Skocz do zawartości
limerro

problem z zasilaczem Enlight :-/

Rekomendowane odpowiedzi

dlugo myslalem ze to piszczy moja Barracuda 4 80 GB - dalem poprawke smscan.exe i nadal piszczalo :-/

dzis rozebralem bude i zasilke i wyszlo ze to zasilacz Enlight- ATX 1123B 230W (sprzet jak ponizej) - podlaczalem inne gorsze zasilki no name i nic takiego zachodzi - chodza cicho i nie ma zadnego pisku :-/

jaki moze byc to powod - czy to normalne zjawisko w przetwornicy i musi piszczec czy tez cos sie zlego dzieje z zasilka ???

moze cos nie laczy ???

help bo mnie ten pisk wqrza :-////

 

P.S. Laplem sie obudowy i radiatora brrr ale mnie teleplo qrna chata :)) "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczą najczęściej wyschnięte kondensatory, jeżeli chcesz uratować zasilacz to tylko wymiana wszystkich i po kłopocie. Koszt części to jakieś 12-15 zł. Najdroższy jest ten na 400V najprawdopodobniej 100uF, jakieś 7-9 zł.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może też trafo, lub jeżeli są dławiki na rdzeniach to mogą one piszczeć. Pod żadnym pozorem ich nie robieraj, proponuję użyć kropelkę kropelki pomiędzy rdzeń a obudowę dławika na którym jest nawinięta cewka. Ale ja i tak dalej obstawiam kondensatory, popatrz czy jakieś nie są wypukłe, lub te większe można spróbować ponaciskać od góry, jak strzelają to do wymiany. Kup na 105st. to na dłużej będzie spokój.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba nie kondesnatory a trafo tak halasuje :-/

kondesatory sprawdzilem i wydaja sie ok - zero wybrzuszen,sladow wylanego elektrolitu,zwarcia tez na nich nie ma :-/

dzis podpialem inne zasilki i chodza bez problemu tez 235W no name wiec nie wiem co jest grane :-/

tak btw to byly 2 razy bardziej lekkie i mialy mniej podzespolow w tym trafo mniejsze.

zalaczylem wiec moja zasilke pod mobo Gigabyte 7vax,cd rom lg, hdd maxtor 7200, riva tnt2, duron 600 i chodzi bez zadnych halasow :-/

nie wiem co jest graneza bardzo.

zarzucilem 3dmarka i w czasie testow skrzeczalo trafo, podczas przewijania www tez - niemniej komp nie wykazuje zadnych oznak niestabilnosci - elementy przelaczajace maja temp . ok (radiator nie jest goracy) , nawet podkrecalem kompa do Athlona 2000 XP i chodzilo :-/

no narazie zlozylem kompa i nie slychac tego tak jak zamknalem bude - bedzie chodzil, jak kipnie to kipnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czeskie kondziory :)) no jest taka firma Elna - niemiecka albo czeska i produkuje b.solidne kondziory :))))))))))))))

co do zasilki to ma 2 latka i smigala bez problemu i smiga :)

niemniej czytam teraz o zasilaczach impulsowych hehe - trzeba sie podksztalcic :)

a tak btw to co to jest to PFC ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...