Skocz do zawartości
Majster

Duron Morgan - ile to może?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam chętkę na tego Durona, ponieważ często korzystam z programu Cool Edit, który aż "śmierdzi" instrukcjami SSE. Moje pytanie brzmi:

Czy to prawda że przeciętny Morgan nie chce pójść na szynie 133MHz nawet po odblokowaniu mnożnika i utrzymaniu F rdzenia w normie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chętkę na tego Durona, ponieważ często korzystam z programu Cool Edit, który aż "śmierdzi" instrukcjami SSE. Moje pytanie brzmi:

Czy to prawda że przeciętny Morgan nie chce pójść na szynie 133MHz nawet po odblokowaniu mnożnika i utrzymaniu F rdzenia w normie?

Niezbyt mi się wydaje to możliwe.Wiekszość bez problemu chodzi na 9x133,lub ewentualnie 8*150.Słyszałem że czasem zdażają siętakie co nie chcą tak chodzić.Lecz sąteżtakie co na 1330 chodzą nawet bez zwiększania napięcia(AHLCA-chyba ta seria jak dobrze pamiętam).Mój z serii AHHAA(najbardziej popularnej) chodził nawet na magistrali 166.A max dla niego to na razie 7,5x164(1230),przy napięciu 1,85v.Więc uważam że kazdy powinien pójść na 133 mhz(lub więcej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Ciekaw jestem jeszcze ile on pójdzie bez podnoszenia napięcia, bo mnie takie rzeczy nie interesują. Wiem jak to wpływa na żywot procesora, a mój portfel kasą nie śmierdzi :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Ciekaw jestem jeszcze ile on pójdzie bez podnoszenia napięcia, bo mnie takie rzeczy nie interesują. Wiem jak to wpływa na żywot procesora, a mój portfel kasą nie śmierdzi :cry:

Bez zmiany napięcia to dochodził do 1160.Więc oprócz 8x133,powinien też pójść na 8,5 x 133(1130).A inne (wyższe)to musiałbyś już sam sprawdzić.

Bez zmiany napięcia używałem 8*144(1152) i wszystko było jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Duron 1000 MHz "Morgan" hula na 1200 MHz (9x133 MHz, Core 1,80V), bez żadnych zwisów. Odpala na 1260 MHz (9x140 MHz, Core 1,85V), ale już nie bardzo stabilnie. Testy robiłem na Coolerze Spire całym miedzianym z wentylatorem EVERFLOW 7k RPM z ThermalTake Volcano 6Cu+. Dzisiaj będę eksperymentował z kręceniem tylko mnożnikiem. mam nadzieję, że dojdę do 1250 MHz stabilnie, popracuję jeszcze nad lepszym zchładzaniem go przez TITANA TTC-D5TB(3) we współpracy z Coppershimem ThermalTake'a. Podzielę się obserwacjami przy najbliższej okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mojego max fsb nawet przy mnozniku 8 to 112 MHz model AHHAA ale za to mnoznikiem pchnołem go na 1200 (12x100) vcore standard full stabilny, na max poszedł na 1340 ale nie do końca stabilnie.. temp stres <40 'C (CS i spire z wkładką miedziana na lustro wypolerowany )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki wszystkim, widzę że tradycji stało się zadość i Duron 1G jak każdy "przodownik" nowej serii taktuje się w miarę dobrze. Plotki zatem odrzucam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mojego max fsb nawet przy mnozniku 8 to 112 MHz model AHHAA )

8O

To coś mi się wydaje że to nie wina procka!Przecież on wtedy nie ma nawet 900 mhz!Sprawdź lepiej jeszcze inne rzeczy w swoim kompie.Być może masz płytę badziewną(oby nie ECS).Bo jakim codem wyjaśnisz że potem on ci idzie na 1200 i brak problemów.Może pamiątki ale na pewno nie procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może blokuje mu się PCI. U mnie karta dźwiękowa blokowała całą PCI już przy 110MHz. Musi przestawić FSB tak, żeby dzielnik FSB/PCI wszedł na 1:4

Możliwe niech od razu przywali 8x133 a potem jeszcze zwiększa mnożnik.albo niech jedzie jeszcze wyżej magistralą.Jak to wina karty to przy 112 pci=37,33,więc 37,33*4=149 więc powinien do tylu dojśc jak pamiątki wytrzymają(no i reszta oczywiście).Rozsądne wydaje się np.8,5x133,ewentualnie 8,5x145,itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta soltek 75 KAV, tez tak myślałem że to wina PCi, ale

-muze wyłaczyłem w biosie (zintegrowana :? )

-modem pci wywaliłem

-sieciówke wywaliłem

- pamiatki chodzą spox na 133 cl2

 

więc to jednak chyba proc. Sam się dzwie bo moragny (durony0 lepiej kreca się przez FSB niż mnożnik a tu u mnie wyjątek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój na 133 nie idzie!!!

 

Moze to wina chipsetu?

 

wkazdym bądz razie udalo mi sie go puscic na 1360 nawet :twisted:

12.5*109 :cry: ale pamiatki pod WXP nie wyrabiają :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...