Skocz do zawartości
erio

Moj nowy epox 8K3A+ i jego 170 MHZ FSB ;) wasz max na KT333?

Rekomendowane odpowiedzi

Oka ludziska ... chciałem się pochwalic, ze na swojm nowym nabytku wykreciłem 170FSB ;) Moja duma jest tym ieksa ze jedna z kości to PC2100 ELIXSIR ;) i chodzi na CAS2 i 1TCommand ;)

Pojawiło się pytanie ... czy mam 1/6 ??? bo ze 1/5 jest to wiem ....

jaki bios jest najlepszy ?

 

Wady ...

- nie działa mi speedfan i regulacja wentyli ;( titan chula na 3400 nawet w nocy ;(, a to sprawia ze coraz bardziej chce mi sie zabrac za WC, stare 8KHA bylo pod tym względem piekne (choc chulało na 12.5x133) ale w nocy wentlki na 1400rpm sie cichutko kreciły);)))

- WINXP z Raida mi sie jakies 45 sekund odpala (z IDE od razu sie laduje, a tu dysk przez jakies 40 ekund nie pracuje ;( )DA SIE COS Z TYM ZROBIĆ ?

Zalety :

- moge oczekiwac dużo od mojego oczekiwanego XP1700+ B0 , niech no tylko XP1600 zepchne,

- zimny chipset z radiatorem bez wentyla - tego od KT266 mialem juz dosc ...smarowanie chyba ze 3 razy

- FSB170 ;)

- RAID, dysie i cdromy każde na oddzielnym kanale

- odczyt temperatury bezp. z jąderka )

- Vcore bez moda do 2.2 ;) (czeka na WC&B0)

 

Nie ma ktos GG lub nr komóry do twórcy speedfana ??? moze by mi dopisał obsługe 8K3A+ ;)

 

PS. Szkoda ze mnożnik 10 mi sie nie odblokował ;( na 10.5x170 a nawet 166 jest niestabilnie, a na 10x170 to max mojego proca, chyba go spróbuje poprawic (a na 9.5, 7, 10.5, 12,5 bootuje, na niektórych z pozostałych, w tym 10 nie ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czym sie chwalić ja mialem 206mhz na KT333 ta sama płyta co twoja... a co do słabych memorków to mialem PC2100 (7,5ns)@3000! czyli 183mhz na KT266A i zablokowanym mnożniku w AXP 1.6+... FSB 170mhz jak na KT333 to bardzo słabo PCI 1/6 nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czym sie chwalić ja mialem 206mhz na KT333 ta sama płyta co twoja... a co do słabych memorków to mialem PC2100 (7,5ns)@3000! czyli 183mhz na KT266A i zablokowanym mnożniku w AXP 1.6+... FSB 170mhz jak na KT333 to bardzo słabo PCI 1/6 nie ma...

Heh ... szkoda ze nie ma 1/6 ... wiecej nie bede krecił FSB bo mam 2 IBMy DTLA ;) i mi ch zycie jest miłe ;) a puki co odpukach chodzą w miare ok. ... ale nasuwa mi sie pytanko ... zwiekszaliscie jakos napiecie na chipsecie lub mod chlodzenia ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max to 215 :D :D (przy mnozniku 5)

Przy FSB 200 przechodzi 3dMarka a przy 11x166 nie :( Co jest ktos wie :?:

Ładny wynik ... a powiedz mi modyfikowales chlodzenie chipsetu ? modowales jego napiecie?

 

PS. masz b. podobną konfiguracje sprzetową

 

(Athlon XP 1800+(AGKGA)@1700(12.5*136)Water cooled

Epox EP-8K3A+

256MB DDR Kingston (CL 2)

Power Color Radeon 9000Pro

Segate Barracuda IV 40GB) poza tym ze ja nie mam radka PRO ... ile masz tych 3d marków ? ja mam 6800 ;( zablokowane zegary karty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na radiator na chipsecie walnalem wiatraczek (4cm). Napiec nie modowalem bo na razie nie ma takiej potrzeby.

Obecnie mam ustawione 12*150 przy Vcore 2.0 i Vmem 2.7

W 3dmarku bez krecenia karty ~8100. Jak podkrecam karte z 275/275 do 310/310 to uzyskuje ~8800. Catalysatory 2.5 Dx 8.1. Moze do 9K uda sie dociagnac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5X200 na moim duronie i MSI KT3ULTRA :) niestety nie weszlem do windy bo pamieci mam kulawe i zasilacz do <font color="#FF0000">[ciach!]</font> wiec sobie nie moge poszalec :(

hehe lol! dziwne zeby ci 200mhz na KT3 ruszył :) ta płyta jest shitowata do o/c wycisnij FSB 185mhz to bedziesz dobry 2 fazowe zasilanie heheh :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shitowego to ty masz kompa :) moja plytka jest nadzdolna :) i nie wiem skad ten pomysl ze MSI KT3 jest zla do podkrecania???

krotko mowiac...co ty wiesz o podkrecaniu, ty stara [gluteus maximus] jestes!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbym mial pozadne pamieci np. SAMSUNGI to bym tak non stop smigal na 5X200 a tak max jak mi wstaje sstem to 175 a posta mam na 200 wiecej nie probowalem bo jakby nie wstal to nie chce mi sie resetowac biosu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shitowego to ty masz kompa :) moja plytka jest nadzdolna :) i nie wiem skad ten pomysl ze MSI KT3 jest zla do podkrecania???

krotko mowiac...co ty wiesz o podkrecaniu, ty stara <font color="#FF0000">[ciach!]</font> jestes!!

srednio sie CPU o kilkanascie mhz kreci gorzej niz na np. Epoxach ja miałem bodajze 56mhz gorzej dokłądnie nie pamietam... ale bodajze Lancer tez to potwierdził w recenzji... Plyta ma dwu fazowe zasilanie jest dosc kiepsko pod wzgeldem o/c wykonana i przez to nie wyciagniesz na niej wysokich fsb... KRECIO btw. Tristan z tej strony sie kłania :) a do tego nicku miales kiedys respect pamietam jak ci cos szukalem o Vmodzie na KT3 bo tu jak zwykle nikt nic nie wiedzial :) aha D850@996mhz to jest cieniusienko!! ja mialem D650@1180mhz a dla porównania poj dobry (bardzo dobry) znajomy Piter wycisnoł D850@1213 i kto tu jest stara [gluteus maximus] :P.

pozdrawiam i licz sie ze słowami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tristan ... a mój 8K3A+ ma 3 fazowe tak ???, ladnie go wyciągnołem ... 330 zeta za 8K3A+ RAIDem dałem ;) niestety na 2 kanałowym dzwieku ... i jeszcze 8 miechów gwarancji ;) chyba niezły interes ... 80 zł dopłaty do 8KHA ;) ... a juz do niego kontroler ata100 raid na PCI chciałem dopinac ;) a tak taniej mam 1/5 i KT333 ;)

w domciu sprawdze czy to jest v1.0 czy v1.1 - jak 1.1 to mam KT333CE tak ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shitowego to ty masz kompa :) moja plytka jest nadzdolna :) i nie wiem skad ten pomysl ze MSI KT3 jest zla do podkrecania???

krotko mowiac...co ty wiesz o podkrecaniu, ty stara <font color="#FF0000">[ciach!]</font> jestes!!

srednio sie CPU o kilkanascie mhz kreci gorzej niz na np. Epoxach ja miałem bodajze 56mhz gorzej dokłądnie nie pamietam... ale bodajze Lancer tez to potwierdził w recenzji... Plyta ma dwu fazowe zasilanie jest dosc kiepsko pod wzgeldem o/c wykonana i przez to nie wyciagniesz na niej wysokich fsb... KRECIO btw. Tristan z tej strony sie kłania :) a do tego nicku miales kiedys respect pamietam jak ci cos szukalem o Vmodzie na KT3 bo tu jak zwykle nikt nic nie wiedzial :) aha D850@996mhz to jest cieniusienko!! ja mialem D650@1180mhz a dla porównania poj dobry (bardzo dobry) znajomy Piter wycisnoł D850@1213 i kto tu jest stara <font color="#FF0000">[ciach!]</font> :P.

pozdrawiam i licz sie ze słowami :P

te 996 jest bez vmoda bo nie mam kaski na pompke do mojego WC!!!!! a jak mialem Vmoda na zwyklym ac (2.2V) to wykrecilem go na 1200MHz ale temp. to ponad 70*C wiec jak bym tak zostawil to dlugo by nie pociagnal :P z drugiej strony mam za slaby zasilacz na takie charce :P mam jakiegos noname'a 235W wiec co ja moge wszystkie napiecia mi tak spadaja ze az sam sie dziwie ze ten komp jakos chodzi :) wiec ja nie jestem stara [gluteus maximus] :P poczekaj az sobie pompke kupie i powiedzmy jak przy takim napieci bede mial ze 40*C to moze i 1300MHz wyciagne

I CO TY NA TO :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do zasialania to lata mi ono kolo [gluteus maximus], skoro i tak mam to 5X200 :P wiec moze bym 2fazowe albo 3 fazowe dla mnie to bez roznicy :)a co do zasialania to lata mi ono kolo [gluteus maximus], skoro i tak mam to 5X200 :P wiec moze bym 2fazowe albo 3 fazowe dla mnie to bez roznicy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RESPECT do tego nicku to ja mam caly czas :) takie rzeczy jakie ty wyczynialem sa godne pochwalenia :) ale nie powiewsz ze na mojej plytce sie zle kreci???RESPECT do tego nicku to ja mam caly czas :) takie rzeczy jakie ty wyczynialem sa godne pochwalenia :) ale nie powiewsz ze na mojej plytce sie zle kreci???

BTW co powiesz o moim bloku 60X50X20 a w srodeczku 25 kanalow 3.5mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do zasialania to lata mi ono kolo <font color="#FF0000">[ciach!]</font>, skoro i tak mam to 5X200 :P wiec moze bym 2fazowe albo 3 fazowe dla mnie to bez roznicy :)a co do zasialania to lata mi ono kolo <font color="#FF0000">[ciach!]</font>, skoro i tak mam to 5X200 :P wiec moze bym 2fazowe albo 3 fazowe dla mnie to bez roznicy :)

to ze 5x200 to maz ale nie bedziesz mial tego stabilnie!. A my ty caly czas gadu gadu o stabilnych czestotlwosciach...

co do bloczku to daj dokladniejszy projekt... bo 25 kanalów na 20mm mozna bardzo różnie ułożyć ale pewno będzie to coś w stylu tego najwyzszego modelu Mate'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

163mhz Dołączona grafika zasilka nie pozwala więcej [230w]

No co ty ... na KT333 nie wykrecasz 166 ?? ... to zbrodnia ;) to tak jakby na KT133 - 66Mhz FSB leciec ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skad wiesz ze nie bede mial stabilnie tych 5X200??nawet ja tego nie wiem bo jak narazie nie mam kaski na dobre pamieci i dobry zasilacz wiec ani ty ani ja sie nie [przekonamy :P co do bloku to zgapilem od Mate'a wyglada tak jak u Mate'a kanaly zaczynaja sie 2mm od podstawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skad wiesz ze nie bede mial stabilnie tych 5X200??nawet ja tego nie wiem bo jak narazie nie mam kaski na dobre pamieci i dobry zasilacz wiec ani ty ani ja sie nie [przekonamy :P co do bloku to zgapilem od Mate'a wyglada tak jak u Mate'a kanaly zaczynaja sie 2mm od podstawy :)

czemu? wiesz ,nic nie jest niemozliwe ale moim zdaniem ta plyta nie wyciagnie super stabilnego FSB200 mn. ze wzgeldu na 2 fazowe zasilanie. Ja bawilem sie KT3Ultra (ta wersja podtawowa) i max co bylo to ~182mhz ,wiecej sie nie dalo na niej :( a te same podzespoly chodzily na FSB 206mhz na EPX 8K3A ,moze cos poprawi nowy bios ale dla mnie jest watplie tyle na niej wycisnac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...