Skocz do zawartości
Piterix

Prawie Komputer Za 3k - 4k Pln.

Rekomendowane odpowiedzi

Co kupić ? Budżet około 3k.

Komputer ma mieć ogromne możliwości OC. Nie wykluczam zapłacenia 200-300 PLN na selekcjonowanego procka. Obudowę, zasilacz, chłodzenie wodne (WC) wydajne już mam, na resztę podzespołów już się zdecydowałem pozostało tylko:

 

1. Procek to DUO CORE E6600

2. Płyta - pojęcia nie mam ale musi pozwolić na maksymalne podkręcenie tego CPU.

3. RAM - minimum 2 GB - jaki ? PC 800 ? PC 1000 ?

 

To są trzy elementy które nie wiem jak dobrać... (w sumie 2 Płyta i RAM) bo nie bardzo wiem jak się podkręca Duo Core... Jak kupię - to będę wiedział - ale wtedy będzie za późno...

Nie rozumiem jednej rzeczy w kręceniu nowych procków - płyty obsługują FSB 1066, ale na forum czytam w opisie płyt że płytka poszła na FSB 470 i to jest całkiem fajnie... Czym się różni jedno FSB od drugiego ?

Nie miałem też DDR II - Timingi tych pamięci są przerażające... czy to bardzo spowalnia kompa ? U mnie różnica między CL2 a CL3 jest wyraźnie widoczna.

 

Proszę o rady, sugestie...

 

ps. Jakby płyta obsługiwała jeszcze SLI to by wogóle super było (ale z tego co czytałem pod DUO CORE nie ma dobrej płyty SLI)

 

pps. Oczywiście jeśli można kupić coś tańszego to ja chętnie kupię taniej - chodzi mi tylko o to żeby mieć wydajny kombajn (jak DFI LAN PARTY + selekt A64)

Edytowane przez Piterix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja dorższa pod c2d:

*e6600 ~ 1350zł

*Gigabyte DQ6 P965i ~ 820zł lub Asus P5W DH Deluxe Intel 975X ~ 840zł

*GeIL Dual Ultra 2x 1GB DDR2 800 MHz ~ 1150zł

 

Ps. Te rami cl4 ofkorz :wink:

 

Wersja tańsza pod c2d:

*e6300 ~ 750zł

*Gigabyte ds3 ~ 580zł lub Asus p5b dlx ~ 740zł

*ram j.w

 

Wersja dwujajowa z AMD:

*Athlon x2 3800+ BOX ~ 720zł

*Asus M2N-E ~ 370zł lub DFI Infinity II-M2 ~ 380zł

*ram takze j.w :wink:

Edytowane przez AcsShaDe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja dwujajowa z AMD:

*Athlon x2 3800+ BOX ~ 720zł

*Asus M2N-E ~ 370zł lub DFI Infinity II-M2 ~ 380zł

*ram takze j.w :wink:

Wersję AMD to płytę wziąłbym raczej DFI LAN PARTY ULTRA D. Najlepsza do kręcenia. Procka - jakiegoś selekta z allegro - ale D2C jest lepszy i lepiej się kręci więc stawiam tym razem na Intela (po tylu latach...).

 

@Vejita - A jak kupię się jednak nie podkręcą - to co zrobię... Napewno te 667 się tak dobrze kręcą czy tylko np. co piąta (bo z moim szczęściem....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - to było do mnie - bo ta płyta DFI jest na nforce 4 i nie obsługuje ddr 2 co jest oczywiste, a nowe DFI nie jest już takie dobre jak ten klasyk (przynajmniej narazie). Pozatym ja pisałem że wolałbym tą (DFI SLI 939) gdybym miał kupić AMD... ale wolę kupić Duo - więc muszę kupić DDR2 (o jakichś wynalazkach asrocka proszę mi tu teraz nie pisać - bo kiedyś miałem płytę ECS... i mówię dość takim wynalazkom)

W każdym razie wszyscy wiemy o co chodzi.

 

Jak by tak konkretnie ukierunkować wątek - to pytam: Jaką płytę i do tej płyty jaki ram najlepiej kupić pod E6600 ???? - żeby to mialo szansę podkręcić się do 5 GHz ;-) jeśli proc na to pozwoli (a pozwoli bo kupię selekta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedna sprawa...

 

kupując dfi lan party 939 (SLI 400 PLN) + procka A64 3000+ (220) mam całkiem niezłą wydajność jak do tego dorzucić OC jeszcze... czy w takim razie opłaca się kupić teraz Duo Core ? (e660 ~1300 PLN) płyta do OC ~800 PLN ??? czyli stosunek 620 - AMD do 2100 INTEL ??????

 

ps. jak do tego dołożyć RAM który już mam i nie muszę kupować... kurcze może jednak AMD...

Edytowane przez Piterix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak porcesor to X2 na toledo, znacznie lepiej od zwykłego jednordzeniowego. i wtedy wydasz 1000zł (podkręcisz na 2,8GHz) i nie będzie tak źle :P

 

Umówmy się - że procka już wybrałem - Intel E6600 - bo podkręcony E6600 jest szybszy od podkręconego AMD (dobrze kombinuję?). Pozostaje kwestia zakupu Płyty i RAM'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak... jak kupisz AMD to wydasz 700 procek i 400 plyta główna, a jak C2D to tak procek 1300, płyta 800 no i ram DDR2 2x1GB(1000zł) albo 2x512mb(500zł)

 

na AMD 1100zł

na C2D od 2500 do 3000zł a przyrost wydajności jednak 3 krotny nie będzie(bo cena jest 3 razy wieksza...) będzie może 20% szybszy.

Edytowane przez Reynevan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak... jak kupisz AMD to wydasz 700 procek i 400 plyta główna, a jak C2D to tak procek 1300, płyta 800 no i ram DDR2 2x1GB(1000zł) albo 2x512mb(500zł)

 

na AMD 1100zł

na C2D od 2500 do 3000zł a przyrost wydajności jednak 3 krotny nie będzie(bo cena jest 3 razy wieksza...) będzie może 20% szybszy.

 

Jak w ten sposób na to spojrzeć... to wogóle nie powinienem zmieniać sprzętu bo AMD XP 2400 Mhz nie ustępuje dużo AMD 64... karta graficzna 6800 GT w porówniau z 7900 GT też nie wypada tak źle ;-) Czyli na zmianie uzyskam przyrost mocy jakieś 30 %... a cena jest dużo wyższa niż 30% (bo teraz nie muszę wydać nic...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupil E6300 albo E6400 + Ninja Plus + Asus P5B + 2x 1gb Geil 677mhz

Jeżeli już E6300, to radził bym iść w Gigabyte DS3 / lub DS4R - ale ten jest trudno dostępny (Asusy są lepsze od E6600 wzwyż, zaś low-endowe proceosory lepiej sobie radzą pod Gigabytami - nie jest to olbrzymia różnica, ale jest) Edytowane przez Thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba ci niezłego X6800 oraz fajną kaskade/pokazny dewar z ln2. Moze 5GHz spi1m stabilnie bedzie ;)

 

Co do ramu - zapraszam do działu giełda

No tu się zgadzam w 100%, że 5Ghz z procka nie wycisnę ;-) - Chodziło mi o to żeby płtya była w stanie na jak największe kręcenie.

 

@Thomas - myślę o zakupie 6600 więc ASUS.

 

@Reynevan - zobaczymy, jak będę miał mało kasy to zmienię kompa dla tych 40% wydajności więcej (ale myślę że odczuwalny przyrost mocy będzie niewielki...) jak więcej... to kupię sobie coś innego ;-)

Edytowane przez Piterix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...