Skocz do zawartości
klakier1

Czy Bnc Poprawia Jakość Obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam monitor 19 calowy z opcją podłączenia kabla BNC.Mam do was kilka pytań .Po pierwsze czy kabel BNC to to samo co kabel VGAhttp://www.uno.pl/t_1592/kabel_vga/(co to znaczy VGA i czy można go podłączyć do monitora crt).Czy kabel BNC może poprawić ostrość.wyrazistość obrazu.Za jaką kwote i gdzie można kupic taki kabelek

Edytowane przez klakier1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kabel BNC może poprawić ostrość.wyrazistość obrazu....

 

Używam kabla BNC w monitorze crt od lat. Opinia serwisantów była taka: Sygnał przesyłany kablem bnc ma mniejsze zakłucenia. Sygnał każdej składowej koloru jest przesyłany osobnym kablem - wiązka 5 kabli. Nie oznacza to że za każdym razem zauważysz róznicę. Jeśli kabel np. jest krótki, to możesz nie zauważyć. Po drugie kabel musi być dobrej jakości. Jeśli masz kupić najtańszą propozycję na rynku, to lepiej nie kupuj. Im lepszy monitor, tym wiekszy sens kabla bnc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam kabla BNC w monitorze crt od lat. Opinia serwisantów była taka: Sygnał przesyłany kablem bnc ma mniejsze zakłucenia. Sygnał każdej składowej koloru jest przesyłany osobnym kablem - wiązka 5 kabli. Nie oznacza to że za każdym razem zauważysz róznicę. Jeśli kabel np. jest krótki, to możesz nie zauważyć. Po drugie kabel musi być dobrej jakości. Jeśli masz kupić najtańszą propozycję na rynku, to lepiej nie kupuj. Im lepszy monitor, tym wiekszy sens kabla bnc.

A za jaką cene mogę kupić w miare dobry kabel i jaka powinna być grubość i długość tego kabla.Poszukuje takiego rodzaju kabla który wyrególował by ostrość(to znaczy by ostrość nie występowała tylko w środku ekranu a obraz (głównie czcionki)nie były zamazane w bokach ekranu,no i jeszcze żeby obraz nabrał czystości a nie jak to jest teraz gdzie lewa strona daje czysty obraz a prawa tak jakby przybrudzona(próbowałem wszystkiego w OSD i nic)I teraz zastanawiam się czy to nie przypadkiem wina mojej karty Geforce FX 5200 128.Monitor zapuścił takżę na znacznie słabszej karcie Ati 3D Rage Pro i występowały te same objawy.I teraz pytanie.Czy zakup mocniejszej karty typu Geforce 7600GS może poprawić ostrość,czystość obrazu,czy kabel BNC może wpłynąć na poprawe tych elementów typu ostrość,czystość,głębia kolorów.Czy istnieją jakieś inne kable prócz BNC RGB które są godne polecenia. :wink:

Edytowane przez klakier1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem troche i znalazłem w Saturnie kabel BNC.Kabel ma 2 m długośći(czy to wystarczy do prawidłowego przesyłania sygnału,jak to jest lepiej żeby kabel był duższy czy krótszy).Kabel ten jest dwa razy grubszy od mojego kabla RGB.Niezapokoiła mnie jedna rzecz.Kabel ma pięć wtyków w kolorze czerwony,niebieski,zielony,biały i żółty,Czy zamiast żółtego nie powinien tam być wtyk w kolorze czarnym?.Co wy o tym myślicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Czy zamiast żółtego nie powinien tam być wtyk w kolorze czarnym?.Co wy o tym myślicie

 

Ja akurat mam czarny, ale nie sądze by to miało znaczenie. Ważne jest by podłaczanie było jednoznaczne. U mnie gniazdo do którego idzie czarny kabelek ma oznaczenie VD. W poprzednim poście wymieniłeś tyle wad, że wątpię by była to tylko sprawa kabla. Ja kupiłem swój kabel w 99, więc sam musisz poznać obecną ofertę rynku. Mój kabel jest gruby. Kabel 2 m, to krótki kabel. Mój ma ok. 5m. oczywiście im krótszy kabel tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zkupiłem ten kabel,i widze róznice w jakości obrazu ale mam pytanie gdy odłaczam kabel biały obraz znika,natomiast gdy odłączam kabel żółty obraz pozostaje taki sam.Czy to oznacza że ten kabelek jest niesprawny(bo jego końcówka tego kabla wykląda na lekko przygniecioną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...