Skocz do zawartości
krawcu

Group Policy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisze krótki poradnik jak odzyskać sprawność systemu po zabawie z Group Policy w Windows XP , nie mając aktywnego okna logowania dla Administratora i znając hasło administratora systemu (lub gdy takie nie zostało ustawione).

 

Poniższy sposób został przeze mnie wypróbowany na własnej skórze – chciałem ograniczyć dostęp użytkowników komputera do Worda i winampa, ale testy przeprowadzałem na własnym koncie :P więc sam sobie ograniczyłem wszystko. :mur:

 

Nie będę się zagłębiał w opcje gpedit.msc, nadmienię jedynie że bawiłem się gotowymi szablonami administracyjnymi czyli uniemożliwiwnie korzystania z paska uruchom i ograniczeniu dostępnych programów do Worda i winampa. :wink:

 

Jedyny sposób jaki mi pomógł to bootowanie z płyty instalacyjnej XP i wybór opcji naprawy systemu. Następnie wpisanie hasła administratora (lub sam ENTER jak ktoś go nie ustawił i zabawa z wierszem poleceń i komendami dosowskimi. Należy wejść do katalogu Systemroot (domyślnie Windows) , następnie do System32\GroupPolicy\ . Wszystkie znajdujące się tam całe drzewo katalogów czyli ADM , USER i MACHINE oraz plik GPT.ini . Po takim zabiegu Windows zaloguje się nam „na świeżo” i wystarczy odzyskać swoje dane z C:\Documents and Settings\.

 

Ja miałem także problem z odzyskaniem paska szybkiego uruchamiania i tu w sukurs przyszedł TaskbarRepairToolPlus! Który w wersji Trial ma aktywną tą opcję. Następnie aktywować już tylko Administratora w panelu logowania ( np. za pomocą TWEAK UI) lub dodając wartość DWORD ”Administrator” i dane wartości ”1” w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNt\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserList\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest instrukcja dla inteligentnych inaczej chcacych zrobic w kilkanascie minut cos co mozna wykonac w 5 sekund?

2x alt+ctrl+del na ekranie powitalnym i logujesz sie na administratora.

A jesli na koncie administratora także zostały wprowadzone ograniczenia ? To jest instrukcja dla inteligentnych inaczej chcących kombinować z ustawieniami Group Policy na koncie administratora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli na koncie administratora także zostały wprowadzone ograniczenia ? To jest instrukcja dla inteligentnych inaczej chcących kombinować z ustawieniami Group Policy na koncie administratora...

Napisze krótki poradnik jak odzyskać sprawność systemu po zabawie z Group Policy w Windows XP , nie mając aktywnego okna logowania dla Administratora i znając hasło administratora systemu (lub gdy takie nie zostało ustawione).

Coś się pogubiłes, a jak pisałem wczesniej na administratora mozna sie zalogowac w kazdej chwili.

 

Zresztą te same ograniczenia mozna wprowadzic bez uzycia gpedit i wtedy trzeba sciagac bezposrednio z rejestru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się pogubiłes, a jak pisałem wczesniej na administratora mozna sie zalogowac w kazdej chwili.

 

Zresztą te same ograniczenia mozna wprowadzic bez uzycia gpedit i wtedy trzeba sciagac bezposrednio z rejestru.

Ale przyznasz że sposób na zlikwidowanie ograniczeń narzuconych przez Group Policy bez znajomości rejestru, lub gdy ktoś wprowadził je na koncie administratora (kto w MS to wymyślił? ) jest ok i co najważniejsze działa :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa :)

Te ustawienia są ładowane przy uruchomieniu/logowaniu i usuwane rejestru przy wylogowaniu dlatego wystarczy skasowanie plików i przy nastepnym uruchomieniu ich nie załaduje.

I własciwie to nie trzeba kasowac wszystkiego tylko pliki *.pol.

 

Ja nie lubie korzystac z gpedit, bo robi smietnik w systemie. Przykłdowo zmiana ktora wymaga w rejestrze wprowadzenia 2 wartosci przez gpedit wprowadza kilka wartosci, dodatkowe nowe klucze do tego tworząc pliki na dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...