Skocz do zawartości
Nicko13

Biostar Tforce P965 Deluxe, Tforce P965pt

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten sam problem przy e4300 i Geilach 2x1GB 5-5-5-15, 1:1 - w dualu wskakuje im 1T i wywala super PI. W single channel chodzi bez problemu i co dziwne jest juz 2T. Nie zauwazylem zeby cos sie zmienialo w zaleznosci od ustawionych timingow. Obstawiam raczej jakies dziwne wykrywanie kosci 2x1Gb przez ta plyte. Co dziwne kazda kosc wlozona oddzielnie (1x1GB) przy 1:1 tez ustawia 1T i nie przechodzi super PI - inne mnozniki ok, takze dualu. Wczesniej mialem takie same Geile ale 2x512 i nie bylo podobnych problemow. Nie wiem teraz czy to plyta gryzie sie z pamieciami 2x1GB czy po prostu z tymi Geilami.

 

Druga sprawa - po ustawieniu inego mnoznika niz 1:1 i probach podkrecania tego procesora nigdy nie wstaje - Geil 2x1GB i Geil 2x512. Przy mnozniku 1:1 chodzi super stabilnie bez podnoszenia napiec na 333 (oczywiscie tylko single channel dla 2x1GB, a dual dla 2x512).

 

Zawsze cos jest nie tak jak plyta ustawia/wyswietla command rate na 1T. Co jest nie tak z ta plyta/pamieciami - jakies sugestie jak to zmienic? :mur:

BIOSa zmienić na najnowszego, najlepsze modowane są na rebelshaven. Zresztą wrzucam tu tego biosika, żeby nikt go nie szukał... Moje GeILe z serii Value (ProMOS) latają w tej chwili w dualu, 1:1 (zresztą z innymi mnożnikami był i pewnie będzie kłopot na tym mobo i na tym chipsecie ;) Zalezy jeszcze od modelu i producenta płytki/biosu) 860 MHz 2,1 V (2,05 zmierzone miernikiem) 4-5-4-12 alpha 3-3-3-3 2T bez najmniejszych błędów...

P96CA119rh2.zip

UWAGA !!! Powyższy BIOS wgrywasz na własną odpowiedzialność !!! JEŚLI NIE WIESZ CO DO CZEGO - NIE PYTAJ I NIE RÓB TEGO !!! NIE PRZYJMUJĘ ŻADNYCH KOMENTARZY W STYLU: wgrałem ten BIOS z Twojego posta i płyta mi zdechła :mad:

Enjoy ;)

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOSa zmienić na najnowszego, najlepsze modowane są na rebelshaven.

No wlasnie w tym problem ze mam bios P96CA119rh2 (fabryczny 119 tez wgrywalem). Problem pozostal.... Napiszcie chociaz na jakie pamieci 2x1GB PC800 moge wymienic te Geile zeby na 100% chodzily na 1:1, 333, w dual channel na e4300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie w tym problem ze mam bios P96CA119rh2 (fabryczny 119 tez wgrywalem). Problem pozostal.... Napiszcie chociaz na jakie pamieci 2x1GB PC800 moge wymienic te Geile zeby na 100% chodzily na 1:1, 333, w dual channel na e4300.

Chyba kolejny przykład że to mobo nie lubi się z niektórymi pamięciami... Niestety - na 100% nikt Ci nic nie zagwarantuje :) Co do pamięci - nie podajesz kwoty, ale może jakieś OCZ (np. Platinum), Crucial Ballistix, GoodRAM PRO z tańszych ?? Może to poczytaj też. Ale zanim weźmiesz się za zmianę pamięci sprawdź jeszcze jakiś inny zestaw na swoim mobo czy nie robi takich wałków...

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Na zakończenie - spotkał się ktoś kiedyś z tak mega-dziwną usterką ?? Wszystko łącznie z odczytem i kopiowaniem DVD działa - a nagrywanie nie - i to przez mobo ??

...

pozdrawiam

sansaba

hmm ja miałem taki problem ale czy nadal jest tego nie wiem nie nagrywałem niczego ostatnio :lol2:

wolę sobie nagrać na innym pcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawiły sie nowe biosy http://www.lejabeach.com/Biostar/965pt/ wgrałem i nie zauważyłem żadnych zmian, ale co nowszy to nowszy :)

U mnie na P96CA119rh2 jakby podskoczyły obroty wentyla na fryzjerze - jakby coś z PWM pokopali... Zaraz sprawdze ten nowy BIOS.

EDIT

Jednak na to wygląda, że w tych dwóch nowych rewizjach BIOSa tak wysterowali PWM, że obroty wentyla są o 40-50 wyższe niż były. No i napewno ma na to wpływ wyższa temp. otoczenia - robi sie coraz cieplej...

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po przeczytaniu arta na pclabie bylem zdecydowany na biostara maxymalnie, przeczytalem ten caly post od dechy do dechy i mam zmartwienie :(

mobo pod e4300 ale memki mam Corsarki XMS2 a dokladnie CM2X 5400C4 Ver:7.1 675mhz 1.9volt

Proca chcialbym, puscic na 333 zeby te 3gh miec bo w innym przypadku niema sensu brac c2d :)

wedlug ramlist'y sa robione na promosach :| wiem ze to nie micron ale bedzie cos z tego ??

Edytowane przez cekin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E4300 ma mnoznik x9 wiec o pamieci raczej bym był spokojny 1:1 powinny bez problemu iść. Na nowych biosach mozna pamieci puścić 1:1 z prockiem E4300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie troche uspokoilo :)

Jakies nowe wiesci na temat mobo ?? komus jeszcze uwalila grafe albo jakies inne niekompatybilnosci ze sprzetem ??

Edytowane przez cekin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Njusów nie ma ;) Z miłych wiadomości - GeIL-e z mojego siga są na kostkach ProMOS - i zobacz jak działają ;) Więc raczej nie powienno byc problemów - zresztą nowe BIOSy poprawiły współprace z pamiątkami w znacznym stopniu.

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to bede szukal Tforca znalazlem na allegro

na morele jest w dwoch wersjach jeden tforce a drugi goly pewnie ten PT.

Co lepiej brac?? raid mi narazie nie potrzebny, bardziej chodzi mi o 3xPCI z ktorymi coraz gorzej :?

Z tego co pisaliscie to poza raidem i iloscia laczy sata brak innych roznic wiec smialo mozna brac ta tansza wersje ?? :blink:

Jako konkurencje mam do niego P6N sli-fi i S3/DS3 co sadzicie o nich ??

Wydaje mi sie ze jednak biostar bedzie z nich najlepszym wyborem.

Dosc mocna jest P6N ale jednak te 60zl roznicy przekonuje mnie do Tforce'a :wink:

 

Wiem ze pewnie marudze ale zmieniam sprzet raz na kilka lat i mobo ma przed soba jakies 2-4 lata codziennej pracy po 16 godzin B-)

Edytowane przez cekin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to bede szukal Tforca znalazlem na allegro

na morele jest w dwoch wersjach jeden tforce a drugi goly pewnie ten PT.

Co lepiej brac?? raid mi narazie nie potrzebny, bardziej chodzi mi o 3xPCI z ktorymi coraz gorzej :?

Z tego co pisaliscie to poza raidem i iloscia laczy sata brak innych roznic wiec smialo mozna brac ta tansza wersje ?? :blink:

Jako konkurencje mam do niego P6N sli-fi i S3/DS3 co sadzicie o nich ??

Wydaje mi sie ze jednak biostar bedzie z nich najlepszym wyborem.

Dosc mocna jest P6N ale jednak te 60zl roznicy przekonuje mnie do Tforce'a :wink:

Wiem ze pewnie marudze ale zmieniam sprzet raz na kilka lat i mobo ma przed soba jakies 2-4 lata codziennej pracy po 16 godzin B-)

Na Gigabycie to byś dopiero uświadczył co to problemy z RAMem ;) Masz topic o Tych mobo - poczytaj...

MSI fajne - ale 430 FSB nie zrobisz na nim - tak w okolicach 410 leci luźno, 420 jak pociśniesz... Generalnie - mobo warte polecenia, nawet do OC, fajna dźwiękówka integra, porządne zasilanie - może być IMO

Biostar PT od DeLuxe różni się dodatkami w pudełku + RAID i złącze eSATA - reszta to to samo mobo, dokładnie ścieżka w ścieżkę...

Mój wybór - pod E4300 MSI, pod E6300 Biostar. Ciekaw jestem co to MSI potrafi - ale z recenzji widać, że to bardzo przyzwoite mobo - tez tu jest gdzieś o niej topic - poszukaj...

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem w znak.pl tylko nie wiem czy tam jeszcze maja ta płytę.

 

Na E4300 nie liczył bym na znaczne przekroczenie 400MHz.

 

Poza tym to to MSI P6N sli-fi wyglada całkiem zachęcająco no i ma dwa złącza ATA i RAID, jeśli miałbym dziś wybierać to poważnie bym sie nad nią zastanowił (w końcu to zakup na pare lat, a RAID się może przydać )

 

Recka:

 

http://www.frazpc.pl/artykuly/516/MSI/P6N/...INUM/Rzut/okiem

 

ciekawe czy obsłuży nowe procki w 45nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos do MSI niemam zbytniego zaufania, ten biostar tez wydaje mi sie jakies "delikatny" i jak cos przestawie nie tak jak trzeba w biosie to bedzie kiszka z OC ;(

Ale bede szukal tforce'a bo lepiej mi lezy niz P6N ;)

Mam niezle "dmuchajaca" bude wiec nie powinno byc klopotow z temperaturka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos do MSI niemam zbytniego zaufania, ten biostar tez wydaje mi sie jakies "delikatny" i jak cos przestawie nie tak jak trzeba w biosie to bedzie kiszka z OC ;(

Ale bede szukal tforce'a bo lepiej mi lezy niz P6N ;)

Mam niezle "dmuchajaca" bude wiec nie powinno byc klopotow z temperaturka :)

Zaskoczę Cię - jakiekolwiek "przegięcie" z OC w BIOS-ie = odłączenie fizyczne zasilania (unpluged ;) ) i BIOS wraca na def - mądre to mobo :)

Zworka też jest w takim miejscu że reset nią nie sprawia najmniejszych kłopotów :)

Sam BIOS daje możliwość zapisania bodajże 10 różnych konfiguracji OC i ustawień - ja używam 3 (def; praca codzienna; max).

______________________________________________________________________________

 

Żeby zamknąć już temat MSI - płyta wytestowana na wszystkie możliwe sposoby, zebrała pozytywne oceny portali/userów - jedyne czego nie ma w porównaniu z Biostarem to FSB > 420 (około 410 się kończy zazwyczaj). Za to ma RAID, a dźwiękówki są raczej porównywalne w obu - czyli jak na integry przyzwoite. Napewno zaś ma lepsze zasilanie niż ASUS...

Dalsze dyskusje o MSI proszę prowadzić w topicu o tej płycie - nie robimy tu więcej offtopa, bo wpadnie jakiś moderator i % polecą ;)

 

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muze mam swojego Live'a wiec integra i tak jest off ;)

A wole miec mobo z wiekszymi mozliwosciami bo nigdy nie wiadomo co uda sie kupic i planowane e4300 noze kiedys zastapi quadzik :P

do PT wgrywasz BIOS od DeLuxe i masz obsługę 4 rdzeni :) W BIOSie pokaże Ci tylko to czego nie masz, czyli np 6x zamiast 4x SATA ;) Działa - sprawdzone organoleptycznie :)

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sansaba napisał właściwie wszystko to co można odpowiedzić na Twoje wątpliwości.

Ja mogę tylko potwierdzić, że bios zachowuje sie elegancko i ładnie resetuje FSB jak coś "zakręcisz" i wstaje bez problemu na 266MHz, dźwiekówka gra, moim zdaniem dobrze, porównywalnie do Live'a.

Jedyne co można podciągnąć pod "wadę" to właśnie brak RAID, ale jak ktoś bardzo chce to można dokupiś kontroler na karcie PCI.

Nawet z Qad'ami nie ma problemu :D.

 

Bierz Biostara i nie gadaj.

ps. Ja tam właśnie do NForca mam awersję, zostało mi to p dłuższym używaniu płyty na NF2 :)

Edytowane przez rork

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oststnio zdechł mi 965PT z mojej winy i wymienili mi w serwisie na P965 (wszystko TForce) jako że PT już Biostar nie produkuje. No i mam z nią pewien problem. Czy mógłby ktoś z posiadaczy Tforce P965 (ale nie deluxe) sprawdzić czy działa u niego regulacja napięcia pamięci? Bo u mnie co nie ustawię to zawsze pokaże mi 1,89V :( A pamiątki mam na Micronach które lubią napięcie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oststnio zdechł mi 965PT z mojej winy i wymienili mi w serwisie na P965 (wszystko TForce) jako że PT już Biostar nie produkuje. No i mam z nią pewien problem. Czy mógłby ktoś z posiadaczy Tforce P965 (ale nie deluxe) sprawdzić czy działa u niego regulacja napięcia pamięci? Bo u mnie co nie ustawię to zawsze pokaże mi 1,89V :( A pamiątki mam na Micronach które lubią napięcie :mur:

U mnie działa bezproblemowo.

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde a wie ktos co moge miec ustawione w biosie nie tak ze karta graficzna nie osiaga pelnej mocy??(probowalem trzy karty 8800) c2d6400 pamieci to PATRIOT DDR2 LLK DUAL 2x1GB 1000MHz CL5 800MHz CL4. Co do ustawienie pamieci na 1;1 to rozumiem ze mam poprostu ustawic 533??

za podpowiedz z gory wielkie dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś z posiadaczy Tforce P965 (ale nie deluxe) sprawdzić czy działa u niego regulacja napięcia pamięci? Bo u mnie co nie ustawię to zawsze pokaże mi 1,89V :( A pamiątki mam na Micronach które lubią napięcie :mur:

Witam

Na początku chciałem się przywitać :o)

 

Mam tą płytę (rev. 5.0.) i ten sam problem. Pamięci PDP Patriot LLK 2x1 GB.

Obojętnie ilebym nie ustawił to zawsze 1.90V :o(

Właśnie zaczynam procedurę reklamacyjną bo przy tym napięciu to nie poszaleję z OC.

Pozdrawiam wszystkich

Xueodo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na początku chciałem się przywitać :o)

 

Mam tą płytę (rev. 5.0.) i ten sam problem. Pamięci PDP Patriot LLK 2x1 GB.

Obojętnie ilebym nie ustawił to zawsze 1.90V :o(

Właśnie zaczynam procedurę reklamacyjną bo przy tym napięciu to nie poszaleję z OC.

Pozdrawiam wszystkich

Xueodo

No to reklamujemy :unsure: IMO - coś spitolone w BIOS-ie. Próbowaliście jakiś zmodowany wgrać ?? Gdzieś tu w topicu "się wala" chyba najnowszy, albo przedostatni modowany BIOS do tego mobo.

A na poważnie - na rebelshaven jest Vdimm mod (zworkowy, więc nie ingerujesz lutownicą w płytę) jakby ktoś szukał...

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to reklamujemy :unsure: IMO - coś spitolone w BIOS-ie. Próbowaliście jakiś zmodowany wgrać ?? Gdzieś tu w topicu "się wala" chyba najnowszy, albo przedostatni modowany BIOS do tego mobo.

A na poważnie - na rebelshaven jest Vdimm mod (zworkowy, więc nie ingerujesz lutownicą w płytę) jakby ktoś szukał...

pozdrawiam

sansaba

Próbowałem chyba wszystkich biosów włącznie z tymi z rebelshaven . Nie daje to żadnego efektu. Podejrzewam jakiś feler elementu sterującego podawaniem napięcia.

Pozdrawiam

Xueodo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem chyba wszystkich biosów włącznie z tymi z rebelshaven . Nie daje to żadnego efektu. Podejrzewam jakiś feler elementu sterującego podawaniem napięcia.

No to cieszy mnie że nie jestem sam. Tyle że ja nie chciałbym reklamować bo niedawno dostałem tą płytę właśnie po reklamacji 965PT który mi padł :(

Co do biosów to te z deluxe czy 965PT działają ale z napięciem jest to samo a poza tym nie wiadomo czemu dają mi duzo wyzsze napięcie na mostek - zamiast bodajże 1,25V aż 1,6V.

Chyba poczekam jeszcze na nowszą wersję BIOSu a jak to nic nie da to jednak pokuszę się o reklamację. Chyba że ktoś znajdzie inną metodę - np mod ołówkowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli teraz nic nie mozesz zdzialac to pewnie nowy bios terz nie przyniesie nowosci i zostanie tylko reklamacja mobo.

 

OK :D

Mobo przyszla i dzial :lol:

Odpalilo sie wszystko za pierwszym razem :)

O podkrecaniu narazie nie mysle bo mam za duze V droopy, zasilator do wymiany :mur:

Zero problemow, GENIALNE MOBO :rolleyes:

 

Pierwsze dylematy :unsure:

Na celinie nie poszaleje z OC ale nawet fsb:175 nie robi stabilnie zeby go na 4ghz puscic :?

Jade na boxie bo nie bede zmienial wentyla, planuje wc, na razie sam CPU pozniej grafa a moze i z czasem NB.

Wgralem najnowsze biosy i bylo tylko gorzej, chyba celina sie zagrzewa :wink:

 

Memy ida na 1:2 czy tak sie dzieje tylko z celina a z C2D przestawia sie na 1:1 ?? :huh:

Edytowane przez cekin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga - czujne pytanie :twisted:

Kto wie, jak TF 965PT prowadzi 4 kostki pamięci ?? Z obecnymi dwoma nie ma najmniejszych problemów (jak widac w sigu), chcę dołożyć jeszcze dwie takie same, oparte na tych samych kostkach (czyli docelowo ma być 4 x 512, dual channel na obu kompletach). Jednak znając kapryśność tego mobo co do RAMu wolę się przed zakupem dopytać - może akurat ktoś 4 kostki sprawdził empirycznie :unsure: ??

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...