Skocz do zawartości
rekrut

Wybór Ibm Thinkpad'a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam

Już od dłuższego czasu szukam laptopa do pracy (corel, programowanie, itp.) i może troszku do zabawy. Patrząc na ogłoszenia bardzo mi przypadły do gustu modele IBM ThinkPad T40, T41, T42, T43, R50 z procesorami Centrino. Na pewno będzie to używany laptop tak do ceny max 2500 zł. Posiadam stacjonarny komputer, na którym mogę wyszaleć się w gierki (jeśli mam na to czas :D ), tak więc na laptopie nie będę tego robił.

I jak myślicie, czy byłbym zadowolony z któregoś z tych modeli ? czy waszym zdaniem poszukać w tej cenie czegoś innego ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywalem t43 przez kilkanascie miesiecy. Najwazniejsza zaleta - niesamowicie cichy. Nawet jak sie wlaczal wiatraczek, to byl to cichutki szum, na ktory praktycznie nie zwracalo sie uwagi.

 

Dodam tylko, ze warto kupic model z wieksza matryca. Ja sie meczylem na 1024*768 (chcociaz przez 90% byl w stacji dokujacej + zewnetrzeny LCD) i wierz mi, nie jest to mile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja mama uzywa T23 z matryca SXGA i pomimo ze sprzet ma ladnych pare lat to ani obudowa, ani zawiasy, ani klawiatura nie daja najmniejszych powodow do narzekania. Pod tym wzgledem te lapki nie maja konkurencji, po prostu niezniszczalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór ThinkPada jest bardzo słusznym rozwiązaniem. W cenie do 2500 zł bez problemu kupisz T40 z 1.5GHz, 512MB, 60HD, COMBO i WI-FI.

Taki zestaw miałem możliwość kupić (na 12 miesięcznej gwarancji) za 1900 złotych, więc skąd ta cena. Model był T40, bez WiFi, ale to kosztuje 50 złotych.

 

 

Model bardzo popularny to T40, ale o parametrach 40GB, Combo, PIV - 1.9-2.2ghz, 14'' za 1500-1700 złotych. I co najważniejsze bierz tylko z firmy (poniewaz dawają róznie od 1 miesiąca do 6 miesięcy i nawet jak coś się zepsuje w ramach czegoś tam lub zobowiązania, naprawią to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo popularny to T40, ale o parametrach 40GB, Combo, PIV - 1.9-2.2ghz, 14'' za 1500-1700 złotych. I co najważniejsze bierz tylko z firmy (poniewaz dawają róznie od 1 miesiąca do 6 miesięcy i nawet jak coś się zepsuje w ramach czegoś tam lub zobowiązania, naprawią to.

Pomylilo ci sie z T30 :roll:

Lepiej zainwestowac w platforme centino ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie z Thinkpadów z pierwszego posta najlepiej wybrać T40 i T42 (jeszcze produkcji IBM'a)

 

Ostatnie partie T42 i T43 produkowane przez Lenovo ze względu na zauważalny spadek jakości obudowy i głośne chłodzenie T43 (z Radkiem) odradzam.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o seri R . Mam zamiar kupić tego :

 

http://sklep.koyto.pl/eSklep/prod?id=ibm+r60+++++ul154pb

 

ale z tego co wiem to już są pomysłu i wykonania lenovo i są dużo słabsze pod względem obudowy. i nie wiem czy go brać. Chodzi o to zeby wytrzymał conajmniej 3 lata. potem i tak zmienie go na coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T ma bardziej elegancką i smuklejszą obudowę. W modelach R obudowa zawsze była sztywniejsza, bardziej masywna. Ja w każdym razie widzę nie na zdjęciu tylko na żywca :]

Niestety pod względem jakości wykonania obudowy T60 bardzo mnie rozczarował, ciekawe jak wypada R60.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...