Skocz do zawartości
Nicko13

Biostar Tforce P965 Deluxe, Tforce P965pt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam nastepujący problem, mam podkręconego procka o ileś tam Hz, i mnożnik ustawiony na 8 wszystko pod biosem, napiecie tez mam podniesione na procku, jednak jak wchodze do cpu-z to mnoznik pokazuje 6 i napiecie na procku 0,99V

ale o co chodzi??

 

mam wgrany najnowszy bios z Rebela, moze byc to wina biosu??

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam nastepujący problem, mam podkręconego procka o ileś tam Hz, i mnożnik ustawiony na 8 wszystko pod biosem, napiecie tez mam podniesione na procku, jednak jak wchodze do cpu-z to mnoznik pokazuje 6 i napiecie na procku 0,99V

ale o co chodzi??

 

mam wgrany najnowszy bios z Rebela, moze byc to wina biosu??

 

pzdr

weź może wgraj innego biosa i sprawdź czy będzie ten sam problem

 

ale z drugiej strony mam wgranego tego biosa rebela i jakoś nie zauważyłem błędów takich jak ty :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź może wgraj innego biosa i sprawdź czy będzie ten sam problem

 

ale z drugiej strony mam wgranego tego biosa rebela i jakoś nie zauważyłem błędów takich jak ty :blink:

powiem i tak mam problemy z tymi biosami, sa restary, blue sreeny i nie wiem w czym leży błąd, czy moja karta grafik może grysc sie z płytą??ma może ktoś taki konfig jak ja??bo juz mam dosc tych zwisów, oddalem na serwis to nic nie stwierdzili(wydaje mi sie ze nie wiedzieli o co chodzi, bo po powrocie kompa do mnie po 2h znow byl zwis)jak tak dalej bedzie ta plyta idzie pod młotek.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką karte teraz jak Ty, zero problemów.

na jakiej wersji biosu jedziesz, wiec widac z tego ze mam z[ciach!]a plyte.

 

Mam jeszcze hjedno pytanie czmu napiecie na kosciach jak ustawie na 1,9 , w biosie w pc health (chyba jakos tak to sie nazywa) pokazuje mi 2,31V??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam nastepujący problem, mam podkręconego procka o ileś tam Hz, i mnożnik ustawiony na 8 wszystko pod biosem, napiecie tez mam podniesione na procku, jednak jak wchodze do cpu-z to mnoznik pokazuje 6 i napiecie na procku 0,99V

ale o co chodzi??

 

mam wgrany najnowszy bios z Rebela, moze byc to wina biosu??

 

pzdr

Takie sztuczki to robi funkcja oszczędzania energii, obciąż procka jakąś robota super PI np. z włączonym CPUZ i zobacz czy coś się zmieni, powinno :).

 

Bios tu nie ma nic do gadania, może masz coś z zasilaczem nie tak ? napiecia są dobre ?

 

ps. taki mnoznik by mi sie przydał :D, narazie to co w podpisie i ful load 40stopni na frezie pro 7 + dwa wentyle ac 12x12

Edytowane przez rork

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios tu nie ma nic do gadania, może masz coś z zasilaczem nie tak ? napiecia są dobre ?

zasilacz mam Tagana wiec watpie ze cos z nim jest nie tak, ma dopiero ponad pół roku.

 

 

a co powiecie na te napiecie na kosciach, w moim poscie wczesniejszym??

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że ma tylko pół roku to nie znaczy, że nie może być uszkodzony, poza tym to jednak masz troche pobieraczy prądu i to podkręconego :), wiatrai tez swoje biorą.

 

Co do napięcia, to ja mam ustawioną zworke na 2,2v i po problemie.

 

Czy to co pokazuje bios potwierdzają inne probramy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że ma tylko pół roku to nie znaczy, że nie może być uszkodzony, poza tym to jednak masz troche pobieraczy prądu i to podkręconego :), wiatrai tez swoje biorą.

 

Co do napięcia, to ja mam ustawioną zworke na 2,2v i po problemie.

 

Czy to co pokazuje bios potwierdzają inne probramy ?

własnie jaki program pokaze mi V na pamieciach??

Jakie był orginalny bios na tym biostarze czy ktos pamieta??

 

pzdr

obecnie procka nie mam mnie podkreconego, co do wentyli to na razie mam wlaczone 3 wiecej mam odlaczone bo nie mam czasu aby sie bawic w podlaczenie innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miki - puknij się w łeb... kup miernik i posprawdzaj sobie napięcia a nie wymagasz ultra dokładnego softu... Do mierzenia napięc uzywa sie miernika a nie programu....

nie bede sie jebal z miernikiem, program nie musi byc super dokladny, ciesz sie ze twoja plyta ni erobi ci jaj tak jak moja mi, ja mam jej juz dosc :mur: jest ktos ze slaska co ma te plyte ??zaciagnal bym porad w 4 oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, taka sprawa - na chipsetach Intela nie da się ustawić CR na 1T, prawda? Bo na nowym CPU-Z (1.39) pokazuje mi CR=1T :unsure:

Dołączona grafika

Czyżby bug nowego cpu-z?

u mnie nie ma takiego czegoś

 

ciągle tak ci się pojawia?

resety nic nie dają?

Edytowane przez Cristo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa bo mi też wyskoczyły jakieś jaja

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=170224

 

w biosie mam ustawione cl5 a cpu-z pokazuje cl3 ;/

tzn nie tylko cpu-z pokazuje takie wartości

tak samo mam jeszcze w everest

 

cl3 przy 445mhz na zwykłych goodramach pro nie jest realne co jest nie tak?

 

czy to wina tego mobo(mało realne na innych biosach miałem cl5)

 

sam nie wiem co o tym myśleć

 

everest pokazuje mi następujące wyniki:

odczyt 7080

zapis 8066

kopiowanie 5654

dostęp 68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W związku z zamiarem zakupienia Biostara TForce P965PT mam kilka pytań:

1. pamięci - GeIL VALUE 2 x 512 RAM DDR2 667 MHz 5-5-5-15 (w tej chwili tak jak w sigu - czyli 4-4-4-12 bez zmiany napięcia) - czy te pamięci będę mnie chamowały przy chęci dojścia do FSB ~450 ?? Czytam tu o różnych numerach z pamięciami na tym mobo i się zastanawiam. BIOS będzie najnowszy oficjalny ze strony Biostara.

2. temp. pracy układu - przy FSB ~450 podejrzewam że będzie musiało być coś koło 1,3 V... W tej chwili mam 1,0375 V i 34-36 stopni IDLE, 40-42 stress. NB się grzeje, wszystko się grzeje ;) Na płytę będzie wiało 1x120 mm na koszyku od dysków mocowane, wyciąga 1x120 mm w zasiłce + 1 x 80mm pod zasiłką, proca chłodzi Freezer 7 PRO. Nie ugotuje mi się to ?? Nie chciałbym znaczącego zwiększenia temperatur, a obudowy nie zmienię narazie. Chciałbym się dowiedzieć od Was jakich V na tej płycie potrzebuje E6300 (wiem, wiem że to od procka zależy, ale poglądowo pytam) żeby chodzić stabilnie w okolicy ~3 GHz i jaka w związku z tym jest temp. procka ??

3. używacie już tych płytek dość długo z FSB ~450 - padło coś komuś ?? Jakieś niespodzianki z mobo ??

 

Będę wdzięczny za szybkie odpowiedzi - muszę podjąć decyzję do jutro do 16 co do kupna płytki :)

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W związku z zamiarem zakupienia Biostara TForce P965PT mam kilka pytań:

1. pamięci - GeIL VALUE 2 x 512 RAM DDR2 667 MHz 5-5-5-15 (w tej chwili tak jak w sigu - czyli 4-4-4-12 bez zmiany napięcia) - czy te pamięci będę mnie chamowały przy chęci dojścia do FSB ~450 ?? Czytam tu o różnych numerach z pamięciami na tym mobo i się zastanawiam. BIOS będzie najnowszy oficjalny ze strony Biostara.

2. temp. pracy układu - przy FSB ~450 podejrzewam że będzie musiało być coś koło 1,3 V... W tej chwili mam 1,0375 V i 34-36 stopni IDLE, 40-42 stress. NB się grzeje, wszystko się grzeje ;) Na płytę będzie wiało 1x120 mm na koszyku od dysków mocowane, wyciąga 1x120 mm w zasiłce + 1 x 80mm pod zasiłką, proca chłodzi Freezer 7 PRO. Nie ugotuje mi się to ?? Nie chciałbym znaczącego zwiększenia temperatur, a obudowy nie zmienię narazie. Chciałbym się dowiedzieć od Was jakich V na tej płycie potrzebuje E6300 (wiem, wiem że to od procka zależy, ale poglądowo pytam) żeby chodzić stabilnie w okolicy ~3 GHz i jaka w związku z tym jest temp. procka ??

3. używacie już tych płytek dość długo z FSB ~450 - padło coś komuś ?? Jakieś niespodzianki z mobo ??

 

Będę wdzięczny za szybkie odpowiedzi - muszę podjąć decyzję do jutro do 16 co do kupna płytki :)

pozdrawiam

sansaba

Ad1 Geile to ponoć największe śmieci pewnie tak samo jak moje goodramy :lol2: ale w moim wypadku blokuje proc a nie mem

Ad2.NB się mocno grzeje, ale nie mam możliwości walnięcia wiatraka na niego z powodu przeszkody w postaci Fryzjera 7 oczywiście jakbym chciał to bym zamontował jakoś to. Do fsb 450 potrzebuje 1.225V ale dla stabilności to jadę na 1.3V. Co do temperatury to różne serie się różnie grzeją

ja mam rev B-2 SL9SA i w idle 40C a mogłoby być mniej(zależy od obrotów fryzjera) a w stresie coś koło 66C.

Ad3. Był gdzieś opisany 1 czy 2 przypadki. nie mam czasu szukać ale było to gdzieś w tym dziale

 

PS moje mobo ma ścianę fsb na 485 jakby co :mur:

 

pewnie i tak nie pomogłem :lol2:

Edytowane przez Cristo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1 Geile to ponoć największe śmieci pewnie tak samo jak moje goodramy :lol2: ale w moim wypadku blokuje proc a nie mem

Ad2.NB się mocno grzeje, ale nie mam możliwości walnięcia wiatraka na niego z powodu przeszkody w postaci Fryzjera 7 oczywiście jakbym chciał to bym zamontował jakoś to. Do fsb 450 potrzebuje 1.225V ale dla stabilności to jadę na 1.3V. Co do temperatury to różne serie się różnie grzeją

ja mam rev B-2 SL9SA i w idle 40C a mogłoby być mniej(zależy od obrotów fryzjera) a w stresie coś koło 66C.

Ad3. Był gdzieś opisany 1 czy 2 przypadki. nie mam czasu szukać ale było to gdzieś w tym dziale

 

PS moje mobo ma ścianę fsb na 485 jakby co :mur:

 

pewnie i tak nie pomogłem :lol2:

Hmm :? Ad. pamięci: właśnie je testuje na 416,4; FSB : DRAM 4:5 MHz; 5,0-5-5-15-21; 2,2 V i Orthos test BLEND idzie godzinę bez zacinki - czy to wystarczy dla tej płyty ?? Może na Biostarze pójdą wyżej :unsure: ?? Ktoś się orientuje jakie V można dać na te memki, żeby ich nie uwalić ??

Docelowo chciałby te 3 GHz na procku mieć czyli 430 FSB i nie wiem czy te pamięci dociągną do 430, nie mam jak sprawdzić za bardzo :|...

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm :? Ad. pamięci: właśnie je testuje na 416,4; FSB : DRAM 4:5 MHz; 5,0-5-5-15-21; 2,2 V i Orthos test BLEND idzie godzinę bez zacinki - czy to wystarczy dla tej płyty ?? Może na Biostarze pójdą wyżej :unsure: ?? Ktoś się orientuje jakie V można dać na te memki, żeby ich nie uwalić ??

Docelowo chciałby te 3 GHz na procku mieć czyli 430 FSB i nie wiem czy te pamięci dociągną do 430, nie mam jak sprawdzić za bardzo :|...

pozdrawiam

sansaba

hmm w biosie masz i tak max 2,2V na mem no chyba że dasz tego vmoda

nie no jak teraz ci chodzi na 2,2V to raczej ich nie uwalisz

ale lepiej będzie jak spytasz się o mem w temacie o memkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki konfig i ustawienia jak w podpisie mam prawie od początku zabawy z intelem i biostarem.

FSB w moim przypadku zatrzymało mnie na 450MHz ale jakoś nie mogę dojść czego to wina (muszę pokombinować z różnymi biosami).

Temperatury na fryzjerze i podobnym zestawie wentyli do Twojego mam w stresie (prawie ciągłym :P) ~40st w idle ~25-28 zależy ile mam w pokoju (średnio około 20-22st), mostki oczywiście "cieplutkie" szczególnie północny ale nawiew załatwia sprawę, ale jakoś wcześniej bez nawiewu (parzył przy dłuższym dotyku) nic się nie wywalało więc spoko ;)

Napięcie na procku obecnie mam 1,36V pewnie poszedł by niżej ale jakoś nie mam czasu go sprawdzać :)

Pamięci, no tu może byc problem z osiągnięciem 450 no ale trudno stwierdzić bez testu niestety, moje od razu dałm na 2,2V zworką i tak sobie chodzą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sprzedałem goodramy i kupiłem corsarze value 2x1gb 667mhz śmigaja na 960mhz, przy napieciu 2.2v mnoznik 2:3, generalnie póżniej zaczyna sie pod górkę czyli zwiększanie napiecia na procku i kombinacja z timingami alfa, ale te 470mhz moge wyciagnac, w sumie na toim miejscu zastanawiałbum sie na gigabyte ds3 bo to płytka która świetnie prowadzi geile, a jest tylko troszke droższa, do tego biostara to raczej pamięci na micronach, bo reszta raczej słabo sie prowadzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sprzedałem goodramy i kupiłem corsarze value 2x1gb 667mhz śmigaja na 960mhz, przy napieciu 2.2v mnoznik 2:3, generalnie póżniej zaczyna sie pod górkę czyli zwiększanie napiecia na procku i kombinacja z timingami alfa, ale te 470mhz moge wyciagnac, w sumie na toim miejscu zastanawiałbum sie na gigabyte ds3 bo to płytka która świetnie prowadzi geile, a jest tylko troszke droższa, do tego biostara to raczej pamięci na micronach, bo reszta raczej słabo sie prowadzi

Problem polega na tym, że najtańszy Gigabyte GA-965P-DS3 to koszt ~460 PLN... A Biostar TForce 965 PT to w moim wypadku 310 PLN. Różnica jakby nie patrzeć znaczna :) Więc Biostar w zasadzie zakupiony - zobaczymy co z tego wyniknie. W razie czego pocisnę użytkowników tej płytki o pomoc w ustawianu :)

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz zadowolony z mojego mobo;p

Mam nadzieje :) RAM robi mi stabilnie 416 MHz na 2,0 V - mam nadzieję że na 2,1 - 2,2 V podgonię go do 430 MHz :)

BTW - jak to jest z tym wyginaniem się laminatu pod prockem/chłodzeniem na tym mobo ?? Znalazłem info i w tym temacie, i na innych forach, również zagranicznych, że laminat pod procem/chłodzeniem dość mocno się wygina. Martwi mnie to trochę, bo AC Freezer 7 PRO do najlżejszych nie należy ;) A stałe naprężenia dużej wielkości + temperatura pracy nie wróżą zbyt dobrze dla laminatu, szczególnie w miejscu dość strategicznym, dookoła procka ... Niech się wypowiedzą Ci, którzy zainstalowali na tym mobo coś innego niż box (czyli pewnie większość :D )

Jeszcze jedna sprawa - moje spore chłodziwko i kabel 24 PIN :| Nie pomyśleli w Biostarze z tym gniazdem troche ... Jak z tym jest - albo inaczej: jak puścić kabel do tego wtyku, żeby obiegu powietrza nie zakłócał ?? Mam dość grube kable, co za tym idzie potężna wiązka, i w oplocie - estetyczne, ale sztywne, ciężko manewrować momentami...

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygiecie laminatu jest napewno wliczone w wytrzymałośc ścieżek :), poza tym wygiecie jest ale bez przesady :), tez mam tego fryzjera więc wiem co mówię :) poza tym to chyba większość płyt pod intela tak sie gnie, wynika to z troche dziwnego, moim zdaniem, sposobu montowania chłodzenia. Kabel od zasilacza też mam w oplocie i po prostu sterczy sobie tak jak mu pasuje i niczego mi nie zakłuca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygiecie laminatu jest napewno wliczone w wytrzymałośc ścieżek :), poza tym wygiecie jest ale bez przesady :), tez mam tego fryzjera więc wiem co mówię :) poza tym to chyba większość płyt pod intela tak sie gnie, wynika to z troche dziwnego, moim zdaniem, sposobu montowania chłodzenia. Kabel od zasilacza też mam w oplocie i po prostu sterczy sobie tak jak mu pasuje i niczego mi nie zakłuca ;)

Dzięki - uspokoiłeś zlekka me skołatane nerwy :P Hehe, spoko, mobo dojdzie po niedzieli, będą testy wszystkiego - a jedyne czego się obawiam, to moje "kochane" pamięci :unsure:

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Mam 2x1GB D9GCT i jest taki zonk, że memki nie chcą pracować w dualu przy wyższych taktowaniach. I tak gdy memki nie chodzą w dualu, tylko jako single, to są stabilne na 760MHz@CL3-4-4-10 przy 2,25V. Ale gdy przełoże jedną kostke aby pracowały w dualu juz jest lipa.

Dodam że gdy są ustawione na dual to cpu-z pokazuje 1T, a gdy pracują jako single pokazuje 2T. Ma ktoś jeszcze takie jajca na tej mobo?

Spróbuje jeszcze do innych slotów je włożyć, zobaczymy co z tego wyjdzie...

Edytowane przez Cichy_killer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Mam 2x1GB D9GCT i jest taki zonk, że memki nie chcą pracować w dualu przy wyższych taktowaniach. I tak gdy memki nie chodzą w dualu, tylko jako single, to są stabilne na 760MHz@CL3-4-4-10 przy 2,25V. Ale gdy przełoże jedną kostke aby pracowały w dualu juz jest lipa.

Dodam że gdy są ustawione na dual to cpu-z pokazuje 1T, a gdy pracują jako single pokazuje 2T. Ma ktoś jeszcze takie jajca na tej mobo?

Spróbuje jeszcze do innych slotów je włożyć, zobaczymy co z tego wyjdzie...

Ustawiasz CL3 i wymagasz niewiadomo jakich częstotliwości. Ustaw CL4 albo zmniejsz taktowanie - może pamięci nie dają już rady. A co do cpu-z to u mnie nie pokazuje wogóle Command Rate'u choć na poprzedniej mobo pokazywał i z tego co pamiętam CR też się zmieniał w zależności od ustawienia pamięci(tylko nie pamiętam czy to było uzależnione od trybu single/dual) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...