Skocz do zawartości
Nicko13

Biostar Tforce P965 Deluxe, Tforce P965pt

Rekomendowane odpowiedzi

no i temat ucichl..ja juz mam mobo w domu ale procka jeszcze brak (w pon bedzie pd820 ) a z czasem conroe pewnie zagosci. jaki bios jest najlepszy z modowanych lub oficjalnych ?

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i temat ucichl..ja juz mam mobo w domu ale procka jeszcze brak (w pon bedzie pd820 ) a z czasem conroe pewnie zagosci. jaki bios jest najlepszy z modowanych lub oficjalnych ?

Najlepszy będzie oryginalny albo ten "RH" z FAQ (modowany do wersji deluxe).

 

2 osoby ja maja a ty juz wiesz ze syfne :)

Mobo syfne jak na tą cene, gdyby było w cenie ECS'a to by był hit :wink:

 

Moje uwagi już z codziennego użytkowania ->

 

Pozytywne

 

- Stabilna, nie ma jazdy z resetowaniem się biosu po OC

- Pasywne chłodzenie, które w miarę wystarcza

- Przyciski power on/reset

- Dobry jakościowo dźwięk

 

Wady

 

- Zły LAYOUT, między innymi NB zbyt blisko CPU (mnie sonictower zahacza - musiałem pogiąć listki), procesor natomiast jest zbyt blisko krawędzi płyty głównej i zapinka TT wychodzi cm za płyte (przez miałem OGROMNE trudności z montażem w Chieftec Bigtower Dragon), pamięci zbyt blisko CPU itp.

- Fatalne umiejscowienie ATX

- Brak Raida za tą cenę

- Ubogie wyposażenie jak na tą cene

- Źle prowadzi pamięci

- Zaniża napięcie dla pamięci

- Niewygodnie wyjmuje się baterię

- DIMMy do duala powinny być koło siebie (mnie by to ułatwilo ogromnie montaż Sonictowera)

- Brak drugiego złącza PCIE x16 (oczywiście działającego z prędkością x4)

- Brak śledzia z Firewire bądź na panelu I/O

- Oprogramowanie dostarczane z biostarem jest do [gluteus maximus]

 

Póki co to wszystko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiele wymienionych wad na np mój asus p5wd2-w zwoim czsie jedna z najlepszych plyt pod intela-niestety płyty pod ten cocket tak mają i tyle- a dual w gniazdach obok siebie -nie no bez jaj :lol:

 

 

co do ceny to niestety pod c2d płyty są drogie i tyle-tanioa mobo kosztuje tyle co wypaśna pod amd -mnie też to mocno boli i uwiera :(

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to Gemmyemu robi cyrki na p5b dlx..więc jakoś sie nie dziwie :wink:

 

 

ja nie mówie zę ta mobo jest dobra czy zła bo nie wiem..po prostu wiele tych wymienionych wad to niestety standard w większosci plyt pod intela i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem zdecydowanie taniej niz w sklepie . narazie na pd za duzo nie potestuje - w razie czego sprzeda sie i tyle .

 

wady odnosnie umiejscowienia itp nie sa dla mnie istotne . byle fsb bylo na poziomie 450mhz...

 

ta zworka sluzaca do ustawienia na sztywno 2.2v -wtedy tez mobo zaniza napiecie ? ile real ?

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz pokazac jakie najlepsze fsb uzyskales ? jest wogole mozliwosc pojechania z mnoznikiem w dol ? jutro jak procek dojdzie chcialbym juz odrazu zabarac sie za konkretne testy i wiedziec juz wiecej o mobo -wszedzie na zachodzie maja glownie wersje deluxe -i fsb kolo 500 to norma...

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w intelu nie siedze dlatego sie pytam :) tez mi sie wydaje ze sa poblokowane -ale tylko mi sie tak wydaje :) pozatym narazie bede mial pd 820 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak ~450 poszlo a ma byc wiecej to nie jest tak zle . na takich asrockach 350 to norma . jutro zmontuje i zobacze co sprzet potrafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem zdecydowanie taniej niz w sklepie . narazie na pd za duzo nie potestuje - w razie czego sprzeda sie i tyle .

 

wady odnosnie umiejscowienia itp nie sa dla mnie istotne . byle fsb bylo na poziomie 450mhz...

 

ta zworka sluzaca do ustawienia na sztywno 2.2v -wtedy tez mobo zaniza napiecie ? ile real ?

Miernikiem mi wyszło 2,11v gdy bios pokazuje 2,13v (zworka na 2,2v). Jak ustawię 2,2v z biosu to jest +/- 2,09v...

 

Mnożnik w dół można zmieniać RMclock utility - u mnie działa w końcu:wink:

Co do wad mobo... no cóż ale patrząc na większość konstrukcji intela highendowych to nie ma takich problemów - chodzi mi głównie o ten pierońsko wysunięty socket :mur: A sloty Dual koło siebie ma np. Epox 9NPA+, który leży sobie na półce i takie rozwiązanie bardzo sobie chwalę

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie liczy sie layout liczy sie wydajnosc i OC :)

DFI LP NF4 tez mialy chipset w najgorszym mozliwym polozeniu i co ,ludzie kupowali ,tak samo memki w dualu wsadzalo sie normalnie...

 

 

to 445 to tylko przedsmak...nie obiecam ze bedzie ponad 500 ,zeby nie byc goloslownym,ale napewno bedzie ;)

aha i to fsb robie na standardowym radiatorku ktory jest wrecz parzący,mam na niego lekki nawiew ale i tak...pasta tez standard ta silikonowka beznadziejna,wiec

stay tuned ;)

 

a co do plusow mozna tez dodac sloty swiecace w UV ;)

Edytowane przez Nicko13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak ma byc 500 -to wszystko ladnie . a ktos tu pisal ze to mobo to syf.... juz 450 o ladny wyniczek :) jak widac trzeba tylko poznac mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo trafić na dobry egzemplarz, jakbyś zauważył ja mam problemy z tą mobą przy OC, a wydajność jest jak z [gluteus maximus] wzięta...

 

Dla mnie layout jest ważny. Szczególnie przy komputerze w obudowie. DFI nie było idealne, ale tam miałem gdzieś chipset (bloczek na NB miałem za półdarmo) a sloty mi nie przeszkadzały, gdyż miałem 4 kości ramu, ale Layout sam w sobie był LEPSZY. Tutaj wszystko ze wszystkim koliduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tutaj na tej mobo to mi sie bardzo podoba nb i sb,mozna spoko zalozyc bloczek a nie...jak bede mial problemy z zalozeniem bloku na cpu wtedy bede psioczyl na layout ,jak na razie mi pasjue,jedynie te memki z grafa ;) czasem denerwuja jak sie zongluje memkami

Edytowane przez Nicko13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mały OT:

http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=...d=s775ECSP965TA

Co sądzicie o tej płycie? Jest podejrzanie tania...

 

Biostara raczej nie kupie, bo okazuje się, że wcale tak różowo nie jest więc trzeba poszukać czegoś innego :wink: Jak ECS będzie też 'kiepawy' to wstrzymam się i dozbieram do czegoś lepszego.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzis probowalem odpalic biostara i nie udalo sie

 

procek pd 805

memki -kilka sztk probowalem .

grafe tylko radka 600pro mialem pod reka ,bo 7800gt zwodowane i nie chcie mi sie blokow sciagac..

 

no i na probach sie skonczylo .za nic w swiecie nie chce wydac z siebie zadnego sygnalu.

pali sie albo 1 dioda (led 2 =vga error ), albo wogole sie nie pala ( chipset/cpu error) .

oprcz tego tylko swiatelko ze jest wlaczona.

najgorsze ze zadnych sygnalow nie daje z siebie podczas odpalania na spekerze -dlatego sadze ze to mobo ,w ostatecznosci procek...ale on nagrzewa sie wiec kto go tam wie .wszystko kupione uzywane , w dobrej cenie i na pisemnej gwarze ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jutro bedzie zasilka,wiec zobaczymy czy to jej koniec tak jak przewidywałem ;) i tak czekala mnie zmiana zasilki wiec lepiej predzej niz pozniej,gorzej ze teraz na integrowanym audio siedze a 2zs dalej na sprzedaz...

 

 

Wiec jutro spodziewajcie sie jakichs pierwszych mniejszych testow (oby to nie koniec mem ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT mode on

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

Znaczna,jesli chodzi o filmy to zs bije na łeb,muzyka zaleznie od ustawien :) w ZS mozesz dopasowac jak lubisz bas i te sprawy.W grach to juz nie bede mowil ile jest plusow z eaxa advanced hd ;)

ale nie robmy OT

 

 

co do plytki to jak nazywa sie dokladnie ten potencjometr czy co to jest do Vdimm?

Edytowane przez Nicko13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...