Skocz do zawartości
dresik.pl

Potrzebuję Porady Krótkiej Aczkolwiek Treściwej:)

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję router z access pointem i modemem koniecznie z wejściem WLAN na RJ11 + kartę WIFI (nie wiem, która lepsza na USB czy PCI)

 

Kosztowo chciałbym się zamknąć w 250 - 300 zł...

 

Co polecicie?

 

moje propozycje:

access point: D-LINK G604T

 

karta WIFI - obojętna bo szczerze to nie mam pojęcia czym się różnią oprócz długości kabelka i Mhz;/

 

Prosiłbym o poradę ludzi co faktycznie się na tym znają i mają przećwiczone.. Wyczytałem że z tymi D-LINKAMI pojawiają się problemy dlatego proszę o porady!

Prosze o oszczędzenie czytania jakiś głupot.. Napiszcie jaki model i dlaczego...

 

Sieci chciałbym używać w domku jednorodzinnym i jakby się w tej cenie dało to byłoby super jakby jeszcze u sąsiada działała:)

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję

Edytowane przez dresik.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam z D-Linka nie korzystalem, ale jak poczytasz ten dzial, to zobaczysz, ze ludzie troche na nie narzekaja (szczegolnie na zasieg).

 

Ze zmieszczeniem sie w 300 zl za router z modemem ADSL (zakladam, ze chodzi o podzial Neostrady lub czegos w tym stylu?) i karte Wifi bedzie ciezko - ja bym wysuplal jeszcze troche i postawil poprzeczke w okolicach 400-450 zl.

Zdaje sobie sprawe, ze porada w stylu "doplac jeszcze troche" jest do duszy, ale IMHO warto doplacic i miec spokoj, niz potem meczyc sie ze slabym zasiegiem, kombinowac z antenami itp.

 

Rozwazasz karte Wifi na PCI, wiec zakladam, ze do stacjonarnego komputera. Nie lepiej by Ci bylo postawic router niedaleko kompa i podlaczyc sie skretka? Odpada czesc kosztow.

 

Co do propozycji: ja korzystam z Linksysa WAG200G (koszt ok. 350zl). Zasiegiem pokrywa praktycznie caly budynek, w ktorym mieszkam (parter + 2 pietra, po 2 mieszkania na pietrze) - router stoi u mnie w pokoju (parter, prawa strona budynku), a zasieg jest u kumpla na 2. pietrze po przeciwnej stronie budynku.

Zarzadzanie nim jest proste, obsluguje WPA. Ma bardzo proste QOS (trzy poziomy priorytetu dla poszczegolnych uslug lub portow), wiec jesli potrzebujesz zaawansowanego zarzadzania pasmem, to rozejrzyj sie raczej za czyms innym, np. Linksys WRT54GL z alternatywnym softem + modem RJ45 do Neostrady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za szybką odp...

 

Co do kwestii skrętki to odpada z kilku powodów..

Ale musze przyznać, że sprytnie rozumowałeś z tym stacjonarnym PC:) To w końcu co lepsze USB czy PCI WIFI?

 

Właśnie kwestia zasięgu jest dla mnie zagadką;/ Proponowany przez Ciebie router nie ma odkręcanej antenki i w razie czego nie dałoby się nic pokombinować..

 

Podnoszę poprzeczkę cenową 350 - 400 zł

 

Może w tym przedziale jest coś wartego uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 400 zł to można już kupić WRT54GL + modem ethernetowy no i zostanie kilkadziesiąt zeta na sieciówkę.

 

Karta na USB jest bardziej praktyczna bo można ją szybko podłączyć do jakiegokolwiek komputera. Pozatym przeważnie ma słabysz zasięg od kart na PCI. Do użytku domowego styknie Ci jakakolwiek w miarę firmowa karta conajmniej 54MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

" WLAN na RJ11 "

chodzi chyba o WAN?

jesli chodzi routerki to akurat mam Linksysa ( na gwarancji jeszcze ) - tanio odstapie

jak cos to PLZ na PW

Jaki model? Ile?

 

Co sądzicie o Pentagram Cerberus?

 

Tak na marginesie to jakie firmy z dziedziny WIFI są godne uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki model? Ile?

 

Co sądzicie o Pentagram Cerberus?

 

Tak na marginesie to jakie firmy z dziedziny WIFI są godne uwagi?

Wystrzegaj się routerów Pentagrama, lepiej idź w kierunku zakupu oddzielnego routera Wi-Fi i modemu na złączu ethernetowym tak jak radzi @PartyBOY, możliwości zarządzania w takim przypadku są wręcz ogromne, podział pasma, sprawnie działający QoS, itd., itp.

 

@Costi, jakoś u sąsiada jest D-link i łapię go w każdym miejscu w moim domu. Nie jest tak źle, często jednak zdarza się, np. na allegro, że sprzedawcy upychają klientom routery "refabrykowane" niby jako nowe, ale tak naprawdę nie spełniają podstawowych norm jakościowych. Sam już się na tym złapałem.

 

D-link nie jest zły pod względem zasięgu, tylko ma czasem problemy z zapychaniem acces pointa ta samo jak Asmax, czy nawet Linksys.

 

No oczywiście U.S. Roboticsy, cieszące się dobrą opinią też mają swoje humory, ale jakby....rzadziej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...