Skocz do zawartości
romek

[artykuł]: Coolermaster Centurion 534 – Klasyczna Elegancja W Przystępnej Cenie

Rekomendowane odpowiedzi

Decydując się na zakup markowej obudowy stajemy przed nie lada dylematem. Wybór jest bardzo duży, a każdy producent zachwala unikalne, jego zdaniem, rozwiązania zastosowane w swoich konstrukcjach. Jaką obudowę wybrać? Czy warto wydawać pieniądze na markowe produkty, czy jednak lepiej kupić tańszą obudowę i oszczędzić pieniądze. W dzisiejszej recenzji przyjrzymy się przedstawicielowi klasy średniej – obudowie CoolerMaster Centurion 534.

 

Dołączona grafika

 

Pełna treść artykułu pod tym linkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do fotek to zapomniałem napisać przeprosin. Costi zrobił sporo fotek, złożył obudowę i napisał tekst. Podesłał zdjęcia a tu klops, większość okazała się rozmazana i ciemna. Starałem się wyrwać tą obudowę na obcykanie zdjęć, ale brakowało u kilku firm koloru czarnego a nie mogliśmy czekać tygodnia na dostawę więc zamieściliśmy zdjęcia niższej jakości, lecz z dobrym opisem;)

 

Co do napędów to jak wiadomo, rzecz gustu. Do testów nie będziemy kupować specjalnie czarnych frontów napędów. Producent o tym nie pomyślał, więc to można uznać za minus dla obudowy. Reszta jest moim zdaniem OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie majty - to szmatka, ktorej uzylem do wytarcia budy.

 

Za fotki serdecznie przepraszam - nie mam statywu i musialem robic z reki, a ze focilem przy okazji skladania kompa, to nie mialem mozliwosci obejrzec ich w jakims rozsadnym rozmiarze przed zlozeniem calosci.

 

Nastepnym razem bedzie lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja jest świetna. Respekt. I zawsze to powtarzam: Oby było ich co raz więcej.

 

Benito: Możesz swoje zdanie poprzeć jakimiś konkretnymi argumentami? Ja nie uwierzę że ta buda jest tak słaba jak mówisz, aż nie zobaczę na własne oczy, albo przy pomocy twoich. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno centuriona od jednej firmy.

 

Klapy boczne są DOKŁADNIE te same jak w tracerach, blacha też dokładnie ta sama, różnią je tylko przednie panele i detale.

 

Mam Tracera w robocie na codzień także naprawdę dużej różnicy nie ma.

 

Jeśli nie wierzycie pójdźcie sobie do sklepu komputerowego i obejrzyjcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno centuriona od jednej firmy.

 

Klapy boczne są DOKŁADNIE te same jak w tracerach, blacha też dokładnie ta sama, różnią je tylko przednie panele i detale.

 

Mam Tracera w robocie na codzień także naprawdę dużej różnicy nie ma.

 

Jeśli nie wierzycie pójdźcie sobie do sklepu komputerowego i obejrzyjcie.

W pewnym sensie BENITO ma rację.

Mam RC532 i wiem, że boki są po prostu ochydnie giętkie. Pozatym front koliduje z bokiem w postaci zatrzasków i nieda się jej dopiąć do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co znalalem to grubosc blachy w tracerach to 0,6 mm, w cooler masterach 0,8 mm a w chieftecach 1 mm. Wiec raczej jest polowie drogi miedzy tracerem a chieftekiem. A co do samej obudowy to chyba jednak starsze wersje centuriona byly lepsze, mialy normalnie montowane dyski, no i otwory wentylacyjne na przedzie troche lepiej rozwiazane w 5 caly przod a w 531 otwory went. przed przednia 120.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe,

a ja zupełnie się z tą teorią "jakoby CM był tym samym co Tracer" nie zgodzę...

Co do grubości blachy to ciekawi mnie który z was to zmierzył ...

Też w życiu miałem pare Tracerów ale na litość boską jakość wykonania jednych i drugich różni się znacząco... (pomijając wygląd)

Tylko mało kto bierze pod uwagę że w Tracerach używane są porty USB drugiej jakości i nawet plastyk w "środku" usb potrafi się odkształcić etc...

 

Dodatkowo jeżeli porównóje się budki należało by powiedzieć jakei modele się porównuje bo jak dla mnie to Stacker 830 Evolution >>>>> Chieftec (KAŻDY)...

 

 

Co do arta to ok z pewnymi zastrzeżeniami :]

Maskownice = najczęstszy powód reklamacji wszelkiej maści obudów i nawet w transporcie się potrafią uszkodzić więc dla każdego sprzedawcy takie rozwiązanie to wręcz zaleta nie wada...

 

Reszta merytorycznie też ok bo buda faktycznie nie ma zbyt wiele miejsca w środku ale nie postaraliście się z układaniem kabli w niej :] (to już tak prywatnie nie artykułowo :twisted: )

 

 

PS. Jest jeszcze wersja LIGHT RC-534 = nie ma firewire i wentylatorów ale jest jeszcze tańsza :]

Jak dla mnie to nawet lepsza opcja bo wentyl można wybrać samemu (choćby Fander) + jeszcze nigdy nie używałem FireWire więc po co za to płacić ...

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tekstu nie mam zastrzezen, ale zdjecia slabe (widze wyzej dlaczego).

Imo w recenzjach obudow kluczowe sa zdjecia - duzo zdjec w specjalnie przygotowanym miejscu pod wzgledem oswietlenia i braku detali w otoczeniu. Pozadna paczka zdjec bardzo dobrej jakosc, wysokiej rozdzielczosci, ostrych i udanych :wink: Fajna opcja bylaby tez taka ze poza zdjeciami w samej recenzji moznaby dac linka do sciagniecia zdjec w wysokiej rozdzielczosci z mniejsza kompresja. Mozna z takich zdjec odczytac sporo odnosnie jakosci danej obudowy. Ogolnie ja jak czytam recenzje obudow zwracam uwage GLOWNIE na dobre zdjecia.

Co innego np jakis arytkul na temat procesora, niektore portale daja, nie wiedziec czemu, gigantyczna sesje czapki na procu i roznych refleksow swiatla na tejze rozchodzacych sie :wink: Ale akurat buda = foty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam nad budą, która jest w temacie a Thermaltake Swing.

Co byście bardziej polecili ( nie chodzi tu o wygląd).

 

P.S Chiftec'a ani Antec'a nie mogę wziąć z bardzo prozaicznego powodu- Nie zmieszą mi się pod biórko, bo mogę mieć budę o wysokości max 450mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale TT osobiście mnie zawiodło ...

Niby obudowy nie najtańsze a front pannele mają wykonane z plastyków tragicznej jakości :|

Jedyne co przemawia za TT to porty USB na górze...

Jednak "klasyka" wyglądu CM jakoś bardziej mnie przekonuje :]

Mój typ: Centurion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić taką oto obudowę i zastanawia mnie to czy można jakoś odczepić te dolne zatoki na HDD ułożone w poprzek tak aby dało się odsłonić wentylator i cieszyć się świerzym powietrzem?

 

Recenzja naprawdę OK. Jedyne co mnie razi w oczy to te białe napędy ale co tam :)

Zaskoczyła mnie waga tej obudowy 9,7 KG 8O Aż postawiłem cały swój komputer ze wszystkimi bebechami w środku i waży niecałe 9 kilo a tu sam szkielet niespełna 10. SZOK normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...