Skocz do zawartości
luk1999

Odblokowanie W Bios Dodatkowych Opcji V1.38

Rekomendowane odpowiedzi

Bios działa, ale chyba nie dokonca tak jak powinien. Oto posty jednego uzytkownika ktory go testowal:

 

 

This one seems to at least flash properly,

 

So far 1:1 (2x) wont post, but next up 2.6x posted and booted up fine.

 

CPU-Z is now missing Frequency and Ratio values from the memory tab @ 2.6x.

 

Dołączona grafika

 

Any OCing from the BIOS will give a no boot / overclocked failed reset, so although I can see all ratios they dont seem to boot if you change the default FSB, ie overclock. Forcing 2.6x from bios, then raising FSB from EasyTune does work though. This method allowed me to maintain ratio while raising fsb. Ram voltage is set by bios at 1.8 regardless of user selected setting. This might be why the board cant OC from bios since memory might need more than 1.8 to post (in my case) but this can be solved by through Easytune.

 

In terms of overclock, the board did not gain any substantial increase in FSB speed as even EasyTune would lock up attempting FSB values above 340. System is still not orthos stable above 320 fsb regardless of ratio selected with my particular setup but keep in mind I am attempting this with 4x1GB so FSB limits are much lower than normal.

 

With your modded bios, DDR voltage stays at 1.8V even if I set it higher. Seems like theres something missing that sets the voltage for the ram at boot. BIOS is also missing EIST switch or one of those other speedstep options, I cant remember.

 

I already tried to raise FSB past 333 to get at least DDR667 using 2x but it stil gave a overclock fail reset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczalnie coś jest niedorobione w samym kodzie od inicjalizacji mnożnika i dlatego zablokowali to w setupie, leniwe brzydale :P.

luk1999 powiedz czy da się coś z tym zrobić :-|

Czy jednak konieczny będzie zakup cpu 1333 lub 1066. Szkoda bo mój procek ma potencjał i myślę , że te 4ghz by pękło. Jak odbiorę zasilacz z serwisu to i tak spróbuję. 1.8v max. Pamięci będą musiały zrobić 400x2.6=1040mhz. Najwyżej poluzuję timmingi. zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luk1999 powiedz czy da się coś z tym zrobić

Ano nic się nie da... gdybym miał tą płytę w rękach, to może coś dałoby radę... choć i tak wątpię, żeby chciało mi się zdissasemblować moduł system i grzebać w kodzie, a efekt (gdyby się udało) niewspólmierny do czasu zmarnowanego na to. Sory. Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mógłbym prosić kogoś aby zmodował bios do foxconna A690GM2MA-8KRS2H tak aby napięcia na procesorze były do +400mV?? Aktualnie jest + 200mV. :mur: Sam bym to zrobił ale nie wiem gdzie co i jak niestety :-( Albo chociaż czy może mi ktoś wytłumaczyć na PM jak to się robi? Bios ten jest dostępny tu. Niestety Foxconn napisał mi, że nie wyda seryjnego biosu z większym VCorem, ponieważ boi się o sprzęt użytkowników i nie chce ponosić odpowiedzialności za to :-|

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pyknij sobie jakiś kursik assemblera, poczytaj to, może coś to da no i... życzę powodzenia.

Nie ma żadnych magicznych programów dodających napięcia, timingi itp do BIOS - trzeba to napisać/zmodyfikować samemu w asm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0401.zipWitam

 

Potrzebuję pomocy z biosem do asus m2n-sli ( nie deluxe). Nie moge w biosie ustawic wyzszego napiecia na cpu niz 1,30. Da sie to jakos odblokowac ?? Pamieci ddr2 natomiast moge ustawic tylko w przedziale 1,80 - 195

 

W zalaczniku bios ktory posiadam

 

Dziekuje za wszelka pomoc

Edytowane przez PawelDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej luk1999

 

mam taki problem z biosem, że mam takiego kompa http://www.amazon.de/Sony-VGX-XL201-Deskto...L/dp/B000J479KQ

 

I wszystkie ciekawe opcje pousuwali z niego

 

Płyta gł to przerobiony przez sony Asus p5b i konkretny model to p5bw-mb.

 

Bios jest awarda ale winflashem nie da się go zgrać bo pisze że to nie bios awarda.

 

Na stronie z sony znalazłem biosa z zintegrowaną instalką do windowsa

 

http://support.vaio.eu/downloads/info/info...03/M4003003.exe

 

potrafiłbyś wyodrębnić biosa z tej instalki i zobaczyć czy się da odblokować opcje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx, rozkreciłem go żeby zobaczyc jaki pll jest i jest taki http://www.silego.com/resources/pdf/xSLG84...10_02132007.pdf

 

najbardziej martwi mnie zdanie w tym pdf "SGL84516S is cost reduced CK505 with no over-clocking support"

 

EDIT:

 

bios działa ale jak chce zapisać opcje zmiany fsb to nie zapamiętuje ich, da się coś z tym zrobic ?

Edytowane przez Songoku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam w moim kompie plyte GIGABYTE GA-946GM-DS2 Z PROCKIEM INTEL CORE 2 E4300 wiem ze procek ma mozliwosci i mozna go mocno podkrecic ale moj BIOS mnie ogranicza bo ma zablokowany mnoznik i inne potrzebne do podkrecenia pozycje jak mozna by go odblokowac??

bardzo prosze o pomoc

bo juz nie wiem co z tym zrobic

a moj procek ma tylko 1,8 ghz :sad: i chcialbym go troche ruszyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje zrobić niewielką modyfikację BIOS'u. Chodzi o to by defaultowo było ustawione minimalnie wyższe napięcie dla pamięci, o jeden stopień wyższe tak by wartość była powyżej 1.8V. Bym po resecie BIOS'u miał od razu to wyższe napięcie.

 

Płyta: Foxconn P35A-S

BIOS: http://forum.purepc.pl/index.php?act=Attac...st&id=18934

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uaktywnić w biosie wybór CR 1T i 2T ?, posiadam płyte Gygabyte P965-DS3P

Jak nie ma tej opcji ukrytej w modbinie, to pozostaje tylko edycja _ITEM.BIN i dodanie odpowiedniego ROMu ISA. Dość trudna sprawa, zwłaszcza że nie ma żadnego gotowego szablonu z ustawieniami timingów dla i965.

 

Potrzebuje zrobić niewielką modyfikację BIOS'u (...)

Sprawdzę wieczorem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę wieczorem...

Podejrzałem ten BIOS edytorem i znalazłem jeszcze inna możliwość by to napięcie było podbite od razu po resecie. Chodzi o opcje 1.28X Memory Voltage Table albo 1.13X Memory Voltage Table. Domyślnie te opcje są Disabled (w edytorze wartość 00), włączenie jednej z nich powoduje przemnożenie całej tabeli napięć o ten mnożnik tym samym napięcie jest od razu zwiększone. Zwróć na to uwagę, czy dobrym tropem idę.

 

Włączałem dla sprawdzenia te opcje w BIOS'ie przy włączonej opcji Default dla napięcia pamięci i zwiększyło się ono automatycznie do poziomu ok 2.1V przy mniejszym mnożniku co jest wartością w sam raz dla moich pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...