Skocz do zawartości
Nicko13

Biostar Tforce P965 Deluxe, Tforce P965pt

Rekomendowane odpowiedzi

Więc się jeszcze wstrzymam z wymianą P5LD2 na coś lepszego ;]

A wiesz kiedy tego ECSa wezniesz na testy?

Dokładnie nie - najpierw 05-03-1992 musi opublikować testy dwóch ECSów na s939, dopiero wtedy dostanę moją płytkę...

 

 

Xtreme Addict - sprawdzales juz na innym konfigu procka i memki?

Nie

 

 

a sprawdzles juz na innych memkach?

Nie

 

ale będę testował z większym vdimm i później z innymi memkami

ja dzis probowalem odpalic biostara i nie udalo sie

 

procek pd 805

memki -kilka sztk probowalem .

grafe tylko radka 600pro mialem pod reka ,bo 7800gt zwodowane i nie chcie mi sie blokow sciagac..

 

no i na probach sie skonczylo .za nic w swiecie nie chce wydac z siebie zadnego sygnalu.

pali sie albo 1 dioda (led 2 =vga error ), albo wogole sie nie pala ( chipset/cpu error) .

oprcz tego tylko swiatelko ze jest wlaczona.

najgorsze ze zadnych sygnalow nie daje z siebie podczas odpalania na spekerze -dlatego sadze ze to mobo ,w ostatecznosci procek...ale on nagrzewa sie wiec kto go tam wie .wszystko kupione uzywane , w dobrej cenie i na pisemnej gwarze ..

powinny się palić 2 diody naraz, a gdy się włącza jest tak -> jedna dioda, gaśnie, zapala się druga i w końcu obie. Sprawdź na innej grafie ewentualnie procku

 

@ Nicko

 

Dzięki za olśnienie co do dźwiekówy :D napewno kupię w takim razie normalną :-]

 

I ponawiam pytanie kolegi o tego potka, co to jest za potek? :lol:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafe juz zmienilem -obie sprawne .

na roznych memkach tez testowalem , teraz jeszcze czekam na inny procek.

u mnie ogolnie jest tak ze pali sie albo led2 ,albo wogole...niby vga -error wg tego co w instrukcji pisze -ale kto go tam wie ...

jak zmiana procka nie pomoze to pewnie okaze sie ze mobo przyszlo uwalone...

gdzie sa punkty pomiarow oprocz vmem -odpale i sprawdze jakie napiecia daje ,moze nie podaje v na procka albo memy..

 

PS

 

niko albo xtreme mozecie mi powiedziec jak mobo zachowuje sie z wyjetym ramem....

i pozniej z wyjeta grafa....

 

bo moze gdzies tu tkwi przyczyna i chcialbym wyeliminowac . slot pci-e uszkodzony albo napiec na ram mobo nie daje

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobo odpalone - winna okazala sie pamiec ktora miala zle spd i problem z bootowaniem.....teraz czas poskladac kompa do kupy i przeniesc wc z athlona na biostarka.

 

dzieki Nicko za pomoc

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowa zasiłka uświadomiła mnie w przekonaniu ,że memki sie skonczyly :(

ale bynajmniej mam wiecej rock stable na codzien 415 fsb

 

robilem vdimm pencil i nic nie poprawil tylko pogorszyl,a napiecie zwiekszylem minimalnie wiec wiem ze to elpidy nie d9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niedlugo bede mial cruciale te jakies tam rocznicowe 2x1gb komplet . narazie pd920 zagosci na dluzej , mialem 805 ale to taka grzalka ze sobie darowalem :) a w niedlugim czasie conroe -ale to jak juz pozbede sie gratow z amd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz sie postarac :) u mnie jakies 10 min zanim doszlem jak to trzeba smarowac :) aha olowek 5B bo 3B cos tak nie dziala :P

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

Rozmowy noob vmoders ;)

 

Edytowane przez Nicko13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak pobawiłem się trochę tym ołówkiem -> maks osiągnąłem 2,32v (według biosu) i to zaowocowało... że komputer bootował się na 400 MHz FSB i wchodził do Windowsa ale zaraz wysypka. Na odrobinę niższym napięciu już kupa z tego. Ok. 2,2v zaowocowało w stabilną pracę na 395 MHz FSB. Obojętnie jakie timingi itp. Tutaj mają znaczenie tylko volty. Testowałem tylko 1:1 ale ten dzielnik na biostarze jest z[ciach!]y i na nim nie chodzą pamięci według parametrów (tylko na 2:3). Dziwna ta płytka, zrobię tego vmoda z potkiem, jak to nie poskutkuje mobo wędruje do szafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam geile albo na D9 (ale na pewno nie GMH ani GKX) albo Elpidy, ale raczej D9, bo wyższe V coś daje...

 

Ale nadal kurna twierdzę, że ta mobo jest z[ciach!]a - 2,3v i na 1:1 nie idzie na 400 MHz... nawet default nie osiąga :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obserwuję dyskusję i chciałbym zapytać, czy wszelkie niestabilności, to jedynie problem z pamięciami, czy jednak to wina płyty? Przymierzam sie do zakupu budżetowego zestawu na C2D na tej właśnie płytce, który będzie stopniowo rozbudowywany do czegoś, co można podkecić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja potestuje i zobacze co potrafi jak tylko dojada do mnie cruciale .bo narazie moje pamieci za bardzo na nic nie pozwola . myslalem na gigaybte -ale ma problemy z d9 wiec odpadl , nastepny wyobr to p5b -ale to nowet uzywana koszt wiekszy o ponad 200zl -wiec zanim doloze to chcialem tego biostara przetestowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test Biostar TForce 965PT

 

http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2871&p=2

 

 

"We did notice a bad habit of the Biostar board not wanting to overclock consistently over a 300 FSB setting when using the 4:5 (DDR2-667) memory divider. We noticed the same issue to a certain degree when utilizing the 2:3 (DDR2-800) divider as the board seemed to hard lock when nearing or exceeding DDR2-1066 memory speeds. The absence of a downward CPU multiplier also means you will be limited in overclocking based upon your choice of CPU. We highly recommend an E6300 or E6400 on this board with decent DDR2-800 at a 1:1 memory divider when overclocking".

Edytowane przez Monaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby powinno sie dac to biosem zrobic -ale kto go tam wie jak to bedzie... ds-3 do tej pory nie ma rozwiazanego problemu z micronami a w sumie tez powinno sie to w biose dac zrobic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...