Skocz do zawartości
Nicko13

Biostar Tforce P965 Deluxe, Tforce P965pt

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie, ja też nie rozumie jak sie mogła spalić mobo jeśli dobrze podłączyłeś, chyba że Ci sie pomyliło i memki gryzą glebe?

Nie. Wyjąłem na szczęście wcześniej pamiątki... Jak podłączyłem napięcie na memkach był 2,27V a potem nagle dym znad diod i koniec... Podłaczyłem zgodnie z instrukcja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby E4300 moze bardziej sie oplacac, ale narazie jeszcze go nie ma, pewno bedzie cos kolo polowy stycznia dopiero...

Troche mi sie nie chce czekac bo sie napalilem, ale w sumie warto zaczekac, kwestia czy wszystkie sztuki beda osiagaly latwo wysokie zegary...

 

Co do Goodramow, chyba ze znacie jakis inny 1 gigowy zestaw za 400-450max, ale na pewno nie chce GeIL. Cos co bedzie sie krecilo tez jakos.

 

Te GR 667 wogole kreca sie? Na jakich kosciach mozna je dostac? Bo kiedys czytalem ze tak samo jak GR Pro mozna bylo trafic na D9, ale jak sie nie trafilo to na jakich byly? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Wyjąłem na szczęście wcześniej pamiątki... Jak podłączyłem napięcie na memkach był 2,27V a potem nagle dym znad diod i koniec... Podłaczyłem zgodnie z instrukcja...

A widać jakiś ślad na PCB??

Jak nie to na gwarę (zostanie raczej uznana).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

a ja po powrocie z sylwa bardzo sie nie mile zdziwiłem,wcześniej wgrałem modowanego biosa wersja803, chodziło wszystko normalnie do feralnego 01-01-07, wlaczam monitor a tu zwiecha windy (okienko ładowania windy) dobra robie restet, a tu na mily poczatek logo biostara (ale o co chodzi ?!) i podczas odpalania sie biosu nagle przestaje wykrywav mi twardego ktorego mam na Sata, a wykrywa mi moja DVD R na IDE, o co chodzi, widocznie bios mi sie samoistnie zrestetował, bo wchodze do biosu i wszystkie ustawienia procka i pamieci szlag trafił, CO MOŻE BYĆ NIE TAK??sprawdzam ustawienia dla sata wszystko gra, myslalem ze twardy poszedl sie je... jednak podskoczylem do pierwszego lepszego servisu i u nich w biosie wykrywa moje HDD.

 

Załamka, bo wlasnie zaczynam pisac prace inż. a kompa nima a teramin sie zbliza zaliczenia seminarium. :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zmianie biosu na taki z dlx trzeba przestawic kontroler sata na IDE!! robi sie to gdzies chyba integrated peripherials

jestes w stanie podac mi dokładną ścieżke gdzie to jest ??

 

wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy kupując Crucial Ballistix 667MHz lub 800MHz które są ponoć 100% na Micron'ach D9, pozbęde się blokady FSB czy raczej nikt mi tego nie powie dopuki sam się nie przekonam ;) ?

 

Czy lepiej nie zawracać sobie głowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robot miałeś może z nimi styczność czy twierdzisz tak tylko na podstawie tego że są na D9 ?

Bo bardzo mnie kusi, żeby je kupić ale potrzebuję jakiejś konkretnej opinii.

 

dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę niedługo składał nowego kompa i chce użyć do tego własnie płyty głownej Biostara dokładnie P965pt i wiem ze płyta jest dobra jesli pamieci są na micronach D9 i tu jest własnie moje pytanie bo zastanawiam sie nad tymi pamieciami Corsair tylko nie jestem pewien czy to bedzie dobry wybór bo z tego to wiem to microny są stosunkowo drogie a te są stosunkowo tanie :razz: wiec jesli ktos byłby w stanie mi powiedziec czy to będzie dobry wybór to będę bardzo wdzieczny. Z góry dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to wyszły 2 biosy w jeden dzień http://www.lejabeach.com/Biostar/965pt/

 

ciekawe :D

 

ps. Cytat z forum "The Rebels Haven" - Before last bios: max 370FSB with Corsair Valueselect CL5 at relaxed timing.

After: max 470 stable at default vcore at 5-5-5-15.

 

Good job, Biostar

 

BIOS P96ca103

 

jest 400MHz

 

post-8784-1168075278_thumb.jpg

 

no to 430 ?

 

Dołączona grafika

 

ładnie ale mostki są już gorące :)

Edytowane przez rork

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, Elpidy już trawi lepiej, więc "tańszy" też powinien lepiej tolerować.

 

Testy trwają, tylko temperatura procka 50-51stopni (seti się liczy non stop :)) trochę mnie wstrzymuje :D, procek nie jest chyba najlepszy do OC, bo już musiałem podnieść do napięcie 1.34V

 

Chłopaki z Biostara wreszcie ruszyli "pupy" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze byłem zwolennikiem "niszowych" produktów i nie zależało mi na byciu, nie obrażając nikogo, w "stadzie" wzajemnej adoracji :D jedynie słusznych sprzętów.

Może po prostu chcieli by mieć ramy za 1200zł, ale wydali tyle kasy, że im zbrakło ;), a tak poza tym to dlaczego nie można mieć ramu za 1200 ? może jeszcze nie można mieć C2D bo przecież też jest 2x droższe od płyty gł :D.

Co to za „frajda” kręcić 350km/h w ferrari z silnikiem ferrari ? Ale zrobić to w „kaszlaku”z silnikiem ferrari to jest wyczyn. :D

 

ps. jak widać Biostar ma potencjał tylko trzeba było czasu by go wydobyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to wyszły 2 biosy w jeden dzień http://www.lejabeach.com/Biostar/965pt/

 

ciekawe :D

Własnie,

P96ca103

P96cac29bs

 

czym to się różni? Na oficjalnej stronce jest te druga nazwa, ale z datą tej pierwszej ze stronki plaża leja.

Edytowane przez Pi0tr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przetestowałem oba biosy, generalnie to samo z tym że P96ca103 torche bardziej luzuje timingi od oficjalnego P96cac29bs, oczywiście oba posiadają mozliwość zmiany mnoznika w moim przypadku o jeden w dół, chciałbym kogoś z pamieciami na elpidach aby przetestował na nowych biosach te pamiątki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić płytkę Biostara + E6300. Chce go wykręcić na 2,8GHz (7x400) i teraz pytanko. Jakie wziąć pamięci 2x512 żeby był względnie tanio i dobrze?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze rork nawet taka katastrofa jak moje goodramy ida na 400mhz, czyli wszystko pójdzie :)

rork: nie chcę cię namawiac ale podważ delikatnie radiatorek aby sie upewnic czy to elpidy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hłehłe, jak one są zamocowane ? taśma termoprzewodząca ? jak odkleje to da się bez problemu przykleić ? to tylko kilka pytań które mi przyszły do głowy. To są moje pierwsze ramy z chłodzeniem więc nie mam o tym zielonego pojęcia. ;)

 

 

Chłopaki z Rebels Haven już zrobili moda BIOSU :D http://www.rebelshavenforum.com/sis-bin/ul...53;t=000177;p=0

Edytowane przez rork

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pare dni temu przyszedł Biostar, kupiony w znaku. Jak narazie na standardowym BIOSie moja celinka kręci się troszke gorzej niż w porównaniu do ASUSa P5LD2, ale myśle że jest to wina tego że P965 jest raczej pod C2D robiony. Dziś wgram któregoś z nowych BIOSów i zobaczymy czy coś to da. Pozatym zrobiłem sobie Vdimm pencil moda i jak narazie jest wszystko ok.

 

Co do ramów to lepiej GR PRO o ile jeszcze na D9 sa robione.

Edytowane przez Cichy_killer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...