Skocz do zawartości
alojzy1

Podkrecanie Geforce 2mx 400

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, Alojzy1, w odpowiedzi na Twojego maila  

 

Działa to przy założeniu, że pamiątki masz symetrycznie, po obu stronach, a nie wiem, jak jest na Twoim palicie. Jeżeli masz tylko po jednej stronie, to o ile się nie mylę, oznaczałoby to 64 bit szynę pamięci.

u mnie na pamiątki są ułożone tak jak na twoim rysunku czyli po dwóch stronach a mam 64bitową szynę, przynajmniej tak sądze bo mam MX200...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam GF2MX200 i z 175/166@240/200 chodzi stabilnie, pamiatki mam samsunga.Na biosie zmienilem na default 180/180 , radiatorek z 486DX , pasta ze srebrem i jakos dziala... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zauważyłem jakiegoś znacznego wzrostu temp. (organoleptycznie) założe radiatorki i zobaczymy co z tego wyjdzie :D

Nie zauwazyles bo SDR`y sie nie grzeja tak jak DDR`y , dlatego w sumie radiatory na nich nie maja wiekrzego sensu... ale sprobowac mozna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zauważyłem jakiegoś znacznego wzrostu temp. (organoleptycznie) założe radiatorki i zobaczymy co z tego wyjdzie :D

Nie zauwazyles bo SDR`y sie nie grzeja tak jak DDR`y , dlatego w sumie radiatory na nich nie maja wiekrzego sensu... ale sprobowac mozna..

A ja się nie zgadzam z tą obiegową opinią :( Założenie radiatorków na pamięci + dobra pasta + dobry wiatrak to klucz do sukcesu :) Ja jak zacząłem podkręcać o godz 21 to poszedłem spać o drugiej i dalej nie znalazłem maxa... Miałem MX200 (default 175/143) a teraz chodzi 265/200 właśnie dzięki radiatorom na pamięciach, bez nich miałbym 265/190 a to ciach!owo. Szkoda że to 64-bit.

 

Rdzeń A1, pamięci ciach!owe, ale karta Pine :) Wiatrak z procka 6x6 4800rpm wieje na pamięci, radiatory z 486 na pamięciach klejone kropelką :) i jazda!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak na dzisiejszy dzień, to mam cora 175@180, bo nie ma chłodzenia z kąd skombinować, a co do pamiątek to 143@195 bez radiatorków, 197 małe artefakty przy fill rate w 3dmark 2001SE, przy 200 nie kończy testów, i tera mam pytanka dwa:

 

-ile mógłbym wycisnąć przy założeniu radiatorków na pamiątki, bo nie wydają mi się być ciepłe, a jednak nie da rady więcej

-mógłby ktoś mnie oświecić i polecić jakiś klej do przyklejenia radiatorków na pamiątki, chodzi mi o raczej o klej z sklepu budowlanego u mnie w pobliżu cięzko o sklep z artykułami tego typu, słyszałem że niektórzy serwują kropelką? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem takiego CREATIVE - core na 228- do 235 czasem jak bylo zimno w pokoju PAMIATKI na 398MHz stabilnie :D :wink:

Mysle ze gdybym zalozyl jakies ladne radiatorki na pamieci to tez bym dobry wynik osiagnal, niestety cos mnie podkusilo wymienic ja na nowa w ramach gwarancji, udalo sie i nie zaluje, teraz katuje Winfasta MX440 (max. stabilne: 370/550 - duzymi krokami zblizam sie do 6000 w 3DM2K1 :mrgreen:).

 

Pozdr...

spawatch ja tez mam taka karte jak ty tylko palita i ja mam bez problemu 6203pkt bez zadnego dodatkowego chlodzenia z konfigiem takim jak ponizej:))))))))))))))))))))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak na dzisiejszy dzień, to mam cora 175@180, bo nie ma chłodzenia z kąd skombinować, a co do pamiątek to 143@195 bez radiatorków, 197 małe artefakty przy fill rate w 3dmark 2001SE,

Kurde jakie to pamiatki ? Jaka to marka karty ??

Chcialbym zeby sie moje tak krecily, w polaczeniu z moim core`m 200@266 (bo PS nie pozwala:() to bylo by cos...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GeForce 2MX 400 64MB i od jakiegoś czasu bawię się overclockingiem przy pomocy RivaTuner. Udało mi się podciągnąć rdzeń z 200 do 220 a pamięć z 167 do 190. Próbowałem więcej ale pojawiają się artefakty (kropki jakieś migają na ekranie kurde, głównie w Warcraft3 i Hot Pursuit 2). Przeczytałem na tym forum poradę Dijkstry dotyczącą radiatora od Durona i zrobiłem sobie coś takiego. Użyłem pasty na bazie srebra (nic się nie zwarło) i sprężyn od spinaczy do bielizny (super patent, Dijkstra :)). Niestety radiatory na pamięciach nic nie pomogły, nie są nawet ciepłe a problem z artefaktami jest nadal. Może dałem za mało pasty (rozsmarowałem ją cienko na pamięciach bo bałem się dawać więcej żeby nie wycisnąć spod radiatorów)? Przy okazji zauważyłem że w biosie jest możliwość zwiększenia napięcia na AGP. Może to coś pomoże? Czy zwiększając napięcie nie spalę karty? Rdzeń też kijowo się podkręca a ma radiator i mały wentylatorek. Pomóżcie, dobrzy ludzie, a Allach Wam w dziec... chciałem powiedzieć w szybkich grafach wynagrodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak na dzisiejszy dzień, to mam cora 175@180, bo nie ma chłodzenia z kąd skombinować, a co do pamiątek to 143@195 bez radiatorków, 197 małe artefakty przy fill rate w 3dmark 2001SE,

Kurde jakie to pamiatki ? Jaka to marka karty ??

Chcialbym zeby sie moje tak krecily, w polaczeniu z moim core`m 200@266 (bo PS nie pozwala:() to bylo by cos...

Karta jest firmy PROCOMP, pamiątki zaś SAMSUNG oprócz numerków piszę też 145 czyli prawdopodobnie taktowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja swojego palita mx mam zamiar przerobic na quadro mxr, tylko musze jeszcze upewnic sie za to te 2 rezystory o ktorych mysle musze przelutowac ... szybciej miec nie bede przy moim procku ale ladniej na pewno (softquadro juz sprawdzalem - extra), szukam teraz tylko flasha amica do karty bo bios juz zanlazlem, tylko nie wiem gdzie dorwac scalak (a276308a-70 dip) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja swojego palita mx mam zamiar przerobic na quadro mxr, tylko musze jeszcze upewnic sie za to te 2 rezystory o ktorych mysle musze przelutowac ... szybciej miec nie bede przy moim procku ale ladniej na pewno (softquadro juz sprawdzalem - extra), szukam teraz tylko flasha amica do karty bo bios juz zanlazlem, tylko nie wiem gdzie dorwac scalak (a276308a-70 dip) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja swojego palita mx mam zamiar przerobic na quadro mxr, tylko musze jeszcze upewnic sie za to te 2 rezystory o ktorych mysle musze przelutowac ... szybciej miec nie bede przy moim procku ale ladniej na pewno (softquadro juz sprawdzalem - extra), szukam teraz tylko flasha amica do karty bo bios juz zanlazlem, tylko nie wiem gdzie dorwac scalak (a276308a-70 dip) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam creativoskiego Geforca 2 GTS krece go z 200/333 do 230/365 i obraz sie chrzani ale to pewnie przez to ze na pamiatkach nie mam radiatorów i przez to sie cholernie grzeja.Musze cos wykombinowac(pamiatki mam marki Infineon - dobre to to?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Khunu jaki ty masz wynik w 3d marku?

czasem 1300 a czasem 1800 - wiem że to jest bez sensu ;) ale jest. 3dmark ma różne jazdy z tymi kartami. Karta jest 64-bitowa więc w 32bitach to wogóle chłam, ale w 3dmarku to już dopiero. Niektóre egzemplarze chodzą dobrze inne po czasie spadają nagle z 2400 do 1000 3dmarków. Na 16bit ustawię to mam 3444 3dmarki... Ale testowałem oprócz tego dwie takie karty i wszystki były gorsze od mojej.

 

Jedyne, co działa niezawodnie to timedemo w Q3A ;) Napisz na jakim ustawieniu mam test zrobić to ci powiem.

 

Co do radiatorów to dają około 5-10MHz, w sam raz, żeby dociągnąć do ładnej, okrągłej liczby. Moje pamięci to chyba EMT czy ENT sam nie pamiętam, myślałem że jakieś <span style="color:red;">[ciach!]</span>iane a tu taka niespodzianka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Khunu, ten twój wynik jest więcej niż beznadziejny :(

Ja mam na niekręconej karcie i procu 2500 z hakiem, a mam sdram

Moim zdaniem nawet pomimo 64 bit szyny powinieneś mieć więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi raczej o wynik khunu oczywiście, bo nie wiem czy można mieć więcej z mx200-mówie do Dijkstra, przeciesz ty to masz mx400:?:, u gościa z zwykłym 2MX 32MB żeby nie ściemnić to chyba wynik był z przedziału od 2400-2800 nie pamiętam dokładnie a u niego jest szyna 128bit, ale reasumując takiej aż różnicy to chyba nie powinno być ale cóż zrobić, widocznie za coś sie płaciło kupując mx400, ja u siebie na 1024x764 16bit mam 28003d marków i przypomne że jeszcze nie taktowałem rdzenia...

 

BTW przyszedł mi głupi pomysł do głowy ale może istotną sprawą jest pojemność twoich pamiątrek - 64MB:?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie 64 mB pamięci, Fireman. Robiłem u siebie test na grafie kumpla, ma dokładnie to samo, prolink mx400, tylko z 32 mb, i różnic w 3d marku 2001 nie było. W 3dmark 2003 pewnie już będą :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde troche dziwna sprawa khunu z tą twoją kartą bo u mnie przy 1024x768 16bit jest 2800 jak z resztą wcześniej mówiłem ale z kolei włączyłem sobie dzisiaj defoulta w 3d marku i zobaczyłem wynik 1847 czyli tak jak u ciebie, czemu ty masz taki spadek przy 32 bitach ?(u mnie cora jeszcze nie kręciłem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z mojego asusowskiego gf2 mx400 32 sdram (175/166) wyciagnolem na razie 200/200 i chodzi bez zadnego dodatkowego chlodzenia

w sumie teraz często bywa że tak jest :D

 

tzn. trzeba mieć tzw. dupiate szczescie zeby dorwac cos gorszego ale zdarza sie

tobie gratuluje widze przed karta przyszlossc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam syfa jakiegoś gf mx 400 64 mb ramu standardowo było 200/143

na procku mam tylko mały radiatorek a na pamięcaich nic

i dojechałem spokojnie do 250 na procu i 190 na pamięciach

powyżej 190 arfeakty w grze

a proca może by poszedł na 260 ale to prawie nic nie daje liczy sie pamięc o 10 mhz na procu to tylko 1 klatka w nfsp2 a 5 mhz na pamięci to koło 2-3 klatki

tak więc matw się o pamięcia a procem się nie przejmuj ale ile się da to kręć powinieneś wyjść przynajmniej do 250-270 bo masza iwatrak a janie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...