Skocz do zawartości
qbus

ecs k7vta3

Rekomendowane odpowiedzi

mam athlona 1800xp palomino i ecs k7vta3 na kt333, podkręcam magistrale do 140mhz, na 150mhz nie startuje windows, czy jak bym zmienił pamięci na 2x noname 256ddr 333mhz to komp by wystartował na fsb 150 mhz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam athlona 1800xp palomino i ecs k7vta3 na kt333, podkręcam magistrale do 140mhz, na 150mhz nie startuje windows, czy jak bym zmienił pamięci na 2x noname 256ddr 333mhz to komp by wystartował na fsb 150 mhz?

komp startuje na 150fsb

ostatnio o to pytal alojzy1

uzywamy wszyscy "szukaj"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam athlona 1800xp palomino i ecs k7vta3 na kt333, podkręcam magistrale do 140mhz, na 150mhz nie startuje windows, czy jak bym zmienił pamięci na 2x noname 256ddr 333mhz to komp by wystartował na fsb 150 mhz?

komp startuje na 150fsb

ostatnio o to pytal alojzy1

uzywamy wszyscy "szukaj"

btw to fsb 150 to racjonalna granica bo przy dzielniku 1/4 pci ma 37mhz

a to juz lepiej nie przekraczac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ostatnio o to pytal alojzy1

uzywamy wszyscy "szukaj"

btw to fsb 150 to racjonalna granica bo przy dzielniku 1/4 pci ma 37mhz

a to juz lepiej nie przekraczac

No wlasnie qurcze nie, bo przy fsb166 jest dzielnik 1/5 czyli 33.3MHz (wg tego co jest napisane w biosie obok wartosci 166). Tylko nikomu się jeszcze na tej płycie tego FSB166 nie udało osiągnąć i nikt nie potrafi powiedzieć dlaczego. 150 chodzi ładnie a 166 nie wstaje i już. Ja już wszystko odłączałem poza grafiką, więc to nie PCI ani nic na IDE, ani zasiłka, ani procek (mam JIUGB 0251). Jest podejrzenie że to taktowanie AGP. U mnie sandra pokazuje przy fsb150 agp76MHz. Ja nie wiem szczerze mówiąc czy to dużo jak na agp i jak tam się włączają dzielniki.

Aha i może nie wyrabiać napięcie na procku. Może 1.6V to za mało przy 166MHz.

Mógłby pomóc ktoś kto zna się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ostatnio o to pytal alojzy1

uzywamy wszyscy "szukaj"

btw to fsb 150 to racjonalna granica bo przy dzielniku 1/4 pci ma 37mhz

a to juz lepiej nie przekraczac

No wlasnie qurcze nie, bo przy fsb166 jest dzielnik 1/5 czyli 33.3MHz (wg tego co jest napisane w biosie obok wartosci 166). Tylko nikomu się jeszcze na tej płycie tego FSB166 nie udało osiągnąć i nikt nie potrafi powiedzieć dlaczego. 150 chodzi ładnie a 166 nie wstaje i już. Ja już wszystko odłączałem poza grafiką, więc to nie PCI ani nic na IDE, ani zasiłka, ani procek (mam JIUGB 0251). Jest podejrzenie że to taktowanie AGP. U mnie sandra pokazuje przy fsb150 agp76MHz. Ja nie wiem szczerze mówiąc czy to dużo jak na agp i jak tam się włączają dzielniki.

Aha i może nie wyrabiać napięcie na procku. Może 1.6V to za mało przy 166MHz.

Mógłby pomóc ktoś kto zna się...

tak ale ty masz palamino mi idzie ponad 150 ale przy dzielniku 1/4 dalej nie ma co ryzykowac 0.13 rulez.Jak podkrecisz w si soft sandra w mainboard information masz na samym dole ostrzezenia ze np przetakotwana pci i agp (bezpieczny prog pisze ze chyba 36 a agp 76) ale to se looknij bo pisze z pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale ty masz palamino mi idzie ponad 150 ale przy dzielniku 1/4 dalej nie ma co ryzykowac 0.13 rulez.Jak podkrecisz w si soft sandra w mainboard information masz na samym dole ostrzezenia ze np przetakotwana pci i agp (bezpieczny prog pisze ze chyba 36 a agp 76) ale to se looknij bo pisze z pamieci

Kurde człowieku nie dyskutuj jak nie masz pojęcia. Umiesz w ogóle czytać? Po pierwsze to nie palamino co zostało wyżej już napisane, a po drugie to po raz n-ty Ci powtarzam że przy 166FSB jest dzielnik 1/5. Boże nic kompletnie do Ciebie nie dociera? Podniosłeś w ogóle powyżej 150 że wiesz jaki jest tam dzielnik? Z fusów wróżysz? Ja to przeczytałem z danych producenta.

Koniec mojej dyskusji w tym temacie. Nie mam zamiaru znowu powtarzać tego samego w kolejnym topicu bo gadać z Tobą to jak grochem o ściane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...