Skocz do zawartości
Nicko13

Biostar Tforce P965 Deluxe, Tforce P965pt

Rekomendowane odpowiedzi

tylko że na 3.75V pracowałem pare minut do testu 1M w super pi, normalnie to jade na 1.88V, chciałem tylko napisać jak wielkie napięcie potrafią wytrzymać dobre D9GMH, fakt miałem wielkiego dyga gdy mierząc miernikiem pokazało 4V ale o dziwo komp dalej pracował :blink:

 

wszystko podpięte na pająka

 

Dołączona grafika

 

@Fredek

wydaje mi sie że normalne chociaż widze wyjątki typu Xtreme Addict ale z tego co o nim usłyszałem to nic dziwnego ;)

 

Poproszę foty z tym 3,75v... czemu? Jeśli tak to memki powinny pracować ok. 520 MHz 3-3-3-4 i jest to rekord świata (Max obecny był 3,6v). Poza tym nie ma siły by ci te memki działały - po 3,4v d9 GMH padają.. i jest wiele o tym topiców na XS. Co więcej na Micronie nie wolno pracować na więcej niż 2,45v na codzień, gdyż memki po okresie pewnego czasu (zależy od napięcia) padają...

 

Poza tym poprosiłbym o validate w CPU-Z procka na ~ 4 GHz, bo patrząc na MHz/timingi memek powinieneś mieć o niebo lepszy czas (zupełnie jakbyś puścił proca na 3,4 ghz...)

 

BTW

 

A co o nim słyszałeś (Xtreme Addict)? Twierdzisz, że nie zna się na sprzęcie i nie umie kręcić?

Edytowane przez Miravo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę foty z tym 3,75v... czemu? Jeśli tak to memki powinny pracować ok. 520 MHz 3-3-3-4 i jest to rekord świata (Max obecny był 3,6v). Poza tym nie ma siły by ci te memki działały - po 3,4v d9 GMH padają.. i jest wiele o tym topiców na XS. Co więcej na Micronie nie wolno pracować na więcej niż 2,45v na codzień, gdyż memki po okresie pewnego czasu (zależy od napięcia) padają...

 

Poza tym poprosiłbym o validate w CPU-Z procka na ~ 4 GHz, bo patrząc na MHz/timingi memek powinieneś mieć o niebo lepszy czas (zupełnie jakbyś puścił proca na 3,4 ghz...)

 

BTW

 

A co o nim słyszałeś (Xtreme Addict)? Twierdzisz, że nie zna się na sprzęcie i nie umie kręcić?

byl ktos kto dawal prawie 4v na jakas kosc 1x256 kingostona na d9, ale tutaj cos mi tez nie pasuje, moze 3 to tak naprawde 2 ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że na 3.75V pracowałem pare minut do testu 1M w super pi, normalnie to jade na 1.88V, chciałem tylko napisać jak wielkie napięcie potrafią wytrzymać dobre D9GMH, fakt miałem wielkiego dyga gdy mierząc miernikiem pokazało 4V ale o dziwo komp dalej pracował :blink:

Heh, to mi się podobra. Twardy gość jesteś.

Bachus na swoje G.Skill'e dawał 2,8V chyba i już padły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, kurde, aż niewiarygodnie duże te napięcia... D9 zdychają po jakimś* czasie przy ciągłym >2.5v, a tu 3.75 i szaleją...

Poza tym taki wynik (1M) miałem na E6400 @ 3500 i z RAMami dużo niżej...

 

*jakimś = kwestia tyogodni/miesięcy, było nieco przypadków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na biostarze dziala kazdy dzielnik -ale tylko na def ,albo po malym oc .

przy wiekszych fsb tylko 1:1 sie nadaje niestety. u mnie plyta spokojnie 495 zrobila , stabilne bylo jakos 492-493 , obecnie na asusie tylko pare mhz wiecej , wiec mysle ze porpstu procek sie skonczyl a nie mobo...

 

biostar chyba tylko do e6300 lub dobrego e6400 sie nadaje + micron d9. mam teraz p5b del wlasnie w tej kommbinacji i wielkich roznic nie zauwazylem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na biostarze dziala kazdy dzielnik -ale tylko na def ,albo po malym oc .

przy wiekszych fsb tylko 1:1 sie nadaje niestety. u mnie plyta spokojnie 495 zrobila , stabilne bylo jakos 492-493 , obecnie na asusie tylko pare mhz wiecej , wiec mysle ze porpstu procek sie skonczyl a nie mobo...

 

biostar chyba tylko do e6300 lub dobrego e6400 sie nadaje + micron d9. mam teraz p5b del wlasnie w tej kommbinacji i wielkich roznic nie zauwazylem

2:3 tez nie dziala w ogole ? Oczywiscie przy oc.

 

O 4:5 nie pytam bo to dziala chyba tylko na GB <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Wracając do tematu - to pamiętam jak byłem jeszcze niedawno napalony na Biostara i jak kumpel znalazł go w znak.pl to nachodziły mnie myśli czy nie sprzedać GB a nie kupić Biostara - ale to co wyczytałem tutaj skutecznie ostudziło mój zapał.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mały bajer:

 

Zmieniłem płytę główną z biostara na asusa P5W DH Deluxe

Wszystkie ustawienia dokładnie takiesame (w tym timingi pamięci) i wyniki w 3dmarku 2001SE

I jest różnica: 44303(asus) vs 42127(biostar)

 

 

System Configurations

 

Biostar TForce 965PT Deluxe

Mobo Manufacturer ASUSteK Computer INC. Mobo Model P5W DH Deluxe

 

CPU

Intel Pentium 4 3203 MHz

Unknown 3207 MHz

 

FSB 400 MHz

FSB 400 MHz

 

Memory

2048 MB

2048 MB

 

 

Graphics Chipset

Generic VGA

Generic VGA

 

Driver Name

Radeon X1950 Series

Radeon X1950 Series

 

Driver Version

6.14.10.6652

6.14.10.6652

 

Program Version

3DMark2001 SE

3DMark2001 SE

 

Resolution

1024x768 32bit

1024x768 32bit

 

Detailed Test Results

3DMark Score

(3D marks)

44303

 

42127

 

Game 1 - Car Chase - Low Detail

672.1

 

612.0

 

Game 1 - Car Chase - High Detail

202.3

 

196.3

 

Game 2 - Dragothic - Low Detail

813.9

 

784.6

 

Game 2 - Dragothic - High Detail

427.4

 

416.5

 

Game 3 - Lobby - Low Detail

553.7

 

523.3

 

Game 3 - Lobby - High Detail

255.2

 

239.4

 

Game 4 - Nature

310.5

 

294.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nicko13 mam pytanie, gdzie podnosiles napiecie i o ile, oraz pytanie o ile moge podniesc max V na procku,mostku,pamieciach itp

 

Pzdr

 

wczoraj na standartowym napieciu udalo mi sie wykrecic ok 3,3 z hakiem,a pamieci w biosie ustawione na auto mam CL3-4-4-11, pozniej podnosilem v na procku i pamieciach i komp juz nie wstawał,czy jak zwieksze opoznienia na memkach pomoze cos(info- nie podnosilem v na mostku)

 

Ps u ciebie tez napapiecie dla pamieci jest wyzsze niz te co ustawisz z palca np 1,8v dla vdim jednak w biosie widac ze sa na 2,1, której wartosci wierzyc odrazu info ze nie mam voltomierza :)

Edytowane przez miki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w Znak.pl tą płytę, myślałem, że przyślą tą revizję co jest u nich na zdjęciu, ale dostałem deluxe z naklejkami :)

 

fotka

Dołączona grafika

to R01 mnie intryguje jakaś zmiana w konstrukcji ?

 

mam jeszcze pytanie, czy wgranie biosu od v deluxe jest w pełni bezpieczne ? (napewno było to poruszone ale nie mogę jakośc znaleźć)

 

Dziękuję i pozdrawiam użytkowników :)

post-8784-1166622699_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Mam zamiar wziac na raty sprzecik (pewno to beda raty splacone w ciagu 2/3 miechow) wiec wszystko musi byc z jednego sklepu gdzie umozliwiaja place ratalna.

Wiec chce wziac: E6300 BOX, BIOSTARA i 2x512MB GOODRAMOW 667, po swietach rozbuduje to o WC prawdopodobnie wiec narazie tylko BOX, a z czasem i przyjdzie 2GB pamieci... narazie musze przejsc z trupa (cel 333) bo juz mnei krew zalewa...

 

Jesli ktos wie gdzie dostane to najtaniej na raty to prosilbym o linki :) Potem poczytam caly temat bo wlasnie do roboty spadam :\

 

Z gory dzieki, Bin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Greg_1

http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=...s775BioTfo965PT tu jest fotka, bez naklejek :rolleyes:

 

@binek

 

Te płyty są dostępne tylko (i allegro jeszcze) w znak - link wyżej - i mają tam też raty :)

 

ps. może to nie najmądrzejsze pytanie ale cóż ;), który bios wgrać najnowszy oficjalny czy może najnowszy modowany Ip96a914.rh ?

Edytowane przez rork

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn ze obecnie nie ma biosu ktory by dobrze wspolpracowal z eplidami . przy tych kosciach jak osiagniesz powyzej 400 to juz dobrze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

470 ? chyba 370 :)

Tak, oczywiście że 370-380 chodziło, teraz testuje procka i dlatego mi sie pomyliło ;)

teraz leci Orthos przy 7x500 :D

 

tylko że mi nie wstaje kompik na tym fsb <_< dzisiaj popróbuje jeszcze timingami

To jest typowy objaw właśnie konfliktu Biostar-elpidy.

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...