Skocz do zawartości
auperon

LUDZIE JAK MNIE ASUS WQR**� POMOCY!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Musze kupic procek bo obecny w podpisie polegl. Płytka ma rev PCB 1.05 bez piep**** kropki na koncu czyli biorac pod uwage to co wypocil ASUS na swej stronie:

 

Athlon XP 1500+(Model 6) 1.05 1007 1.05 in jumper mode,1.05. or later in jumperfree

Athlon XP 1600+(Model 6) 1.05 1007 1.05 in jumper mode,1.05. or later in jumperfree

Athlon XP 1700+(Model 8) 1.05. 1008

Athlon XP 1700+(Model 6) 1.05 1007 1.05 in jumper mode,1.05. or later in jumperfree

Athlon XP 1800+(Model 6) 1.05 1007 1.05 in jumper mode,1.05. or later in jumperfree

Athlon XP 1800+(Model 8) 1.05. 1008

Athlon XP 1900+(Model 8) 1.05. 1008

Athlon XP 1900+(Model 6) 1.05 1007 1.05 in jumper mode,1.05. or later in jumperfree

Athlon XP 2000+(Model 6) 1.05 1007 1.05 in jumper mode,1.05. or later in jumperfree

Athlon XP 2000+(Model 8) 1.05. 1008

Athlon XP 2100+(Model 8) 1.05. 1008

Athlon XP 2100+(Model 6) 1.05 1007 1.05 in jumper mode,1.05. or later in jumperfree

 

moge maksymalnie kupic XPka 0,18 (Model 6) Palomino 2000+ (bo maksymalny mnoznik jaki mozna ustawic zworami na tej piep**** plycie to 12,5) bo wedlug ASUSA na tym PCB o 0,13 mozna zapomniec. Juz sie uspokoilem, mysle sobie dobre i 2000+ ale zagladam na stronke www.a7vtroubleshooting.com a tam takie ladne dwa watki:

 

http://www.a7vtroubleshooting.com/forum/cg...;num=1043283650

http://www.a7vtroubleshooting.com/forum/cg...;num=1038322593

 

QR*A myslalem ze szlag mnie trafi - na tej plycie z tym prockiem (Palomino przeciez) ludziom sie WinXP wysypuje no bosko!!! W zwiazku z tym mam dwa pytania:

 

1. Czy u kogos ten tamdem chodzi stabilnie (AXP2000+0,18 z AsusA7V133rev1.05)

2. Czy moze ktos zaryzykowal i wsadzil procka 0,13 do tej plyty i dziala.

 

Przeciez u kumpla na Soltku 75KAV (KT133A) poszedl bez problemu 1700+ 0,13 nie mowiac o Palomono - chyba juz nigdy nie kupie ASUSA - FUK!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko Soltek jak powyzej i Epox na KT133A dzialaja z prockami 0,13 (fakt autentyczny na wlasne oczy widzialem) a ja tyle od ASUSA nie wymagam - mialem tylko nadzieje ze ta plytka prawidlowo obsluzy Palomono (ktore pojawily sie w sprzedazy krotko po tym jak ASUS wyposcil A7V133). Zreszta co tu gadac na ich oficjalnej stronie stoi ze ma pojsc wiec wydaje mi sie ze firma powinna dotrzymywac slowa. (Powyzsze zestawienie obslugiwanych prockow zywcem przepisane ze strony supportu ASUSA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze inaczej czy komus w ogole idzie jakikolwiek AXP 0,18 Palomono na Asusie A7V133 rev PCB 1.05 (bez drugiej kropki) bez zwiech i reastartow pod WinXP SP1 ewentualnie Win2000 SP3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie na tej plycie dziala AXP 1700+. Musialem tylko BIOS zupdate'owac bo orginalny nie wykrywal procka. Co do tego czy WinXP chodzi to nie wiem - ja mam W2K bez zadnych Service Pack i chodzi tak samo beznadziejnie jak na innych konfiguracjach - czyli normalnie :) . W ogole po Winshit to sie nie wiele mozna oczekiwac. :)

 

Co do samej plyty to zauwaz ze byla ona wypuszczona jeszcze przed AXP wiec dobrze ze w ogole na niej chodza. Ludzie uzywajacy Intela nie maja tego komfortu - prawie kazdy procek to inny socket :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Asus starszy, mimo, że na KT133A, nie obsługuje AthlonówXP jak należy. Za to zamiast udawać, że problem nie istnieje, wydano szybko nowszy rev. płyty, która już nie ma tego bug'a...

Po prostu masz za starą płytę, żeby coś z niej wycisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co zaryzykowac AXP czy kupic chodzonego Thunderbirda 1400Mhz bo juz kompletnie zglupialem - w koncu support Asusa twierdzi ze AXP 0,18 dziala na tej plycie tylko mnie niepokoja powyzsze problemy urzytkownikow. Plyty nie jestem w stanie teraz wymienic (kasa i do tego DDRy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:oops: uzytkownikow :oops:

 

po co pisać kolejny post by poprawić błąd ? 8O 8O 8O

przecież jest jeszcze opcja ZMIEŃ

ale widać interesuje cie przede wszystkim liczma postów :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slotek jest jeszcze lepszy... na solteku z kt133 nowy XPek chodzi spoko, a na solteku z kt266A NIE!!!!!!!!!!!!! to dopiero jest obora

 

Totalna bzdura !!!

Po pierwsze primo:

na "slotku" może nie chodzi ale na soltku napewno.

Po drugie primo:

mam athlona xp tego co w podpisie a próbowałem też tego na 0,18 i na płycie soltek z chipsetem KT 266A napewno działają bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem rev 1.05. (z kropka na koncu) i 1700XP smigal bezproblemowo 2000 nie probowalem. Ale nie rozumiem dlaczego taki temat :? przeciez to jest plytka 3 generacje w tyl 8O a co najlepsze jedna z lepszych zeby nie powiedziec najlepsza konstrukcja na KT133A!!!!!!!!!!!!

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plytka 3 generacje w tyl

w takim razie Abit KT7 na KT133 jest jeszcze dalej a koles ma na niej XP 2100+@2300mhz 23x100mhz.

zle mnie zrozumiales. Temu kolesiowi ktoremu chodzi antek XP na KT133 powinien sie cieszyc :D bo ogolnie trudno bylo ruszyc XPeka na 133 i nie na kazdej plycie ruszal (teraz pewnie wyszly biosy ktore to usprawnily w jakis tam sposob) tak samo bylo z KT133A wracajac do tematu chodzilo mi o to ze niepowinien odrazu najezdzac na asusa bo mu nie dziala XP na KT133A. Kiedy wychodzil ten chipset na rynku krolowaly TB 1200, 1300 i durony 900 :lol: a o antkach XP nawet nikt nie marzyl

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twiggy:

kup se SHUTTLE-a AK32A

on obsluguje XP-ki ma chipset kt266a i mozliwosc wsadzenia sdr-amów i ddr-ramów a i co nieco da sie podkręcać.a ajk zalezy ci na podkrecaniu to kup se tego soltka przecie bo soltka kupisz za tyle samo co sprzedaz asusa......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie!!! skladalem kiedys kompa na tym shuttle bardzo przyjemna i tania plytka nie bylo z nia zadnych problemow jesli chodzi o o/c to nie mialem okazji sprawdzic ale pewnie nie bedzie nadzwyczajny no w koncu mobo kosztuje cos kolo 260 pln :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Asusa z kropka :)

Musze sie wreszcie do Krakowa przejechac i kupic tego Athlona... Szkoda troche gwarancji, bo bede musial mnozniki powyzej 12,5 odblokowac, no ale coz... Chyba warto. Tylko musze jakas porzadna sztuke kupic.

Jaki sklep w Krakowie polecacie tak wogole? (PC Projekt czy cos innego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem rev 1.05. (z kropka na koncu) i 1700XP smigal bezproblemowo 2000 nie probowalem. Ale nie rozumiem dlaczego taki temat :? przeciez to jest plytka 3 generacje w tyl 8O a co najlepsze jedna z lepszych zeby nie powiedziec najlepsza konstrukcja na KT133A!!!!!!!!!!!!

pozdrav

Lagier

Wszystko pieknie jak sie ma wersje z 1.05. - ale nie jest tajemnica ze Asus w tym przypadku dal ciala bo w momencie kiedy plytka o PCB 1.05 byla jeszcze w sprzedarzy rownolegle pojawily sie pierwsze XP 1500+ i powstal problem ktoty zostal szybko rozwiazany poprzez wypuszczenie poprawionej wersji. Poza tym wskaz mi inna plytke na KT133A innego producenta ktora po pojawieniu sie AXP 0,18 Palomino nie byla ich w stanie prawidlowo obsluzyc po uaktualnieniu biosu. Tez uwazam ze jest to najlepsza plytka na KT133A jaka wyszla nie bez powodu mam ja do dzisiaj - poza tym malym problemem z kropka. Pisalem posta w chwili niezlego poruszenia emocjonalnego po fakcie zjarania mojego procka w plycie u kumpla i jak sie dowiedzialem ze nic nowego nie moge do mojej mobo wstawic szlag mnie trafil - ale teraz juz spoko przyjechal wlasnie Athlonik TB 1400 AYHJA z firmowo polaczonymi mostkami postawimy go na 1600 i na razie musi wystarczyc. Pozdrawiam wszystkich - aaa i tak nastepna plytka bedzie pewnie jakis EPOX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Asusa z kropka  :) 

Musze sie wreszcie do Krakowa przejechac i kupic tego Athlona... Szkoda troche gwarancji, bo bede musial mnozniki powyzej 12,5 odblokowac, no ale coz... Chyba warto. Tylko musze jakas porzadna sztuke kupic.

Jaki sklep w Krakowie polecacie tak wogole? (PC Projekt czy cos innego)

w bicie sa 0.13u JIUHB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem rev 1.05. (z kropka na koncu) i 1700XP smigal bezproblemowo 2000 nie probowalem. Ale nie rozumiem dlaczego taki temat :? przeciez to jest plytka 3 generacje w tyl 8O a co najlepsze jedna z lepszych zeby nie powiedziec najlepsza konstrukcja na KT133A!!!!!!!!!!!!

pozdrav

Lagier

Wszystko pieknie jak sie ma wersje z 1.05. - ale nie jest tajemnica ze Asus w tym przypadku dal ciala bo w momencie kiedy plytka o PCB 1.05 byla jeszcze w sprzedarzy rownolegle pojawily sie pierwsze XP 1500+ i powstal problem ktoty zostal szybko rozwiazany poprzez wypuszczenie poprawionej wersji. Poza tym wskaz mi inna plytke na KT133A innego producenta ktora po pojawieniu sie AXP 0,18 Palomino nie byla ich w stanie prawidlowo obsluzyc po uaktualnieniu biosu. Tez uwazam ze jest to najlepsza plytka na KT133A jaka wyszla nie bez powodu mam ja do dzisiaj - poza tym malym problemem z kropka. Pisalem posta w chwili niezlego poruszenia emocjonalnego po fakcie zjarania mojego procka w plycie u kumpla i jak sie dowiedzialem ze nic nowego nie moge do mojej mobo wstawic szlag mnie trafil - ale teraz juz spoko przyjechal wlasnie Athlonik TB 1400 AYHJA z firmowo polaczonymi mostkami postawimy go na 1600 i na razie musi wystarczyc. Pozdrawiam wszystkich - aaa i tak nastepna plytka bedzie pewnie jakis EPOX.

spox nic sie nie stalo :)

peace brothers & sisters

respect

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jabol:

Sklep w Krakowie to tylko BIT. Na pewno lepszy i bywa tańszy niż PCProjekt no i mają sprzęt od ręki. Poza tym dostaniesz pełną gwarancje. W innych sklepach twierdzili ze moje mobo ma 1 lub 2 lata gwarancji a w bicie bez zmruzenia oka że trzy (bo tyle rzeczywiscie daje ASUS)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Asusa z kropka  :) 

Musze sie wreszcie do Krakowa przejechac i kupic tego Athlona... Szkoda troche gwarancji, bo bede musial mnozniki powyzej 12,5 odblokowac, no ale coz... Chyba warto. Tylko musze jakas porzadna sztuke kupic.

Jaki sklep w Krakowie polecacie tak wogole? (PC Projekt czy cos innego)

Wlasnie zajrzalem do budy i tez mam z kropka :) Czyli da sie tam wlozyc XP 0.13u czy tylko Palmino?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz zmienić proca to i od rzu płytę będzie warto.. :) Za 400 zł kupisz przeciez bardzodobrą a za swoją weźmiesz godziwą kwotę.... :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...