Skocz do zawartości
Nicko13

Biostar Tforce P965 Deluxe, Tforce P965pt

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co czytałem na naszy forum to goodramy pro juz nie sa robione na micronach, tych 667mhz raczej bym nie brał (mam takie 2x1gb i są dosc kiepskie 400mhz z nich to max), raczej bym sie skłaniał do kingstonów lub kingmaxów (około 900mhz powinieneś z nich wyciagnać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważną kwestią jest kasa (prośba osoby dla której składam kompa) i dlatego chciałem wziąć te goodramy 667. Procek E6300 mam zamiar wykręcić max na 2,8 więc się po zastanawiam jeszcze. A może takie:

 

Kingston 2x512 667MHz

Do Biostara nie bież Goodramów 667 bo sypie błędami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam wgrany nowy bios programikiem z oficjalnej storny biostara oraz nowy bios po pt, jednak dalej komp mi sie wiesza, czy może byc to wina moich pamieci że sie gryza z płytą??Bo juz opadam z sił(przeinstalowałem system,wgralem chyba z 5 razy bios i dalej to samo), komp chodzi na defauld ustawieniach jedynie co to podnioslem napiecie na pamieciach, i dalej sie wiesza, po podkreceniu proca to samo.Pomóżcie.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mogą to być pamięci, ale nie muszą :)

odpal memtesta lub goldmemory i będziesz widział gdzie leży wina

 

PS

na czym masz te 2x512 DDR2 800+ A-Data Vitesta Extrim Edition 4-4-4-12@3-4-4-12

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mogą to być pamięci, ale nie muszą :)

odpal memtesta lub goldmemory i będziesz widział gdzie leży wina

 

PS

na czym masz te 2x512 DDR2 800+ A-Data Vitesta Extrim Edition 4-4-4-12@3-4-4-12

trudno powiedziec czy d9 czy elpidy, bo nie sciagalem radiatorów(utrata gwarancji), jak przyjde do domu to bede musiał, a gdzie może leżeć jeszcze wina< jestem totalnie załamany,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jak wypisze nr błedu podczas instalki windy bedzie ktos w stanie mi pomoc odczytac co to za błąd??chyba kiedys byl jakis programik ktory byl w stanie na podstawie nr bledu przetłumaczyc go na nasz jezyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu umiejetnie zdja radiatory i sprawdzil na jakich kosciach sa te pamieci sam sie nad takimi zastanawiam i ciekawi mnie bardzo czy one sa na micronach D9.

 

A ty moze kupowales swoje pamieci na tej aukcji :

 

http://www.allegro.pl/item154531618_adata_..._gw_sklep_.html

Edytowane przez SPeder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu umiejetnie zdja radiatory i sprawdzil na jakich kosciach sa te pamieci sam sie nad takimi zastanawiam i ciekawi mnie bardzo czy one sa na micronach D9.

 

A ty moze kupowales swoje pamieci na tej aukcji :

 

http://www.allegro.pl/item154531618_adata_..._gw_sklep_.html

tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli memtest się wysypuje to raczej nie ciekawie, w którym teście masz błedy (ida od 1-8 ) jeśli 4 i 6 to fizyczne uszkodzenia, spróbuj ustawic je na 533mhz i pusć synchronicznie z prockiem, zapuść memtest i zobacz co bedzie , jeśli wywali to testuj kostki każdą z osobna, wiem że to pracochłonne ale w ten sposób dojdziesz do tego czy kostki są uszkodzone (zreszta ostatnio sam bawiłem se tak że swoimi ramkami i okazało sie że jedna była walnieta)

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli memtest się wysypuje to raczej nie ciekawie, w którym teście masz błedy (ida od 1-8 ) jeśli 4 i 6 to fizyczne uszkodzenia, spróbuj ustawic je na 533mhz i pusć synchronicznie z prockiem, zapuść memtest i zobacz co bedzie , jeśli wywali to testuj kostki każdą z osobna, wiem że to pracochłonne ale w ten sposób dojdziesz do tego czy kostki są uszkodzone (zreszta ostatnio sam bawiłem se tak że swoimi ramkami i okazało sie że jedna była walnieta)

własnie mam ustawione 1:1 i mi wywala, wyjmowałem pojedynczo i tez walilo bledami pod winda i spod biosu tez (biostar ma na plycie memtesta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale dokładnie w których testach sypało (cały test w memtest jest podzielony na 8części w której części sie sypało)

nie pamietam,ale wydaje mi sie ze to bedzie chyba 7, teraz jest w robocie jak przyjde do domu to zapodam testy dla kazdej z kosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic juz z tego nie rozumiem, najpierw walily bledami a teraz nie, jedna kosc meczylem ok 1h, druga aby przeszla test, w dualu tez aby przeszla test i zero bledów o co chodzi??

 

w clock gen jaki powinno sie wybrac PLL selection guide ??

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiecie podnioslem do 2,1 jednak w biose pokazuje mi caly czas 2,34??nie wiem dlaczego, czy jest jakis program pod winda ktory w miare wiarygodnie bedzie pokazywal napiecie na pamieciach??cos czuje ze te pamieci nie nadaja sie do krecenie, gdyz jak podkrecam procka odrazu sypia sie bledy w memtescie, jednak torche dziwne bo wczesniej przez ok 1 miech komp chodzil na tych samych taktach jak teraz i nic sie nie sypało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miki a napięcie chipsetu i fsb podniosłeś ustaw chipset na 1.35v i fsb na 1.4v)., napiecię na pamieci zrób nominalne, poniewaz niektóre kostki nie lubią zbyt wysokich napieć i się wysypują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miki a napięcie chipsetu i fsb podniosłeś ustaw chipset na 1.35v i fsb na 1.4v)., napiecię na pamieci zrób nominalne, poniewaz niektóre kostki nie lubią zbyt wysokich napieć i się wysypują

podnioslem wszystkie napiecie jakie byly mozliwe, teraz w miare stabilny jest , memtest wyszedl bez bledów, pozniej pomecze go primem i sisa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że są jakieś postępy, chociaż to troche dziwne, że na deflaut trzeba cokolwiek podnosić żeby było stabilnie.

W moim przypadku przy 2800MHz nic poza napięciem dla procka i pamięci nie podnosiłem (zworka na 2.2V).

 

Właśnie założyłem frezera 7 pro, i mam z miejsca 11 stopni mniej :), co mnie bardzo cieszy z uwagi na plan dojścia na 3.1-3.2GHz do codziennej pracy, a właśnie temperatura CPU mnie wstrzymywała - było 52-53 jest 40-42 więc mam znów zapas na kręcenie, oczywiście temp. full load :).

Tylko jeszcze jedno mnie martwi - temperatury mostków szczególnie północny, pod palcem szczyt radiatora parzy, to pewnie przy samym mostku musi być z 80-90 stopni, czy można coś z tym zrobić bez inwestowania kasy?

Edytowane przez rork

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest jakis program ktory bedzie mierzyl temperature mostka polnocnego, szczerze powiedziawszy nie sprawdzalem jeszcze na wlasnej skorze, jadnak mam thermaltake BIG TYPHOON wiec go chłodzi, co do tych pamieci bede je sprzedawal tylko nie teraz zbieram kase na dodadtkowe 1GB wiec bedzie wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło 7x430

 

pamięci 55515 ale mam nadzieje na poprawienie tego :)

 

Dołączona grafika

 

idle 30 load 45-6 stopni frezeer robi swoje i to bardzo ładnie, na box'ie miałem 53 na napieciu 1.34 i 2800MHz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie bo już rece załamuje znow zaczyna sie sypać, tzn chodzi win i nagle niebieskie ekran i wyskakuje info a na końcu nr błędu:

 

 

STOP : 0x0000007F (0x0000000D, 0x00000000, 0x00000000, 0x00000000)

 

:mur:

 

albo u góry info

 

PFN_LIST_CORRUPT

 

i na dole nr błędu

STOP : 0x0000004E(0x00000099, 0x0002CC45, 0x00000003, 0x00000000)

Edytowane przez miki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja za to mam inny problem z tą płytą

a mianowicie mam na tej płytce z grafiką

tzn mam voodoo3 :lol2: (z powodu oczekiwania na ostateczną grafę )

po pewnym czasie wywala mi komunikat że stery przestały działać czy coś

momentalnie wyskakują mi barwy w 4 kolorach

przy próbie zmiany tych ustawień wali krzakami na ekranie :mur:

chwilowo pomaga reset ale to nie ma sensu

 

myślałem że to wina temp gpu ale raczej jest ok

czy jest możliwość że takty szyny pci są za wysokie?

 

mam e6300 266MHz (wiem zaraz ktoś walnie dlaczego tak nisko uprzedzę pytanie czekam też na chłodzenie :mur: )

mem goodram "pro" 2x512 (6400) na 266 3-3-3-9 napięcia nominalne (prawdopodobnie elpidy albo inny szajs (przy 440 sypało błędami na 2.2V i poluzowanych timingach) :mur: )

zasilacz modecom fell 350W

stery do voodoo : Amigasport 3.0 XP

 

Czego to może być wina?

Edytowane przez Cristo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@miki przydało by się sprawdzenie na innych pamieciach

 

@Cristo wina może byc karty :D pewnie sie gryzie ze wszystkim innym na płycie :) i w końcu zostaje wyproszona z systemu :P

 

ps. na innej płycie gł działała bez problemów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś dostałem już cały sprzęt i jestem jak najbardziej zadowolony. Płyta jest naprawdę fajna, poza tym za tą kase za jaką ją kupiłem to tylko się cieszyć;]

 

Obecnie testuje mojego e6300 na

 

7x472 1,33 V 1:1 4-4-4-15 2,2 V

 

Narazie leci Orthos, jak przeleci z 2h to postaram się wrzucić screena. Dziwi mnie tylko temperatura na moim WC, mam 51* w stresie, albo nie dokręciłem wystarczająco bloku albo chłodnica 1x120 powoli nie daje rady.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czego ty oczekujesz po jednym żeberku, minusowych temperatur :D wsumie tempy i tak dobre jak na stresa, procek też niezły trafiłeś

Edytowane przez prosac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...