Skocz do zawartości
norbas

Radeon 9500 PRO - trzeba detonatora! pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Mam P2.4 na Asus P4PE z 512 MB DDR 333 i kartę grafiki ATI Radeon 9500 PRO 128MB (Super Grace) i problem polega na tym iż na oryginalnych sterownikach strasznie rwie, zrywa czy jakby to zwał animowanie grafiki. Testy w 3DMarku 2001SE wychodzą pięknie ale tylko w cyferkach bo szlag mnie trafia gdy przy 100 fps lub więcej grafika nie jest płynna WCALE! :evil: Podobna sytuacja jest przy DX8.1 jak i DX9.0 (z tym że DX9 jednak trochę mniej zrywa). Jeśli ktoś może mi pomóc i podać najnowsze lub sprawdzone wersje sterowników pod tego Radka + adress www.... to Bóg zapłać.

 

PS. 3Dmark 2001 SE + DX8.1 - 1600x1200x16 D3D PureH. T&L FB:Double = 8136 (to chyba całkiem przyzwoity wynik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie ktos o takim samym problemie jak ja.

 

Tez mam bardzo przyzwoite wyniki w 3D Marku, wszystko niby super plynnie, 11 tys 3dMarkow, ale plynnosc obrazu wcale nie jest taka wysoka. Szczegolnie jest to zauwazalne w grach FPP przy strafowaniu bokiem do scian - po prostu strasznie szarpie.

 

To jest cos z Radeonami chyba, bo mialem 9000 Pro wczesniej, myslalem ze cos jest nie tak, moze za slaby, kupilem 9500 Pro i jest nadal to samo.

 

Jakie stery zainstalowac zeby tego nie bylo? Na najnowszych Catalystach tez szarpie...

 

Kompa mam podobnego bo PIV1.8a@2.25Ghz 512MB DDR 333, FSB 125.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu mialem przeboje z ta karta. Moze ktos w koncu kto ma RAdeona 9500 Pro i P IV oswieci nas co jest nie tak?

 

Pomijam juz 'rwanie'.

 

Czasem mam w 3D Marku 8000 a czasem 10000.

 

Jakie ustawienia openGL i Direct3D w panelu karty trzeba pustawiac zeby bylo dobrze?

 

Uzywam Catalystow 3.0

 

Co ciekawe - rekordowy wynik to bylo ok. 11500 ale teraz maks udaje mi sie wyciagnac 10600. Czy to mozliwe zeby zainstalowanie DX9 to spowodowalo? Czy moze to poprzez moje eksperymenty w ustawieniach karty (w panelu)?

 

Moze to cos pomoze:

 

wynik maksymalny:

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=5871294

 

wynik aktualny (troche bardziej podkrecony procek, wolniejsze pamieci):

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=5879693

 

wynik 'bezsensu':

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=5866586

 

 

Jakies wytlumaczenia? Mam nadzieje ze znajda sie jacys specjalisci, ktorzy poswieca kilka minut na wyjasnienie tych zagadniej - szukalem juz na forum (wiem do czego sluzy opcja SEARCH :) ale nic nie znalazlem na ten temat..

 

Zarowno 'RWANIE' jak i optymalne wyniki to to co mnie dreczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna 'ciekawostka'.

 

Przeinstalowalem po raz kolejny sterowniki, mam teraz Catalysty 3.0 o numerach: 6.14.01.6255.

 

Procek chodzi na 18x133, czyli okolo 2,4Ghz. Pamieci niestety na 266 (mimo ze sa to DDR 333) bo inaczej musialyby isc na 354 a tego juz nie wytrzymuja.

 

I co sie okazalo?

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=5880606

 

Wynik o 100 punktow GORSZY niz na procku podkreconym na @2,25 z pamieciami na 333.

 

Jakie moze byc tego wytlumaczenie? Cala reszta jest chyba identyczna. Moze cos sie rozni w ustawieniach karty (panel ATI), ale to juz sie pytalem jak to poustawiac optymalnie i nie dostalem odpowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam odswiezanie ekranu 100Hz gdzie tylko sie da (nie kazda gra to 'lapie' i ustawia standardowe 60HZ). Akurat w przypadku gier w ktorych testowalem Unreal 2 i 007 Nightfire tam jest bodajze 85Hz odswiezanie do ustawienia, wiec to chyba nie to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do spadających wyników to może przez to, że nie testujesz już na świerzym systemie?? Ale i tak ten wynik jest jakiś niski :?

A co do rwania: u siebie się z tym nie spotkałem.

Poeksperymentuj z starszymi Catalystami i DX. 8.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to faktycznie jakas niekompatybilnosc Radeona i PIV? Moze to glupio brzmi, ale nikt kto ma AMD sie na cos takiego nie skarzyl...

 

Co do eksperymentowania - za kilka dni bede mial gruntowny reinstal systemu i bede eksperymentowal.

 

Najpierw zainstaluje Catalysty 2.4, pozniej 2.5, pozniej 3.0 pozniej DX9 i jeszcze service packa. Zobaczymy na czym najlepiej pojdzie... A moze takie nakladanie na siebie driverow tez nie jest wskazane dla szybkosci dzialania?

 

 

No i najwazniejsza kwestia - moze te moje wyniki w 3D Marku sa tak niskie, bo mam jakos zle ustawione opcje w panelu ATI? Mam wszystko na DOMYSLNIE... a moze do testow i do plynnosci powinno byc jakos inaczej? Moze cos powylaczac/powlaczac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ok 11000 na antku 2000xp+ , jak pogmeram w ustawieniach to mam ok 8000 ? tez nie wiem czemu jest to malo , moja pierwsza ati i testuje ja dopiero , a te wyniki na niekreconej grafie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widze ze wyniki podobne.

 

Z tym ze mnie akurat wyniki benchmarkow mniej obchodza, bo wole zeby bylo 8000 3dmarkow, ale zeby bylo PLYNNIE, a nie 11000 a w grach szarpie...

 

Nikt sie z tym nie spotkal? Nikt nie wie jak temu zaradzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi niestety tylko niektore.. np. Hot Pursuit 2 jest praktycznie bez zastrzen. Chociaz czasem troche spadaja FPSy jak sa jakies wodospady, czy lawa (1024x769, 32bity i detale praktycznie na maksa :)

 

No ale w FPP np. 007 Nightfire, czy Unreal2 czesto tnie przy strafe'owaniu - niby wszystko plynnie, ale cos jest nie tak.

 

Bylbym niezmiernie wdzieczny gdybys spisal mi swoje ustawienia z zakladem openGL i Direct3D w panelu ATI i inne ISTOTNE ustawienia (np. fastwrites - moze to trzeba wylaczyc??) Z gory dzieki. Moze w koncu bedzie super. Bo na razie jest tylko DOBRZE.

 

No i jeszcze ostatni drobiazg - czy wynik okolo 11 tys (troche ponizej) na Radeonie 9500 Pro przy PIV1.8@2,3 DDR@340 to jest przyzwoity wynik, czy aby nie zanizony?

Acha - test na Catalystach 3.0 i DX9

 

Radek niekrecony, bo nie chce mi sie na razie grzebac w biosie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twoj wynik jest chyba slaby ja na antku 2000xp+ czyli 1664 mam to samo , a gry mi nie tna dzisiaj gralem w star wars JK 1024x768,max detale 32bity i wszystko plynie chodzilo , ustawienia na defualt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec pytanie do specjalistow - CO MOZE BYC NIE TAK? System zasmiecony? (fakt ze troche sie w nim nazbieralo :)

 

A moze chodzi o ustawienia procka i pamieci i pci/agp?

 

Bo mam bezsensu uklad z plyta glowna, ze nie moge normalnie ustawic pamieci @333 (takie kupilem) tylko jest 266, dopiero jak podkrece procka przez FSB to pamieci ida w gore. 333 osiagam przy 2,25Ghz , ale wowczas musze poprzez dzielnik obnizyc taktowanie PCI/AGP do bodajze 31/64

 

Z kolei jak puscilem procka na 2,3 i DDR 340 to juz nie bylo stabilnie (chyba przez pamiec).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wasz problem dotyczy PIV. Osobiście bawiłem się 9000Pro tylko 64M na SEMie z ECSa i Duronie 950 i 256 SDRAMu Wyniki w 3Dmarku nie powalały na kolana ok 5000pkt jednak nie zauważyłem jakichkolwiek kłopotów w wyświetlaniu grafki nawet w 1024x768 w najnowszych grach. Widzę że po prostu musicie przeprosić AMD i wywalić PIV do kosza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze ostatni drobiazg - czy wynik okolo 11 tys (troche ponizej) na Radeonie 9500 Pro przy PIV1.8@2,3 DDR@340 to jest przyzwoity wynik, czy aby nie zanizony?

Acha - test na Catalystach 3.0 i DX9

 

Radek niekrecony, bo nie chce mi sie na razie grzebac w biosie :)

 

Raczej trochę mało - ja mam więcej na Ti4200 ( http://service.futuremark.com/compare?2k1=5818172 ) a chyba powinno być owrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi naprawde nie chodzi o WYNIKI w testach, bo to mnie nie interesuje az tak bardzo - chodzi o to zeby nie rwalo... zauwazylem ze jak zresetuje kompa to jest OK, ale jak troche pochodzi to zaczyna przycinac... Czyzby reinstall jednak byl konieczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A instalowaliście sterowniki do układów Intela? A może Intel Application Accelerator? Najlepiej podajcie co ze sterów jest wrzucone, łatwiej będzie powiedzieć w czym może tkwić problem.

Ja sam sprawdzałem kilka Radeonów na kompach z prockami AMD i ani na jednym nie chciało mi rwać. Sam mam Radka i nic mi nie szarpie. Komp jak w stopce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowalem z plytki Intela do obslugi tego GIGAYTE'a rozne rzeczy, ale tego Acceleratora to nie - kiedys zainstalowalem, ale nic to nie dawalo ;)

Poza tym mam GIGABYTE EasyTune4 do monitoringu temperatury procka i overclockingu i to chyba jedyny soft zainstalowany do plyty...

 

Szarpanie zdaza sie po dluzszej pracy komputera - po restarcie jest znowu OK...

 

 

A czemu po reinstallu dawac DX9.0 i Catalysty 3.0 a nie np. Catalysty 3.1 albo sterowniki Herculesa oparte na Catalystach 3.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączcie opcje "czekaj na synchronizację pionową" w panelu sterowania zarówno dla OpenGL jak i Direct3D. Miałem to samo na swoim radku. Teraz jest po kłopocie. Ustawienie musi być (suwak max w lewo) - zawsze wyłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylaczalem juz ta opcje - ale tu juz nie chodzi o rwanie, tylko o spadek wydajnosci po dluzszym wlaczeniu komputera.

Czy synchronizacja nie powinna byc przypadkiem WLACZONA wlasnie?

 

Ale mam ja wylaczona i tez czasem rwie w niektorych sytuacjach..

 

Ale mysle ze jak przeinstaluje system to bedzie mozna wrocic do dyskusji, bo na razie moze sie okazac ze reinstalka uleczy problemy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...