Skocz do zawartości
Nicko13

Biostar Tforce P965 Deluxe, Tforce P965pt

Rekomendowane odpowiedzi

@miki przydało by się sprawdzenie na innych pamieciach

 

@Cristo wina może byc karty :D pewnie sie gryzie ze wszystkim innym na płycie :) i w końcu zostaje wyproszona z systemu :P

 

ps. na innej płycie gł działała bez problemów ?

czy kupujac pamieci na D9 (ponad 1tys zł) bede mial pewnosc czy wszystko jest oki i że to rzeczywiscie pamieci, a nie płyta??nie chciałbym sie znalesc w takiej sytuacji ze wydam ponad tysiaka na pamieci a okaze sie ze plyta jest do [gluteus maximus]??Nie mam nikogo kto ma plyte na DDR2 i może pożyczyc jakies inne pamiatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś dostałem już cały sprzęt i jestem jak najbardziej zadowolony. Płyta jest naprawdę fajna, poza tym za tą kase za jaką ją kupiłem to tylko się cieszyć;]

 

Obecnie testuje mojego e6300 na

 

7x472 1,33 V 1:1 4-4-4-15 2,2 V

 

Narazie leci Orthos, jak przeleci z 2h to postaram się wrzucić screena. Dziwi mnie tylko temperatura na moim WC, mam 51* w stresie, albo nie dokręciłem wystarczająco bloku albo chłodnica 1x120 powoli nie daje rady.

 

Pozdrawiam.

 

Twoje Kingstony to chyba jakieś cudowne są, robią 944 na 44415, jakie kości są na nich zamontowane ?

Napissz jeszcze na jakim biosie jedziesz, bo wyniki są świetne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś dostałem już cały sprzęt i jestem jak najbardziej zadowolony. Płyta jest naprawdę fajna, poza tym za tą kase za jaką ją kupiłem to tylko się cieszyć;]

 

Obecnie testuje mojego e6300 na

 

7x472 1,33 V 1:1 4-4-4-15 2,2 V

 

Narazie leci Orthos, jak przeleci z 2h to postaram się wrzucić screena. Dziwi mnie tylko temperatura na moim WC, mam 51* w stresie, albo nie dokręciłem wystarczająco bloku albo chłodnica 1x120 powoli nie daje rady.

 

Pozdrawiam.

na jakim biosie jedziesz??Bo ja mam wgrany najnowszy z oficjalnej strony i sa cyrki, chodz widze ze pamieci nie masz na D9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@miki przydało by się sprawdzenie na innych pamieciach

 

@Cristo wina może byc karty :D pewnie sie gryzie ze wszystkim innym na płycie :) i w końcu zostaje wyproszona z systemu :P

 

ps. na innej płycie gł działała bez problemów ?

na innych płytach normalnie działała bez zarzutu na @190/190

hmm wgrałem kolejny raz te same stery i jakoś już nie wywala :damage_wall: naprawdę dziwna sprawa

 

 

A tak poza tym to jest jakaś możliwość regulacji częstotliwości pci na tej płycie?

Edytowane przez Cristo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kingstony ogólnie nie wiem na jakich są kościach, wyglądają jak microny ale oznaczenia są całkowicie nie podobne do micronowych.

 

Śmigam na biosie P96ca103.rh

 

Miałem wrzucić screen z orthosa pracującego 4h na ustawieniach 7x472 1,3125V 1:1 44415 2,2V ale zerwał się wiatr i wysiadł prąd. Jak pogoda się uspoki dam screeny.

 

Proc bootuje na 3,43 GHz ale wtedy to już ram ma za mało papu i jest nie stabilnie. Proc to L632 A557, kupiony na allegro jako BOX nie otwierany.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kingstony ogólnie nie wiem na jakich są kościach, wyglądają jak microny ale oznaczenia są całkowicie nie podobne do micronowych.

 

Śmigam na biosie P96ca103.rh

 

Miałem wrzucić screen z orthosa pracującego 4h na ustawieniach 7x472 1,3125V 1:1 44415 2,2V ale zerwał się wiatr i wysiadł prąd. Jak pogoda się uspoki dam screeny.

 

Proc bootuje na 3,43 GHz ale wtedy to już ram ma za mało papu i jest nie stabilnie. Proc to L632 A557, kupiony na allegro jako BOX nie otwierany.

 

Pozdrawiam

czyli masz ta wersje beta bede musial wgrac nowy bios i musze zobaczyc czy przy nim bedzie oki bo ja mam tego oficjalnego P96ca103 i takie sa cyrki ze przesada, kurde jak ci sie nic nie dzieje to pewnie masz D9 choc przyznam ze u mnie przez jakies 2 tyg bylo oki a pozniej cuda na kiju

 

 

oraz mam pytanie co do tego vmoda jesli chce aby napiecie mogl postawic wieksze musze tym potencjometrem pokrecic czy nie??

 

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - u Was też pokazuje dziwną temperaturę proca? Tzn za niską? Na moim PD w Windzie pod obciążeniem 10-20% mam 25C co wydaje mi się niemożliwe, zwłaszcza że czujnik zamontowany przy łączeniu ciepłowodów radiatora (Thermaltake Tower) z podstawą wskazuje 34C :blink: Gdzie na poprzedniej płycie czuknik płyty wskazywał o parę stopni większą temperaturę niż czujnik zewnętrzny.

2 sprawa - speedfan wariuje i twierdzi uparcie że proc ma 127C ale z tego co w nim zobaczyłem to chyba nie obsługuje jeszcze układu monitorującego Biostara IT8716F

Poza tym nie mam zastrzeżeń do płytki poza reseto-wyłączeniami komputera.

Pamiątki na micronach D9DCN (jakieś noname PC4200) działają za to bez problemu na 800MHz na 2V tyle że wyniki są... zdaje się że mają rację ludzie twierdzący że na dzielnikach innych niż 1:1 osiągi pamięci na tej płycuie są słabe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

speedfan 4.29 pokazuje, że mam IT8712F i obsługuje go bez problemu.

 

Jak twierdzisz, że pamięci na dzielniku innym niż 1:1 działają słabo, to ustaw na 1:1 i poproblemie :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez rork

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

speedfan 4.29 pokazuje, że mam IT8712F i obsługuje go bez problemu.

No to u mnie jest z problemem :(

 

Dołączona grafika

 

Jedynie napięcia pokazuje poprawnie bo już obroty to powinny być na poziomie 1800-1900.

Z dysku poprawie czyta. Tak jakby czujniki płyty były zwalone :(

Edytowane przez hapi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie temp3 to jest temp. procesora, temp1 to płyta gł. (odczyt z ACPI), te 123 i 127 to są jakieś stany nie ustalone i je po prostu wyłączyłem w opcjach wyświetlania.

Edytowane przez rork

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie temp3 to jest temp. procesora, temp1 to płyta gł. (odczyt z ACPI), te 123 i 127 to są jakieś stany nie ustalone i je po prostu wyłączyłem w opcjach wyświetlania.

To mnie uspokoiłeś trochę. Fakt że teraz mam pastę Arctic Silver 5 a nie zwykły silikon oraz napięcie 1,18V a nie 1,3-1,4V automat na ASRocku ale i tak coś mi za nisko(ASRock poniżej 40 nie schodził). Może dlatego że się przyzwyczaiłem do Pentiumowych "gorączek" ;)

 

Próbowałem różnych BIOSów i bez zmian. Obecnie jestem na biosie od Deluxe troszkę przeze mnie zmienionym. Faktycznie poza 2 dodatkowymi urządzeniami SATA w 1 zakładce i wyborze trybu SATA w 4 bodajże to nie ma innych widocznych różnic. Wcześniej trochę żałowałem że nie wziąłem Asusa ale teraz cieszę się z zaoszczędzonej kasy ;) Mało tego - pomimo że poprzedni ASRock miał o 1 fazę zasilania więcej to Biostar lepiej trzyma napięcia - dosłownie wzorowo. Moda na napięcie ramu nie potrzebuję bo i bez niego moje pamięci PC4200 wykręcają ponad 800MHz :)

 

Wczoraj pasta się trochę wygrzała na procu i dziś już jest 32 na starcie a nie 25 :blink: Choć program Biostara do płyty dalej uparcie wskazuje 25 stopni - chyba programik jest do D. Wiem, to głupie że zamiast się cieszyć że proc ma niską temperaturą ja się martwię. Ale jak ma za niską to budzą się podejżenia i psy zaczynają wisieć nad płytą ;)

 

Jeszcze taki mały Offtop: Jest jakiś soft obsługujący Virtualicję? VMWare jakoś powinien ją obsługiwać ale nie zauważyłem w nim nic na ten temat (chociaż XP na nim chodzi nie gorzej niż mój poprzedni Athlon XP 2500).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Z takimi ustawieniami śmigam na codzień, poza tym w cokolwiek bym nie grał procesor nie ma większego obciążenia niż 60-70%

 

Ram spokojnie robi 490 MHz ale mobo już ma problemy, nie pomaga żadne zwiekszanie V itd itd. Poprostu sciana i do widzenia. troche szkoda bo liczyłem, że prędzej ograniczy mnie ram niż mobo... Ale i tak jestem zadowolony. Jeszcze dziś potestuje 2:3

 

Pozdrawiam.

 

BTW nie chce ktoś może mojego ramu?

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja oddałęm cały sprzet do serwisu aby mi sprawdzili co jest nie tak z kompem (resety, blue sreeny itp) odziwo meczyli go na swoim HDD i nie sie nie sypało, mieli org. WInde, na moim HDD nie chcieli postawic kompa bo mam pirata, juz nie wiem co ten komp ze mna w człona leci, jak go wezme i sie okaze ze znow bedzie mi jaja robil to go za okno posle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja oddałęm cały sprzet do serwisu aby mi sprawdzili co jest nie tak z kompem (resety, blue sreeny itp) odziwo meczyli go na swoim HDD i nie sie nie sypało, mieli org. WInde, na moim HDD nie chcieli postawic kompa bo mam pirata, juz nie wiem co ten komp ze mna w człona leci, jak go wezme i sie okaze ze znow bedzie mi jaja robil to go za okno posle

Będzie Ci jaja robił do monmentu jak nie postawisz od nowa windy (i nie namieszasz w niej). No i daj znać które to okno jakbyś jednak wyrzucał bo C2D z chęcią wyciągnę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie Ci jaja robił do monmentu jak nie postawisz od nowa windy (i nie namieszasz w niej). No i daj znać które to okno jakbyś jednak wyrzucał bo C2D z chęcią wyciągnę ;)

hehe spoko jak cos to powiem, windzie trudno cos namieszac, zreszta instaluje dla mnie potrzebne rzeczy to wszystko, zobaczymy dzis, mam orginalną winde ze szkoły dzieki MSDNA zreszta juz widziałem dostepna viste biznes wszystko za free i to mi sie podoba

:) zobaczymy cis sprobuje postawic kompa jak nie to .... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z Rebels Haven wypuścili beta bios P96CA119rh2 ze zmienionym Memtest'em w wersji 1.7

 

Link z opisem zmian i linkiem do biosu http://www.rebelshavenforum.com/sisubb/ult...c;f=33;t=000034 ma nowy dzielnik dla pamięci specjalnie dla procków z rodziny 4xxx, więc teraz jest 400,533,667,800.

 

Ciekawe czy 400 dla ramu pozwoli na zwiększenie szyny :) edit: 400 dostępne jest tylko dla E4xxx, a już myślałem, że można niżej niż 1:1 :P

Edytowane przez rork

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy 400 dla ramu pozwoli na zwiększenie szyny :) edit: 400 dostępne jest tylko dla E4xxx, a już myślałem, że można niżej niż 1:1 :P

Nie tylko, dla Pentium też ;) Mam PD i mogę wybrać (tylko po co?) 400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz słabe ramy to sie może przydać :) Ja jeszcze nie wgrywałem, czekam na nową obudowe i kilka wiatraków, jak dostanę, złoże do kupy i wgram ten bios i powalcze o 3.2 z groszami GHz :) (mnożnik x8 by się przydał ale na 6400 nie było mnie stać :) )

 

ps. coś cicho w temacie, czyżby wszyscy pozbyli się Biostarka ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są na stronie producenta

 

http://www.biostar.com.tw/t-series/downloa...tails.php?id=17

 

Ja instalowałem tylko do kodeka dżwiękowego, do PATA lepiej nie instaluj i zdaj się na stery systemowe, to -->

Intel 915/925/945/965 INF Patch Utility nie wiem jak działa ale bez instalacji system sobie radzi :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U wast też mostek północny grzeje się jak diabli? U mnie miał w windzie 50 stopni a pod obciążeniem nawet do 60 w porywach :( A jak przyjdzie lato to strach się bać :( Założyłem Zalmana który jest ciut większy i przesmarowałem Arctic Silver 5 i spadło o ponad 5 stopni ale i tak mi jakoś gorąco. Temperatura mierzona na radiatorze czujnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle na każdej płycie mostek 965 grzeje się jak diabli, nie jest to przypadłość tylko biostara :) ale w ramach walki z nadmiarem ciepła zakupiłem bude thermaltake i dwa wentyle arctic coling ;) , w sobotę zajmę sie przeprowadzką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a wiecie jak sprawdzic czy moj dysk jest obslugiwany wlasciwie?? Mam wrazenie, ze wlasnie dysk najbardziej spowalnia mi calego kompa. Mam stery windowsowskie bo te zalaczone na plytce powodowaly kompletna niemoc nagrywarki DVD. Za podpowiedzi z gory wielkie dzieki.

aa i czy macie jakis odsylacz do ustawien w biosie wlasnie na plycie biostar. Bo chcialbym sie zapoznac co i jak tam powinno byc ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk i nagrywarka na jednej taśmie ? jak tak to nie jest najlepsze rozwiązanie i może być przyczyną wolnego działania dysku, ja kupiłem konwerter IDE-->SATA od gigabyte i dysk podpiołem na SATA, śmiga bez problemu :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problema z OC

W momencie kiedy daje synchro błędy wali na 440/440 w memtest

a kiedy daje na asynchro 2:3 to mogę dojść z memem do 485mhz @2,2V 5-5-5-15

niby memtest nie pokazuje błędów ale na orthosie wywala po 3min

 

Po 1h orthos nie pokazuje błędów przy 473 ale coś mi firefox się wywala nie wiem czy to ma coś wspólnego z memkami... o wywaliło coś po 1h 4min obniżam i zobaczym dalej...tym razem 466...

 

Proc to c2d e6300 + Boxowy cooler

mem 2x512 Goodram Pro pc6400 (co to za kości nie wiem, ale raczej nie micron)

(nie wiem może słaba sztuka proca/ chłodzenie zbyt słabe/ zbyt niskie jakieś napięcia)

 

Miał ktoś coś podobnego?

ile orthos musi przelecieć czasu aby mieć pewność stabilności memek?

Edytowane przez Cristo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ale jaja miałem zamiar sprzedać moje pamieci jak w sigu czyli a-daty myslalem ze sa na jakis trefnych kosciach bo kmop co jakis czas wali mi blue sreena, i juz na allegro 2 razy wystawiailem i chcialem sprzedac za 400zł jednak pokorciło mnie sciagniecie radiatorów, maja male plomby jednak przy sciaganiu nie uszkodziłem ich i ku mojemu zaskoczeniu ukazaŁy mi sie kości MICRON D9GMH, czyli fart, ale jest inna bajka cos czuje ze mam z[ciach!]a płyte i to zaczyna mnie martwic, bo bylem juz w serwisie jednak tam nic nie znalezly, jesli moje kosci sa na d9, karta grafik jak w sigu i wszytko inne to widocznie musze miec walnieta plyte, czy moze jeszcze cos innego moze jest powodem czestych zwisów kompa??

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a miałem je od ciebie kupić :lol2:

 

W tej chwili mam ramki jak w sigu i na P5LD2 śmigały 750MHz@CL3 i napięciu 2,3V z biosu. Teraz na Biostarze max to 700MHz niezależnie od timingów i napięcia... Czyżby przyczyna leżała w tym że kostki w Vitestach to Elpida?

Edytowane przez Cichy_killer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...