania które zauważyłem to: 1800 mhzów w trybie Super Performance, 700 - 800 w trybie High Performance, 350 mhz w trybie CD-Audio, oraz bodajże 700 przy Email-Office. W trybie Battery Saving taktowanie procesora w pewnym momencie spadło nawet poniżej 200 mhzów. Poza tymi profilami są również inne. Bateria póki co, trzyma około 2h godzin. (czasem mniej, czasem więcej...).

 

Matryca Asusa jest bardzo ładna, dobrze wykonana, bez martwych pikseli. Dzięki zastosowaniu technologii Color Shine obraz jest jaśniejszy, przy czym nie traci barw. Jednak szklana matryca może nieco przeszkadzać podczas oglądania filmów (czy grania) kiedy to poza święcącą matrycą w pokoju mamy również inne jasne źródło światła. Następstwem tego jest po prostu odbicie swojej twarzy w matrycy. Generalnie ja nie uważam tego za wadę.

 

O wydajności nic powiedzieć nie mogę. Nie interesują mnie żadne punkty którymi mógłbym pochwalić się w SIG'u. Dla mnie, do moich prac oraz "rozrywki" komputer jest wydajny. (jest znacząco szybszy od PC-ta, notabene którego opis znajduje się jeszcze w podpisie).

 

Wady:

 

- Bardzo często włączający się wentylator chłodzący procesor. Jeśli pracujemy przy włączonej maksymalnej prędkości procesora, wentylator będzie pracował prawie cały czas. Nie jest on głośny, aczkolwiek nie możemy wówczas nazwać laptopa cichym bądź bezgłośnym.

- Więcej wad nie znalazłem.

 

 

Update:

 

Posiadam dysk 5400 rpm :-)

Edytowane przez WoofeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie dlaczego model

ASUS A6KM-Q017 posiadający parametry podobne do ASUS A6KM-Q031

tzn:

 

procesor AMD Turion MT30 L2 cache 1MB technologia AMD PowerNow!™ oraz HyperTransport™

procesor - czestotliwość 1600MHz

pamięć masowa 60GB

pamiec RAM 512 DDR 333, dwa gniazda soDIMM

napędy optyczne nagrywarka DVD-SuperMulti

karta graficzna nVIDIA® GeForce™ Go 7300 z 256MB pamięci TurboCache

 

jest droższy o ok. 1600zł, coś przegapiłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...