Skocz do zawartości
luk1999

Odblokowanie W Bios Dodatkowych Opcji V1.38

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie trochę pociąć twojego posta :)

witam

płyta msi K9NU Neo-V (am2) i problem taki z biosem że posiada ograniczony zakres napięć na procka. maxymalne napiecie to 1,3V (procek x2 3600) no i poszalec nie mozna - FSB 210 max.

Coś mi się wydaje, że to nie jest wina zbyt niskiego napięcia - zawsze przecież możesz je pod windowsem podnieść np: RightMarkiem (maksymalnie możesz dać zawsze napięcie_domyślne+0,05V). Poza tym wygląda na to, że płyta reguluje napięcia przez C'n'Q czyli kupa.

 

no i od razu pierwsze pytanko: poprzednie wersje AMIBPC miały coś takiego jak programik SIMULATE, dzięki czemu można było odpalić bios w systemie i sprawidzić czy zmiany dały jakiś efekt.

Słyszałem o tym programie, ale nigdy nie udało mi się go dorwać. Jak masz jakąś jego wersję (nawet bardzo starą), to podeślij na: <ciach>.

 

zastanawiające są pola Failsafe i Optimal

To jest domyślne ustawienie danej opcji po wybraniu w BIOS 'Load Failsafe Setup Defaults' i 'Load Optimal Setup Defaults'

 

tam jest standardowo ustawione są wartości 1F a do wyboru jest 00-1F

Moim zdaniem to wygląda tak:

1F - napięcie CPU na auto

1E - 1,55V (lub 0,8V)

1D - 1,525V (lub 0,825V)

...

...

...

00 - 0,8V (lub 1,55V)

 

http://home.wi.rr.com/zippyzap/computer/754vcore/

 

Tylko że nie wszystkie te opcje muszą działać z każdym procesorem...

 

poszperałem dalej w zakładce BIOS Strings są jakby wszystkie "słowniki" pól,

To są jedynie napisy z BIOS, jak je zmienisz, to nic się nie stanie... To byłoby zbyt proste :P

 

Zapodanie do BIOSu opcji zmiany napięć przez FID (nie C'n'Q) to nie jest łatwa sprawa... jak dojdziesz jak to zrobić, to daj znać, bo mnie to bardzo interesuje :).

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

luk1999 pobrałem Twój bios do A8NE-FM

http://przewody_zaplonowe.republika.pl/A8NE-FM1.rar

rar pokazuje że plik jest uszkodzony

czy mogę poprosić właściwy plik na @ uwe300@o2.pl

Piszesz aby do płyt asusa uzywac firmowego oprogramowania lecz asusowy program wywala błąd non asus board. Jakiego programu użyć?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: panowie ! pomocy potrzebuje zmodyfikowany v-mode bios do MSI K9NU neo-v.Na samodzielna modyfikacje jeszcze jestem za cienki!Na ~1.4 v podkreciłem athlona 3000+ na 280 ht, przy 293htt juz nie wstaje,potrzebne wyższe napiecie na procesor.prosze o pomoc lub wskazanie skad taki zmodyfikowany bios sciągnąć.Obecny bios to ami bios ver 1.5 scoagnieta ze strony producenta.załoczam orginalny bios do msi k9nu neo-v ver 1.0.pozdrawiam i prosze o pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takie modyfikacje to ja też jestem za cienki - tego nie zrobi się jakimś gotowym programem, a już na pewno nie wtedy, kiedy się nie ma płyty w rękach. Możesz sprawdzić na rebelshavenforum.com, ale oni z reguły tylko odblokowują programami różne bajery i na ogół nie dotykają się do BIOSów AMI. Możesz też spróbować poszukać na googlach, ale na 99% nie znajdziesz BIOS z wyższym vcore. Byćmoże zadziała BIOS wgrany od wyższego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Od pewnego czasu mam nowy sprzęt oparty na płycie Asus P5B Deluxe i jako że używam RAID mam ten sam problem co zawsze przy zmianie platformy: Otóż zależy mi na zablokowaniu możliwości wchodzenia do SETUP w module BIOS odpowiedzialnym za macierz RAID. Hasło BIOS chroni tylko główny SETUP, a do konfiguracji RAID może wejść każdy, kto będzie mieć choćby na chwilę fizyczny dostęp do komputera, co może skutkować rozpieprzeniem konfiguracji i utratą danych - szczególnie w przypadku RAID0. Na starym komputerze zmodyfikowałem sobie moduł BIOS tak, że wyłączyłem kombinację klawiszy służącą wchodzeniu do BIOS. Był tam AWARD i nie było problemu. Na P5B Dlx jest AMIBIOS i musiałem użyć innych narzędzi, ale w końcu dzięki temu tematowi udało mi się wyciągnąć moduł RAID, próbnie wyłączyć napis pojawiający się przy starcie i informujący jakie klawisze nacisnąć celem wejścia do SETUP, a potem zaaplikować tak zmodyfikowany moduł do BIOS. Niestety, po flashu takiego modowanego BIOS komputer co prawda startuje, ale zatrzymuje się z następującym komunikatem:

 

CMOS Settings Wrong

Overclocking failed! Please enter Setup to re-configure your system

Press F1 to Run SETUP

Press F2 to load default values and continue

 

Oczywiście czy to dla F1, czy dla F2 skutek żaden - po restarcie jest identycznie. Gdy eksperymentowałem, system miałem już na RAID, więc jako że nie można było ustawić RAID w BIOS (po zapisaniu i restarcie ustawienia były i tak na default) nie wiem czy uruchmiłby się system (ale nawet jeśli, to pewnie niczego by to nie naprawiło).

 

Takie zachowanie płyty ma pewnie związek z funkcją płyty resetującą np. niezbyt trafione ustawienia O/C, opis poniżej:

 

C.P.R. (CPU Parameter Recall)

When the system hangs due to overclocking failure, there is no need to open the case to clear CMOS data. Just simply restart the system, the BIOS would show the previous setting and then users can amend the CPU setting again.

 

I teraz pytanie: Jak wgrać na P5B Deluxe zmodyfikowany BIOS, tak żeby nie włączał się C.P.R.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to zrobić? W MMTOOL nie ma takiej opcji, po prostu robię Replace i zapisuję zmodowany BIOS... W dokumentacji paczki tool_8_RC1 też nie ma nic na temat sum kontrolnych modułów czy pliku BIOS :/ Myślałem, że to się robi automatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz, w jaki sposób edytowałeś ten moduł (wstawiłeś spacje w miejsce napisu?). Sumę kontrolną (CRC) należy obliczyć "ręcznie" - można się posłużyć np: edytorem szesnastkowym. CRC to 5 bajt (licząc od początku pliku). Sumę należy policzyć między 6 a ostatnim bajtem. Więcej informacji na ten tamat znajdziesz tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zrobiłem tak: Moduł wyciągnąłem z rozpakowaniem przez Extract, na początku napisu wstawiłem 00, za pomocą Replace podmieniłem tak zmodyfikowany moduł (z opcją pakowania). Teraz dodatkowo pod podanym linkiem wyczytałem, że cały plik musi się sumować do zera - więc wybrałem taką wartość piątego bajtu w pliku, żeby cały sumował się do zera właśnie (oryginalny moduł rzeczywiście tak miał). Dodatkowo zamiast 00 w miejscu napisu wstawiłem 2E 00 - tym niby kończy się tam każdy ciąg tekstowy, więc tak na wszelki wypadek.

 

Efekt: To samo co wcześniej :/ Właśnie sprawdziłem... Nie mam pomysłu o co tu chodzi. Zapomniałem dodać, że przy próbie zapisania ustawień SETUP komp się całkowicie wyłącza, żeby po paru sekundach wystartować - zupełnie tak jak wtedy, gdy zmienia się ważniejsze opcje O/C, typu taktowanie pamięci. Warto chyba dodać, że gdy to wszystko robię komp nie jest podkręcony.

 

Nie mam pojęcia jak to ugryźć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się: w pakiecie z ROMOS'em masz program ROMCHK, który oblicza i zapisuje CRC dla modułu ISA/PCI Addon ROM.

 

Te objawy to może być cokolwiek - jedyne co przychodzi mi na myśl to właśnie niepoprawnie dodany moduł. Dodajesz go do BIOSu przez replace, czy najpierw kasujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s. amibpc z simulate amibcp v2.25 beta

http://rom.by/index.php?title=AMIBIOS#AMIBCP_2.43.2

Sumę kontrolną (CRC) należy obliczyć "ręcznie" - można się posłużyć np: edytorem szesnastkowym.

AMIBCP/MMTOOL obliczae wszystkie CRC samodzielnie.

CRC to 5 bajt (licząc od początku pliku). Sumę należy policzyć między 6 a ostatnim bajtem. Więcej informacji na ten tamat znajdziesz tutaj.

AMI8 maje 32bit-CRC!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam apple_rom!

 

Na pierwszej stronie tego tematu możesz znaleźć najnowsze AMIBCP 3.13.

 

AMIBCP/MMTOOL obliczae wszystkie CRC samodzielnie.

Czy robi to też dla modułów PCI Addon ROM?

 

AMI8 maje 32bit-CRC!

W tym wypadku chodziło mi o moduły PCI Addon ROM, one mają taką samą strukturę dla wszystkich BIOSów (CRC jest obliczane tak samo w modułach PCI/ISA Addon ROM). Posiadają tylko 1 bajt przeznaczony na CRC.

 

If you don't understand something from this post, please write here - i'll try to translate it to english.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej stronie tego tematu możesz znaleźć najnowsze AMIBCP 3.13.

Dzięki! (kajam się - przepuścilem :) )

 

>AMIBCP/MMTOOL obliczae wszystkie CRC samodzielnie.

Czy robi to też dla modułów PCI Addon ROM?

 

>AMI8 maje 32bit-CRC!

W tym wypadku chodziło mi o moduły PCI Addon ROM, one mają taką samą strukturę dla wszystkich BIOSów (CRC jest obliczane tak samo w modułach PCI/ISA Addon ROM). Posiadają tylko 1 bajt przeznaczony na CRC.

Zrozumialem, ja mial na uwage "CRC for BIOS-modules".

CRC dla "PCI Addon ROM" (i dowolny drugi podobne - ze "swojej" CRC) nie oblicza się. To dla biosa "external-modules", dlatego amibcp/mmtool "nie ma prawa" ich obliczac.

 

[off]

If you don't understand something from this post, please write here - i'll try to translate it to english.

Oh, no - my English is worse than Polish. ;)

Wrzystko rozumiem po polsku (jestem polakem), tylko kiepsko pisze.

[/off]

 

luk1999

p.s. Jezeli mozna, kilku komentazow.

 

1. Narzędzia.

AWARD 6.00

- winflash 1.54 - program do aktualizacji BIOS z poziomu Windows (można za jego pomocą zgrać nasz obecny BIOS do pliku).

WinFlash.zip ( 1004,46k ) Liczba pobrań: 370

http://bios.rom.by/ROMutils/Award/WinFlash/WinFlash_1_76.rar

 

- modbin (wersja z roku 2005) - program do odblokowania funkcji BIOS, obsługuje BIOSy 4Mb!

Modbin6_nowy.zip ( 89,48k ) Liczba pobrań: 626

http://bios.rom.by/ROMutils/Award/modbin/modbin6_2_01_02.zip (macie 2.01.01)

 

- cbrom 2.15 - program do edycji struktury BIOS - dodawanie, usuwanie modułów.

CBROM215.zip ( 35,41k ) Liczba pobrań: 225

CBROM 2.15 - strongly non-recommended! Trzeba uzywac albo cbrom(32) 1.55 (co jest lepej), albo cbrom 2.07/2.08 (do "starych" biosow).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- modbin (wersja z roku 2005) - program do odblokowania funkcji BIOS, obsługuje BIOSy 4Mb!

Modbin6_nowy.zip ( 89,48k ) Liczba pobrań: 626

http://bios.rom.by/ROMutils/Award/modbin/modbin6_2_01_02.zip (macie 2.01.01)

 

Dzięki, byłem przekonany, że 2.01.01 to najnowsza dostępna wersja :).

 

 

- cbrom 2.15 - program do edycji struktury BIOS - dodawanie, usuwanie modułów.

CBROM215.zip ( 35,41k ) Liczba pobrań: 225

CBROM 2.15 - strongly non-recommended! Trzeba uzywac albo cbrom(32) 1.55 (co jest lepej), albo cbrom 2.07/2.08 (do "starych" biosow).

 

Wyrzuciłem go - sam używam cbrom'a 1.55 :).

 

Możesz się pochwalić, czym teraz się zajmujesz? Ja w obecnej chwili pracuję nad dodaniem do SETUP'u nowej opcji (udało mi się już zrozumieć działanie części modułu _ITEM.BIN oraz jego powiązania z _EN_CODE.BIN w BIOSach AWARD 6.00).

Oto dwa zdjęcia - dodałem nową opcję "nowa opcja". Niestety, zmiana tej opcji nie jest zapisywana do CMOS:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w obecnej chwili pracuję nad dodaniem do SETUP'u nowej opcji (udało mi się już zrozumieć działanie części modułu _ITEM.BIN oraz jego powiązania z _EN_CODE.BIN w BIOSach AWARD 6.00).

Bardzo dobrze - niewielu tego potrafia. ;)

 

Niestety, zmiana tej opcji nie jest zapisywana do CMOS.

1. Szukamy "niepotrzebnych" opcij w biose, lepej jezeli oni "wykorzystusie" tylko w "original.bin" (nie w BootBlock).

2. Poprawiamy kod tak, żeby przepuścić czytanie tej opcii z CMOS (ustawiamy "by default" w kode).

3. Wykorzystujemy te komorke CMOS (albo tylko bity) do własnych potrzebach.

 

...czym teraz się zajmujesz?

Hm, dużo czym. :) Jezeli mowa idze o biosach - mozna pytac. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się: w pakiecie z ROMOS'em masz program ROMCHK, który oblicza i zapisuje CRC dla modułu ISA/PCI Addon ROM.

 

Te objawy to może być cokolwiek - jedyne co przychodzi mi na myśl to właśnie niepoprawnie dodany moduł. Dodajesz go do BIOSu przez replace, czy najpierw kasujesz?

Właśnie zrobiłem eksperyment - usunąłem po prostu moduł RAID i wgrałem tylko tak zmodyfikowany BIOS. Niestety, efekt jest dokładnie taki jak to wcześniej opisałem. Problem leży więc gdzieś przed sumą kontrolną modułu... Może ASUS używa jakiejś dodatkowej sumy kontrolnej, lub czegoś podobnego w ramach C.P.R.? Ktoś coś wie? Ręce opadają...

 

Czy te narzędzia do modyfikacji AMI BIOS funkcjonowały komuś poprawnie na BIOS innej płyty? Szczególnie MMTOOL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem eksperyment - usunąłem po prostu moduł RAID i wgrałem tylko tak zmodyfikowany BIOS. Niestety, efekt jest dokładnie taki jak to wcześniej opisałem. Problem leży więc gdzieś przed sumą kontrolną modułu... Może ASUS używa jakiejś dodatkowej sumy kontrolnej, lub czegoś podobnego w ramach C.P.R.? Ktoś coś wie? Ręce opadają...

Jeśli moduł ma niewłaściwą sumę kontrolną, to nie jest wczytywany! Dlatego popraw CRC za pomocą ROMCHK. Możliwe jest również to, że po prostu standardowe narzędzia AMI nie działają z BIOSami ASUSa.

 

1. Szukamy "niepotrzebnych" opcij w biose, lepej jezeli oni "wykorzystusie" tylko w "original.bin" (nie w BootBlock).

2. Poprawiamy kod tak, żeby przepuścić czytanie tej opcii z CMOS (ustawiamy "by default" w kode).

3. Wykorzystujemy te komorke CMOS (albo tylko bity) do własnych potrzebach.

Chodzi mi o to, jak zmusić SETUP, żeby po wybraniu opcji "Save Settings and Exit" zapisywał zawartość pola "nowa opcja" do CMOS.

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=222568&st=0

 

Co do odczytu i ustawiania parametrów, już to rozwiązałem:

1. Napisałem ISA Addon ROM, który wczytuje zawartość z wybranych komórek CMOS i ustawia odpowiednie timingi dla RAM.

2. Zawartość komórek CMOS zmieniam programem pod windows:

 

timy.jpg

 

Ale chciałbym to zrobić z SETUP'u - wyglądałoby to bardziej profesjonalnie :).

 

Hm, dużo czym. Jezeli mowa idze o biosach - mozna pytac.

Oczywiście, że o BIOSach :D. Ten temat powstał po to, żeby się wymieniać informacjami, ale w końcu wyszło z nim tak jak z innymi tego typu tematami, że i tak wszyscy proszą o odblokowanie opcji w BIOS :D. Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli moduł ma niewłaściwą sumę kontrolną, to nie jest wczytywany! Dlatego popraw CRC za pomocą ROMCHK. Możliwe jest również to, że po prostu standardowe narzędzia AMI nie działają z BIOSami ASUSa.

Kiedy ja wyraźnie napisałem, że w ogóle wyrzuciłem moduł RAID. Domyślne ustawienia SETUP nie włączają modułu RAID, nie ma go fizycznie w BIOS, więc suma kontrolna odpada, a mimo to problem nadal istnieje.

 

Wygląda na to, że narzędzia AMI faktycznie mogą nie działać z BIOS-em ASUS. Może istnieje jakaś dodatkowa suma kontrolna, lub coś podobnego. Jednak ogólnie BIOS powinien dać się zmodyfikować tak żeby nie było problemu - najlepszy dowód, że są BIOSy dla Asus P5B Deluxe ze zmienionym ciągiem OEM w celu ominięcia potrzeby aktywacji Windows Vista. Nie testowałem żadnego takiego BIOS osobiście, ale skoro jest, to pewnie i działa (no chyba, że OEM daje się zmienić, a majstrowanie przy modułach już nie działa).

 

Czy spotkał się ktoś z innymi narzędziami, które można spróbować użyć w tej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że się nie rozumiemy: w BIOSach AWARD (w AMI jest pewnie tak samo) moduł PCI jest inicjowany (sprawdzenie CRC, VENDOR_ID oraz PRODUCT_ID i pewnie jeszcze inne rzeczy :D) przed próbą jego uruchomienia. Inicjacja nie ma nic wspólnego z tym, co ustawisz w SETUP - on tylko odpowiada za to, czy program zawarty w module zostanie uruchomiony czy nie.

Swego czasu bawiłem się w "wstrzykiwanie" kodu do modułów PCI-Addon ROM, a konkretnie do tego odpowiedzialnego za RAID na SATA (GeForce 6100), miałem go wyłączonego i też byłem przekonany, że nie jest on uruchamiany. Po flashu takim BIOSem komp zaczął mi się wieszać na detekcji dysków (ekran od RAIDu, który miałem "wyłączony"). Dopiero jak odłączyłem dysk SATA i odpaliłem kompa z twardzielem PATA POST przeszedł.

Oczywiście nie mówię, że tak jest w twoim przypadku... ale nawet nie spróbowałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ja to wszystko rozumiem, ale powiedz, o czym świadczy występowanie problemu mimo USUNIĘCIA modułu? Przecież w usuniętym module BIOS sum kontrolnych sprawdzał nie będzie ;) Zresztą wcześniej sumę kontrolną "ręcznie" policzyłem poprawną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ja to wszystko rozumiem, ale powiedz, o czym świadczy występowanie problemu mimo USUNIĘCIA modułu?

Tak jak już wcześniej napisałem, nie mam pojęcia - byćmoże gdzieś w kodzie samego BIOS są jakieś odwołania do modułu?

 

Mam pytanie: jak na płycie asrock conroe 865PE uaktywnić funkcje PAT??

Czy jest jakaś wersja BIOS'a która ma widoczną tą funkcje czy trzeba samemu sobie zmodować??

Nie siedzę w temacie Intela, ale 2 minuty googlowania i:

 

http://www.notebookforums.com/archive/index.php/t-10142.html

 

there are two programms you need to turn on PAT.the first is WPCREDIT the second is PCITree.

At www.x86-secrets.com you see the instruction.

Set with WPCREDIT dev0:Bus0:Func:0 the register F4/Bit1 to 1.

then the hidden dev6:bus0:func:0 will be avable in WPCREDIT!

Then set in dev6:bus0:func0 the register 04 and 05/Bit1 to 1.

so the hidden MMR region in the high memory aera is accessable.

Then take PCITree and go to the dev6:bus0:func0 and look at register 10,11,12,13,14 there is the base address FECF0000 of the high memory area and edit the MMR like www.x86-secrets.com show and you have enable PAT.

Then turn off access of dev6 and MMR and write in a 0 where you befor have enter a 1 Bit.

Sorry i an Austrian(German) programmer,bad english,hehe....

 

i have with sisoft sandra with CAS2 and PAT on 5200/5210 MB sec in Mem.Performance.

Jak widać modyfikacja BIOS nie jest konieczna - wystarczy stary, dobry wpcre ;). Zresztą takiego moda nie zrobisz raczej przy użyciu AMIBCP, konieczne będzie spreparowanie łaty w postaci modułu PCI Addon ROM - jakieś 40-50 linijek w asm :D. Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje luk1999 za zainteresowanie sie moją sprawą . Jednakże mam kilka pytań:

 

-nie mogę znaleźć działającego PCITree:( Macie może jakiegoś linka do tego programiku??

 

-jak zrobić by w WPCREDIT wprowadzone zmiany były trwałe?? Po zmianie wartości zgodnie z instrukcją, zamknięciu programu i jego ponownym uruchomieniem wartości powracają do stanu poprzedniego.

 

To są problemy które napotkałem do tej pory. Jednakże będzie zapewne następny gdy odpalę w końcu pcitree. Problem polega na tym że w powyższej instrukcji powołuje sie ktoś na stronę www.x86-secrets.com (która jest niestety po francusku). Czy może mi ktoś wytłumaczyć co mam zrobić w tym pcitree??

 

Z góry dziękuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-jak zrobić by w WPCREDIT wprowadzone zmiany były trwałe?? Po zmianie wartości zgodnie z instrukcją, zamknięciu programu i jego ponownym uruchomieniem wartości powracają do stanu poprzedniego.

Tzn: gubi ustawienia po wyłączeniu programu czy po restarcie kompa i ponownym włączeniu programu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn: gubi ustawienia po wyłączeniu programu czy po restarcie kompa i ponownym włączeniu programu?

Dokładnie jest tak: po wyjściu z programu pamięta część ustawień (gubi 1 z pierwszego bitu w rejstrze 05 dev6:bus0:func0).

A po restarcie kompa już nic nie pamięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !!!.

Prosze o pomoc w sprawie zmodowania biosu do plyty glownej MSI K8N NEO4 PLATINUM. Wiem, ze jest taka aplikacja jak modbin6, ale za chiny nie wiem jak go uruchomic :(. Chcialbym odblokowac dzielniki pamieci 150,183.

 

Dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...