Skocz do zawartości
Nicko13

Biostar Tforce P965 Deluxe, Tforce P965pt

Rekomendowane odpowiedzi

Widać timing'i masz za bardzo wyżyłowaneustaw 44412 i test :) jakos nic innego nie przychodzi mi na myś, może jeszcze tylko to aby zobaczyć na innym biosie.l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz CL3 i wymagasz niewiadomo jakich częstotliwości. Ustaw CL4 albo zmniejsz taktowanie - może pamięci nie dają już rady. A co do cpu-z to u mnie nie pokazuje wogóle Command Rate'u choć na poprzedniej mobo pokazywał i z tego co pamiętam CR też się zmieniał w zależności od ustawienia pamięci(tylko nie pamiętam czy to było uzależnione od trybu single/dual) ;)

Ale w dualu robią 700MHz@cl3 niezależnie od napięcia. Natomiast kiedy pracują w single channel robią 780MHz 3-4-4-12 przy 2,25V i przechodzą Spi32m&1,5h SP2004. I co teraz?;>

 

Widać timing'i masz za bardzo wyżyłowaneustaw 44412 i test :) jakos nic innego nie przychodzi mi na myś, może jeszcze tylko to aby zobaczyć na innym biosie.l

Ostatnie 2 dni to testy chyba wszystkich dostępnych biosów ;) W tej chwili używam oryginalnego ze stronki Biostara.

 

Obecnie walcze o stabilne 800@CL3 więc nie mówcie że przy 760MHz i 3-4-4-10 są wyżyłowane, (bo to PRAWIE;)) herezja.

Edytowane przez Cichy_killer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Mam 2x1GB D9GCT i jest taki zonk, że memki nie chcą pracować w dualu przy wyższych taktowaniach. I tak gdy memki nie chodzą w dualu, tylko jako single, to są stabilne na 760MHz@CL3-4-4-10 przy 2,25V. Ale gdy przełoże jedną kostke aby pracowały w dualu juz jest lipa.

Dodam że gdy są ustawione na dual to cpu-z pokazuje 1T, a gdy pracują jako single pokazuje 2T. Ma ktoś jeszcze takie jajca na tej mobo?

Spróbuje jeszcze do innych slotów je włożyć, zobaczymy co z tego wyjdzie...

Tak czytam o Twoich problemach z pamięciami :blink: i zaczynam się bać - moje pamięci na moim Gigabycie robią stabiljnie 416 MHz (czyli 833 efektywnie), ale skoro Ty masz takie problemy na Kingstonach... No nic, pewnie bez sprawdzenia się nie obejdzie... Mobo będzie po niedzieli - i chce dociągnąć memki do 400 MHz chociaż - timingi mogą być nawet 5-5-5-15... Ale będę walczył o 4-4-4-12 - co na tych kostkach zdaje się mało realne... No nic, będę próbował i wznosił modły do patrona kompatybilności, żeby to wszystko ładnie poszło :D

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem sobie spokój z wyduszeniem 800 na cl3 ;) Memki mimo napięcia 2,4V przechodziły jednynie Spi1M. Ale myśle że gdyby w mobo siedział jakiś C2D wynik byłby lepszy... Chyba ;>

Może jeszcze dziś pomęcze je troche w dualu.

 

Oto screeny z testów dual...

Dołączona grafika

...oraz single channel

Dołączona grafika

Edytowane przez Cichy_killer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ bobson37

Płytka dojechała - nasza #$#%@@&*(^&!! Poczta Polska oczywiście się postarała - pudełko jest zdeformowane :mur: Na szczęście zapakowałeś płytkę tak jak prosiłem - czyli jak jajko (co najmniej jak własne, hehe :D), więc wygląda na całą.

Czekam jeszcze na budę i składam całość (żeby nie przekładać wszystkiego po kilka razy) - po złożeniu nie omieszkam się podzielić wrażeniami - choć żadne "extremalne" OC to nie będzię dla tej płytki ;) ~400 FSB - zobaczymy jak to z moimi pamięciami będzie...

EDIT

No i mobo sprawdzone - 400 FSB, 1,2250 V - wstało bez problemów, przeszło wbudowanego memtesta :) 430 FSB, 1,2500 V - wstało, przeszło memtesta. W obu przypadkach pamięci na 1:1.

Jak narazie tylko winzgroza się zbuntowała - jednak nie da się zmienić mobo bez reinstalki :D Odpala się coprawda bezproblemowo - ale w 640 x 480, nie działają mysz i klawa pod USB, w zasadzie nic nie działa, bo widać jak usilnie sterowników szuka :D Do niedzieli postawie system na nowo.

PYTANIE - jak odpalam kompa, to wiatrak na coolerze proca (AC Freezer 7 PRO) chodzi na max obroty ~3-4 sekund, potem wraca do normy. Zmieniałem temperatury docelowe w BIOSie, ustawiłem start dla PWM na 0 stopni i nic to nie zmienia - po starcje wyje dziad @ 2600 rpm przez kilka sekund a potem się uspokaja... Spotkał się ktoś z czymś takim ?? Na swoim gigabycie nie miałem nic takiego, na innych plytkach też się nie spotkałem z takim dynksem mówiąc szczerze :blink:

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi padło nie wiem co

tzn włączam pcta i nic ciemny ekran zero sygnalizacji błędów

karta graficzna sprawna

kabel sprawny (podłączenie pomiędzy grafą a monitem)

monit działa

czyżby płyta padła

zasilka też sprawna

 

problem pojawił się po updejcie biosa ale po poprzednich updejtach normalnie chodziło więc już sam nie wiem. jest jakaś możliwość wgrania nowego biosu z tej pozycji?

może jakiś programator kości?

nie chce mi się wysyłać tego narazie do serwisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sansaba u mnieteż tak (chyba- żadko resetuję kompa ;)) jest ale w czym to Ci przeszkadza ?

 

Gratuluję dobrych pamięci :) niech płyta służy dobrze :)

 

@Cristo czy poza czarnym ekranem to system sie uruchamia ? tzn dysk pracuje, czy diody na płycie świecą się normalnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

@Cristo czy poza czarnym ekranem to system sie uruchamia ? tzn dysk pracuje, czy diody na płycie świecą się normalnie ?

hmm dioda na mobo się świeci przyciski działają

może da się wgrać jakoś bios tzn poprzez dyskietkę bootowalną z biosem ??(ponoć sektor do bootowania jest chroniony w biosie tak??)

 

ale jest jeden problem po wyciągnięciu memu głośniczek nie sygnalizuje braku ich;/ co to może oznaczać?

pdnięty bios/czy coś innego

Edytowane przez Cristo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm dioda na mobo się świeci przyciski działają

może da się wgrać jakoś bios tzn poprzez dyskietkę bootowalną z biosem ??(ponoć sektor do bootowania jest chroniony w biosie tak??)

 

ale jest jeden problem po wyciągnięciu memu głośniczek nie sygnalizuje braku ich;/ co to może oznaczać?

pdnięty bios/czy coś innego

Zresetuj ustawienia BIOSu.

Zobacz czy przy starcie próbuje zaczytać z flopa - jak tak to padł BIOS, wtedy włóż flopa z BIOSEm i reset - sam się zaktualizuje - jak nie to bootowalny flop z biosem i wpisem w autoexecu polecenia flasciach!ącego.

A sektor jest bootowania jest TEORETYCZNIE chroniony - zależy od tego jak się flasciach!e. Są przełączniki programu do flashowania powodujące aktualizację bądź nie (nie wiem która wersja jest domyślna) bootsektora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresetuj ustawienia BIOSu.

Zobacz czy przy starcie próbuje zaczytać z flopa - jak tak to padł BIOS, wtedy włóż flopa z BIOSEm i reset - sam się zaktualizuje - jak nie to bootowalny flop z biosem i wpisem w autoexecu polecenia flasciach!ącego.

A sektor jest bootowania jest TEORETYCZNIE chroniony - zależy od tego jak się flasciach!e. Są przełączniki programu do flashowania powodujące aktualizację bądź nie (nie wiem która wersja jest domyślna) bootsektora.

hmm zero reakcji lampka od flopa się świeci ale nic się nie dzieje

poczekałem parę minut i nadal nic;/

muszę chyba szukać programatora i kość zapasową do tej płyty bo gwara raczej mi nie uzna wgranie biosa rebela :mur:

 

wie ktoś może na jakiej kości jest bios?

Edytowane przez Cristo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamuj co Ci szkodzi, najwyżej nie uznają, a żeby dojść jaki jest bios to muszą ją uruchomić :D czyli naprawić :D

z tego co mi się wydaje to nie muszą w cale uruchamiać mobo aby zobaczy jaki to bios

wystarczy że mają programator tak mi się wydaje i nie uwzględnią :mur:

gwarancja obejmuje oryginalny bios więc wysyłka z 3miasta gdzieś na południe polski wyjdzie mniej niż nagranie biosu przez programator lub inny serwis

a poza tym liczy się jeszcze czas którego nie mam zbyt dużo

na odpowiedź pewnie musiałbym czekać z 3tygodnie + 1tydz na przesyłki to prawie 1 miech straty!!!

może info o rodzaju kości jest pod naklejką

narazie wiem że ta kość 7x9 nóżek a w sumie to nic mi nie daje chyba

jutro zobacze w serwisie u mnie i zobacze co powiedzą ta ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi się wydaje to nie muszą w cale uruchamiać mobo aby zobaczy jaki to bios

wystarczy że mają programator tak mi się wydaje i nie uwzględnią :mur:

gwarancja obejmuje oryginalny bios więc wysyłka z 3miasta gdzieś na południe polski wyjdzie mniej niż nagranie biosu przez programator lub inny serwis

a poza tym liczy się jeszcze czas którego nie mam zbyt dużo

na odpowiedź pewnie musiałbym czekać z 3tygodnie + 1tydz na przesyłki to prawie 1 miech straty!!!

może info o rodzaju kości jest pod naklejką

narazie wiem że ta kość 7x9 nóżek a w sumie to nic mi nie daje chyba

jutro zobacze w serwisie u mnie i zobacze co powiedzą ta ten temat

Dokładnie - opis kości jest na niej samej pod naklejką. Co do gwarancji to zależy od gwaranta i dawanej gwarancji - ale najczęściej przeprogramują padnięty BIOS bez problemu (skąd będą wiedzieć że wgrywałeś jakiś modowany?). jednak jak zależy Ci na czasie to faktycznie zanieś flopa z BIOSem i kość do jakiegoś serwisu a od ręki Ci wgrają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka uruchomiona B-)

procek: 400 x 7 (2800 MHz) @ 1,2250 V, pamięć: 800 MHz 5-5-5-15 @ 2,0 V - wszystko rock stable (po nocy orthosa)

Temp: IDLE - 30-32; STRESS: 40-42

Buda: Sunbeam Quarterback (3 x 120 mm @ 1200 rpm)

To tyle na początek, delikatnie - dalsze działania nastąpią ;)

pozdrawiam

sansaba

P.S. Wierzcie lub nie - ta płyta MNIEJ obciąża zasilacz niż mój Gigabyte na 945 ... :blink: Tutaj: 12,03 V IDLE; 11,97 STRESS - na Gigabyte GA-945PS-3: 11,91 V IDLE; 11,67 V STRESS... WTF ?? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktos co moge zrobic jezeli nie dziala mi nagrywarka pod VISTA??

Problem jest ten sam co pod winxp czyli sterowniki. W xp wystarczylo ze odinstalowalem stery od IDE ATA na te windowsowskie w VISCIE nie mam takiej opcji:) macie jakies rady??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sansaba

jak zrobisz FSB 450MHz to daj znać ;), temp mam takie przy 447x7- 3130MHz napięcie 1,36V :), nawet w idle mam mniej 26-29 chłodzi fryzjerek pro :).

Co do napięcia to może być tylko kwestia innego scalaczka czytającago parametry płyty ale również Twoja teoria może być prawdziwa.

 

@mateo1977

 

Szukaj sterów na stronie producenta płyty głównej, to chyba jedyne rozwiązanie, swoją droga to dużo osób ma problemy z nagrywarkami pod vistą, może poszukaj na gogle ktoś to pewnie rozwiązał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sansaba

jak zrobisz FSB 450MHz to daj znać ;), temp mam takie przy 447x7- 3130MHz napięcie 1,36V :), nawet w idle mam mniej 26-29 chłodzi fryzjerek pro :).

Co do napięcia to może być tylko kwestia innego scalaczka czytającago parametry płyty ale również Twoja teoria może być prawdziwa.

450 nie zrobie - pamięci mnie trzymają ;) Chociaż napewno spróbuję :P

Co do temp - jak Ty to robisz :| ?? Mam też fryzjera PRO + AS5 i temperatury jak widać...

Ad. napięć - mierzone miernikiem na 12V - raczej scalaczek ma niewiele z tym wspólnego :P

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki (nie śmiać się) - ma ktoś działający sterownik cd-rom pod DOS? VIA szerzy propagandę że w jej packach są dosowe ale jakoś nie mogę się ich doszukać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam XP ale nie o to chodzi. Mam bootowalnego do DOS PenDrive'a i potrzeba mi by była w nim obsługa CD/DVD a niestety żaden driver nie widzi napędu na tym dziadowskim kontrolerze od VIA :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to posuwamy się do przodu :)

 

płyta: FSB - 430 MHz

proc: 3010 MHz @ 1,25000 V

RAM: 430 MHz (860 MHz) @ 5-5-5-15 @ 2,1 V

temp: 32-34 IDLE; 42-44 STRESS

 

Wydaje mi się że na tym niestety koniec :) Wąskim gardłem tutaj są moje pamięci - GeIL Value 667 MHz 5-5-5-15 ... Są na kostkach ProMOS, a z tego co wyczytałem w necie podnoszenie im napięcia powyżej 2,1 V nie przynosi już żadnych wymiernych skutków w podnoszeniu taktów. I tak ładnie się podkręciły ;) Sadzę, że więcej już z nich nie wycisnę... Ale nie będę ustawał w wysiłkach i w następnej wolniejszej chwili spróbuję podgonić FSB do 450 ;)

 

Jedna uwaga co do mobo - nie wiem co jest nie tak, ale wbudowany kodek audio nie grzeszy jakością odsłuchu :| Ten sam kodek na Gigabycie grał czyściej i mocniej, bez zakłóceń. Na moim Biostarze w pasmie 2 KHz - 8 KHz występują momentami dość znaczne, dobrze słyszalne zakłócenia (sprawdzone na dwóch zestawach audio - Logitech X-230, Creative SBS-380 i "klocku" PHILIPS MZ-7). Kombinowałem już z kodekami, ustawieniami itp - żadnych efektów. Nie jest też to wina OC - na def ustawieniach problem również występuje...

Any ideas :unsure: ??

 

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezły wynik jak na takie Ram'y, co do dźwięku, to stery realteka do HD musowo, zasilanie komputera oczywiście z gniazda z uziemieniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezły wynik jak na takie Ram'y, co do dźwięku, to stery realteka do HD musowo, zasilanie komputera oczywiście z gniazda z uziemieniem ?

Stery HD Audio od Realteka obecne - i żadne inne. Zasilanie - gniazdo z bolcem + listwa zasilająca z bolcem. Wina zasilania tez to nie jest - sprawdzane na innej linii w mieszkaniu.

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy prosze pomóżcie. Kupiłem Pentaka d 805 i W poniedziałek najpózniej musze zamówić MOBO. Wybieram między Asus P5B rev. 1.04 , a właśnie tytułowym Biostarem. Za Biostarem przemawia jakość dzwięku, a za Asusem oprogramowanie. I tu pojawia się pytanie czy mając Biostara znajde jakieś oprogramowanie które umozliwi mi np. obniżenie poboru mocy na noc do pobierania plików jak w AI Nap ? albo natychmiastowe podręcenie procesora tylko gdy to bedzie potrzebne (tylko w 3D.) a podczas normalnej pracy temp. byłaby niska i byłoby cichutko.

Za Asusem przemawia dla mnie tylko oprogramowanie i właśnie czy mógłbym je zastąpić czymś przy Biostarze. Dzieki bardzo wszystkim forumowiczom. Czekam na posty. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Odpowiem ci tak : cena Biostara plus brak bugow PCI-E (16x na 1x) przy kreceniu. Wlasnie 1.04 juz tego miec ale za Asusa dasz pewnie z 400-450 zl plus bedziesz musial kombinowac jak kon pod gore aby miec 1.04. A Biostara TForce 965PT masz w Morelkach za 350 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec właśnie cena Biostara mi sie bardzo podoba i z tego właśnie sklepu chciałem zamawiać. Chodzi tylko o to czy istnieje uniwersalne oprogramowanie (nie ASUSA)które zapewni mi podobny komfort pracy co na ASUSIE (właśnie AI Nap czyli w nocy jak ściąga to malutki pobór pradu i inne jak AI NOS).

Po prostu nie chce katować kompa przez cały dzień tylko podkręcać go wtedy kiedy potrzebuje (3D) nie grzebiąc za każdym razem BIOSIE. Najlepiej żeby były jakieś schematy typu: CTRL+SHIFT+F10 i mamy podrecony komp.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

myślałem że szybciej załatwie kostkę biosu ale to jednak musiało potrwać :mur:

i mam kolejny problem ponieważ nowa kostka ma inaczej umieszczony napis

mam 2 możliwości zamontowania ale która jest poprawna

na starej i nowej kostce jest taka wklęsła kropa ale czy to tym mam się kierować?

 

 

oraz jakie konsekwencje mogą być po włożeniu biosu odwrotnie?

spalenie czegoś?

 

 

Operacja zakończona sukcesem;D

Edytowane przez Cristo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Biostar zdechł ... :mur: Nieoczekiwanie, po cichu, bez szumu...

Zacznijmy od początku - płytka chodzi jak miód, ustawienia jak w sigu, żadnych zwiech, Orthos, MemTest, 3DMarki - wszystko po kilka godzin, nawet całą noc - hula miód malina :wink: Komputer normalnie używany, giercuje, benciach!e, obrabiam grafikę, generalnie robię wszystko do czego kompa stworzono - wszystko fajniutko współdziała... Aż tu kiedyś wsadzam sobie płytkę do nagrania, ruszyło kilka %, bufor nawet się nie zapełnił i zwiech. Spokojnie sprawdzam - czyta wszystko, odtwarza wszystko, kopiuje wszystko - tylko nie chce nagrać. No nic - myśle - Nero zdechło. Przeinstalowałem Nero - to samo :unsure: No to zmieniłem płytki - to samo ... Spróbowałem nagrać plik pod windą - niby poszło, niby zapisało - ale nie zakończyło i "kreator nie może zakończyć nagrywania" :damage_wall: Dobra - komp na stół, zmieniłem taśmę - TO SAMO !!! Się wku...rzyłem już na maksa :angry: Myślę - nagrywara zdechła. Wyciągnąłem nagrywarkę i do kompa mojej lepszej połowy ją - działa pod Linuxem... :blink: No to jeszcze u szwagra pod windą sprawdziłem - działa menda...

W tym momencie zbaraniałem zlekka... :huh: Podłaczyłem nagrywarkę znów u siebie, update firmware-u, najnowszy BIOS do Biostara wgrałem, ASPI najnowsze przeinstalowałem. Nero InfoTool pokazuje wszystko OK (DMA - ON, zadnych konfliktów, wszystko poinstalowane), a jak nie działało tak nie działa :wacko: Spuśćmy teraz zasłonę milczenia na słowotok następujący w tamtym momencie z mojej strony :evil:

Przeszło mi po godzince - no to wiadomo - logicznie myśląc - skoro wszystko inne jest oki, nagrywarka jest oki to trzeba postawić od nowa Windę.

No to XP Prof + SP2 powędrowało na dysk. Do tego najnowsze stery do ICH8 + ASPI - I DALEJ TO SAMO (w tym topicu wyczytałem że może się gryźć ze sterami kontrolera VIA PATA/SATA więc ich nie wrzuciłem) !!! Bliski zgonu dodałem najnowsze stery do VIA PATA/SATA i ... %$#@&^*^@%%$@*&^%#$%@(!#$ - znów tylko tyle mogę zacytować... Do windy powędrowały wszystki krytyczne i niekrytyczne poprawki małymiękki.com - bez zmian...

Jako że skończyły mi się pomysły, cierpliwość a i zasób przekleństw wszelkiego kalibru był na wyczerpaniu - pomimo głośnych protestów ze strony użytkowniczki drugiego kompa wyjąłem z niego nagrywarkę i lece podłączać do mojego... I co ?? I NIE DZIAŁA !!! Aaaa, tu Cię mam !!! No to teraz już byłem na tropie padniętego mobo...

Telefon do ZNAK.pl (tam kupowana płyta) konferencja z serwisem i wysyłałem całego kompa (żeby wykluczyć ponad wszelką wątpliwość jakieś inne usterki bądź niekompatybilność elementów). No i chłopakom mimo dwóch dni wysiłków też nie hula na moim mobo - a na innych tak... Teraz czekam na kompa :P i na nowe mobo.

Na zakończenie - spotkał się ktoś kiedyś z tak mega-dziwną usterką ?? Wszystko łącznie z odczytem i kopiowaniem DVD działa - a nagrywanie nie - i to przez mobo ??

 

EDIT

 

Komp wrócił - płyta podobno nie wymieniona, podobno to był konflikt sterowników VIA z SP2 - tylko, że akurat to sprawdziłem i nie chodziło... :|

 

Tiaaa, tylko dlaczego wysłałem mobo bez naklejki "Biostar 965PT" (miałem zdartą, było oznaczenie "Deluxe" bezpośrednio na płycie) a dostałem z naklejką ?? No nic, może serwis "ZNAK" dokleja naklejki :lol: Ważne, że działa - ale co to było to już się raczej nie dowiemy...

 

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Mam 2x1GB D9GCT i jest taki zonk, że memki nie chcą pracować w dualu przy wyższych taktowaniach. I tak gdy memki nie chodzą w dualu, tylko jako single, to są stabilne na 760MHz@CL3-4-4-10 przy 2,25V. Ale gdy przełoże jedną kostke aby pracowały w dualu juz jest lipa.

Dodam że gdy są ustawione na dual to cpu-z pokazuje 1T, a gdy pracują jako single pokazuje 2T. Ma ktoś jeszcze takie jajca na tej mobo?

Spróbuje jeszcze do innych slotów je włożyć, zobaczymy co z tego wyjdzie...

 

Mam ten sam problem przy e4300 i Geilach 2x1GB 5-5-5-15, 1:1 - w dualu wskakuje im 1T i wywala super PI. W single channel chodzi bez problemu i co dziwne jest juz 2T. Nie zauwazylem zeby cos sie zmienialo w zaleznosci od ustawionych timingow. Obstawiam raczej jakies dziwne wykrywanie kosci 2x1Gb przez ta plyte. Co dziwne kazda kosc wlozona oddzielnie (1x1GB) przy 1:1 tez ustawia 1T i nie przechodzi super PI - inne mnozniki ok, takze dualu. Wczesniej mialem takie same Geile ale 2x512 i nie bylo podobnych problemow. Nie wiem teraz czy to plyta gryzie sie z pamieciami 2x1GB czy po prostu z tymi Geilami.

 

Druga sprawa - po ustawieniu inego mnoznika niz 1:1 i probach podkrecania tego procesora nigdy nie wstaje - Geil 2x1GB i Geil 2x512. Przy mnozniku 1:1 chodzi super stabilnie bez podnoszenia napiec na 333 (oczywiscie tylko single channel dla 2x1GB, a dual dla 2x512).

 

Zawsze cos jest nie tak jak plyta ustawia/wyswietla command rate na 1T. Co jest nie tak z ta plyta/pamieciami - jakies sugestie jak to zmienic? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...