Skocz do zawartości
zla owca owocowa

Glasscase

Rekomendowane odpowiedzi

jakie szczelne?? przecież tam nie ma tylnej ścianki ani góry

jak dla mnie strata czasu i materiału to samo by było gdybyś po prostu zamontował kompa na jakiejś podstawce bo te bocznie i przednia ścianka nie spełniają żadnego zadania

nazwałbym to raczej szklanym pudłem na komputer niż obudową :)

ale może będziesz jeszcze przy niej coś konkretnego robił???

przydałybym się przyciski ładnie zamontowane z PRZODU w szybie i może jakaś grawerka / piaskowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze skojarzenie...akwarium? :)

 

jakie szczelne?? przecież tam nie ma tylnej ścianki ani góry

tu sie chyba rozchodzi tylko o te czesc na ktorej jest plyta (od strony frontu znaczy sie) :)

 

imho to zdecydowanie nic specjalnego, ale popracuj nad tym a moze tchniesz w to nieco zycia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile to cos za mobo to twardziel to musi mu byc nie wesoło w takim ułozeniu. Jak dla mnie to taka obudowa to nic ciekawego, dałbys grawerke i jakies fajne czerwone podswietlenie i było by spoko (przynajmniej ja tak to widze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nazwałbym to raczej szklanym pudłem na komputer niż obudową :)

ale może będziesz jeszcze przy niej coś konkretnego robił???

przydałybym się przyciski ładnie zamontowane z PRZODU w szybie i może jakaś grawerka / piaskowanie

Wlasciwie mozna to nazwac szklanym pudlem. Jesli chodzi o przyciski i przelaczniki to zadnych dodadkowych, poza tymi co sa z tylu (power, reset, katody on/off), nie planuje nigdzie umieszczac.

 

 

Trochę prymitywne i ubogie, ale myślę że to nie koniec B-)

Wlasciwie to z zalozenia jest to prymitywne i ubogie.

 

 

ja tam widze dysk pod jakimś dziwnym kątem myle sie?

Nie mylisz sie dyski jest pod dziwnym katem. Jesli odmowi posluszenstwa w takim polozeniu zostanie przelozony gdzies indziej.

 

 

To wygląda jak duże akwarium z kompem w inside :D

W rzeczy samej.

 

 

A ja tam w ogóle nie widzę napędu :D :lol:

"Przeoczenie"? :)

Napedy optycznego rzeczywiscie narazie nie ma.

 

 

Jak dla mnie to taka obudowa to nic ciekawego, dałbys grawerke i jakies fajne czerwone podswietlenie i było by spoko (przynajmniej ja tak to widze)

Wlasnie takie sa zalozenia, tzn czerwone oswietlenie i grawerka (wzor jednak nie bedzie czyms nadzwyczajnym gdyz nie znalazlem zadnego zachwycajacego motywu). Do tego mobo zalane olejem i babelki powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Do tego mobo zalane olejem i babelki powietrza.

Czekam... ;]

 

W takim małym "pudełku" to ten olej szybko temperatury nabierze moim zdaniem, ale nie wiem bo nie sprawdzałem...

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conajmniej jedna ściana powinna być radiatorem !!

 

Bo se kompa usmażysz a nie ochłodzisz !!

 

Ja lubie kompy w oleju (jami :D ), ale taki pomysł powinien być dobrze zrealizowany !!

Zrób sobie daszek z rabiatorów i zrób tak aby dotykały oleju. Bedziesz mniał chłodzonko pasywne i tylko troche gorsze od wiatraczków.

ZAŁÓŻ RADIATOR !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZAŁÓŻ RADIATOR !!

Radiator założe jeśli okaże się to naprawde konieczne. Wogóle robie to wszystko raczej z ciekawości i nie mam w tej kwestii żadnego doświadczenia. Jednak pomysl ze zrobieniem jednaj ścianki z alu tak aby bełaniła rolę radiatora jest ciekawy. Z połczeniem Alu szkło nie było by problemu. Klej do szkła bardzo dobrze sie wiaze z aluminium przeszlifowanym papierem sciernym (uzywalem papieru P120).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiator założe jeśli okaże się to naprawde konieczne.

Jeśli ie jest to celeron 333Mhz to NAPEWNO będzie konieczny...no chyba że wł komputer na 15min i wył na 3 godziny.

Dodatkowo dodam że to nie jest najlepszy sposób chłodzenia !! Dlaczego ?? Bo jak olej sie zagrzeje nawet do SKROMNYCH 45C to wszystko będzie na płycie o takiej temp. a są podzespoły nie przystosowane na takie temp. zwłaszcza u kiepskich producentów.

Wiec nawet jeśli uzyskasz stabilne 45c na procku (mission imposible :D ) do inne podzespoły będą sie nadmiernie eksplatować (chyba tak). Są 2 rozwiazania OGROMNA ILOŚĆ OLEJU lub WIELKI RADIATOR.

 

nie mam w tej kwestii żadnego doświadczenia

Tak jak 98% (strzelam) ludzi na tym forum. Ale jest coś takiego jak wyobrażnia i znajomość podstaw fizyki i już wiadomo czego można sie spodziewać !!

 

Ciekawym rozwiazaniem było by zrobienie "Akwarium" tylko i wyłącznie z rabiatorów. Nie wątpliwie wpłynie to na wydajność !! I moim skromnym zdaniem bedzie PIEKNE :wub: zwłaszcza jak alu przeszlifujemy. Jednak pozostaje problem zespawania tego...problem raczej trudny albo kosztowny :lol:

 

Powodzenia !! Miłego zbierania doświadczenia !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W końcu zabiorę głos w dyskusji :)

 

Mi w sumie podoba się pomyśl, ale za bardzo nie widzę tego dobrze jak to będzie skończone. Nie wierzę w to, że kable połączeniowe nie zepsuja wyglądu. Wyobraźcie sobie jak będzie biegł kalek od monitora; też ukośnie.

Mam nadzieje, że projekt zostanie ukończony i pozytywnie wszystkcih zaskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zupelnie nie rozumiem dlaczego zdecydowales sie uzyc szkla do budowy obudowy. jesli dlatego ze jest tansza od pleksy to rozumiem, ale jesli od tak sobie to juz nie kapuje ;) teraz masz powazny problem ze zrobieniem frontu (miejsca na przyciski itp) i tylu (wyjscie na sledzie i reszte gniazd od mobo). proponuje ci zastapic szklo na tych dwoch sciankach zwykla pleksa, z odrobina zrecznosci i narzedzi wytniesz ladne otwory i polaczysz razem z reszta szklanych scianek ;)

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grawerowanie mam juz za soba. Jesli chodzi o dysk to rzeczywiscie odmowil wspolpracy w takiej pozycji. Ten dysk ktory byl na zdjeciu padl chyba calkowicie. Dysk 15GB poprostu nie chcial dzialac. Dzisiaj wlalem juz olej. Temperatura po trzech godzinach jest ok. Jutro postaram sie wrzucic jakies fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A fotek wciąż nie widać :) szkoda... zapowiadało sie ciekawie... myśle że nnie będzie z tego nic więcej...

 

chociaż mam cichą nadzieje że sie myle :)

Edytowane przez ctx0075

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A fotek wciąż nie widać :) szkoda... zapowiadało sie ciekawie... myśle że nnie będzie z tego nic więcej...

 

chociaż mam cichą nadzieje że sie myle :)

 

Chcialem zrobic i wrzucic te fotki ale sam nie mam aparatu a ostatno bylem zbyt zabiegany zeby porzyczyc. W zwiazku z tym fotki beda dopiero jak ludzie je zrobia w Krakowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...