Skocz do zawartości
Hush

Core Duo I Ati X200m

Rekomendowane odpowiedzi

Trudne pytanie... Czy ATI x200m supportuje core duo? Nigdzie nie mogłem o tym poczytac, ale skoro ten chipset obsługuje CeleronyM 4## czyli Yonahy to chyba powinien supportowac i Core Duo? Czy się mylę?

 

ps.

Nie planuje zakupu takiego procka tylko zrzera mnie ciekawość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudne pytanie... Czy ATI x200m supportuje core duo? Nigdzie nie mogłem o tym poczytac, ale skoro ten chipset obsługuje CeleronyM 4## czyli Yonahy to chyba powinien supportowac i Core Duo? Czy się mylę?

 

ps.

Nie planuje zakupu takiego procka tylko zrzera mnie ciekawość.

Core Duo T2050 powinien obsluzyc... Pewnie upgradzik biosu trzeba bedzie zrobic...

Najlepiej pytaj u zrodla, czyli w ATI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy X200M obsłuży Pentium M (Dothan) ? Niby tu http://ati.de/products/radeonxpress200mIntel/specs.html jest napisane, że obsługuje Pentium M... Po necie krążą jednak różne opinie na ten teamt, dlatego chciałbym się upewnić :)

 

Konkretnie chodzi mi o to czy pójdzie w Asusie A6R

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudne pytanie... Czy ATI x200m supportuje core duo? Nigdzie nie mogłem o tym poczytac, ale skoro ten chipset obsługuje CeleronyM 4## czyli Yonahy to chyba powinien supportowac i Core Duo? Czy się mylę?

 

ps.

Nie planuje zakupu takiego procka tylko zrzera mnie ciekawość.

Ponizej wyjasnienie tematu:

 

"Mam Toshibę A110-110.

Chipset ATI RS400 (Radeon Express 200M).

Komp firmowo dostarczony był z Celeronem M410.

Cały czas nurtowała mnie myśl, czy nie można by było zmienić go na Core Duo T2250.

FSB takie samo, technologia ta sama (65 nm) i jądro to samo (Yohan).

Jedyne, co budziło moje wątpliwości to fakt, że chyba nikt, a Toshiba na pewno nie daje tego chipsetu do komputerów z Core Duo. Nawet w rodzinie A110 mają one Intela, zdaje się 945.

Ale myślę sobie - może zmiana była podyktowana tym, że chipset Intela kosztował parę dolarów więcej, ale za to daje producentowi możliwość reklamowania notebooka, że jest z Centrino. No nic, myślę sobie, zobaczymy.

 

Udało mi się cudem znaleźć na Allegro sam procesor T2250. Pewnie ktoś wymontował jak zmieniał na szybszy.

 

Nic, wyjąłem procesor, wkładam Core Duo. Pasuje. So far so good. Złożyłem wszystko naprędce, na razie bez skręcania. I działa!

 

No to poskręcałem, nawet udało mi się niczego nie połamać. Windows ruszył normalnie, pokazał 2 rdzenie. Wszystko chula i śmiga. Super sprawa. Także do odważnych świat należy! Oczywiście olałem to, że laptop był jeszcze na gwarancji

 

W tej chwili jestem już prawie pewny, że wszędzie, gdzie jest Celeron M 4xx pójdzie też Core Duo, przynajmniej te na 533 MHz (T2050 i T2250). PC Mark 05 pokazuje mi teraz wzrost wydajności o 60%."

 

Po wymianie:

 

"O, zdecydowanie!

Celeron M410 nie schodził w idle poniżej 51 stopni.

(Jak już się rozgrzał po włączeniu do 51 to tak zostawał)

Przy CD T2250 mam teraz 34 stopnie.

Powinno jeszcze spaść o te 2-3 stopnie jak pasta nabierze

swoich właściwości (nałożyłem supercienką warstwę

Arctic Silver 5, aż się bałem, czy nie za cienką)."

 

Cytat uzytkownika: Falcon z innego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...