Skocz do zawartości
k2

Dobre Chłodzenie Na P4 478

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje dobrego coolera do P4 3.0, chatnie wziłbym Arctic Cooling Freezer 64

ale nigdzie nie ma, zastanwialem sie rówzniez nad katana... ale zapiacie mnie odrzuca.

Zna ktoś jakiś cichy, w miare tani [ok.100zł] cooler na HP który bede mogł zamocować szybko i łatwo.

 

Bede wdzeczny za każda informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj Freezera 4, Katane Cu też może wyrwiesz

z katana Cu nie ma problemu bo sa, ale sposób montażu jest dla mnie nie do przyjacia.

Freezer 4 też jest wycofany i nie moge go znalżć nigdzie.

 

SilverStone Nitrogon 01 Heatpipe S478

co myślimy?

cena dobra 119zł

recka też:

http://www.4max.pl/default.asp?g=62&gg...mp;produkt=1253

http://pclab.pl/art15400-7.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje dobrego coolera do P4 3.0,

Bede wdzeczny za każda informacje.

Ja mam TT PIPE 101 (są jeszcze na allegro ~100 zł)

a na nim AC Fan PRO TC ~7 zł

 

Jest bezgłośnie, a rozkręca się szybciej tylko w stresie. Ale i wtedy jest bezgłośnie.

Radiator ma rurki HP, a dodatkowo zapięcią na większość platform (jak nie na wszystkie). Można do nigeo przykracic wentyle 80 i 90 mm.

 

Temperatury CPU (zwykła pasta srebrna arctic za 7 zł)

Mam wiatrak z tyłu obudowy i na suficie, ale jak nie gram to są wyłączone więc przewiewu nie ma, i tak

idle 45 st

stres 60 st

 

Gdy włacze wiatraki z tyłu i u góry to temp wynoszą przy przewiewie ok. 35 i 55.

 

Sam jestem zadowolony z takiego rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam TT PIPE 101 (są jeszcze na allegro ~100 zł)

a na nim AC Fan PRO TC ~7 zł

 

Jest bezgłośnie, a rozkręca się szybciej tylko w stresie. Ale i wtedy jest bezgłośnie.

Radiator ma rurki HP, a dodatkowo zapięcią na większość platform (jak nie na wszystkie). Można do nigeo przykracic wentyle 80 i 90 mm.

 

Temperatury CPU (zwykła pasta srebrna arctic za 7 zł)

Mam wiatrak z tyłu obudowy i na suficie, ale jak nie gram to są wyłączone więc przewiewu nie ma, i tak

idle 45 st

stres 60 st

 

Gdy włacze wiatraki z tyłu i u góry to temp wynoszą przy przewiewie ok. 35 i 55.

 

Sam jestem zadowolony z takiego rozwiązania.

hmm jest to jakas opcja, ale wychodzi sporo drozej [teraz 115zł plus wiatrak]

Nitrogon 01 poza tym nie potrzebuje nawiewu, ponieważ mam z tyłu wiatrak wyciagajacy powietrze.

A przy ew zamontowaniu waitraka na radiatorze, wydajnosc bedze nie do pobicia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm jest to jakas opcja, ale wychodzi sporo drozej [teraz 115zł plus wiatrak]

Nitrogon 01 poza tym nie potrzebuje nawiewu, ponieważ mam z tyłu wiatrak wyciagajacy powietrze.

A przy ew zamontowaniu waitraka na radiatorze, wydajnosc bedze nie do pobicia.

Słusznie prawisz, ale nitrogon jest ogromny, nie każdemu może się zmieścić. A moje chłodzenie jest całkiem małe, dużo mniejsze nawet od AC freezera. Po za tym swój radiator udało mi się kupić lekko używany za 75 zł, więc cena bardzo atrakcyjna.

Ninja i nitrogon rzeczywiście wydajnościowo nie do pobicia, ale u mnie póki co odpadają ze względu na rozmiary :/

Dlatego każdy musi dopasować chłodzenie do siebie B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie prawisz, ale nitrogon jest ogromny, nie każdemu może się zmieścić. A moje chłodzenie jest całkiem małe, dużo mniejsze nawet od AC freezera. Po za tym swój radiator udało mi się kupić lekko używany za 75 zł, więc cena bardzo atrakcyjna.

Ninja i nitrogon rzeczywiście wydajnościowo nie do pobicia, ale u mnie póki co odpadają ze względu na rozmiary :/

Dlatego każdy musi dopasować chłodzenie do siebie B-)

mi podpasowal mi dla mnie jest idealny...

-wymiare wprost dopasowane do płyt asusa z seri P4B i P4P, cooler nie przez przypadek zorbiony jest na wymiar.

Dołączona grafika

 

 

co nawiazniesze jest bezgłosny, TANI i jak na pasywny coller ma niesamowita wydajność.

 

EDIT:

kurde boje sie bo na moim GF 6800 WinFast z tyłu jest radiator dość pokażny, moze byc lekko ciasno... ale mam nadzeje ze sie upcha,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...